RE: Alergije na hranu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Mala Elena -> RE: Alergije na hranu (4.9.2014 13:49:18)

Da li neko moze da odgovori, pretpostavljam da niste videli a jako me zanima?




branki* -> RE: Alergije na hranu (26.3.2015 9:06:56)

morala sam da ovo podelim sa vama

istine i lazi o hrani




degu -> RE: Alergije na hranu (26.3.2015 11:10:46)

odlican tekst!
Od kad nam ovo World prica a eno je sama na temi lchf dijeta [sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Alergije na hranu (26.3.2015 16:29:04)

Korisno! Hvala!




Valerie -> RE: Alergije na hranu (2.6.2016 20:07:47)

za koliko prodje alergijska reakcija, ne bas mnogo jaka? pojela u 15.30 novu kasicu, pocrveneli obrazi i zadnji deo vrata... da znam sta da ocekujem otprilike. istusirali samo vodom...




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 16:35:13)

Poceli pre 3-4 dana sa Milupa pahuljicama ( imamo 5 i po meseci, samo dojim ) i evo danas odreagovala - crvenilo vrata, na obrazima, prevojima lakata. :( Cesala se kao luda, povuklo se na Cortinat T nakon pola sata. Sta raditi dalje, sta novo uvesti, sa MILUPA cemo naravno prestati? Nije dosad jela nemlecnu hrani niti AD formule... Mame, pomazite ;)




Sanjica26 RR -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 16:37:10)

Kreni sa nekim od povrca: sargarepa, krompir, tikvica...




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 16:42:17)

Hvala Sanjica26 RR, pocecu onda povrce i posle 1-2 nedelje sa vocem. A da zaboravim za sad na zitarice neko vreme? Jel da povrce spremam na vodi, posto dojim a nemam viska da izmuzem? :(




Sanjica26 RR -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 16:48:36)

Napravi pauzu. Posto si tek krenula polako. Tri dana uvodi jednu namirnicu. Ako nema reakciju onda krenes sa drugom. Pravi sa vodom.




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 16:49:46)

Okiii, thanks @Sanjica26 RR, nadam se da ce biti ok, tako cu raditi sve pa pisem ovde utiske nadalje :)




Sanjica26 RR -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 17:00:37)

Najbolje da pises u ovoj temi ishrana beba od 3 do 6 meseci




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 17:01:31)

Hvala :)




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 17:04:20)

@Sanjica26 RR, tema je zakljucana tamo gde ste mi stavili link ali nema veze - procitala sam korisne savete ;)




Sanjica26 RR -> RE: Alergije na hranu (29.6.2017 17:09:35)

KLIK Evo ovde otvorene teme,
I molim te da ne pises jednu za drugu poruku. Imas opciju uredi koja traje par minuta ako si nesto zaboravila.[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Alergije na hranu (30.6.2017 7:17:20)


IZVORNA PORUKA: Dragce86

Poceli pre 3-4 dana sa Milupa pahuljicama ( imamo 5 i po meseci, samo dojim ) i evo danas odreagovala - crvenilo vrata, na obrazima, prevojima lakata. :( Cesala se kao luda, povuklo se na Cortinat T nakon pola sata. Sta raditi dalje, sta novo uvesti, sa MILUPA cemo naravno prestati? Nije dosad jela nemlecnu hrani niti AD formule... Mame, pomazite ;)

Ako se reakcija javila ovako kasno, najverovatnije nije alergija ali je bolje iskljuciti Milupu na neko vreme.
Najbolje je da polako pocnes da uvodis voce (jabuke, banane) i povrce (sargarepa, tikvice, krimpir) spremano na vodi a za 15-ak dana da probas da joj ponovo uvedes neke zitarice sa AD mlekom, bilo koje osim Milupe




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (30.6.2017 13:49:20)

Hvala puno svima. Draga @milicicak, tako cu i raditi :)




Peace* -> RE: Alergije na hranu (30.6.2017 13:58:04)

