RE: Otečene noge u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Sanjalica1980 -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 12:11:40)

Ja sam 18 nedelja a vec mi oticu stopala i ruke. Cak sam malo otecena i u licu.
Pritisak mi je kao i inace oko 95/50 a puls 75.

Krv sam vadila na dve nedelje ali sada nisam vec 3. Idem u sredu.

Urin i urinokultura odlicni ali isto nalazi od pocetka avgusta. I to radim opet u sredu.

Ja znam da je normalno da se otice u trudnoci ali sam cula da je to uglavnom pred kraj.

Nadam se da je to sve ok.




vonavoj -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 12:15:34)

BItno je da ne ide visok pritisak i oticanje..jednostavno ti se voda tako skuplja!
A jesi li radila proteine u mokraci>




bubulence -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 12:17:06)

slazem se sa von, sve dok pritisak nije visok, mislim da nema razloga za brigu...
nemoj piti sokove, gazirano i izbaci so sto vise mozes




Sanjalica1980 -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 12:38:00)

Hvala vam puno.

Von radila sam proteine ali u avgustu. Treba da ih radim opet u sredu.

Inace ne pijem nikakve sokove ali volim slano. To cu sada smanjiti.

Ranije sam imala problem sa oticanjem ali za vreme hormona u vto. Naduvam se kao balon i onda kada prestane terapija uz treninge se izduvam.
I znojim se kao nenormalna [sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 12:39:51)

onda ti je do hormona!




Mala Elena -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 13:01:49)

Meni su noge, gleznjevi oticali pred kraj trudnoce ako duze stojim u mestu i lepo sam osecala kako mi treskaju kad zakoracim [sm=smiley1.gif] , ali mislim da je tebi to od soli, smanji obavezno i podigni noge da budu iznad nivoa tela.




Sanjalica1980 -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 13:16:58)

Hvala vam jos jednom.

Definitivno moram so smanjiti. Inace volim slanu i pikantnu hranu ali se trudim da je izbegavam.
Pijem dosta vode jer mi je dr rekla da mi sada treba .

Bas cu vam pisati kada ponovo izvadim krv i dam urin.




anita -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 13:40:47)

Sanjalice
Meni je doktorka preporucila da kada lezim ispod nogu tj. dole kod stopala mi uvek bude jedan jastuk.
Pokusaj mozda ti pomogne i to. [sm=smiley1.gif]
Ja za sada tih problema nemam.
Jedem slano i povremeno pijem i gazirano.




wivern -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 15:29:03)

Lepo Anita rece, obavezno podizanje nogu u toku dana i smanji so. I sve ce biti u redu.




Cecana -> RE: Otečene noge u trudnoći (14.9.2014 20:53:43)

Meni su pre par dana pocele da oticu noge i kupila sam čarape za vene,dokolenice,najlonke u aloteci,i bas mi pomazu.Kostaju oko 400 din.Ja sam uzela neki srednji nivo stezanja,mozda sam mogla i jaci,ali i ove pomazu.Preporucujem




Mariya -> RE: Otečene noge u trudnoći (16.9.2014 13:28:51)

U prvoj trudnoci noge su pocele da mi oticu posle 33. nedelje. Na porodjaj sam otisla u japankama jer nista drugo nisam mogla da obujem[sm=smiley36.gif] Za 3-4 sata nakon porodjaja, noge su mi se prepolovile, a do izlaska iz porodilista bile su kao nekad, ponovo sam mogla u 36-icu. U ovoj trudnoci, noge su mi otekle jednom, na jednom vencanju u julu gde sam dosta stajala a i jurcala za cerkom, a tada je bas bilo toplo. Otad nista, jedino mi od prekjuce oticu prsti, i to primetim kad pokusam da skinem burmu sa prsta. Sta tu da radim, da dizem ruke uvis?[sm=jezicek.gif]




branki* -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.12.2014 22:51:29)

meni,evo,opet pocele da oticu noge...a,taman sam mislila da cu ovu trudnocu bez toga..sutra ulazim u 9.mesec.pritisak nisam merila,bio je ok ranije.merice mi sad na pregledu..bas je grozan taj osecaj natecenosti[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.12.2014 23:16:58)

branki mislim da je to i normalno za ulazak u deveti mesec... ukoliko nije bas jako...
ja jos uvek oticem u nosu najvise. a u nogama imam osecaj natecenosti ali mm kaze da nisu, mada ni meni ovako na oko ne deluju.. u prvoj sam daleko vise oticala, mozda jer je bilo leto...




