RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (22.7.2015 21:28:21)

Slazem se za mast.
Degu, [sm=smiley36.gif], ne dobacuj, cik nek world odbije ( gresna mi dusa).




World -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (22.7.2015 22:10:33)

jao sestro slatka, vidis li da sam jedva nekako zazmirila na secer i brasno kud me sa margarinom nudis... [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (22.7.2015 22:24:51)

Hahaha. World bre, mnogo su ti strogi kriterijumi, bem mu misa. Ziv covek mora malo nezdrave hrane da jede ( ja sam kojesta izbacila, al momci jedu ). Ja mislim da se relativno ok hranimo (shodno vremenu, novcu i td.) Al tvoji kriterijumi su nedostizni [sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (23.7.2015 6:30:47)

[sm=smiley36.gif]
Rosita tu se slažemo, da žena nije baš ni malo džankerka u duši, pa gde će joj duša [sm=jezicek.gif]




World -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.7.2015 8:59:57)

Ma sto ste bezobrazne pa mene nasle da zezate.. cccccc... [sm=smiley1.gif]

Nisam bila tako stroga dok nisam na sopstvenoj kozi iskusila kakav haos u organizmu prave neke stvari i kako se prilicno jednostavno moze popraviti dosta toga, bez lijekova, nezeljenih dejstava i ostalog. I to sve nakon sto sam se godinama kljukala kojekakvim lijekovima i vecinu podnosila nikako, ono kao nesto izlijecis ali ti ode nesto drugo i sve tako.. I kad sve to znam, onda ne volim pogotovo djeci da dajem nesto sto smatram da je otrovno. Mislim da je to bukvalno otrovno, organizam se truje pomalo i onda jednog dana otkrijes kako ti fali svasta nesto.. [sm=smiley1.gif]
I jesam manijak oko ovoga, priznajem, ali sta cu, ne mogu se kontrolisati.. i imam zelju da sve ljude tako jednostavno izlijecim [sm=smiley36.gif]

I moj ''dzank'' se sada svodi na neku domacu pitu ili slicno, ono bas ponekad.. i instant kafu redovno, toga ne mogu da se odreknem.. [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.7.2015 9:41:53)

Salimo se malo, verujem da sve iz iskustva pricas, prosto vidi se da nisi new age pomodni pristalica zdrave ishrane, vec onako sustinski.




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (4.8.2015 12:53:30)

Zene, kad ledite sladoled u onim posudicama za urin i metnete stapic, kako ga odvajate od posude, jel ima neka fora za brzo i lako?




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (4.8.2015 13:08:49)

Gurnes pod mlaz vruce vode [sm=smiley4.gif]




World -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (4.8.2015 13:09:02)

Malo pod vrelu vodu




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (4.8.2015 13:11:49)

E fala vi :***




bubulence -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.8.2015 22:57:24)

...ludim... sta da dam za veceru... a da nije palenta? treba joj nesto jer se budi i do 7 puta nocu da siki, a mleko (AD) nikada nije prihvatila. posle 2 kutije alernove smo odustali jer od cele dve kutije nije popila ukupno 50ml...




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.8.2015 23:23:54)

Bubi, idi na temu Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama mozda nadjes nesto korisno.
Mozda da uvedes zumance pa da to dodas u palentu. Ili joj dodaj ono sto joj dajes za rucak (povrce i meso) u palentu ili pirinac.
A nece da jede ni palentu sa Alernovom?




bubulence -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.8.2015 23:28:06)

da, nisam mogla da se setim kako se zove ta tema...
nece draga, probala sam i tako ali cim oseti to mleko zatvori usta , podigne obrvu i vrti glavom kao da djuska. tacno me zeza tako mala. a sve ostalo gde nema mleka lepo jede od kada smo uveli i meso...




