RE: Spermogram i spermokultura II deo (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Goca31 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (7.10.2014 7:49:12)

hvala puno degu




madre -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (30.10.2014 12:18:42)

drugari, jedno pitanjce[sm=smiley1.gif]
znam da apstinencija treba da bude 3-5 dana... poslednji odnos smo imali 26og malo posle ponoci, znaci 27og rano, rano ujutru[sm=jezicek.gif] mm bi otisao danas da to zavrsi ali ja se nekako pitam da li smo ispostovali tih 3 dana apstinencije. nikako ne moze sutra da ide, a vikend nas hvata posle. nadam se da sam jasna[sm=smiley36.gif]




Štetica -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (30.10.2014 14:14:19)

Madre 48h od poslednje ejakulacije moze da ode da da uzorak. Nama je uvek naglasavano 2-4dana apstinencije.




madre -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (30.10.2014 22:52:17)

mi vec zavrsismo[sm=smiley36.gif] evo i rezultata, pa sta mislite?

Spermogram #
Izgled belicast
Zapremina ejakulata 1 2-7 ml
Likvefakcija 6 0-30 min
Viskoznost smanjena
Koagulacija ne
pH 8 7,2-7,8
Broj spermatozoida/ml 195 20-250 x10^6/ml
Broj spermatozoida/Vol 195 >50 x10^6/Vol
Progresivno pokretnih 45 >25 %
Pokretnih u mestu 10 >10 %
Nepokretnih 45 %
Leukocita 10-15 U vidnom polju do 15

Spermocitogram #
Normalne forme 47 >60 %
Abnormalne forme 53 <40 %
Glava 2 <30 %
Vrat 1 <20 %
Rep 50 <20 %

Moram da napomenem da moj blesavi muz ne moze da se seti da li se pipkao[sm=jezicek.gif] prekjuce kada je bio sam kod kuce! to je malopre razmisljao jer kaze da je primetio danas kada je to zavrsio da je kolicina bas mala, sto inace nije slucaj...
Ali je definitivno proslo 48 sati od prethodne ejakulacije!




Štetica -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (30.10.2014 23:05:21)

Madre spermogram je sasvim ok,po meni tu nema razloga za neku brigu.
Verovatno postoji neka upala cim ima leukocita,pa predpostavljam da je iz tog razloga i ph vrednost malo iznad vrednosti,sto opet moze da utice i na te deformitete repa i glave.




Nadja -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (3.11.2014 14:36:42)

Gde ste radili spermogram, vidim različite cene u jednoj Konzilijumu je 1100 u Pasterovoj 2200.
Da li onda ima i razlike u detaljnosti analiza?




banacanka -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (10.11.2014 20:36:11)

pozzz za sve.. e ovako posle 4 godina lecenja mm je napokon uspeo da popravi spermogram,imao je 5 posto progresivne i 5 posto pokretne i ostatak nepokretnih..uglavnom tokom lecenja je imao po pa komada ali mrtvih ili nista..i odmah smo upuceni na vto,medjutim kod mene se nesto iskomplikovalo,em toxoplazmoza em polip u materici,ali on je nastavio da pije neke vitamine ali nije svaki dan uzimao,i posle godinu dana aj da ode na kontrolni spermogram i opet sve ispocetka nista nije nadjeno u spermogramu ni jedan jedini [sm=smiley19.gif],sta vise da radimo..da li je neko imao slicnu situaciju?




Kiškum -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (9.12.2014 17:03:52)

Drage moje, molim vas za pomoć. Koliko vidim, ovde ne valjaju ovi leukociti i eritrociti, šta to znači?
Hvala!
SPERMOGRAM rezultat ref. granice
Volumen 2,9 ml 2,0-5,0
Boja bledožuta bledožuta
Viskozitet 0 0
Likvefakcija završena završena
pH 7,7 7,2-7,8
Konc. sperm. 70 > 20
Pokr. posle 30min. 0,60 arb > 0,45
Slabo pokretni 0,10 arb
Nepokretni 0,30 arb < 0,45
Normalni oblici 0,70 arb > 0,50
Patološki oblici 0,30 arb
Le u vidnom polju 8-10 1-2
Er u vidnom polju 1-2 0
Ep. cel. 0 0
Fruktoza pozitivna pozitivna
Stepen pokretljivosti 3 3-4
Oblik kretanja 2 1-2
Aglutinacija nema nema




Goca31 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (27.2.2015 17:42:07)

jel moze neko da mi protumaci nase nalaze? Prvi spermogram je od pocetka septembra a drugi od pocetka februara.

