RE: Deca i kućni poslovi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


Mala Elena -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 11:53:09)


IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mila, jedva cekam to vreme da mi neko pomogne...[sm=zz_rolleyes.png] za sada samo brlja, prosipa...[sm=smiley8.gif]


Ma ajde i to je slatko ! brzo prodje,posle ce ti faliti [sm=smiley36.gif] Jel prohodala ?moze malo da se ukljuci kroz igru da pomogne oko brisanja npr[sm=smiley1.gif]




Falice mi , znam..[sm=zz_cloud9.png] Nije jos prohodala ali ustaje i hoda uz namestaj .




mila83 -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 11:54:40)

E pa eto tebi slatke pomoci uskoro! [sm=smiley36.gif] Gde ti,tu i ona ! [sm=smiley36.gif]




NadaR -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 11:57:03)

M skloni svoj tanjir,podmetac, pokupi igracke, spremi torbu za skolu , zategne pokrivace na krevetu ... Ne gnjavim ga puno ali ono sto se mora,mora se I tacka!




veselicaa -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 12:00:31)

S.je jos mala ali zna da sredi svoje igracke,kada izbacujemo djubre ako je manja kesaa,obavezno trazi da je nosi,dok A.zna dosta toga,sredi svoje stvari,tj.sklopi ih kada se presvlaci,kada kuvam nesto ona mi dodaje namirnice,voli kada je lepo vreme da radi oko cveca sa mnom,da ga zaliva,sakuplja suve listove.Sve u svemu,nisu lenje,kada ih zamolil da urade nesto obe to i ucine.




mila83 -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 12:13:32)

Da, basticu isped kuce sam i zaboravila, cvece redovno zalivaju,kupe lisce, ma svasta oni mogu pomoci, a i uzivamo u tome svi zajedno.[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 12:15:21)

I zabavno a i korisno,tako nauce svasta nesto.




mila83 -> RE: Deca i kućni poslovi (7.3.2015 12:57:50)

Nauce se radnim navikama i obavezama, pa i timskom radu.[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Deca i kućni poslovi (23.7.2017 18:20:45)

Masina za sudove je njihova! Jedan dan jedna drugi dan druga prazni. Ostalo ih jos ne teram nista sem da im soba mora uvek biti cakum pakum!




mama Jo -> RE: Deca i kućni poslovi (5.9.2017 14:29:32)

Ja sam pocela da je ukljucujem u sve aktivnosti spremanja... po Montesori principu 😂
To jeste da duze traje, ali je jedini nacin da sredim nesto 😂




krin 40 -> RE: Deca i kućni poslovi (5.9.2017 14:32:21)

I S i N su od ranih dana uključivani i dobijali su svoje "male zadatke"




Mala Elena -> RE: Deca i kućni poslovi (5.9.2017 14:35:46)

Ja svoje ukljucujem da obrisu vodu koju prospu, da ubace prljav ves u korpu ili da mi pomognu da napunim masinu za ves, kad mutim kafu ili kolac tu same jure da se uhvate za mikser ..ali igracke da skupljaju....hm. tesko.




mama Jo -> RE: Deca i kućni poslovi (5.9.2017 14:48:19)

Pa da, tako i ja isto... ali sam kasno to pocela da radim, jedno vreme sam dobijala nervni slom jer ja krenem da nesto radim a ona me zove da igram sa njom i place... dok nisam skontsla da joj je spremanje isto igra, a uslut uradimo i nesto korisno...
A sa igrackama isto imamo problem 😏




krin 40 -> RE: Deca i kućni poslovi (5.9.2017 14:58:40)

Devojčice vole da pomažu..do puberteta[sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Deca i kućni poslovi (5.9.2017 22:57:22)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Masina za sudove je njihova! Jedan dan jedna drugi dan druga prazni. Ostalo ih jos ne teram nista sem da im soba mora uvek biti cakum pakum!


Pa ti bi šiznula sa mojima [sm=jezicek.gif]

L je sada kao pocela da ulazi u pubertet i kao stalno nešto licka, sređuje šta znam. A ovaj mali je lijenčina svoje vrste. Ništa taj neće, jedino kad počnem da prijetim batinama. A najmađa će tek da bude problem, samo razbacuje....Ja ne znam kako drugima polazi za rukom da vaspitaju djecu da sređuju [sm=smiley19.gif] Ja to ne umijem.




mama Jo -> RE: Deca i kućni poslovi (6.9.2017 14:32:31)

Ne moze to bas da se podvede pod ,,sresjivanje" 😁
Oni vise kao ucestvuju sa nama u sredjivanju, pa kad zavrsimo onda mama sredjuje to sto je Jana sredila 😁😁😁




krin 40 -> RE: Deca i kućni poslovi (6.9.2017 14:44:26)

Važno je da stiču [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]