RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (2.10.2015 13:19:35)

Tarisimo,

ja stavljam mast i kokosovo ulje svugde gde može, a to su testa. Mast u slana, a kokosovo ulje u slatka, ali za kremove i filove moraš margarin. Ja mom čak i na lebac[sm=smiley1.gif] mažem onaj sa maslinovim uljem, kao manje je grozan, valjda. Ali super mi je prihvatio avokado na hleb sa šunkom, suncokretov i bundevin puter...

Možeš ovseno mleko ili speltino, ako ste uveli gluten, pa da sa time praviš kašice...a ne brini ništa za Ca...samo na siku i uživajte. Moj je juče napunio 2 godine i još uvek sisa! Krvna slika mu je uvek bila dobra, osim kada je bolestan.




Tarisimo -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (5.10.2015 10:24:59)

Hvala puuuuno na odgovorima.. Moj terorista prohodava pa ne sedam za kom.. Hvala i na linkovima, cim stignem pogledacu.. Probali smo i mi margarin, posto ce ici u tortu pa da proverimo reakciju,a i nasli smo Linko margarin kod pijacara pa njega uglavnom ujutru sa svezim vocem. Bas sam i ja htela bundevin puter da probam-kakav mu je ukus? Ima i Gi maslac da se kupi ali bas mu je fina cena a nije nesto ukusan.. Moj skroman doprinos, ne znam dal je neko pravio kolac od prosa.Tara ne voli slatko ali je smazala tri parceta.

Potrebno je
300gr prosa (150 skuvanog, a 150 samlevenog u blenderu)
voce po zelji najmladjih
Sve se pomesa, skuvan i mleven proso, voce seckano, rendano, zalije sa 4dc vode i pece 1h..dok voda ne ispari a kolac lepo porumeni.. :)

Bez jaja, secera.. mada mogu pahuljice da se ubace ko sme, nece se pokajati :)




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (5.10.2015 12:53:10)

Tarisimo, pozdrav za imenjakinju.
Namaz od bundevinog semena mozes sama da napravis, jako je ukusno i zdravo a zahteva samo multipraktik i 5 minuta vremena.
GI maslo ti ne bih savetovala, jeste da oni kazu da tu nema proteina ali hvala lepo, niko to ne moze da garantuje.




Peace* -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (5.10.2015 15:15:22)

Linco margarin se više ne proizvodi (tako sam dobila info od proizvođača), sada se proizvodi Venusz, tako da čitaj rokove na tom Linco, ko zna od kada su.




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (5.10.2015 23:44:25)


IZVORNA PORUKA: Tarisimo



Potrebno je
300gr prosa (150 skuvanog, a 150 samlevenog u blenderu)
voce po zelji najmladjih
Sve se pomesa, skuvan i mleven proso, voce seckano, rendano, zalije sa 4dc vode i pece 1h..dok voda ne ispari a kolac lepo porumeni.. :)

Bez jaja, secera.. mada mogu pahuljice da se ubace ko sme, nece se pokajati :)



Znači 150 g skuvanog, 150 g sirovog izblendiranog? Koliko voća? A skuvan onako gusto, bez tečnosti? 1h na koliko stepeni se peče? Hvala!




Tarisimo -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (9.10.2015 18:28:22)

Da, da 150 skuvanog na gusto i 150 mlevenog, kasnije sve spojih..ako ti je lakse skuvaj sve... Mozes 4-5 jabuka srednje velicine.. Ja sam napr 1vecu jabuku i vecu sangarepu i oko 100gr bundeve.. pece se na 175C...




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (10.10.2015 14:22:20)

Moramo to probati [sm=smiley1.gif]

Ja sam jutros umesila neke pogacice na brzinu, nisam znala sta cu da jedem. Ne znam meru , sve sam otprilike, ali recimo da je bilo oko 1 casa elog, 1 prosenog brasna, kasicica puna sode, voda, malo secera, malo soli i stavila brusnice, saku, dve... Bas mi se dopalo, bilo gotovo za pola h.




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (12.10.2015 12:38:50)

Drugari....

kao što znate nama je bio rodjendan pre 12 dana i pravila sam mu tortu, onu moju Sramota tortu[sm=smiley36.gif], samo sam umesto mleka stavila sok....

900 gr jafe
300 gr posne plazme ili nekog drugog posnog keksa
1/2 l soka od pomorandže
oko 150 gr margarine onog sa mirisom vanile

Jafu i keks izlomiti u dubljoj činiji i preliti toplim sokom u koji je predhodno izstopljen margarin. Sve yabrkati i presuti u šerpu ili činiju obloženu folijom , pa u frižider. Kda se stegne skroz...najbolje preko noći, preliti sa 200 gr čokolade istopljne sa preostalih 100 gr margarina. Posula sam je onim šarenim mrvicama. Bili smo oduševljeni svi. Prava torta i na izglen i ukus je bio extra!




Tarisimo -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (12.10.2015 15:03:50)

Sa zakasnjenjem, CESTITAMO RODJENDAN!! Sve pohvala za tortu.. nisam znala da mogu jaffu da jedu.. Ooooo sad moja siromasna plazma dobija novo ruho.. :D A jel ima neki posni slag koji mozemo da iskoristimo? Za sada koji god sam nasla ima ml. belancevine ili ml. protein..




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (21.10.2015 15:17:34)

Drage moje,

evo još novih recepata....

Pravili smo drugi deo rodjendana i imali tortu sa Pepa prasetom[sm=smiley1.gif].

Tortu sam naručila - Gabon...ja je lično obožavam, a i ovi moji ne zaostaju [sm=smiley1.gif].

