Sokovi su krivi za dehidraciju (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anoniman -> Sokovi su krivi za dehidraciju (18.5.2009 13:26:07)

„Koka-kola“ iz koje je ispario ugljen-dioksid i limunada mogu da izazovu štetne posledice kod dece obolele od stomačne infekcije, upozoravaju stručnjaci. Najnovije smernice britanske Nacionalne zdravstvene službe (NHS) demantuju uvreženo mišljenje da slatki napici rehidriraju organizam malih pacijenata i ukazuju na to da oni čak mogu da pogoršaju simptome.
Detaljnije KLIK




mihi -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 7:58:53)

Ja se naježim kad to čujem ima dete proliv, samo mu daj koka kolu (to sam čula i od nekih lekara verovali ili ne). Nikada to nisam praktikovala. Postoje sredstva za oralnu rehidraciju, Ranije je to bio Nelit (deca ne vole taj ukus) ali ovaj Humanin rastvor je baš dobar. Prema tome zna se šta se deci daje.




Modessty -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 8:05:22)

Coca cola i slični napici su najveće zlo za organizam i nas odraslih. Nikad ne bi dala Coca Colu detetu. Naročito bolesnom. Sama sam imala dva puta trovanje Pepsijem [sm=smiley11.gif] Osećaj je užasan!!!




mamanp -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 8:11:10)

Izbegavam da im dajem sokove i kad su zdravi, a bolesnima nikako. Jedino sta im dajem su cajevi i Humanin Elektrolit koji je najbolji protiv dehidracije deteta.




Lu -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 8:50:10)

IZVORNA PORUKA: Modessty

Coca cola i slični napici su najveće zlo za organizam i nas odraslih. Nikad ne bi dala Coca Colu detetu.


Potpis,LU[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 8:52:20)

To za Coca Colu i proliv sam i ja čula, ali nikada nisam isprobala ni na sebi a kamoli ne na detetu.

Lagala bih kada bih rekla da mu nikada nisam dala da proba Coca Colu, ali to je gutljajčić-dva iz moje čaše.




Anoniman -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 8:53:36)

ja ne volim kolu svakako ...jedino kokta .... i cerka po kad kad cugne malo 




Lu -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (19.5.2009 8:54:27)

Ne znam Tasha...ja mu ne bi davala ni gutljajčić jer zašto[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Samo ti se može navići na okus i da mu se svidi...




Dora89 -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (7.3.2018 14:01:33)

Jesu, vala, svi sokovi krivi za dehidraciju, zbog šećera, pa organizam posle soka opet traži vodu. A o Koli u predškolskom uzrastu ne bih komentarisala!




Mala Elena -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (7.3.2018 14:03:06)

Ne znam bas puno o ovome...




mama Jo -> RE: Sokovi su krivi za dehidraciju (7.3.2018 14:04:19)

Kolu nikako nikada! Kamoli u predskolskom uzrastu... a sokici... pa ja dajem i gledam da budu sto zdraviji, sama ih kuvam ili uzimam te decije bez secera. I naravno rukovodim se pravilom - umereno...




Stranica: [1]