RE: RAK (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> RE: RAK (10.3.2014 15:22:27)

Maslacak, ona se ja mislim jos uvek nije oporavila od opracije, boli je sto je operisana, sto ne moze sa drustvom u grad, sto nije na faxu, sto je osoblje u bolnici posle operacije bilo bezobrazno, sto sestre nisu htele da joj dodaju pidzamu dojk je imala dren i kateter, sto nisu htele da joj promene posteljinu kada se bila preznojila dok je imala temperaturu.... 12 ce da bude mesec dana, ali ona je oduvek tvrdoglava, svojevoljna, nije spremna na kompromise, pitanje ce biti i da li ce hteti da prica sa psihologom, mozda bude samo cutala... mislim da je nece ubediti[sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: RAK (10.3.2014 15:26:19)

Draga, probaj ti, sama ti, bez mame tate, već vas dve same da porazgovarate. I lagano joj objasni da sve to što je bilo, ta ne ljubaznost i ostalo, da to nije važno, nije lepo ali je potpuno nebitno. Razgovaraj sa sestrom, i objasni joj da mora da se bori i izbori za sebe. A ako je hemo samo korak ka sigurnosti ozdravljenja, to ne treba da odbacuje.




Anoniman -> RE: RAK (10.3.2014 15:28:23)

Lesice sve sam pokusala, u subotu je bila kod mene na spavanju, pravile smo pizzu, zezale se , smejale , dosao nam je i brat i N. Sada, druzili se nas troje i Una, i pristala je da ide, sve ok, to je u susednom gradu, jedno 15o km od nas, i sdaa me zove mama i javlja ovo! Mislim da je sve smisljeno uradila!




Maslacak15 -> RE: RAK (10.3.2014 15:29:28)

Joj znam da nije ni mesto ni vreme ali ludim od prica o odnosu osoblja prema pacijentima po bolnicama u Srbiji sto u porodilistima sto inace[sm=zz_banghead.gif]. Ne mogu i necu to da razumem, to nema veze ni sa parama ni sa uslovima rada. Kome su polagali hipokratovu zakletvu? Znam nisu bas svi losi ali primera ima more, eto nazalost i tvoja seka je iskusila na kozi.
Nije ni cudo da ionako grozna situacija eskalira, narocito kad je u pitanju tako mlada i emotivno osetljiva osoba. Drizte se svi!




lesica -> RE: RAK (10.3.2014 15:32:11)

UM, verujem da ćete uspeti nekako da je ubedite, neću da razmišljam drugačije, zaista verujem da će vam poći za rukom.





Anoniman -> RE: RAK (10.3.2014 15:33:05)

Mama mi je zdravstveni radnik, ni ona nije mogla da veruje sta se desava. Jedan dan joj je bilo lose-mami, kada su otisli da je vide, samo joj se iskrivila usta, i cela je utrnula pitala je tu doticnu sestru da joj pomogne, da bi ova odgovorila da je zabole dupe, zasto je dosla ako joj nije dobro. Sto kaze moj tata, sestra je za njih samo broj, sva sreca pa smo imali divnog doktra, inace sestre ,odredjene su dno.




lelaigor -> RE: RAK (10.3.2014 15:37:33)

Um, slažem se sa lesicom. Verujem i ubeđena sam da ćete je nagovoriti da ide. Samo treba sve da joj se slegne....




Anoniman -> RE: RAK (10.3.2014 15:54:20)

Videcemo... Vratice se valjda opet u kv[sm=smiley13.gif] , valjda ce pristati da se leci....




bubulence -> RE: RAK (10.3.2014 16:04:02)

hemoterapija ubija celije raka ali unistava i ceo organizam i sve sto je zdravo.
da sam na njenom mestu (daj Boze da nikada ne budem) isto ne bih prihvatila lecenje hemoterapijom ako vec kazu da su izvadili sve sto nije valjalo. oni bi sada, preventive radi, da joj ostete organe i oslabe organizam... neka je, neka se zdravo hrani, krece, i neka ne misli o bolestima...




mihi -> RE: RAK (10.3.2014 16:24:54)

LAko ja daavati savete a ne biti u toj kozi.
Unina mama, moras da odigras kljucnu ulogu ti. Ti i psiholog morate da je prelomoite, Nemoj da igras na kartu tvoje devojcice da je nece gledati kako raste...... Moras da joj das do znanja da ti osim roditelja imas samo nju i ona tebe, moli je da zbog nje i zbog tebe pristane, idi sa njom negde i razgovaraj.... Ona je ljuta na sve jer se to njoj desilo ali ispricaj joj pricu da ce to biti slabije doze....... Steta je da kad je vec takav tip tumora i ima dobru prognozu ispusti tu sansu.




