RE: Posuđe (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dunja RR -> RE: Posuđe (8.6.2017 21:04:13)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Dunjci, metalac ili tefal.




Les, što mi ubaci tefal u glavu, sada trilemu imam [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




dddaca -> RE: Posuđe (8.6.2017 21:11:51)

Vidim da si pitala i za ekspres lonac. Ja imam Delimano. Veci od 5 ili 5.5 l i manji (u stvari serpu ) od 2.5l mislim. Na oba ide isti poklopac. To mi je najbolje ulozen novac do sad.




Sandricak -> RE: Posuđe (8.6.2017 21:26:57)

Ja sam za Metalac ukoliko je veci tiganj u pitanju... A za palacinke sam kupila tj.mm je kupio u Idei na snizenju neki tiganj za 350dinara i pecem od tadfa palacinke bez kapi ulja... Divan je...




dunja RR -> RE: Posuđe (8.6.2017 21:29:30)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Vidim da si pitala i za ekspres lonac. Ja imam Delimano. Veci od 5 ili 5.5 l i manji (u stvari serpu ) od 2.5l mislim. Na oba ide isti poklopac. To mi je najbolje ulozen novac do sad.



Hvala puno Daco! Baš ću pogledati, super je ta opcija dve šerpe (manja i veća) sa jednim poklopcem.




dddaca -> RE: Posuđe (8.6.2017 21:38:39)

Jeste, Ovu manju koristim i kao obicnu serpu, kad hocu da isprzim meso, ili da ga izdinstam u ekspres loncu ili da skuvam nesto na brzinu. Videces, stvarno se isplati




Duškić -> RE: Posuđe (8.6.2017 21:42:35)

Da bas onaj sa kamenim premazom, super su. Uzela sami sad u maxiju tefal za palacinke oko 1000din .odlican je




dunja RR -> RE: Posuđe (8.6.2017 22:27:34)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Jedva nađoh temu [sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Žene hvala vam, vidim, mišljenja su podeljena :)

Sanjice za šta koristiš tu posudu sa poklopcem?

Kad mi ostane supa, srucim u tu serpu. Ona moze i na sporet da ide. Mozes da kuvas u njoj.



Nisam znala da može u njoj da se kuva. Deuje mi tanje, ali nisam j evidela uživo..




dunja RR -> RE: Posuđe (8.6.2017 22:28:33)


IZVORNA PORUKA: Sandricak

A za palacinke sam kupila tj.mm je kupio u Idei na snizenju neki tiganj za 350dinara i pecem od tadfa palacinke bez kapi ulja... Divan je...


I ja ga imam dobila 2 na poklon, Metalac, odličan je za palačinke.




Sanjica26 RR -> RE: Posuđe (8.6.2017 22:30:05)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Jedva nađoh temu [sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Žene hvala vam, vidim, mišljenja su podeljena :)

Sanjice za šta koristiš tu posudu sa poklopcem?

Kad mi ostane supa, srucim u tu serpu. Ona moze i na sporet da ide. Mozes da kuvas u njoj.



Nisam znala da može u njoj da se kuva. Deuje mi tanje, ali nisam j evidela uživo..

Super je Dunja.




dunja RR -> RE: Posuđe (17.6.2017 20:05:12)

Uzela sam OVAJ u Metalcu, baš taj sa slike, doboki od 26 cm, sa granitnim premazom, 1.699 dinara. Mislim da ga nema u njihovoj online prodavnici, tako da nisam sigurna da li je od teflona, prodavačica kaže da nije, ali mi je delovala kao da nema pojma a i bila je neljubazna, nije mi se zapitkivalo dalje.

Piše da premaz ne sadrži PFOA, da li to znači da tiganj nije od teflona?




IvanaSK RR -> RE: Posuđe (17.6.2017 20:14:05)

Dunja, bas je lep i nije skup. Mogla bih i ja njime da se pocas_tim[sm=smiley36.gif]
A za taj PFOA, mislim da je to oznaka da ne sadrzi neku kiselinu, al da me ubijes sad ne mogu tacno da se set_im koju, sta, kako...




dunja RR -> RE: Posuđe (17.6.2017 20:22:54)

OVDE sam našla da se PFOA koristi u proizvodnji teflona, tj. slične su neke materije, a da li ovaj tiganj ima teflon, ko će ga znati. Na dodir rukom ne podseća na teflon, ali ima taj granitni premaz pa ne mogu znati šta je ispod, i da li je uopšte bitno šta je ispod, ako je premaz ok.. U ovom tekstu koliko sam shvatila, ispade da je PFOA opasnija od teflona. Ako neko zna nek pojasni, baš me zanima...




dunja RR -> RE: Posuđe (17.6.2017 20:27:43)

Inače, prodavačica reče da su svi ostali (osim emajliranih koji ih ima par vrsta), sa teflonom, a cene su uglavnom slična kao ovaj što uzeh, i ima par skupljih.

