RE: Spermogram i spermokultura II deo (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


babby -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (29.6.2014 19:32:25)

Stetice apstinencija je bila 5 dana, a pio je 2x1 mislim mesec ali nam nisu rekli da postepeno prekine tako da je aglutinacija ostala ista a broj se evo povecao na 300 sa 250...a asa test kod mene nista a kod njega se pojavilo i u krvi a bilo ih je samo u spermi 50,i neznam vise sta da probamo..[sm=smiley19.gif] hvala ti na komentaru...




Štetica -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (30.6.2014 10:28:20)

Babby nek ponovi spermogram posle 2 dana apstinencije,pa ako bude ista situacija onda nek nastavi sa terapijom koju je pio ali mesac dana ako pije redovno 2×1 onda mesec dana smanjuje dok neizbaci skroz.
Ludim od nasih dr i njihovih podela terapije,imam utisak da ih boli uvo za pacijenta,kazu pi to i dovidjenja odradili su posao.Cccccc




babby -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (30.6.2014 10:53:42)

Stetice hvala na savetu puno probacemo ..posto vise nemam nikakvih ideja a ni dr..




zece -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (10.7.2014 22:46:15)

Mm go popravi spermogramot piejki vit a c e cink I selen odvkupen broj 32 mil saa ima75 milod 25 otsto. progresivni saa se 60 posto. piese sumleci tableti sto ssodrzat cink selen vitaminIa c e2 meseci dijagnozata bese astenozoospermia saa e normozoospermijaa




guzeljalo86 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 19:31:11)

Veliki pozdrav za drage dame.
Imam par pitanja, pa ako ste u mogucnosti da mi pomognete.
Suprug i ja pokusavamo da ostanemo trudni vec skoro 3 godine, ali nam ne ide. Nisam uspeli ni da zatrudnim. [sm=smiley13.gif]
E sad, mene vec dve ipo godine setaju po lekarima. Kako se pojavi nesto tako se to ispita pa se utvrdi da nije to problem. Medjutim poslednje je bio u pitanju insulin koji je uspesno regulisan u Januaru ove godine, medjutim ni to mi nije pomoglo da ostanem u drugom stanju.
U ocaju sam uspela supruga da ubedim da se on podvrgne lekarskom pregledu.
Medjutim, urolog mu je dao uput za ultrazvuk i dao mu je uput da uradi spermogram.
E sad, analizu sperme je uradjena al mi nije jasno sledece, kaze POKRETLJIVOST : Posle 1 sata aktivnih 30%, u mestu 10%, nepokretnih 60%. Posle 3h: aktivnih:/%, u mestu:/%, nepokretnih:/%. Da li je to prvo ocitavanje koje je izvrseno nakon 1 sata(da li su vrednosti u redu ili ne), nemam na ovom izvestaju gde uporediti vrednosti. Da li neka od Vas ima iskustva sa ovakvim problemcicem, i sta je dalje cinila. Kod urologa ima zakazano tek krajem godine a do tada ko ostane normalan a ko lud.

U napred hvala




branki* -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 19:35:47)

zdravo,nadam se da ce se naci neko detaljnije zna o ovome,a ja ti zelim da uskoro zabebis,jer znam kako kad se boris sa nemanjem dece.
a,pise li na tom izvestaju neka konacna dijagnoza,kakav mu je spermogram?




guzeljalo86 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:08:10)

Hvala na lepim recima,
Sto se kaze iz tvojih slovca u oci Bozije pa i on da procita ove zeljice hehe.
Nista sem napomene> 7631 i pokusala sam naci sta to znaci al nema vajde, kao i vrednosti za ph:/% koji sam uspela izguglati da bi vrednosti trebale biti 7.2-7.8 ali pored toga bas nista

Hvala ti jos jednom [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:14:10)

Po ovome koliko vidim smanjena je pokretljivost, a ako ima dosta leukocita u uzorku to bi trebalo biti zbog neke infekcije, i ne pise br spermatozoida u 1 ml . Toliko se ja razumem [sm=smiley36.gif]




guzeljalo86 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:22:37)

Ma pise i to al nisam htela da vas gnjavim.
Ova pokretljivost me je zabrinula pa sam iz tog razloga htela videti da li sa razlogom brinem.
Leukociti:1-2
Eritrociti:2-3 Br.spermatozoida u 1ml: 41.5 (ref.br.20x10 na6/V).
Likvefakcija:24 min.

Pozdrav[sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:28:58)

Pokretljivost je slaba, sad za tacan broj nisam shvatilaa i bez ref. vrednosti neznam tacno reci.
sve to se moze popraviti bez brige

ako ste u mogucnosti vi ranije idite dr. privatno





guzeljalo86 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:35:23)

Hvala Vam jos jednom.
Jos da ubedim ovo moje cudo na to, jer Boze moj on je Balkanac[sm=smiley36.gif]

Pozzz




wivern -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:37:12)

Pokretljivost jeste slabija, ali postonema mnogo leukocita ja nmg sigurno da kazem da je bila infekcija ili da jeste. U svakom slucaju nije toliko strasno pokretljivost moze da se sredi vazno je i da imate dovoljan broj spermica.Inace Mm je pokretljivost resio sa maticnim mlecom i medom i semenkama, i dosta muzeva zenica sa ovog foruma je to koristilo..




