RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


choopa choops -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (6.2.2015 1:39:52)

Za krv mogu da ti kažem samo da je meni hgb bio pao na 118, popila pola kutije heferola, pa se popeo na 131 [sm=zmeden.gif] i juče izvadim opet krv nakon nepunih mjesec dana i hgb 111- Dobih opet da pijem Heferol-

Za urin ne znam, vjerovatno ćeš morat urino kulturu da radiš? Ne razumijem se.

'




branki* -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (6.2.2015 7:54:24)

srculence,meni tvoj urin deluje ok,nista tu nema alarmantno.




dijana1* -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (20.2.2015 14:21:50)


IZVORNA PORUKA: i ja sam trudnica

pozdrav cure mucim muku sa krvnom slikom leukociti 19700 sedimentacija 45 crp 12.5 i sve to posle kutije eritromicina [sm=smiley13.gif] cula sam da treba nekoliko cenova belog luka potopiti u jogurt i tako popiti. Da li je neka od vas cula za ovo ili imate neki drugi predlog kako da smanjim leukocite [sm=smiley19.gif]






Anarunika -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (22.2.2015 13:30:40)

beli luk je prirodan antibiotik i svakako je dobar, ali možda terapija nije bila dobra? Možda bi neki drugi antibiotik pomogao. Da li je rarđen antibiogram,zna li se koja je infekcija u pitanju?




amelia -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (23.2.2015 0:25:11)

Meni su ponovo dali uput da radim analize krvi i mokrace u cetvrtak idem da dam krf i mokrace, pa rezultati tek nakon nedelju dana.prosli mesec sam radile analize i bile su ok [sm=smiley1.gif]




Dragić -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (23.7.2015 10:15:31)

Pozdrav cure, 22. nedjelja trudnoće sam. Juče sam vadila nalaz FERITILIN. Može li mi reći neko šta je to. Referentne vrijednosti su od 14-200, kod mene je 8.6, da li je to opasno. Baš sam se uplašila a tek u ponedjeljak idem na kontrolu, neću izdržati.




jess021 -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (23.7.2015 19:07:39)

Dragic, ja znam za FERITIN i mislim da je vrsta analize za procenu zaliha gvozdja. Jeste ti snizen, sli to je trudnoci normalno, dobices terapijh i sve ok. I mmoje gvozje je idpod granice.




Jole84 -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (30.7.2015 22:53:25)

Radila ks i gvožđe mi je nikad bolje, 16...a i pre prve trudnoće sam kuburila sa anemijom, u trudnoći pila onaj sirup i svašta nešto, nego sad me brine hemoglobin, 124 je, donja granica 120. Kako beše, ako je hgb nizak, gvožđe je zanemarljivo, džabe se radujem, jel da jel da? [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




sonyasha -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 10:22:58)

Joj žene, uvek sve sa ks uredu, a danas dobijem rezultate, proteini u tragovima u urinu, povećani trigliceridi i povećan holesterol! Izguglam i nađem da se sve tri stvari tolerišu u trudnoći! Jel imala neka ovakva iskustva?
Pritom mi je pritisak dobar i nikada nisam imsla ništs od ovih problema[sm=smiley13.gif]




jess021 -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 11:16:22)

Sony, kad ides kod dr?
Sta znaci poviseni? Malo poviseni ili malo vise?!




adulence -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 11:19:29)

ja nisam od pomoci mene dr ne salje da radim holesterol itd...sada sam se zbunila i po malo zabrinula sto mi to nikada nije trazio on samo Fe HGB glukoza i urin...




jekiki -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 12:40:05)

Ni meni dr nije davala za holesterol, samo jednom na pocetku sa sve hormonima [sm=zmeden.gif]
Poslednji rezultati su mi od pre deset dana HGB 117, gvozdje 13, leukociti u nebesima 20, eritrociti 3.8, proteini 61, glukoza 5.2 itd, ali dr kaze nista nenormalno u trudnoci i nije zabrinjavajuce




doktorkakristal -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 13:27:36)

ako nema bakterija u urinu sve je ok




sonyasha -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 15:20:14)

Meni nema bakterija u urinu, čista mi je urinokultura. Ada, kažu da se trudnicama i ne rade trig. I hol. tako da je tvoj doca u pravu šta ti čekira.
Ne mogu da se sekiram, kada odem kod doce za dve nedelje neka kaže šta i kako!
DokKristal jel se tvoj odgovor odnosio na Jekiki rezultate ili moje?




jekiki -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 15:22:51)

Uh ja imam malo bakterija u urinu, ali dr kaze pojacaj tecnost, iako ja vodu pijem nenormlno, do 15-og da joj donesem nove nalaze sa urinokulturom




doktorkakristal -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (1.9.2015 18:14:38)

SONY Na tebe sam mislila,ako nema bakterija sve je ok,holesterol i trigliceridi umeju da budu povecani u trudnoci i samim tim nemaju znacaja




sonyasha -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (2.9.2015 0:10:23)

Hvala dok![sm=smiley31.gif]




Animsaj9 -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (5.9.2015 11:51:18)

Kks mi je u redu, i kompletna biohemija . Dosta cesto piskim zato sto nosim nisko, pa pritiska, pa samim tim imam svasta i u urinu, [sm=smiley13.gif] dosta bakterija, leukocita 4-5, 1protein, i zamucen je urin, radila Urinokulturu negativno.




jess021 -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 8:59:19)

Juce uzela nalaze, sve je uglavnom ok, gvozdje 9, ali to je skoro na granici.
Problem je sto u urinu pise brojne bakterije, sutra idem kod dr, jel tu dovoljan samo onaj caj ili ce mi dati antibiotike?!
Sad vidim da je Animsaj pisala da je radila urinokulturu, verovatno cu i ja.
Pih, svaki put je bilo u redu, sad pred kraj zeza.




branki* -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 9:10:11)

jess,ne mora da znaci.u prvoj trudnoci su i meni pisale brojne bakterije u u urinu,ali kad se odradi urinokultura,pese da nista nije izolovano,tako da onda ne daju antibiotike.ne brini.grlim te puno[sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 14:44:10)

Branki, nadam se.
I ja tebe [sm=smiley31.gif]




madre -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 20:45:07)

i ja sam pokupila moje analize... urin je ok, ali su mi zato leukociti poviseni (znam da se to desava u trunoci), proteini i glukoza snizeni...
bas cu posle ispisati malo detaljnije...




wivern -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 20:50:45)


IZVORNA PORUKA: branki RR

jess,ne mora da znaci.u prvoj trudnoci su i meni pisale brojne bakterije u u urinu,ali kad se odradi urinokultura,pese da nista nije izolovano,tako da onda ne daju antibiotike.ne brini.grlim te puno[sm=smiley31.gif]


Isti slucaj, svaki put mi je to pisalo ali nikad nije bilo problema sa urinokulturom.




Mala Elena -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 20:53:46)

Treba da vadim krv, ali nikako da izdrzim bez vecere [sm=smiley36.gif] do kada najkasnije smem da jedem i da li slatko ne smem celi prethodni dan da bi rezultati bili validni?




choopa choops -> RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći (9.9.2015 20:55:12)

madre mislim da je to sve ok.

ME 12 sati prije ne treba jest, a ovo za slatkiše nema veze.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>