RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Filadendronka -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (1.5.2019 17:31:30)

Ahahhahah, Olga kraljice! Kod nekih se izuva, a kupatilo nije oribano od jesenas. 🤢🤮Meni je samo gadno da neko ulazi u stan obuven zbog male dece koja su uglavnom na podu. I sve zavisi gde zivis. U selu se komotno ne bih se ni izuvala osim kad je blato ili idemo kod zivotinja. 




Olga75 -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (1.5.2019 17:41:25)

Kad je beba mala ideš samo kad te pozovu a ne da vršljaš po kući kašljav, šmrcav i obuven. U spavaće i dečije sobe ne zalaziš u tuđoj kuhinji nemaš šta da radiš i to je to.
Meni to izuvanje isto ko i pušenje u kući. Ima naroda: kod nas se ne puši - izvolte na terasu a onda dođu i zapale bez pitanja. Alo, drugari izvolte u dvorište. U mene u kući puši samo onaj u čiju kuću i ja pušim [sm=smiley36.gif]
Ah, ostarila sam pa se kerim i inatim [sm=jezicek.gif]




Tiziana -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (1.5.2019 20:29:53)

Da, omiljeno mi je obavezno izuvanje na pojedinim mestima, nakon kog su tabani na carapama crni. 👞👟👠👡👢🧦





Filadendronka -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (1.5.2019 20:30:40)

Kod nas neko dolazi bukvalno svako drugo vece, pretezno bas mlada ekipa. A dete najvise vremena provodi bas u dnevnoj sobi na tepihu. Perem ga redovno u servisu i sa sve izuvanjem bude bas prljav. Mogu misliti kako bi izgledalo da svi ti ljudi ulaze obuveni. 




Filadendronka -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (3.5.2019 9:05:48)

Sinoc dodje brat od mm i pita kad je krenuo kuci da se obuje u dnevnoj sobi. Rekla sam da nema sanse. Mlad je, moze i u predsoblju. 




Ana RR -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (3.5.2019 9:30:11)

Oldži [sm=smiley36.gif] ti znaš koliko ja tebe obožavam [sm=smiley36.gif]

Ja jednostavno ne mogu drugačije kad sam od malena naučena da se u kuću ne ulazi obuven. I kod svakoga se izuvam sem ako neko insistira da uđem obuvena (da budem iskrena, ne znam kada se to poslednji put desilo).

Moje dete nije malo pa i dalje voli da se vuče po parketu, leži i igra se itd. A ja baš nisam raspoložena da svako malo glancam pod. Imamja i drugih zanimacija [sm=smiley36.gif]




mama ivane -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (15.11.2019 16:27:19)

Licno nevolim kada mi dodju gosti i izuju se ali kada odem kod nekogs ja u goste moram da se izujem pa da zemlja gori 




jess021 -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (15.11.2019 17:23:55)

Kod mene izuvanje obavezno i kad razmislim i ja se kod svakog izuvam. Obzirom da svaki drugi dan bar neko iz moje porodice ugazi u 💩, sve drugo mi nije opcija.


Meni je najveći hit američki filmovi i oni po ceo dan u cipelama... U kuhinji, na krevetu, u spavaćoj sobi... Dobro da se i ne kupaju obuveni. 




Ana RR -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (15.11.2019 17:35:36)

Jess a zapravo je potpuno drugačije, barem kod kanađana. Oni su stalno bosi, ali stalno [sm=smiley36.gif] zezali smo se da balkanca u kanadi prepoznaš po tome što u kući nosi čarape i papuče [sm=smiley36.gif]




mama ivane -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (15.11.2019 17:38:14)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jess a zapravo je potpuno drugačije, barem kod kanađana. Oni su stalno bosi, ali stalno [sm=smiley36.gif] zezali smo se da balkanca u kanadi prepoznaš po tome što u kući nosi čarape i papuče [sm=smiley36.gif]



😁😁😁




jess021 -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (15.11.2019 17:53:24)

Ana, onda nisam naletela ni na jedan kanadske produkcije 😂





Slavkic -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (12.12.2019 5:48:57)

Iz uvanje obavezno ipak je to prostor u kome borave mala deca





mama Jo -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (12.12.2019 8:42:06)

E biko bi dobro da tu naviku i mi malo preuzmemo. Da budemo bosi po ceo dan [sm=smiley36.gif]




lepic -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (12.12.2019 8:44:07)

Naravno. Izuvanje obavezno.




