Balončići od sapunice (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


Anoniman -> Balončići od sapunice (15.5.2009 11:16:27)

Jel vole vaši klinci da ih duvate, ili da ih oni sami duvaju?

Kada odemo u park i počnem da ih duvam, sva deca iz parka su oko mene. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ja inače obožavam balončiće od sapunice!

Problem je što ne znam da napravim smesu u kućnoj radinosti. Mogu staviti i deterdžent za suđe i kupke, i sapuna, i mešati sa vodom, i ne mešati, i mućkati i ostaviti da se slegne, ali nikada nije to onako dobro kao ta kupovna smesa.

[image]http://www.blogger.ba/photos/178332.jpg[/image]
Izvor: blogger.ba




caca81 -> RE: Balončići od sapunice (7.5.2010 12:35:12)

Ja nešto ne volim te balončice, ali moja ćerka obožava i redovno ih kupujemo gde god da ih vidimo, a istina je da kad ih sama napravim nije kao kupovno, pitam se šta li oni stavljaju?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  A "zarazila" je i brata, s tim što ih on hvata, i tako su oboje zadovoljni.




*Alexx* -> RE: Balončići od sapunice (7.5.2010 15:13:16)

Ja sam skoro kupila i duvala ispred Andreja, a on ništa - uopšte nije konstatovao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Shishica -> RE: Balončići od sapunice (18.1.2012 16:16:48)

Jao ovi baloni su hit za moje dete! Hoce i sama da ih duva i kad uspe to je pravo veselje i cudjenje. Ni ja ne mogu da napravim da je dobro kao kupovno..




Leki 77 -> RE: Balončići od sapunice (18.1.2012 16:35:51)

Eh, a ja se ponadala da je neko postavio recept[sm=smiley13.gif]
Ni meni nikada ni približno dobro ne ispadnu u kućnoj radinosti, a ponekad nemamo izbora jer ih potroši u sred igranja. Obožava ih.




Anck Su Nmaun -> RE: Balončići od sapunice (11.6.2013 9:38:06)

Poludecu od tih spravica za duvanje balona, i pistolja i obicnih malih i onih velikih obruca... sve u svemu sapunica nije ista domaca i ona kupovna.
Kad smo uzeli onu veliku stajala sam na sred centra i oko mene je bilo da ne slazem 15-oro dece...svi poludeli za njima... [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Balončići od sapunice (27.6.2013 23:54:30)

Jeste svoj deci omiljeno, al i ja se zanesem pravljenjem [sm=smiley36.gif]
Sa svake decije zurke dodje po par bocica, nana im kupila carobne stapice koji prave velike. Kupili smo i novu masinu jer prvu nam je ostala napolju pa se pokvarila. Sad ovu koristimo za kupanje, napolju, kad pravimo deciji disko itd.
Sapunicu pravim po ovom receptu:

1 solja deterdzenta za sudje
3 solje vode
15 kapi glicerina

Neki prave sa secerom umesto glicerina, ali ne znam kakav je taj recept...




Misha i Ljisha -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 6:36:51)

Kao sto sam vec napisala najbolja je decija kupka, destilovana voda, malo secera ili glicerina.

Ja to po ovom receptu:
1 cup water
2 tablespoons light karo syrup or 2 tablespoons glycerin
4 tablespoons dishwashing liquid

stvarno radi posao ali je caka u destilovanoj vodi. Sa decijom kupkom su lepsi mehuri i ako im pukne balon i prsne u oci nece ih peckati za razliku ukoliko je tecnost za sudove unutra. Probala sam i sa merom i sa ferijem i td ali iskreno nista bolje od decije kupke. I da napomenem to treba da bude gusto, najbolje da cak odlezi preko noci.




Sanjica26 RR -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 15:20:59)

MLj hvala na receptu. Teodora obozava ove baloncice. Napravicu joj.




Olga75 -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 15:28:58)

sta je light karo syrup ?




Misha i Ljisha -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 15:40:34)

mislim da je trebalo da pise corn syrup




Olga75 -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 16:48:34)

a gde se nabavlja corn syrup ?




Misha i Ljisha -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 16:56:18)

e to je americka fora sa tim zasladjivacem od kukuruza, uzmes u apoteci glicerin i to je to ili prosto dodas kristal secer al onda ostavis da prenoci da bi se istopio[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Balončići od sapunice (14.8.2014 17:19:29)

Glicerin imam tako da cu da sa njim da napravim.




New Mom -> RE: Balončići od sapunice (11.9.2014 19:49:43)

Vau, strava za domaci recept![sm=bravo.gif] Bas cemo da probamo!
Napravila sam homemade ono kako god da se zove [sm=smiley36.gif] cime se prave baloncici, samo mi je falio recept za tecnost.




Anoniman -> RE: Balončići od sapunice (11.9.2014 19:51:44)

jos nesto - voda treba da je mlaka, a ne hladna, da bi sve moglo lepo da se umesa.




New Mom -> RE: Balončići od sapunice (11.9.2014 19:54:14)

Hvala K.! [sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Balončići od sapunice (11.9.2014 19:54:29)

Moram da probam ovo [sm=smiley1.gif] koliko sutra kupujem glicerin i kupku za bebe [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Balončići od sapunice (11.9.2014 21:28:28)

eh mame posto sam ja daleko od apoteke ja izumela novi recept koji savrseno radi[sm=smiley36.gif]. sipam samo kupku i vodu ali vode duplo manje cak mozda i troduplo manje nego kupke. I super su nam baloni. Imamo one velike, srednje, malo manje i najmanje. D je opsednuta bučićima.

Ps: vaspitacice u vrticu su je kupile bučićima




milicicak -> RE: Balončići od sapunice (14.9.2014 10:45:09)

MiLj, isprobali smo ovu varijantu sa kupkom i vodom. T vristi od srece a cela kuca mirise [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Balončići od sapunice (14.9.2014 11:06:04)


IZVORNA PORUKA: milicicak

MiLj, isprobali smo ovu varijantu sa kupkom i vodom. T vristi od srece a cela kuca mirise [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif] a taj baloncic i da joj pukne pored ociju nece joj smetati za razliku ako se stavi tecnost za sudove, pri tom su baloncici katastrofa sa tecnosti za sudove. Kupka radi pos'o[sm=jezicek.gif]




mila83 -> RE: Balončići od sapunice (25.2.2015 16:33:19)

Ovo obavezno moramo da probamo.Svi volimo baloncice! a nikad necu zaboraviti klince kada su prvi put videli baloncice ili kada su sami uspeli da ih naprave, pogotovo veeeelike ![sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Balončići od sapunice (2.3.2015 20:37:32)

Obozavaju ih obe i cesto ih pravimo.Mi volimo onaj aparat za baloncice ali ne na baterije vec sto se rucno pritiska,imamo dva i bas nam dugo traju.Oni sa baterijama se brzo pokvare,da li voda smeta baterijama ili nesto drugo ne znam,ali ovi rucni su mnogo bolji.




Stranica: [1]