RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 7:45:33)

Noćas su mu opet izbile crvene fleke svuda po telu [sm=smiley19.gif]




milicicak -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 9:41:29)

Sanjalice, moguce je da je odreagovao na kakao, on je potencijalan cest alergen. Dobro je sto je Aerius smirio stvari, bilo bi zgodno da uvek imas sirup kod kuce za svaki slucaj.
Da li si menjala prasak, omeksivac, unela neku novu biljku u stan? Sve su to moguci izazivaci alergije.
Sad vam sledi detektivski period, da otkrijete na sta tacno reaguje, posle toga ce biti sve lakse.
Sve sto te zanima pitaj, bar sa alergijama imam gomilu iskustva :(




Khaleesi -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 12:10:48)

Mojoj od avfusta malo malo pa izbiju fleke. Samo odjednom. Prvo mislila dr da je alergija sad kaze da je jako osetljiva na spoljnw faktore i da je neki dermatitis a ne alergija.
Mozda je Sanjalice i tvoj mali osetljiviji. Pre neki dan izasli smo oko 9.30 napolje da kupimo neato njoj po licu tackice. Osetljiva je i na hladnocu.




Ana RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 12:50:57)

Sanjalice, isto tako je bilo mom Marku. Doktori su se bili zaprepastili kada su videli kolika urtikarija. Radili smo prick test koji nije ništa pokazao a baš danas su mu gotovi rezultati testa iz krvi, samo ne znam kada ću moći da idem do Mišoovića da ih preuzmem, razbolela sam se.

Biće ok, ne brini. Milicicak ti je sve rekla [sm=smiley31.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 12:52:21)

Sirup ne pomaže, juče mu je inekcija pomogla. Danas mu dam sirup, ništa se ne smanjuje.
Miličičak, koje se pretrage rade? Kako to ide?
Khaleesi, nije dermatitis, alergiska reakcija je. Celo telo mu je maltene prekriveno.
Ana, isto su se tako i za Iku začudili. Javi kakvi su mu rezultati kad ih uzmeš. Jel je dobio neku terapiju?
Ja sam nešto načula da se valjda do treće godine ne rade alergiska testovi. Jel je to tačno?




Ana RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 13:06:36)

Sanjalice, kupi Xyzal, bolji je. Mada ne znam od kog uzrasta sme da se daje. Aerius nam uopšte nije delovao. Stavljala sam i slike negde, baš ću ti naći da vidiš, grozno je bilo.

Sad nije pod terapijom, bio je tada kada je to izbijalo. Javiću, jedva čekam da vidim kakvi su rezultati.




Ana RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 13:08:31)

Evo ovde sam pisala klik




Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 13:26:31)

Ana, to je to. I Iliji je tako po stomaku, a po butinama još crvenije. Vidim da si to pisala u julu. Jel mu se ponovo pojavljivalo od tada?
Aerius sme od šest meseci. Za koliko dana mu se povuklo? Kažu da zna da izbija crvenilo i dve nedelje.




Ana RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 13:53:25)

Nije se više pojavljivalo, otprilike je trajalo nedelju dana. Pojavljivalo se tako periodično i povlačilo, kad smo uveli xyzal povuklo se skroz.

Rekli su nam da to može tako nedeljama da se pojavljuje ali srećom nije. Posle smo morali da čekamo da se organizam očisti od sirupa da bi radili testove.




Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 14:03:25)

Xyzal je isto sirup? Videću danas sa dr. I meni su isto rekli da zna dugo da traje. I znam da nije toliko strašno koliko izgleda, ali baš mi nije svejedno.




Ana RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 14:13:18)

Da, isto je sirup ali nama je dr rekao da bolje deluje. Proveri samo od kog uzrasta se daje.




milicicak -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 14:23:59)

Sanjalice, alergo testovi nisu pouzdani do druge godine ali ako dr savetuje da ih uradis, obavezno ih uradi. Najverovatnije ce prvo raditi PRIK pa posle ostalo.
Elem, da ti kaze nesto teta mili [sm=smiley36.gif] najbitnije od svega je da ti ostanes smirena i da stalno imas na umu to sto si napisala, mnogo gore izgleda nego sto stvarno jeste. Dobro je sto ide na kozu i nema gusenja, oticanja, povracanja... Sa i bez testova, sad je na tebi da otkrjes sta mu smeta. Prvih nedelju dve ce mu se taj osip pojavljivati potpuno random, dok mu se organizam ne ocisti od alergena, pa bi bilo dobro da ga stavis na dijetu. Posle toga mu uvodis polako nove namirnice i cekas reakciju.
Dijeta ti je belo meso, krompir, kukuruz, jabuka i tako u krug.




Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 15:59:00)

[img]http://www4.slikomat.com/13/1010/9b4-image-.jpg[/img]
Od juče je na dijetalnoj hrani. Bili smo kod lekara. Rekla mi je da mu dam sirup i pred spavanje. Xyzal sme od šeste godine.




vocicana -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 16:02:55)

Uh Boze, pa ovo je ozbiljna urtikarija.
Sto pre da se raspitas, sta mozes od alergo testova da uradis, mojoj sestricini su uradjeni svi pre navrsene prve godine zbog gusenja i pojavljivanja ovakvih stvari po kozi.
Poljubi dudu




Animsaj9 -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 16:12:38)

Mi kad smo imali alergiju , nama je Aerius pomogao , mada smo se mi osuli zbog sunca [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 16:33:19)

Guza mala [sm=smiley13.gif]




Khaleesi -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 18:09:01)

U Sanjalice nama nije bilo tako...
Nama je isto rekla dr da pre trece ne rade testove...




branki* -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 18:11:23)

Sanjalice,bas je odreagovao[sm=smiley13.gif]
Je l ranije probao kakao?




eca89 -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 18:17:11)

Sanjalice, joj bas mi je zao, dusa mala[sm=smiley13.gif]!




Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 18:28:18)

Branki, nije dosad probao kakao.
Da li smem da mu dam nestle osam žitarica za doručak? Ne znam šta za doručak da mu dam sad kad je na dijetalnoj hrani.




IvanaSK RR -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 18:38:23)

Sanjalice, mukica mala. Ljubi ga.




milicicak -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 18:54:29)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Branki, nije dosad probao kakao.
Da li smem da mu dam nestle osam žitarica za doručak? Ne znam šta za doručak da mu dam sad kad je na dijetalnoj hrani.


Ja bih mu dala palentu za svaki slucaj. Ili kukuruznu kasicu koju je ranije vec jeo. Ali sam ja ipak preterano oprezna sto se hrane tice.
Mozes da mu das te nestle glutenske ako ranije nije reagovao na njih.




Sanjalicaaa -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 19:25:46)

On već mesecima jede te nestle žitarice, nikada nije bilo problema.




branki* -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 19:27:51)

Ja bih dala to sto je jeo do sada dugo,znaci ili te nestle ili palentu sa vockom ili neku pirincanu kasu.




bubulence -> RE: Alergija,kako otkriti na što je dete alergično (10.10.2016 20:48:39)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

On već mesecima jede te nestle žitarice, nikada nije bilo problema.


Sto ne znaci da se problemi ne mogu pojaviti...
Kada smo mi bili na dijeti zbog alergije jeli smo palentu, rizu sa jabukom, rizu sa dozvoljenim ad mlekom, krompir i bundevu... I to je to... Vrteli smo istu hranu oko 10ak dana...
Da li pored sirupa dajes i probiotik?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>