RE: Otečene noge u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Mille -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.4.2014 13:25:06)

Da li je neko od vas probao da nosi kompresione carape za oticanje nogu? To bi trebalo da pomaze, sa najmanjim stepenom kompresije naravno. Ja za sad nemam problem sa oticanjem, a nadam se da ce to blagostanje da se nastavi do kraja :)




Vanda -> RE: Otečene noge u trudnoći (16.4.2014 8:28:25)

Ja sam tek 22 nedelja a oticu mi zglobovi na nogama i to ne bi bilo strasno da me uzasno ne bole noge. Pritisak mi u redu za sada, analiza mokrace i krvi prosli mesec takodjer u redu. Mislim da mi se i pocinje kociti jedna noga. [sm=smiley19.gif]. Sa kocenjem sam imala i ranije problema ali sa oticanjem nikada. Da li neko zna da li je dozvoljeno pakovanje nogu u foliju sa nekim obicnim uljem ili beby kremom? Inace pijem ogromne kolicine vode citav zivot.........




Mille -> RE: Otečene noge u trudnoći (16.4.2014 15:37:06)

Oticanje nogu je u trudnoci normalno, nekom vise nekom manje, dok god su nalazi u redu i pritisak, mislim da nema mesta panici. Ali da je neugodno, sigurno jeste. ja sam citala da pomaze lagana fizicka aktivnost, makar samo da se stopala pomeraju u krug, svakom nogom po 10 puta u svaku stranu. kao kad se zagrevaju skocni zglobovi, i lagano podizanje nogu je takodje dobro za oricanje. Noge ne moraju da se podeignu sroz uza zid, moze da se legne i da se noge dignu na nekoliko poslaganih jastuka. A setnja isto pomaze. ;)




gogili75 -> RE: Otečene noge u trudnoći (16.4.2014 17:43:47)

nije strašno dok ne počnu ruke i lice da ti otiču, tad se javi doktoru, i kontroliši pritisak.




Vanda -> RE: Otečene noge u trudnoći (17.4.2014 12:21:08)

Setnja bas i ne pomaze jer nakon petnaest minuta bolovi i nastaju. [sm=zmeden.gif]Podizanje nogu pomaze [sm=bravo.gif] Za pakovanje nogu niko nista nije cuo??




Mille -> RE: Otečene noge u trudnoći (17.4.2014 16:03:15)

Mislim da lagano hladjenje nogu pomaze, kao sto ima i gomilu kremica koje imaju ovu funkciju a mogu da se koriste u trudnoci. Ali lagane vezbice, sto manje sedenja i dizanje nogu u vis.




MaraSrna -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.4.2014 0:41:50)

Meni uzasno oticu noge i dlanovi,prsti me bole kada hocu da ih savijem.ruke trnu,kazu da je sve normalno.Sada sam 32 nedelja ali to je pocelo pre mesec dana.Pomaze jedino hladna voda.Preporucuje se kratka setnja jer duga moze samo pogorsati stanje.U licu sam takodje otecena ali svima u bolnici je to normslno [sm=smiley24.gif]




gogili75 -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.4.2014 9:43:00)

MaraSrno proveri pritisak i da li slučajno imaš protein u mokraći. nije bezazleno kad otičeš u licu, znam iz iskustva




New Mom -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.4.2014 9:59:55)


IZVORNA PORUKA: Vanda

Za pakovanje nogu niko nista nije cuo??

Ja sam radila parafinsko pakovanje nogu pa kontam da moze bilo koje.




mali_mis -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.4.2014 10:04:52)

Ja nisam ni skontala dok sam bila trudna (negde pred porodjaj) da su mi stopala oticala. Ali zato posle jesam. Jedna baletanka mi je velika, bukvalno mi spada sa noge, a druga normalne velicine [sm=smiley29.gif]




gogili75 -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.4.2014 10:08:58)

normalno je da noge otiču u trudnoći ali je opasno ako lice i ruke otiču, tako je bilo u mom slučaju. Odmah su mi vadili krv i pritisak i zadržali u bolnici.




dunja RR -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 17:29:18)

Pre trudnoće i do 8. meseca trudnoće stopala izgledaše ovako
[img]http://www.dodaj.rs/f/1O/h1/3PCMtvOm/299196215021062845119525.jpg[/img]



U 9. mesecu, potpuno nadute i utrnule, ne osećam stopala, hodam mehanički. Ne mogu da obujem ništa osim Grubin japanki.
[img]http://www.dodaj.rs/f/c/K2/18krvojj/dscn3044.jpg[/img]





branki* -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 17:40:05)

joj,dunjac,takva su i moja bila u 9.mesecu,mnogo mi je to smetalo,a imam lepa i koscata stopala..




dunja RR -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 17:45:54)

Branki, i ja isto, uvek su bila tanka, kao i zglobovi, a sada ... ne mogu ih prepoznati ..jel ti se posle porođaja odmah povukao otok?




