RE: Stan ili kuća? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


minnica -> RE: Stan ili kuća? (14.3.2013 18:51:00)

Otkad živim u kući vidim koje su prednosti u odnosu na stan, naročito za decu. Definitivno sam za kuću!




Didy -> RE: Stan ili kuća? (14.3.2013 18:56:16)


IZVORNA PORUKA: isidora88

ja mastam o kuci i malom dvoristu, tek tolikom da imamo gde da sednemo i da se deca igraju, znaci ne baste i tako to, jer necu da imam obavezu da mi treba 5 dana da pokosim i tako to.
kucu bismo montaznu napravili i ono sto bih jako volela je da ogradimo ceo plac nekim zidinama, da imam svoju privatnost,a ne da mi svi gledaju u dvoriste i prozore.


Nas plac je taman toliki. Nema mesta ni za bastu, a ako bismo napravili garazu, ne bi bilo ni malo trave. I ogradile nas komsije sa svih strana, posto smo mi poslednji sagradili nasu kucu. Znaci kuca i trava za decu i to je to.[sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Stan ili kuća? (14.3.2013 19:44:21)

Što sam starija, to više želim kuću što dalje od grada.




gabrijelaaa -> RE: Stan ili kuća? (13.6.2013 9:33:31)

zivela sam i u kuci i sada zivim u stanu sa muzem i decom i svekrom i svekrvom i iskreno ja sam vise za kucu...ovih 54 kvadrata[sm=smiley13.gif]




lanajelena -> RE: Stan ili kuća? (13.6.2013 9:36:11)

Oduvek zivim u stanu i kad odemo u Nis u nasu kucu ja ne znam da se ponasam,brzo mi dosadi dvoriste i kao kucna buva sedim u kuci,ali zbog dece bih volela da kupimo kucu ,samo sto je u Novom Sadu jako tesko na lepom mestu uzeti kucu [sm=smiley13.gif]




mamamikka -> RE: Stan ili kuća? (13.6.2013 9:58:08)

kuća, volim dvorište




dunja RR -> RE: Stan ili kuća? (20.1.2014 17:05:15)

I ja ..
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Živela sam i u stanu i u kući, i kažem STAN! A vi?





nata11 -> RE: Stan ili kuća? (20.1.2014 18:33:32)

Mala prizemna kuca sa velikimmmmm dvoristem[sm=bravo.gif]




17 joka -> RE: Stan ili kuća? (21.1.2014 1:38:38)

I ja sam zivela i u stanu i u kuci i iskreno meni odgovara i jedno i drugo, bitno je da sam tamo gde mii se sviđa i sa onima koje volim!




NadaR -> RE: Stan ili kuća? (21.1.2014 19:49:41)

Mislim da bih se ugusila u stanu . [sm=smiley13.gif]




anci kv -> RE: Stan ili kuća? (24.5.2014 16:31:19)

za zimu stan,a preko leta kuća sa velikim dvorištem




dijana1* -> RE: Stan ili kuća? (24.5.2014 23:14:56)

Sve ima svoje prednosti i mane. Trenutno zivim u stanu i zadovoljna sam. Ali bilo bi lepo leti imati kucu i veliko dvoriste da mogu deca da se kupaju u bazenu, da rostiljamo i uvece sedimo.




Anck Su Nmaun -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 7:46:14)

Meni je stan skroz OK, znam kakav rob postanes kuci. Ali da ispred zgrade ima lepo uredjeno igraliste -zelenilo. To je onda idealna kombinacija![sm=bravo.gif]




Trcosava -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 8:28:08)

Sigurno sam već pisala. Do sada sam samo po kućama živela (kod mojih, sa bivšim, sada sa sadašnjim) i duša mi vapi za stanom. Samo zbog grejanja.

Drugo - i stan i kuća su sigurno dobri kada živite SAMI!

Meni je zlo od kuće jer je ona 'rupa bez dna'. Kul je kad je kuća nova, pa nema ulaganja. Ali kad dođeš u kuću kao što sam ja došla koja vapi za menjanjem stolarije, postavljanjem spoljašnje izolacije, postavljanjem radijatora... a ti nemaš odakle. Šta onda? I sad će neko sigurno reći, pa i u zgradama se obnavlja krov, fasada.. da, ali ne moraš da pljuneš 16000€ sam, već se (ok veći trošak sigunrno) deli na stanovnike.

Na stranu što ova kuća nema ni trunku sunca, pisala samnegde - da mi arhitekta padne šaka - golim rukama bi ga zadavila!!!!

Ima jedna kućica ovde u selu, kad bi to imala - bila bi srećna. Ima ogromno dvorište, terasu za sedenje i OGRAĐENA JE (ovde inače skoro ni jedna kuća nema ogradu i to me užasava!).

