RE: nova lična karta i pasoš (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


branki* -> RE: nova lična karta i pasoš (30.5.2012 16:48:02)

le,le,da pozurim ondaK!




Anck Su Nmaun -> RE: nova lična karta i pasoš (5.7.2012 11:14:36)

Sutra ujutru idemo da se slikamo za pasos. Interesuje me za izvod i Drzavljanstvo, da li moraju biti originali?
Ako ne da li kopija mora biti overena?

Drzavljanstvo beba ima od rodjenja... ima 9 mes, da li i ono mora novo????


Pliz brzo mi info trebaju!




nela79 -> RE: nova lična karta i pasoš (5.7.2012 11:22:56)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Sutra ujutru idemo da se slikamo za pasos. Interesuje me za izvod i Drzavljanstvo, da li moraju biti originali?
Ako ne da li kopija mora biti overena?

Drzavljanstvo beba ima od rodjenja... ima 9 mes, da li i ono mora novo????


Pliz brzo mi info trebaju!


Orginali da, na uvid, pa ti ih vracaju. Uvjerenje o drzavljanstvu mislim da ne smije biti starije d 6 mjeseci. Tako da mislim da moras vaditi novo i za bebu




Anck Su Nmaun -> RE: nova lična karta i pasoš (5.7.2012 11:39:49)

Ok, hvala.
Za decu samo i vadim mi vec imamo




jovicaa -> RE: nova lična karta i pasoš (28.2.2013 18:04:22)

da li moram da menjam pasos, posto sam promenila prezime i prebivaliste kada sam se udala?
i kakva je procedura sa decom? citala sam nesto na netu, ali da li moram da ih vodim tamo da se slikaju, nekako mi je smesno da vodim maksim da se slika[sm=smiley36.gif] mislim covek ima cetiri meseca




NadaR -> RE: nova lična karta i pasoš (28.2.2013 18:09:24)

Kod nas djeca moraju ici . Ne priznaju druge slike . [sm=smiley13.gif]




jovicaa -> RE: nova lična karta i pasoš (28.2.2013 18:11:27)

uf pa nas ce onda(ako i ja moram da menjam pasos zbog promene prezimena) samo pasosi izaci 8 000 za nas cetvoro plus ne znam koliko se placaju izvodi. bas kuku lele majko[sm=smiley36.gif] ili kako se to vec pise




New Mom -> RE: nova lična karta i pasoš (28.2.2013 18:39:18)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

da li moram da menjam pasos, posto sam promenila prezime i prebivaliste kada sam se udala?
i kakva je procedura sa decom? citala sam nesto na netu, ali da li moram da ih vodim tamo da se slikaju, nekako mi je smesno da vodim maksim da se slika[sm=smiley36.gif] mislim covek ima cetiri meseca

Za promenu prezimena treba da menjaš pasoš. Za promenu adrese ako nije druga opština, ne treba vaditi novi pasoš.

U nekim PU priznaju da se donese slika deteta (ali mora i ono da se dovede da ga vide), u nekima slikaju dete dok leži u kolicima, a nekima se priznaje samo "klasično" slikanje u kabini (kao u NS). Pisala sam već, KL je imala 2 i po meseca a Kolja 3 i po kad smo im radili pasoše. I moraju oba roditelja da dođu.




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (4.4.2013 1:13:25)

Zakazala sam SMS-om u MUP-u termin za bebca, treba da mu izvadim pasoš. Interesuje me da li je neko bio skoro, da li to znači da ćemo odmah doći na red (tj. baš u to zakazano vreme) ili ipak treba da čekamo sa 32123545 ljudi koji imaju zakazano u isto vreme (kao kod dr [sm=smiley36.gif])? U pitanju je MUP Novi Beograd.




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (4.4.2013 7:15:26)

Moiraina ja sam skoro bila I nisam cekala. Oni prozivaju tacno po vremenu ko je kada narucen I nema guzve. Srecno [sm=smiley1.gif]




nela79 -> RE: nova lična karta i pasoš (4.4.2013 8:53:32)

Ma sve i da je zakazano vise ljudi u isto vrijeme , kad te vise sa bebom zvace te i preko reda. Ja sam isla sa Matijom koji je imao dva mjeseca i Vanjom od 2 godine u Barajevo, jer su na Cukarici bile nenormalne guzve. Dosli smo prije otvranja saltera i zena me sa drugog sprata kroz prozor zvala da dodjem sa bebom. No druga prica je to sto moj pametni muz nije unaprijed uplatio iznose na uplatnicama(kao da ce neko da mu kaze , ne morate vi ipak to da uplatite [sm=zmeden.gif])pa smo zbog njega malo pricekali.