Likvefakcija -ne pise u nalazu ; -50min
Konzistencija-pojacan viskozitet - normalan
zapremina - 3.0 -2.4
ph - 8.2 -8.0
broj spermatozoida - 15 -100.0
ukupan br.sper- 45 -240
ukupno pokretni -30% -45%
progresivno pokretni -5% -35%
slabije pokretni -25% -10%
nepokretni -70% -55%
aglitunacija -+ -+
leukociti -8-12 -3-5
normalna forma 55% -60%
patoloska forma 45% -40%




sanja8 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (23.3.2015 16:07:01)

Ostala nam je jedan kutija Profetila,nova je rok do novembra 2015.Kutija L arginina od Twin laba ,Tribestan i naceta kutija L karnitina.Sve je u roku.Nama je pomoglo pa ako je neko zainteresovan neka se javi na pp da se dogovorimo.Dala bih sve za 4 000




Maramegi -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (5.4.2015 1:11:34)

Dame, na forumu sam nova.. [sm=smiley1.gif] Suprug i ja radimo na bebi nekih 10 meseci. Od [sm=rozacrtici.gif] ni traga, ni glasa. Spermogram supruga nije bas idealan, ali urolog kod koga smo bili u KC u Beogradu kaze da i sa losijim rezultatom neki prave decu. Ja sam bila na HSG-u, desni jajovod prohodan, levi ne. Zakazana mi je i laparoskopija [sm=zmeden.gif] . Suprug je dobio sledecu terapiju: Ezerex, Proxed, Proxana i kompleks vitamina. Pije vec drugi mesec. Spermogram ce ponoviti krajem meseca kada zavrsi sa terapijom. Pre nego sto smo uzeli lekove konsultovali smo se sa vise urologa, pa i sa mojim ginekologom i svi su imali samo preporuke za te lekove. Kazu, jedina mana im je cena. U jednoj apoteci u Beogradu sam ih platila 30 000. 30 000 za jedan mesec. Ovog meseca sam bila malo pametnija [sm=smiley36.gif] , pa sam pretrazivala po internetu i nasla ih na sajtu e apoteke. I to jos na akciji. 6kutija tih lekova sam platila 20 000, sa postarinom. Javljam vam rezultate krajem meseca. Pozdrav!
P.S. Zelim vam svima [sm=rozacrtici.gif], pa kroz 9 meseci i [sm=nosecka.gif]




Modessty -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (9.6.2015 11:30:39)

Tražeći nešto sasvim drugo naletim na iformaciju da ima Tribestana i kod nas. Ivančić i sinovi: Tribestan
Mi smo ga kad nam je trebalo nabavljali iz Bugarske.




degu -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (9.6.2015 11:38:43)

[sm=bravo.gif]
Ovo je korisna informacija. I ja sam svojevremeno čitala o njemu i znam da ga nije bilo kod nas.




Maraj -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (10.6.2015 13:54:48)

Maramegi kakvi su rezultati? Slicna prica ko moja....ne znam sta da ti kazem. Ako ti je jedan prohodan sto te salju na laparo...mozes ciljati odnose kada je O na tom jajniku..... ja sam radila laparo iz istog razloga....na kraju jajovodi otpuseni....nista od trudnoce...i na kraju zavrsih na vto.... razmisli.. dr bi samo da seckaju....




zece -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (10.6.2015 14:00:06)

I mm treba da uradi sada spermogram kontrolan spermogram pio je 3 meseci vit a c e i cink i selen i sada treba da uradi spermogram




AnaAna1 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2015 17:26:29)

Samo jedno pitanje ako neko zna :) zvali smo jednu privarnu kliniku u Nisu (human) i rekli su nam da moze da da uzorak tamo a moze da ponese i od kuce. Naravno da je lakse da donese od kuce, ali zar oni ne izumiru posle vrlo kratkog vremena van tela? Jel su vasi muzevi nosili ili isli tamo?




bebilule -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2015 17:41:06)