Umesto putera, žena mi je stavljala margarin. A inače po receptu ne ide ni brašno...suuuper je!

A mama [sm=bravo.gif]je pravila BOUNTY tortu [sm=smiley36.gif]

KORA - 9 belanaca, 300 gr šećera i 300 gr kokosa. Peći na 220 C - ja sam pekla u velikom plehu pa presekla na 3 dela i filovala, a može i posebno svaka kora.
FIL - 9 žumanaca kuvati na pari sa 200 gr šećera, 200 gr čokolade, dodati prohladjenu šoljicu jake crne kafe i na kraju kada se fil ohladi umutiti 250gr margarina.

Kada se fil ohladi redjati koru, pa fil i na kraju prelilti otopljenom čokoladom.

Mljac!




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (21.10.2015 17:20:02)

Divno , pogotovo mi se svidja to sa porucivanjem da moze! Uf, volim vas zene, ovde uvek dobre ideje .




Peace* -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (22.10.2015 8:08:06)


IZVORNA PORUKA: Tarisimo

A jel ima neki posni slag koji mozemo da iskoristimo? Za sada koji god sam nasla ima ml. belancevine ili ml. protein..


Ja za 5 godina nisam našla. [sm=smiley13.gif] Ako neko otkrije - javljajte, to mi jako fali.

Torte su vam vrh! [sm=bravo.gif]




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (22.10.2015 9:28:50)

A zašto ne stavljate onaj pravi merenge?
Belanca umutiti sa ušpinovanim šećerom?

Tasho...vi sada jedete jaja???




Peace* -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (22.10.2015 9:59:32)

Da da, al ne voli taj šlag od belanaca. [sm=smiley29.gif] [sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (26.10.2015 20:20:17)

Čoveče, sad sam se frapirala....
Večeram ja i jedem Carski hleb....i onalo ispred nosa mi kesa od hleba i čitam šta piše po kesi...kao piramida zdrave ishrane i bla...bla.... kad u alergen info MLEKO!!!

Zamalo da se zadavim, jer ovaj jede taj hleb najnormalnije i sve to jer sam ja ubedjena dau njemu nema mleka!
U stvari sadrzi surutku, ali opet nemam pojma kako mi je promaklo da ovaj hleb sadrzi mlečne proizvode!!!




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (26.10.2015 20:33:33)

Milkice, gomila hlebova sadrzi surutku, mislim da Tvojih pet minuta cak i nema pecivo bez surutke...
A ti cuti i pevaj, alergija vam je ocigledno u prolazenju [sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (26.10.2015 21:47:01)

Ti kao tash sa sojom, obe ste pale i polozile na lebu [sm=smiley36.gif], ako, to je osnovna 'rana u nas Srba :). Super ste :)
Milicickonja, nema te nesto... ljubi bubicu




milicicak -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (27.10.2015 9:52:43)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Milicickonja, nema te nesto... ljubi bubicu


Tu sam ja, pratim i navijam [sm=smiley31.gif]
ljubac za lepog deckonju [sm=smiley1.gif]




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (28.10.2015 9:36:42)

Da, da, baš sam se setila Taše...
[sm=smiley1.gif]
Nisam sigurna da nam prolazi jer je on u poslednje vreme baš osetljiv, po meni alergijski, i reaguje opstrukcijama koje spooooro prolaze. Ranij eje mnogo bolje reagovao na terapiju[sm=smiley13.gif].

Ja mislim da on reaguje samo na KAZEIN, a da mu surutka nije problem.

Ljubim vas cure




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (31.10.2015 15:38:28)

Secate se ovog recepta za proju od mod:

1 čaša (oko 0.2) projenog brašna (onog belog što prodaju seljaci na pijaci)
1 čaša kukuruznog brašna (žuto krupno, i NIJE isto što i projeno)
1 čaša običnog pšeničnog brašna
1 kesica praška za pecivo
1 1/2 čaša kisele vode
1/2 čaše mleka
1/2 čaše zejtina (nije mnogo, nemojte da se plašite)
3 jaja
sir po želji

Kako ja vise ne koristim kvasac u ishrani, cesto jedem proju umesto hleba. Malo sam modifikovala ovaj recept i bas mi se svidja. Umesto mleka stavim jos pola case kisele. Obavezno dodam jednu rendanu, posoljenu i ocedjenu tikvicu. Brasno- jednu casu belog i jednu kukuruznog zadrzavam, a za trecu casu stavljam neko drugo brasno- probala heljdino, proseno, speltino- sve mi je ok, a najlepse sa speltinim.




Christabel -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (1.11.2015 23:16:53)

A imas li neki isprivan recept za beskvasni hleb? Meni ti hlebovi lose ispadnu, nisam se jos ispraksovala




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (1.11.2015 23:29:11)

Kris, ja to otprilike. Bas otprilike i isto mi nije bas nesto. Ali dala mi je koleginica recept za koji kaze da je sjajan, iskucacu sad neki dan, a nadam se i primeniti. Bez belog je brasna, spelta i jecam.




Ana RR -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (2.11.2015 17:40:18)

Ja ne znam gde da pitam pa neka bude ovde. Marko je dobio uput za gastro. u Tiršovoj jer se već nekoliko meseci žali na bol u stomaku.

Možete li da mi preporučite kod koga da zakažem?




Rosita -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (2.11.2015 21:51:19)

Ana, ja u Tirsovoj ne znam koga bih preporucila, a na IMD milicicak i ja smo zadovoljne sa dr Kitic.




mama krava -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (2.11.2015 22:56:57)

Mi idemo kod prof Radlovica i zadovoljni!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>