wivern -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.12.2014 23:19:47)

Branki u pravu je Bubi, to je normalno za deveti mesec. Ja sam oticala danima kad je padala isa nenormalno, a ovako mi se cinilo da uopste nisam otecena. Kad sam se porodila shvatila sam da sam bila otecena i te kako. I sada imam osecaj kao da su mi stopala ostala malo natecena ili su se jednostavno prosirila. Sve su mi cipele uze nego sto su bile pre trudnoce, a ja sam inace imala uzasno usko stopalo.




branki* -> RE: Otečene noge u trudnoći (21.12.2014 23:22:08)

moguce da je i normalno,bubi,sta znam.uzeo moj muz upute,taman da iskontrolisem mokracu i da izmere taj pritisak.ja sam u prvoj katastrofa oticala,nije nista pomagalo,obucu morala da nosim 2 broja vecu,uzas jedan.sad nije tako,ali jesu otoci,vidim po zglobovima kod nogu...




srculence25 -> RE: Otečene noge u trudnoći (5.1.2015 18:47:07)

Meni su otekla stopala nevide se zglobovi.Desno stopalo je znatno vise oteklo u odnosu na levo.Nemogu sobne papuce da obujem a o obuci da negovorim.
Danas do radnje me nazuljala patika doslo mi da se izjuem i da idem bosa [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Otečene noge u trudnoći (5.1.2015 20:17:11)

srculence,znam kako ti je[sm=smiley13.gif]kontrolisi pritisak redovno i mokracu.meni je malo bolje,od kako je zahladnelo,kad je toplo,onda oticem.




srculence25 -> RE: Otečene noge u trudnoći (7.1.2015 14:24:54)

Branki u mokraci sam zadnji put imala prisutne proteine u maloj kolicini a pritisak mi tamo nisu merili od oktobra a ja se
nekako uvek dobro osecam tako da nisam kontrolisala.Uzecu od babe aparat da proverim [sm=smiley31.gif]




jabudic -> RE: Otečene noge u trudnoći (27.3.2015 9:12:40)

E ovako, ja sam u 24. nedelji, noge mi još uvjek nisu značajno otečene.
Ali evidentno je da u svakoj trudnoći imam taj problem.
Danas sam ustala 3kg teža nego juče, i jedva oči otvaram koliko sam natečena [sm=smiley13.gif]

Ima li neki čaj za izmokravanje koji može u trudnoći?
Imaću ''ladno 100kg do porodjaja, ako nastavim ovim intenzitetom da se naduvavam.
Da dodam da pazim šta jedem, ali očigledno ne pomaže.




veselicaa -> RE: Otečene noge u trudnoći (27.3.2015 9:19:45)

Ja sam bila bas otecena u prvoj trudnoci,pogotovo noge i prsti na rukama tj.sake.
Sto se tice caja,ne znam da li sme neki ali znam da pomaze kada legnes na ledja i podignes noge recimo na dva jastuka.I da sto manje stajanja i sedenja.




jabudic -> RE: Otečene noge u trudnoći (27.3.2015 9:23:17)

Uf, ja radim 8h sjedeći, noge vise dolje.
Nije meni što će one da nateknu, nego što mi vaga poludje. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Otečene noge u trudnoći (27.3.2015 9:24:09)

Ja nisam imala sa U problema sa oticanjem[sm=zmeden.gif]a kakav ti je pritisak, unos soli?
Mozda hoce i od sekiracije juce si se bas potresla za muza?[sm=zmeden.gif]
Nekako mi mnogo da budes 3 u + za jedan dan!




jabudic -> RE: Otečene noge u trudnoći (27.3.2015 9:29:21)

Pa i meni je mnogo, tj. nije moguće da sam ne znam šta pojela i popila.
Pritisak mi je odličan, a jedemo skoro neslano.
Baš ne znam koji mi je vrag.




IvanaSK RR -> RE: Otečene noge u trudnoći (8.4.2016 11:35:06)

U zadnjih nedelju, dve bas sam se nadula. Prsti na nogama kao krompirici, u noge se urezuju carape, podbradak i lice su mi bas naduti, čak i prsti na rukama.
U prvoj trudnoći jesam bila natekla, ali tek u devetom mesecu i ne ovoliko.




Sanjalicaaa -> RE: Otečene noge u trudnoći (10.4.2016 13:06:35)

Ivana, davno se u paketu za trudnice dobijao neki Gel za umorne noge, Mella Cosmetic. Nisam probala, ali znam da su neke članice pisale da je odličan i da smanjuje otok.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>