RE: Posuđe (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Posuđe (8.2.2015 19:54:45)

Nasla sam ih u Rodi. Poredjam ih u neki pleh i bude superiska.




jess021 -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:16:52)

Opet ja[sm=smiley1.gif]
Ja sam imala te silikonske, stvarno se nista ne lepi, teze se manevrise sa njim, ali posle nekoliko koriscenja, ako je tamna smesa za mafine, ostanu fleke koje se ne daju oprati. Kalup je bio svetlo plave boje i na kraju ssm ga bacila, jer je ocajno izgledao. Metalni se tesko pere zato ja uvek stavljam papirnate korpice.




choopa choops -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:24:08)

Dunja ja bih uzela prve. Kad sam pravila L za rođendan, po receptu ide ukupno 36 mafina, pa sam morala da pečem iz tri puta.
A ako ti treba manje, uvijek možeš da sipaš onoliko koliko želiš.

Ja imam silikonske kalupe, ali su u obliku životinja nisu okrugli i nisam još ništa u njima pekla, sve me strah kako to ide i da se ne istopi ? [sm=smiley9.gif]




milicicak -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:28:52)

Ja imam i silikonske i ove metalne... Silikonski jesu laksi za odrzavanje ali u ove metalne stavis papirne korpice i ne razmisljas. Jedino sto mi mafini u silikonskim kalupima nikad ne ispadnu lepo...




Ivanka 75 -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:29:31)

Ja imam silikonske u obliku zivotinja, tesko se peru, udje u one delove oko glave, krila....
Meni su lepsi kolaci iz metalnih modli, imam utisak da iz silikoskih budu malo drugacijeg ukusa.




choopa choops -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:35:16)

Ivanka to su vjerovatno ti isti onda. Ljubičasti silikon, leptiri, bubamare i td.?

Hm to za ukus....zato se i ja nešto podsvjesno bojim, sve mislim istopiće se plastika u kolače [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:39:28)

Meni nema razlike. [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:45:09)

A u metalne stavljate obične papire korpice? Ili nešto kao papir za peečenje..
Tripujem da se ne zapale [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:49:01)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ivanka to su vjerovatno ti isti onda. Ljubičasti silikon, leptiri, bubamare i td.?

Hm to za ukus....zato se i ja nešto podsvjesno bojim, sve mislim istopiće se plastika u kolače [sm=smiley36.gif]

Jeste, leptiri i bubamare, jedva sam oprala [sm=jezicek.gif][sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:51:38)

Dunja imaju da se kupe korpice za mafine, nisu ni skupe. i neće se zapalit, to je isto kao pek papir. Mada može i bez njih. Ja nisam pekla ali sveki peče proje i hleb, rijetko joj se zalijepe. Ja obično kad pečem nešto što bi se moglo zalijepit na pleh (obični) kad ispečem, prekrijem jednom krpom, okrenem naopako a onda stavim dobro mokru krpu preko pleha. Najčešće samo ispadne bez ljepljenja...




choopa choops -> RE: Posuđe (8.2.2015 20:58:23)

Evo ove su u boji a imaju i bijele KLIK




dunja RR -> RE: Posuđe (8.2.2015 21:07:19)


E super, hvala Čupo!




Mala Elena -> RE: Posuđe (8.2.2015 21:28:21)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ivanka to su vjerovatno ti isti onda. Ljubičasti silikon, leptiri, bubamare i td.?

Hm to za ukus....zato se i ja nešto podsvjesno bojim, sve mislim istopiće se plastika u kolače [sm=smiley36.gif]



I meni je drugaciji ukus...ima nesto u tome. [sm=smiley36.gif]




QueenJ -> RE: Posuđe (8.2.2015 21:46:48)

Ja imam silikonski i obožavam ga! Spremam mafine sa korpicama, naravno, i projarice, bez. Nisam primetila razliku u ukusu. Malo je potamneo, bio je narandžasti, ali mislim da je zato što sam ga jednom ubacila na baš visoku temp. Ssamo sam prvi put ovlaš premazala uljem i to je to. Toliko sam opsednuta da je mm rekao da su mu projarice presele. [sm=smiley36.gif] A od kume sam dobila u obliku srca, ali ga još nisam ponovila. Čekam Dan zaljubljenih, hihi... A problem izvijanja rešila sam tako što imam jedan ravan pleh i silikonski stavim na njega, sad mi idu "u kompletu".