Evo slike (inače je to 3 kuće od mene, prodavala se - kupili je neki strendžeri i sada izdaju)
[img]http://www4.slikomat.com/13/0525/wfe-Kucica.png[/img]




nata11 -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 9:00:38)

Trco meni je toliko tamna dnevna soba da ujutru u 9 palim svetlo [sm=zmeden.gif] sta da ti kazem. Zivim na selu a dvoriste mi je u betonu[sm=smiley13.gif] , kuca mracnaaa mracnaa i to sve relativno skoro zidano pre nekih 15-tak godina sve ima plan arhitekte. I ja sam milion puta pomislila ko li mu dade diplomu.

P.S. Kuca je bombonica.




Trcosava -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 9:43:53)

Nato, ode i sa istočne i sa zapadne strane brda. Sunce imam na terasi 2 sata (od 10 do 12h). Prozora nema, samo balkonska vrata. Krov spušten te tako ništa ne prolazi. Sa zapadne strane gde ima i najviše sunca je stavljena kuhinja, kupatilo i wc - dakle nema prozora. Dugačka terasa (široka 1m, duga 8) je postavljena na severnu stranu. Bašta takođe na severnu stranu. Kuća je rađena pre 30.k godina, ima i ona plan, ali nije rađeno po njemu (predviđeno je podizanje krova iznad vrata da bi bilo više sunca) i jedan zid nije postavljen.

Wc nema slivnik na podu, a odvojen je od kupatila. Kad treba da ribam wc muka me uhvati.




Torbica -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 9:44:55)

Kuca!
Mis mo pravili, okrenuta je na istok, pa je svetlo tj od jutra je sunce u dnevnoj i trpezariji. Slazem se da je zahtevnije od stana, ali zato komfornije deci. Svoje dvoriste, svoje igraliste, svoj bazencic, svoja slobodica. [sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 14:56:33)

Nasa kuca je isto okrenuta istok-zapad i ima bas mnogo svetla. I svuda imamo balkonska vrata i to bas velika, pa je bas svetlo. I mi grejemo zimi celu kucu jer nije velika i ima odlicnu izolaciju, tako da je nama zimi u kuci toplije nego sto nam je bilo u stanu. A racun za grejanje na godisnjem nivou ne bude preko 600 evra kad se svi meseci saberu. Grejemo se na gas i imamo programirano da se samo pali. Ujutro ustajemo u toplo, uvece smo podesili da ne ide ispod 19 stepeni.




Anck Su Nmaun -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 15:13:11)

Joj to kad je tamno u kuci bas mi je grozno. Ja sam zivela neko vreme u jednom stanu to sunca nije gledalo, tako mracno i tamno . Mrzela sam to [sm=smiley13.gif]
Ja volim kad me ujutru sunce probudi i ja se lepse osecam! Sad nam je ujutru sunce a zalazi s bocne strane , ako mi bas semta ( a nesmeta) spustim s te str. roletnu.

Meni ne fali kuca definitivno, ceo zivot sam zivela u njoj , il se ne ogrejes il se ogrejes pa te zestoko opali po dzepu. A da se radi ima Uveeek, ali uvek.
Samo mi ne dostaje dvoriste zbog dece.... to bas [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 16:15:37)

Trco, preslatka je kućica, obožavam prizemne kuće [sm=smiley1.gif]

Ja sam živela 11 godina u kući, pa onda 16 godina u stanu i evo sad već 7 godina u kući. Po mom ukusu je veći stan sa terasom ili manja prizemna kuća sa dvorištem, u ovom trenutku bih pre odabrala stan. Imam dvorište ali ništa mi preterano ne znači jer smo mi na drugom spratu pa kad izvodim Marka napolje spremam se kao da idemo negde u park. Volim prizemne kuće čija je dnevna soba povezana sa dvorištem pa pustiš dete samo napolje, čim otvoriš oči izađeš u dvorište. To je uživancija.




vikiveki -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 16:27:50)

Ja sam za kuću,pošto volim da imam veliko dvorište deci za igru...a i meni za cveće




nata11 -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 17:07:35)

Joojjj Trco kod tebe jos gore nego kod mene. [sm=smiley13.gif] Ja bar imam na spratu tri spavace sa balkoncima pa bar tu imam svetla.
A da u kuci uvek ima da se nesto radi, investira to je tacno.




anci kv -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 17:12:49)

kuća je rupa bez dna,iziskuje i vreme i novac,al dok sva dvorišta i cveće sredim,ostane mi malo vremena za uživanje ali opet bar možeš roštilj da raspališ kad hoćeš[sm=smiley36.gif]




Žapkić -> RE: Stan ili kuća? (25.5.2014 17:40:29)

Anči, potpuno si u pravu.
Mi zivimo u našoj kući 30 godina i uvek ima nešto da se radi na njoj. Što kaze moj brat:"Taman jedno središ i zategneš, drugo već stiglo za popravku!"[sm=smiley36.gif] Ali, kuća je kuća. Ne bih mogla da zamislim a izvedem dete na beton ispred zgradde da se igra. Valjda zato što sam odrasala u kući sa velikim dvorištem i zato što i moje dete tako raste.
Doduše, stan isto ima svojih prednosti...
Ipak, ja iše volim kuću[sm=smiley1.gif]




snezap -> RE: Stan ili kuća? (22.11.2014 16:03:12)

kuca sa dvoristem, ma milina..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>