Maslacak15 -> RE: RAK (10.3.2014 16:43:23)

Bubulence ajmo malo opreznije sa savetima koji imaju tako ozbiljne implikacije. Radi se o necemu sto moze da odluci o zivotu i smrti. Hemoterapija nije nesto sto je izmislila industrija da zaradi pare nego spasava zivote. Oni ne mogu da znaju da li su izvadili Bas sve Ili Nisu, mogu samo da se nadaju. Dovoljno je da pobbegne i jedna celija koja je golim okom nevidljiva i da dodje do recidiva.Zavisi od Tipa tumora, ali ucestalost recidiva je i do 30 posto veca Ako se ne primi terapija. Neko ce da kaze nije velika razlika ali to je 30 posto vise spasenih zviota. Hemoterapija jeste otrov ali organizam se oporave, Kosa poraste i sve to prodje samo da nema prezivelih malignih celija.




Ivanka 75 -> RE: RAK (10.3.2014 16:57:38)

Moja ucenica je u 20-toj godini operisala tumor na mozgu, isla na zracenja i sve sto ide uz to (pila je i lekove) narednih godinu dana. Ja sam je upoznala kad je zavrsila sa terapijama, bila je po ucena,irna, tiha, u depresiji.
Ono sto e nju izvuklo je druzenje, drustvo, izlasci, ljudi koji joj nisu pominjali bolest, koji su je tretirali kao potpuno zdravu osobu.
Sada, 7 godina kasnije, ona je zavrsila fax u roku, radi, ima ptedivnu dugu kosu i uziva u zivotu.
Za sve treba vremena, samo polako.




mihi -> RE: RAK (10.3.2014 17:04:26)

Bravo Ivanka, njoj treba pozitivno okruzenje i drustvo u kome se ne prica o bolesti.




Anoniman -> RE: RAK (10.3.2014 17:10:11)

Upravo sada je kod psihologa, pokusacemo svi sve!
Hvala vam svima na savetima. Nekada sam i ja isto tako bila protiv hemoterapije, ali kada se nadjes u ovakvoj situaciji, cak i ono sto ubija moze da te spasi. Pokusavas sve. Sto kaze Maslacak, jedna celija neka zaluta, i moze biti svasta!




bubulence -> RE: RAK (10.3.2014 17:25:27)

maslacak ja nikoga nisam savetovala nego sam napisala moje misljenje, na njega imam pravo. pre 4 meseca mi je umrla svekrva od raka pluca, mnogo smo se raspitivali, citali, pricali sa doktorima itd, svi se slazu da hemoterapija unistava zdrave organe... a pitanje je koliko pomaze.
ja nisam dr, nisam ucila o lecenju karcinoma, tako da ne mogu da kazem nista strucno ali mogu da iznesem svoje misljenje i kazem sta sam zakljucila posle razgovora sa mnogo doktora i mnogo ljudi koji su se izlecili od raka...
u svakom slucaju um, zelim ti da tvoja sestra nadje najbolje resenje za nju i da naravno ozdravi




Anoniman -> RE: RAK (12.3.2014 22:48:14)

Bubulence hvala puno na savetima, i zeljama[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

Primila je danas prvu, od 14h do 19i 30 je trajalo, kaze mama da je bas lose, ceo put je povracala, i n moze na noge, sada su stigli kuci, pa ce mama da joj ukljuci infuziju...[sm=smiley19.gif]




Sanjica26 RR -> RE: RAK (12.3.2014 23:19:12)

uh mogu da mislim kako ti je kad nisi kod njih.[sm=smiley13.gif] Nadam se da ce drugi put bolje da podnese.[sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: RAK (12.3.2014 23:31:27)

[sm=smiley13.gif] pa danas je primila 80% , sutra i prekosutra po 10% , onda 21 dan odmora , pa sve ispcetka...

kada nisam sa njima skrenem misli sa toga, a cim sam sa njom i ja upadnem u neku deprsiju, bas mi je tesko,sto kazu ovo nas je pogodilo kao grom iz vedra neba[sm=smiley19.gif] posebno jer je toliko mlada, da je neko u famliji imao pa da se nadas, a ovako...




moja ciklama -> RE: RAK (12.3.2014 23:39:51)

UM..sve se to preživi-jeste jako,jako teško, samo da ona ozdravi!
Mnogo mislim na tebe ovih dana, i na tvoju porodicu..i verujem da će proći. Morate biti jaki!