17 joka -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (31.8.2014 20:56:06)

Semencice i maticni mlec je super

znam da je bitno da imaju dovoljno selena i cinka neznam da li ste radili spermatogenezu? a da nek odradi briseve




semyy -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (8.9.2014 16:29:26)

cao svima da li netko zna sta je dobro piti o jesti za poboljsanje spermija[sm=smiley13.gif] jer ja i suprug treba da radimo (mozda) vantjelesnu oplodnju ali sada zadnji nalaz njegov nam je los i treba da radimo agopunturu (da direktno iz jaja vade spermu)i da vidimo hoce li to nam dati pozitivne rezultate jer ako sve bude bilo uredu oplodnja bi trebala biti u novembru..upomoc mnogo sam pod stresom jer neznam kakko pomoci mome suprugu jer ako propustimo oavj termin u novembru trebamo cekati jos dugo vremena [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] hvala svakome na bilo kakvome savjetu




branki* -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (8.9.2014 17:06:15)

semmy,iscitaj temu,pisale su zenice dosta o tome...neka jede orasaste plodove,badem,indijski orah,orah,lsnik,med,maticni mlec..ima i neki preparat da se kupi,ne mogu sad da se set_im kako se zove..proxeed,cini mi se.neka batali pusenje i alkohol.




wivern -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (8.9.2014 17:28:29)

Semmy imas negdena ovoj temi uputstvo za med i semenke, i moze piti maticni mlec, a sve to imas i u preparatima proxeed ili profertil. Pa sta ti draze da li priroda ili preparati. Mi preparatima nismo uspeli da podignemo broj ali maticnim mlecom i semenkicama jesmo.
I da, sto kaze branki pusenje pod obavezno da batali. To je br 1.




semyy -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (13.9.2014 7:43:49)

Ok hvala vam na odgovorima[sm=bravo.gif] problem je sto on i ne pije i ne pusi..danas idem u trgovinu da kupim sve vrste oraha i sjemenki nadam se da ce pomoci..prije je pio neki praha FAST SPERM i nije je nista popravilo..ipak prirdno je meni nekako bolje..




nata11 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (13.9.2014 10:07:19)

Proxeed nama nije nesto posebno pomogao a cena je [sm=smiley29.gif] Ali nesto se mora koristiti sta da se radi.




wivern -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (13.9.2014 12:58:00)

Semyy sto kaze Nata ni nama nije pomogao ni proxeed ni profertila, a jesu semenke i maticni mlec.




branki* -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (13.9.2014 13:03:29)

upravo htedoh da napisem ovo sto je wiv napisala.
proxeed je dosta skup,obzirom da treba puno da se koristi,a delotvornost mu je diskutabilna..a,sad covek se hvata za sve kad je u muci.




micaubica83 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (18.9.2014 19:44:59)

Prosli smi komisiju za VTO,suprugu je pre 3 meseca bio uredan spermogram sada je katastrofa.Dg. Oligoteratozoospermia.Da li neko ima iskustva za VTO sa ovakvom dijagnozom? I ako zna neko neka mi protumaci rezultate.Uz to je meni nizak AMH,oslabjena funkcija janika.Rezultati su
Rezultat analize Referentne vrednosti
volumen 3.0ml >2 ml
br spermat.u 1 ml-0.1x10na 6 ml >20x10na6 ml
ukupan br 0.3x1ona6 >40x10na6 ml
progr.pokretni 50% >50 %
aktivna progresija 20 % >25 %
slaba progresija 30 %
nepokretni 50 %
MOrfologija
normalnih oblika 0.1 % >15%
patoloskih oblika 99,9%
defekt glave 99,9%
Dijagnoza-Oligoteratozoospermia gr.III




Goca31 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2014 15:04:48)

jel moze meni neko da kaze da li su ovi rezultati dovoljni za prirodnu trudnocu/
volumen 3
Ph 8.2
br.spermatozoida 25 x 10na6
ukapan broj spermatozoida 45x10 na 6
ukupno pokretni 50%
progresivno pokretni 25%
slabije pokretni 25%
nepokretni 50%
normalne forme 55%
patoloske forme 45%




degu -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2014 16:37:17)

Goco koliko ja vidim to je normalan spermogram. Mi smo sa mnogo lošijim spermogrma zatrudneli prirodno [sm=smiley1.gif]




Goca31 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2014 17:06:37)

hvala Degu. Jel mozda znas koji bili rezultati pa si zatrudnela ,jer ovaj moj kaze da mu je ovo katastrofa i ne mogu da ga ubedim da nije lose?




degu -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2014 21:39:11)

Kod nas je bilo baš malo 7-8 miliona po ml i oko 50% pokretnih, kod nas se bukvalno desilo čudo, al kod vas je moguće normalno. Koliko vidim to je normospermia, možda jeste na donjoj granici broj ali to je toliko varijabilno i može se lako popraviti. Imate na 3.strani recept sa medom i semenkama, odličan je za spermogram, pa pokušajte. Bitno je da znaš da je spermogram nešto što se menja i ako je trenutno lošiji, može lako biti bolji.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>