Ana, evo nas i ovdje [sm=smiley1.gif]. Mi smo prosli faze nalaza. Moze od kuce da se nosi u sterilnoj posudi. Neki biolozi nece nibda cuju za to, neki citaju ako nije proslo vise od pola sata, a neki tolerisu i sat. Moje iskustvo,bodmah na licu mjesta. Drugo, radite u toj klinici samo ako je nalaz detaljan. Nije dovoljno da navedu koliko % ima pokretnih i da je morfologija u redu. Guglaj malo, svakom iole ozbiljnom doktoru su potrebni sljedeci podaci: broj pokretnih panonda i broj progresivno pokretnih (sto rijetko ko radi). Zatim, detaljna morfologija, u postocima oznacen broj onih spermica sa deformitetom glave, pa repa i sl. Ne sjecam se vise, imas na netu koji podaci podrazumijevaju jedan detaljan spermiogram. Nadam se da sam pomogla...




wivern -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (6.10.2015 23:26:47)

Ana mi smo nosili od kuce i to u februaru mesecu. Do pola sata,i na odredjenoj temperaturi je ok. Nista ne menja.
Jedan od tih spermica danas ima 11 meseci i veliki je zvrk [sm=smiley36.gif]




AnaAna1 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (7.10.2015 8:23:11)

Hehe hvala na odgovoru :) nadam se da cu naci nekog ko radi tako detaljno u Nisu, ako ne onda cemo kada budemo u Bgdu posto cesto idemo tamo da odradimo. Ako neko ima preporuku za neku odgovornu laboratoriju u Bgdu koja radi ove detaljne analize, neka mi pusti u privarnoj poruci da ne reklamiramo ovde :) moram da se raspitam sta rade sve ovde kod nas, a kosta spermogram 2500 + spermokultura 500, ne znam koliko se inace krece




branki* -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (7.10.2015 8:27:54)

ana,i mi smo tako nosili od kuce isto je bila zima.uvijes,pa ispod jakne gde je toplo i autom,ne fali nista.




ivannna -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (7.10.2015 15:17:48)

AnaAna poslala sam ti pp

ja sam vise za varijantu da se sve odradi tamo,jer mi je to sigurnije,stalno bih razmisljala da li se nesto desilo ili ne,a ovako sam mirnija...




AnaAna1 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (9.10.2015 9:52:39)

Ivannna hvala na pp :)

Bebilule gde ste vi radili taj detaljan spermogram?




bebilule -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (9.10.2015 9:57:31)

U sarajevu, ja sam iz bosne. Ali ubijedjena sam da imas u nisu, veliki je grad. Npr. U sarajevu od svih laboratorija u 3 rade kako treba, ostalo je smece. Vidis gore u temi forumasice su objavljivale nalaze. Skoro svaki ima dovoljno parametara.




nata11 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (13.10.2015 18:30:18)


IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Hehe hvala na odgovoru :) nadam se da cu naci nekog ko radi tako detaljno u Nisu, ako ne onda cemo kada budemo u Bgdu posto cesto idemo tamo da odradimo. Ako neko ima preporuku za neku odgovornu laboratoriju u Bgdu koja radi ove detaljne analize, neka mi pusti u privarnoj poruci da ne reklamiramo ovde :) moram da se raspitam sta rade sve ovde kod nas, a kosta spermogram 2500 + spermokultura 500, ne znam koliko se inace krece


Sudska medicina u Nisu. Nemas razlogda da ides u BG zbog spermogrma.




AnaAna1 -> RE: Spermogram i spermokultura II deo (20.10.2015 17:54:28)

MM je danas odradio spermogram.

Duzina apstinencije 2,5 dana
uk. br. spermatozoida 13,92 (trebe > 39 miliona)
broj spermatozoida/ml 5,80 (treba > 15 mil/ml)
progresivno pokretnih 0,17 (treba > 32%)
nepokretnih 0,60 (treba < 60%)

ph 8 (7,2-7,8)

normalni oblici 0,24 (treba > 0,04)

ima tu jos nekih parametara koji su u granicama normale tipa leukociti, vitalnost hipoosmotski test
Molim vas da prokomentarise neko ko je proucavao spermograme do sada, ja nisam jer nisam ocekivala da bude los, tek cu sad da se bacim na konsultacije i proucavanje svega toga, sta mislite, jel ovo moze brzo da se popravi?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>