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (4.4.2013 11:31:22)

E super, znači to zakazivanje ipak funkcioniše [sm=bravo.gif]
Rekla sam mm-u da plati tih 2000 dindži danas (u MUP idemo sutra), pa valjda brzo završimo...




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (5.4.2013 10:29:02)

E 'vako: imali zakazano u 9:45, tamo stigli u 9:25, a u 9:44 se već pakovali u kola za nazad. Nismo čekali ni sekunde, nema gužve uopšte, ja u šoku (pozitivnom, naravno [sm=smiley36.gif])




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (5.4.2013 15:41:27)

Ko bi rekao da moze bez cekanja [sm=smiley36.gif]
Tako sam se i ja iznenadila.




nata11 -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 10:36:33)

Jovice moras da promenis pasos.

Nego reci te jel neko zna jel stvarno od juce promenjena cena pasosa skoro duplo je skuplji?
Nemogu da verujem kakav sam baksuz odlazem vec nedelju dana i eto ti sad.




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 10:40:51)

Nato to ne znam. Ja sam ih zvala telefonom da pitam koliko kosta i koliko se secam pasos i licna oko 3500 . Uglavnom mene je sve to kostalo oko 5500, milion nekih taksi imaju, pa u opstini placas izvod iz maticne knjige rodjenih i uverenje o drzavljanstvu. Strasno [sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 10:47:22)

Nazalost tacno je nasla sam na sajtu mupa [sm=smiley13.gif]
Pitala sam pre nedelju i po i bilo je sve ukupno 2.000, sada je 3.600 a za LK sam i ja dala 1500 +250 promena prebivalista.




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 10:49:35)

Ccccccccccc, ide leto, godisnji odmori, narod treba da vadi pasos i oni odmah digli cene. Sram ih bilo[sm=smiley13.gif]
Ja Vuku moram da izvadim pasos.




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 11:13:04)

Jao bre koji lopovluk [sm=smiley13.gif] Pa mi bili u prošli petak i platili samo 2.000. Imala sam sreće izgleda jer smo se jedva nakanili i tad da odemo, samo smo bezveze odlagali.




New Mom -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 11:24:11)

Imam 2 pitanja, ako ko zna.

Za drugo vadjenje biometrijskog pasosa nije potrebno ponovo donositi izvod i drzavljanstvo? Ne mogu da se setim sta sam ja radila, a Kaci istice pasos.

Drugo pitanje. Znam da je nekad (a i sad za zemlje gde jos trebaju vize) bilo potrebno da pasos vazi bar 6 meseci od datuma povratka. Kako je sad stanje? Imam oprecne informacije. Naime, Kaci istice 31.07. pasos, mi smo na moru i Grckoj tako da se vracamo oko 18.07. Pa ne znam da li moze na taj ili moram da joj pre polaska vadim novi.




New Mom -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 11:24:43)

Edit: dupla poruka, izvinjavam se (glupi telefon!)




nela79 -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 12:45:08)

Ja cu morati djeci sljedece ljeto da mijenjam.




nata11 -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 13:42:53)

New Mom ako si vec imala biometrijski pasos treba ti za novi samo licna karta, stari pasos i uplata.

Sto se tice klinke mislim da nece biti problem jer ipak idete porodicno na letovanje, neverujem da ce praviti problem. Mog rodjaka su pustili Grci proslog leta i ako je bio ispunio bonus od 3 meseca za EU.




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 16:11:18)

NM mislim da ti za promenu treba samo stari pasos i koliko se secam mesec dana pre isteka ne mozes da predjes granicu. Sem ako se nije nesto promenilo.




New Mom -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 17:22:45)

Mesec dana? Od ulaska ili povratka? Jer ulazim u Makedoniju 24.06, u Grcku 25.06, a vracam se u Srbiju 18.07., a pasos joj istice 31.07.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>