Filadendronka -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (5.4.2020 20:42:35)


Eto nam odgovora zasto se korona lako prosirila u ES. Salu na stranu, cini mi se da ce se mnoge navike promeniti nakon ove situacije. 
IZVORNA PORUKA: Tiziana

U Spaniji je izuvanje cak nepristojno kao i docekivanje gostiju u papucama.

Kod nas se u kuci nikad nije izuvalo (naravno mi ukucani jesmo), nikad se cipele nisu ostavljale kod vrata.Ja nemam nista protiv da se izujem kad dodjem kod nekoga, ako se u kuci izuva, ali ja nikada kod moje kuce ne teram nikoga da se izuje. 






Tiziana -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (5.4.2020 22:21:14)

Ma to nema veze.

Kod njih je niz drugih stvari. Prva je ona utakmica u Italiji od koje je sve krenulo, spanski i italijanski klub, druga su veliki protesti koji su se desili za 8.mart,treci da se oni ljube 2x sa svakim i koga znaju i koga su upoznali tek, cetvrti da oni i dalje idu na posao u kanc, svi oni koji nemaju decu, peti da su prekasno odreagovali.. Prodavnice sa hranom i apiteke itd i dalje stalno rade, nema zabrane kretanja,u bolnicama nemaju zastitnu opremu itd itd. ovde cipele i izuvanje ne igraju nikakvu ulogu..




Filadendronka -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (6.4.2020 11:21:00)

Naravno da sve ima veze i naravno da sam se salila. Smatram da ljudima vise nece biti svejedno kad treba da se rukuju, da ce se prosto mnoge navike promeniti. Pod tim mislim i na izuvanje. 




IvanaSK RR -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 10:03:11)

Generalno,kolike su sanse da se zarazimo preko obuce... Naravno,sada se pazi i vise,prskam obucu alkoholom i izuvam se ispred vrata. Inace se izuvamo u hodniku.




Sanjica26 RR -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 10:18:25)

Izuvanje ispred ulaznih vrata u ovoj situaciji u kojoj se nalazimo




princezica1 -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 10:45:22)

Izuvamo se valjda zbog prsljavstine pre nego zaraze.




smeško -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 10:57:18)

Код мене се још увек изува и још неко време ће. Све док деца пузе по поду. Ја се у гостима увек изувам, никада не питам треба ли.




Dragica Draga -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 11:18:08)

Meni je nekako normalno izuvanje, mada kad idem kod nekoga u goste uvek pitam da li se izuva




flamingos -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 12:34:20)

I ja se uvek izuvam kad kod nekog odem.To praktikujem i kod nas.Doduše,fini naši gosti,izuju se-bez da ih upozoravam😀





branki* -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 15:37:30)

Naravno da se svi izuvaju.samo mi fali da neko sparta ulicom gde ljudi pljuju,kucici pišaju. .pseca govna svuda ,i smeće bacano..Da mi tom obucom set_a po stanu.odlepila bih.pustim npr samo ako dodje ne znam neko na kratko..tipa kad nam je ugovor sklapao  za internet dečko ili tako nesto..Posle toga odmah prebrisem parket 




Dragica Draga -> RE: Izuvanje pre ulaska u kuću??? (7.4.2020 15:40:09)

I ja isto odmah pomislim na to - ko zna gde su sve gazili i bili i sad treba te bacile i u kucu da mi unose, pa ionako non stop cistim i non stop neka prasincina ne znam ni odakle jos i tako da mi se unosi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]