Sanjica26 RR -> RE: Posuđe (8.2.2015 21:49:29)

[sm=smiley20.gif]




choopa choops -> RE: Posuđe (8.2.2015 22:05:58)

evo šta nađoh za čišćemje, možda će valjat i za te silikonske
klik




QueenJ -> RE: Posuđe (8.2.2015 22:11:31)

Uuu, dobrih li saveta. Moram probati, naročito ovaj za rernu. Hoćeš da staviš ovo i u temu saveti za domaćice ili tako se nešto zove.




mama krava -> RE: Posuđe (5.3.2015 13:31:38)

Mnogo sam se izbedačila, jer sam pocepala veliki stakleni bokal sa poklopcem koji sam baš koristila, što za limunede I sokove, što za čuvanje bademovog mleka kad bih ga pravila[sm=smiley19.gif]..I sad nema šanse da nedjem tako veliki sa poklopcem I da bude staklen.

Sećam se da sam ga kupila u nekoj radnji koja je prodavala Metalac posudje, ali ta radnja vise ne radi, a u ovih 5-6 radnji sa Metalac posudjem ima sve neki kafancki bokalčići I nemaju poklopac.

Da li neko ima ideju gde u BG mogu da ih nadjem, ali da ne budu papreni...kao npr što su u Coin Casa-i[sm=smiley29.gif]




dunja RR -> RE: Posuđe (5.3.2015 13:47:52)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: smeskicTB


koje grill tiganje koristite, imate preporuku, gde i po kojoj ceni uzeti?
sta u njima spremate?



Evo da i ja pitam isto - šta i kako spremate u gril tiganjima?

Razmišljam da uzmem OVAJ na akciji je sada.




Stigao [sm=bravo.gif] Uspela sam da uhvatim onu nižu cenu, i to bukvalno minut pre nego su promenili na sajtu, javili mi [sm=smiley36.gif]

A za kalupe za mafine, dok se smislih, prošla akcija ...
Još razmišljam da li silikonske ili metalne. Ne bih da gomilam, nemam gde, kuhinja nam je jako mala, tek sledeće godine ćemo je sređivati.




dunja RR -> RE: Posuđe (5.3.2015 13:49:15)

MK, ne znam gde ima tih dobrih bokala, i ja tražim, ako nađem javim ovde.




veselicaa -> RE: Posuđe (7.3.2015 17:27:14)

Volim metalac aodskoro i delimano a imam i jedan bas kvalitetan set serpi ali ne znam koja je marka,dobili smo ih na svadbi od rodjaka iz inostranstva.




isidora88 -> RE: Posuđe (7.3.2015 17:57:52)

moze li preporuka za neki dobar tiganja za pecenje mesa, jaja i tako to brzinsko, samo da ne mora puno ulja da se stavlja za pecenje.




vonavoj -> RE: Posuđe (7.3.2015 18:07:24)

meni je mama uzela metalac,sto se osvajao valjda sa grand kafom..super je!




branki* -> RE: Posuđe (4.9.2016 22:07:06)

Meni muz iskoristio akciji u metalcu,ako kupis dva suda,drugi dobijes upola cene i kupio mi veliki keramicki tiganj,ne lepi apsolutno nista i jednu vecu serpu,tako za punjene paprike,paprikas i sl.




dunja RR -> RE: Posuđe (25.9.2016 20:59:37)

Preporuka za Metalac tiganj za palačinke. Večeras ga probah konačno, dobila sam ga na poklon pre izvesnog vremena, tj. dobih 2 [sm=smiley36.gif]. Mislim da je baš povoljan. Palačinke su ispale extra, s tim što sam ja mešala 4 vrste brašna: malo običnog belog, heljdino, ražano i ječmeno. S je pojeo skoro 2 cela [sm=smiley36.gif] jedan slani jedan slatki.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>