Bez namere da se pravim pametna, ali nove namirnice se uvode sa razmakom od 3 dana baš iz razloga što se alergijska reakcija može javiti u 72h od konzumiranja namirnice.
Ovim samo htedoh da kažem da treba biti oprezan ukoliko postoji sumnja na alergiju. [sm=smiley1.gif]




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (6.7.2017 15:02:58)

U pravu ste, Peace, ja sumnjam da jeste alergija na Milupu nakon 72h od senzibilizacije, tako da cu je preskakati ubuduce, ima toliko toga sto sam vec pocela da joj pravim od povrca i super se prilagodila, lepo rucka, hvala Bogu. [sm=bravo.gif]




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (18.7.2017 2:38:27)

Evo, proslo je nekoliko dana i uvela sam obican pirinac, koji i mi u kuci koristimo - i gle cuda, nikakva reakcija, tj.svidja joj se i sad ga koristimo ujutru a popodne kasicu sa povrcem. ;) Juce smo napunile 6 meseci, jos koji dan pa cemo moci i meso polakooo <3




vocicana -> RE: Alergije na hranu (19.7.2017 13:07:47)

Bravo!Tako treba.Desava se takva rekacija, samo polako jedno po jedno, sve ce se videti, msms ako je osetljivostprisutna. Obicno se to jako brzo manifestuje.




Dragce86 -> RE: Alergije na hranu (20.7.2017 16:32:14)

Ma, cini mi se da ove kupovne kasice nisu ni blizu onoga sto mi same mame mozemo napraviti od povrca, voca, mesa...Nekako mi imaju i neki cudan smek, ja ne znam kako jadne bebice to jedu. Ja kad napravim neku od povrca, mirise cela kuca :D Jela bih i ja sa mojim prasencetom :)))




IvanaSK RR -> RE: Alergije na hranu (20.7.2017 16:42:23)

Ja kad napravim povrcnu ili mesnu uopšte mi ne mirisu [sm=smiley36.gif]
Dragce, u tim pirincanim kasicama ima i adaptiranog mleka, mozda to bebi ne odgovara.




Sara2017 -> RE: Alergije na hranu (19.2.2018 19:48:16)

Pozdrav mame,

Nova sam na forumu pa sam istrazivala malo ali nisam nausla na slicnu situaciju. Naime, moja osmomesecna beba je alergicna na kravlji protein, ja sam u potpunosti izbacila sve mlecno iz ishrane i sebi i njoj i nije vise bilo onako burnh reakcija kao prvi put. U poslednje vreme, jednom u par dana joj se javi nesto kao ujed komarca na pleckama, jedna do dve flekcije. po stomaku nema nista osim po neke bubuljice sto je verovatno od znoja jer je aktivna jako. U prilogu vam saljem sliku gde se vidi kako to izgleda. Pogubila sam se jer vise ne znam sta je alergija a sta ne. non stop zagledam, i ono sto mozda nije meni deluje da jeste. Danas smo uveli cveklu a pre par dana ovas. Cini mi se da nema veze sa uvodjenjem hrane jer se desi neki dan kada joj i ne uvedem nista novo.

Pozdrav svima i puno hvala.

P.S. ne znam kako da dodam sliku




IvanaSK RR -> RE: Alergije na hranu (19.2.2018 21:08:00)

Evo link teme gde je objasnjeno kako se stavljaju slike Klik sajt Postimage radi pa mozete preko njega.




milicicak -> RE: Alergije na hranu (20.2.2018 14:37:25)

Saro, dobrodosla.
Kao neko ko vec skoro sest godina pliva u ovim vodama odmah da ti kazem da ces za svaku flekicu koja se pojavi odmah posumnjati da je od hrane i da se nesto mlecno negde potkralo. I to je normalno, dok god ne panicis. Ovo sto ada opisujes najverovatnije nije od hraneali bih ja bebei obustavila uvodjenje novih namirnica nekoliko dana. Ovde na forumu ima puno korisnih tema koje ti mogu pomoci oko ishrane i alergije
Alergija na mlecne proteine i uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama
Pisi i pitaj sve sto te zanima i pridruzi nam se na drugim temama.
Pozdrav




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>