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.8.2015 23:30:44)

Onda joj lepo das pola-pola kasicu sa mesom i palentu za veceru i sve super :) i uvedi zumance i gluten pa ce ti biti lakse. Ne vidim tiker, ali od osmog meseca mozes da uvedes i lesnik pa da pravis lesnikovo mleko.




bubulence -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.8.2015 23:39:21)

ona ce sledece nedelje 7 meseci...
mislis da nije rano za gluten i zumance?
pre se uvodilo sa 8 meseci, sada citam da se preporucuje vec sa 6... nisam pametna vise ...
a mislila sam da vise nema alergiju. ja sam slucajno pojela kroasan a da nisam odmah znala da u njemu ima mleka i nije odreagovala. pojedem kod jabudica kolac u kom je bilo jogurna i ne odreaguje. a do tada je odmah dobijala proliv i od tako male kolicine. pre par dana joj u palentu stavim 2 kasicice jogurna i taj dan nista, sutra dan malo, tek malo sluzi. i ja pametna joj kupim milupine zitarice i dam da jede. i dobije uzasan proliv . sada mrzim sebe. kao da mi gori pod nogama da jede mlecno




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (25.8.2015 23:47:26)

Ehej, bubi, polako, sve su to lepe vesti al nemoj da zuris. Super je sto nema reakcije preko tvog mleka al je jos rano da se bilo sta zakljuci. Jel se osula posle pahuljica ili je samo imala proliv?
Nije rano ni za gluten ni za zumance.
Kad to uvedes mozes da pocnes da razmisljas o kiselomlecnim proizvodima al to stvarno polako. A do tad, slobodno mozes da dajes rucak za veceru




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (26.9.2015 14:55:59)

Zene, je l imate neku verziju onog obicnog kolaca sa dzemom izmedju? Jedan deo testa se pece, pa dzem, pa drugi? Mm se jede, ja imam samo verziju sa kiselim mlekom, a ne mogu brzo da nadjem na netu.




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (27.9.2015 10:16:32)

Napravili smo medeno srce, ovako https://www.kuvajmo-blogovski.com/2013/12/06/posno-medeno-srce/

momcima se svidja.




branki* -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (27.9.2015 10:57:50)

Rosi,nisam videla juce sta si pisala.ja uvek tako pravim medeno srce sa vodom.super ispadne!




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (27.9.2015 12:19:26)

branki, meni izgleda super, nisam probala, jos izbegavam secer, pojedem kockicu dve crne cokolade, bananu ili grejp ponekad. Neverovatno, ali meni se ishrana bazirala na uh, a sad mi se uopste ne trazi slatko. Odoh u off. Na sve se stvarno moze navici.




Tarisimo -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (29.9.2015 19:27:43)

Da li je neka mama nasla zamenu za margarin, mozda? Mi smo novopeceni u svemu ovome sa alergijama, ali iz vaseg iskustva smo svasta naucili.. [sm=bravo.gif]




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (29.9.2015 19:40:57)

Na zalost nismo, ali smo se izverzirali i izmenjali sve recepte. Pitaj ako te nesto interesuje! Tu smo mi i pratimo....




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (29.9.2015 21:18:18)

Umesto margarina mozes da koristis kokosovo ulje ili mast za kolace al odmah da ti kazem da nije to to [sm=smiley36.gif]
Ja margarin koristim gde ide po receptu...




Tarisimo -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (2.10.2015 10:11:34)

Znac, ne gine mi margarin.. A vidim da ste uvele lesnikovo/bademovo mleko sa 8+, da nije to rano? I hipoalergeno mleko kad ste pocele da dajete, posle dojenja ili u toku? A od koliko meseci mogu da uvedem susam/kokos? Ne znam dal bi joj se dopala susamovo mleko...nisam vise pametna kako da joj obezbedim Ca.. Hvala Vam puno... :*




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (2.10.2015 11:31:09)

Tarisimo, dobrodosla :)
pogledaj ovu temu Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama, tu smo dosta pisale sta i kako smo uvodile, a pogledaj i tu temu I i II deo.
Elem, hipoalergeno mleko ne nikako za alergicnu decu, za njih se koriste potpuni hidrolizati Alernova Novalakova i Alfare. Ako dojis nema potrebe da razmisljas o dopuni Ca. Moj stav je da ni jedno od biljnih mleka ne moze da zameni majcino ili adaptirano do godine, a cak ni posle.
Ja sam badem i lesnik uvela posle godinice. Za susam je rano i to tek posle godinice.
Imas i temu biljna mleka i gomilu korisnih saveta tamo.
Sta god te zanima, pisi, uvek je neko tu da pomogne [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>