Anoniman -> RE: RAK (12.3.2014 23:41:49)

Hvala Ciklamo[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: RAK (13.3.2014 8:09:00)

Um verujem da je teško.

NE dozvoli sebi da budeš depresivna kad si sa njom. Isplači se pre ili kasnije, ali pred njom osmeh i pričaj o sasvim nebitnim stvarima.

Nije za poređenje moj primer, ali...
Sestra se porodila i devojčica je posle mesec dana umrla. Stegla sam knedlu i otišla kod nje (mesec dana nije htela ni sa kim da priča, ni samnom). Pozovem zeta i pitam kako je.
Kad je pristala konačno da se vidimo, pričala sam o moru i planovima da idemo zajedno na more. Ne želiš da znaš kako mi se srce steglo kad sam videla krevetac. Ali, progutaš knedlu i skreni priču na drugu stranu.

U samu terapiju neću da se upuštam jer stvarno ne znam ništa o tome. Imam par slučajeva koji su išli na ht i evo ih ok su. Stariji ljudi doduše, ali valjda je to samo podstreh. Ako su oni pregrmeli, ona će sigurno.

[sm=smiley31.gif]




Verolina -> RE: RAK (13.3.2014 20:45:24)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Moja ucenica je u 20-toj godini operisala tumor na mozgu, isla na zracenja i sve sto ide uz to (pila je i lekove) narednih godinu dana. Ja sam je upoznala kad je zavrsila sa terapijama, bila je po ucena,irna, tiha, u depresiji.
Ono sto e nju izvuklo je druzenje, drustvo, izlasci, ljudi koji joj nisu pominjali bolest, koji su je tretirali kao potpuno zdravu osobu.
Sada, 7 godina kasnije, ona je zavrsila fax u roku, radi, ima ptedivnu dugu kosu i uziva u zivotu.
Za sve treba vremena, samo polako.

Ti si toliko puna topline. I treba stalno citati tvoje postove jer nekako miluju dusu.
UM, sve se u zivotu da pobediti.




17 joka -> RE: RAK (13.3.2014 22:48:31)

UM, ja verujem i znam koliko je sve to tesko ispricala sam ti bar malo

drzite se svi zajedno, budite istrajni i uspecete,sve je to tesko ali vas uspeh zajednicki ce posle biti nesto najbolje[sm=smiley1.gif]
za mene je ovo tema koja vraca toliko emocija...

svim srcem sam uz vas i zelim da sve to sto pre prođe i bude iza vas kao ruzno secanje
budi jakoa[sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Torbica -> RE: RAK (13.3.2014 23:25:19)

Draga, ja sam ubedjena u najsrecniji kraj ove uzasne epizode. Osecam da ce sve biti dobro i daleko iza vas. Saljem vam jedan veliki zagrljaj! <3




viktori -> RE: RAK (14.3.2014 0:20:48)

UM ne znam te i nikada nismo ovde pricale, al cesto svratim na temu da procitam kako je. Nekako me je pogodila cela prica, jer sam ja jako vezana za svog brata pa mogu samo msiliti kako ti je. Ja znam nekoliko ljudi koji su preziveli. Moja ujna je izuzetno lose reagovala na hemioterapiju. Posle toga je jela sve kako su joj rekli i meleme promenila zena skroz sve. Dobro je. Sestra moje koleginice nije htela hemio zeznula ih je nije otisla, trazila je da joj na njen rizik ostave jedan jajnik i ziva je. Dobra je. Moja tetka se trenutno bori i prima 4 turu hemio. Nisam se cula sa njom. Prezivela je zaista sve sto se preziveti moglo, a ja ne znam sta da joj kazem. Ja samo verujem da ce i ovo preziveti.
Ovo ti sve kuckam jer iskreno verujem da je svako od nas mera svog zivota. I da samo borci mogu sve. kazes da je svojeglava e takvi se bore i izbore.
Saljem ti puno pozitivnih misli i cuvaj se i ti. Sad joj najvise trebas.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>