New Mom -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 17:50:49)

Дуња, после порођаја ћеш стално ићи да пишкиш и брзо ће све спласнути.




branki* -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 18:08:12)

da,dunja,bila su skoro ista jos odmah posle porodjaja,a za nedelju dana su bila potpuno ista kao pre.




dijana1* -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 18:21:35)

Dunja jos koji dan i prolazi[sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 18:57:03)

Joj Dunjice :(

Ja recimo da imam sreću da mi se trudnoća završava zimi [sm=jezicek.gif] pa ne stignu da oteknu. Ali inače mi leti otiču, ne u ovoj meri, ali otiču. Sve mi se urežu sandale. Sigurno su ti rekli da smanjiš so na minimum, ali iovako nećeš još dugo da trudnuješ [sm=smiley31.gif]

Već su ti rekli, legneš malo na krevet, pa na jedan deblji tvrđi jastuk, ili 2 mekša i uživaj.




degu -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 19:08:22)

Dunja ista sam, čim krenu vrućine ja se naduvam sva, čak sam primetila da su mi i butine otečene. Trebalo bi da podignemo noge iznad nivoa tela, mada je meni baš nezgodno, na leđima ne mogu da ležim a na boku se sva nešto iskrivim kad dignem noge. Uveče mi mm izmasira noge s Melinim gelom i on je spas. Radi vežbice za cirkulaciju, širi i skupljaj prste, kruži stopalima, pomeraj napred nazad, to su nama u školici pokazali.
Baš sam sad probala jedne papuče, idem na venčanje za 2 nedelje, nema šanse da uguram nogu a nije neki uzan model [sm=smiley36.gif]




viking -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 22:05:57)

Dunja, maži onaj gel što ste delili ovde na RR, i meni su takve noge bile, gel je pomogao. A čisto da znaš, posle carskog, dok budeš ležala u šok sobi, isto će ti oticati noge od ležanja, čim kreneš da ustaješ, povući će se.




dunja RR -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 22:12:10)

Degu, Vik, mažem Mellu svako veče. Prvo ohladim stopala dobro u hladnoj vodi pa me mm maže, lagano izmasira stopala i listove sa Mellom, i to mi olakša noge, u smislu da mogu da zaspim i da mi ne gore. Otok ne spada. Ujutru, ili posle hodanja opet gore i sve tako.

Degu, i meni je nezgodno da ih dignem višlje, na neki jastuk i sl, ne prija a vežbice nisam radila [sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 22:15:14)

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Sigurno su ti rekli da smanjiš so na minimum, ali iovako nećeš još dugo da trudnuješ [sm=smiley31.gif]



Trcka, baš nisam slani tip, ne volim slano, pa ni u trudnoći nisam jela nešto preterano slanog. Ovo je krenulo tačno sa vrućinama, i sve gore i gore, dobro je što kažeš de neće još dugo.




viking -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 22:17:07)

Onda ne znam, meni je taj gel i držanje nogu na dva jastuka pomagalo.... Ali kao što neko reče, izdrži još malkice :)




dijana1* -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.6.2014 22:20:40)

Danas sam prvi put videla da noge mogu ovako da oteknu[sm=smiley13.gif]
A da se konsultujes sa dr?




dunja123 -> RE: Otečene noge u trudnoći (9.6.2014 21:19:43)

Draga Dunja RR, meni su i gore bile u prvoj trudnooci. Sve do butina. Posle porodjaja sam dva dana samo isla u wc da piskim. Kad me je muz video posle dva dana nije mogao da veruje kako su bile tanke. Sad nisu bas takve ali jesu otecene.inace jos od posle prve trudnoce nosim broj vecu obucu. To je bas bezveze. i nekoliko meseci posle (posto sam se porodila krajem maja), do kkraja tog leta, su mi urastali nokti na nogama...uzas




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>