Recimo OVAJ sam gledala, samo manji, oko 2.500 rsd, i piše evo da je troslojni PTFE (teflon) premaz, znači ima teflon, jel tako? Od njega sam odustala jer mi je mnogo težak i predugačka je drška.




dunja RR -> RE: Posuđe (17.6.2017 20:40:04)

Ovaj nije bio danas u radnji, ali vidim da je i on tefloniziran KLIK


Što se tiče dubine, to je otprlike isti kao ovaj što sam uzela, mnogo su lepi stvarno.


Žene, da pitam, izgleda da nisam [sm=smiley36.gif] jel koristite teflonske tiganje?




IvanaSK RR -> RE: Posuđe (17.6.2017 20:41:08)

Ja se toliko ne razumem.. Citava filozofija oko posudja [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Posuđe (18.6.2017 19:58:36)

Rasklanjam malopre čisto suđe i vidim na novom tiganju sa spoljne strane tri oguljotine, tiganj je spoljac rn a na tri mesta je oguljen prilično, sada je tu ona srebrna boja. Ne mogu da verujem. Čekam muža da dođe, pa ću ga pitati da li je to primetio jer je on prao tiganj posle prženja.

Ja bih ga reklamirala nego ne znam da li imam pravo? Jbt ogulio se posle jednog korišćenja ..




IvanaSK RR -> RE: Posuđe (18.6.2017 20:19:52)

Auu, ne verujem. Ja bih ga odnela i reklamirala.




Dragce86 -> RE: Posuđe (20.6.2017 14:26:16)

Moj izbor su Metalac i Tefal :)




vocicana -> RE: Posuđe (20.6.2017 14:39:06)

Metalac ok, nemam zalbi za sada, Tefal nemam nista.
Imam jedan savrseni Aluflon tiganj, za palacinke, oblozen keramikom, sjajan je.
Dunja da reklamiras. Ako imas racun odnesi im, ko ih sisa.




dunja RR -> RE: Posuđe (20.6.2017 15:11:13)

Reklamirah, zamenili su mi za neki emajlirani na akciji i vratili ostatak novca.
Tražiću da negde nađem sa kamenim premazom ...




Sanjica26 RR -> RE: Posuđe (20.6.2017 21:42:20)

Volela bih da uzmem i manju serpicu metalca sa onim plasticnom poklopcem.. Imam vecu.




krin 40 -> RE: Posuđe (4.9.2017 10:01:01)

Primat u šerpama kod mene u kuhinji zauzima Metalac.Toliko sam ga nadobijala za razne prilike da i da hoću nešto drugo da kupim glupo mi da bacam novac kad već imam.Nisu loše ali volela bih da menjam




Maraj -> RE: Posuđe (19.2.2018 7:51:52)

Jel ima neko delimano tiganj za palacinke? Sada se prodaju oni crni, sa valjda kamenim premazom. Jos je i na snizenju , pa se razmisljam da ga kupim. Ima li ko iskustva sa njim?




vocicana -> RE: Posuđe (19.2.2018 8:56:19)

Sa kamenim premazom ne ali imam obican sa keramickom prevlakom sasvim je ok. Ja sam se razocarala Metlacevim, uzas uzas jedan, sve mi je zao i to malo para sto sam dala za njega.




AnaTamara -> RE: Posuđe (19.2.2018 8:59:11)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Jel ima neko delimano tiganj za palacinke? Sada se prodaju oni crni, sa valjda kamenim premazom. Jos je i na snizenju , pa se razmisljam da ga kupim. Ima li ko iskustva sa njim?


Ja sam dobila Delimano crveni sa kamenim premazom. Mogu ti reci da sam zadovoljna, malo je tezi, s obzirom da sam navikla na onaj obicni za palacinke, ali nista strasno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>