RE: nova lična karta i pasoš (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Figaro88 -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 17:31:03)

Jutros u Blicu pisu da je nova cena vadjenja pasosa-3000 plus 600[sm=smiley21.gif]




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (12.4.2013 17:35:09)

NM mislim da u ovom slucaju moze. Ali npr da krecete 3.7. mislim da ne bi moglo. Ipak ti je najsigurnije da pozoves mup i da proveris.




jovicaa -> RE: nova lična karta i pasoš (13.4.2013 11:18:05)

cula sam i ja, neverovatno! coveku treba citavo bogatstvo da bi otisao na letovanje, stvarno nema smisla! posebno zato sto kod dece pasos traje 2 godine, a cena je ista.
a kako to mislis 3 000 plus 600?
ja newmom pa zar i oko toga prave problem, zar ne bi trebao pasos da traje do datuma isteka[sm=zmeden.gif]




jovana13 -> RE: nova lična karta i pasoš (13.4.2013 11:34:04)

Deciji pasos traje 3 god a ne 2. Ja i mm smo izvadili u martu a za decu cemo na leto da izvadimo. Ko ima novu lk ne treba mu nista osim starog pasosa ako ga ima, zahteva za nov i licnu kartu da ponese. Naravno i uplatnicu. Ali bas su poskupeeli pasosi nisu normalni. Deci kad vadis obavezno oba roditelja da budu prisutna i dete zbog slikanja...




jovicaa -> RE: nova lična karta i pasoš (13.4.2013 12:09:49)

ja sam procitala da traje 2 godine, kod ovako sitne dece, kao sto su uglavnom nasa. videcu, ionako cemo im uskoro vaditi.




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (13.4.2013 13:19:23)

Mi smo preuzeli juče, važi do aprila 2016.




dijana1* -> RE: nova lična karta i pasoš (13.4.2013 16:24:01)

Vuku sam vadila pasos kada je imao 2 meseca i vazi 3 godine.




milicicak -> RE: nova lična karta i pasoš (16.7.2013 12:03:03)

Polako se spremamo za akciju more a prva stvar na spisku nam je pasos za dete pa imam par pitanja [sm=smiley1.gif]
Da li pasos moram da vadim u mupu opstine na kojoj smo prijavljeni ili mogu bilo gde? I da li mi osim drzavljanstva i izvoda iz maticne knjige rodjenih treba jos nesto od papira, npr prijava boravka za dete?
Hvala puno [sm=smiley1.gif]




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (16.7.2013 12:05:22)

Treba ti dokaz o plaćenoj naknadi. [sm=smiley1.gif]
Ne moraš na istoj opštini, mi smo prijavljeni u Zemunu, a pasoše smo vadili na Novom Beogradu.




milicicak -> RE: nova lična karta i pasoš (16.7.2013 12:09:33)

Hvala, Moiraina [sm=smiley1.gif]
onda imam sve dokumente, samo mi uplatnice fale. I jos jedno pitanje [sm=smiley1.gif] da li mup na Novom Beogradu radi subotom?




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (16.7.2013 12:17:30)

To ne znam, ne verujem [sm=zmeden.gif]
Inače, kod njih možeš da zakažeš SMS-om, imaš na sajtu MUP-a kako to fukcioniše.




adulence -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 9:43:42)

zene danas cu da krenem u akciju zvanu pasosi...e sad ovako,sebi menjam pasos zbog promene prezimena,da li mi treba nesto od dokumenata ili samo licna karta,stari pasos i uplatnice?

i Ivi vadim pasos,za nju mi od dokumenata treba izvod,drzavljanstvo,uplatnica mm i ja ,da li jos nesto treba??
vadimo na opstini novi beograd zanima me da li je potrebno da se zakaze ili mogu otici na blef?




Ana RR -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 15:17:29)

Treba ti izvod i državljanstvo (na uvid), iščitane lk za tebe i muža, uplatnice.. mi smo predavali na Vidikovcu i nastao je opšti haos zato što su nas prozvali preko reda jer smo sa detetom, jedna žena se toliko bunila, stala je ispred mene da ja slučajno ne bih prošla.. nisam znala da li da se smejem ili da plačem, ova zemlja je dno dna.. uglavnom, ne znam kakva je gužva na Nbg ali nije loše da zakažeš i onda ništa ne čekaš kada odeš.




maslachak -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 17:14:27)

IZVORNA PORUKA: adulence

zene danas cu da krenem u akciju zvanu pasosi...e sad ovako,sebi menjam pasos zbog promene prezimena,da li mi treba nesto od dokumenata ili samo licna karta,stari pasos i uplatnice?

i Ivi vadim pasos,za nju mi od dokumenata treba izvod,drzavljanstvo,uplatnica mm i ja ,da li jos nesto treba??
vadimo na opstini novi beograd zanima me da li je potrebno da se zakaze ili mogu otici na blef?


Mi smo juce isli da izvadimo pasos cerki, policijska stanica Savski venac je u pitanju.
Zakazali smo u petak 16.8. za juce.
Poneli smo izvod i drzavljasntvo i uplatnice, suprug i ja bili prisutni, sve zavrsili za 10 minuta nije bilo guzve, i gospodjica je rekla da ce pasos biti gotov za 5 dana, mozemo ga u subotu podici..jako sam se iznenadila brzinom i uslugom takodje.
Sto se tice menjanja dokumenata posle udaje, vencani list, izvod i drzavljanstvo sa promenjenim prezimenom, tj upisanom stavkom o sklapanju braka u izvodu, uplatnice i to je to..e, sad posto vidim da imas licnu kartu sa promenjenim prezimenom, ako je biometrijska, cipovana izvodi ti ne trebaju, verovatno ni vencani list ako si ga vec nosila zbog licne karte posto sva dokumenta skeniraju i vracaju originale.
Moj suprug je takodje juce podneo za pasos, posto je imao biometrijsku licnu kartu bukvalno je potpisao dva papira, dao licnu na uvid i stari pasos i to je to :) isto ce mu pasos biti gotov za 5 dana.
Sto se mene tice sve preporuke za MUP Savski venac, jako ljubazni, brzi i efikasni.




dunja RR -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 17:22:30)

Ja sam danas menjala prebivalište u lk, tj br. zgrade iz 2 u 2A (jer su u katastru primetili grešku i ispravili je posle 50 godina [sm=smiley29.gif], a meni u poreskoj upravi traže da i u lk promenim ). Potrebna taksa od 280 dinara i popunjen zahtev (čipovana lk).

MUP Zvezdara, sat i po čekanja (doduše, propustila jednu trudnicu i mamu i tatu koji me zamoliše, jer ih kući čeka beba od 20 dana). Načekah se ja, i končano završih ..




Moiraina -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 19:47:15)


IZVORNA PORUKA: adulence

vadimo na opstini novi beograd zanima me da li je potrebno da se zakaze ili mogu otici na blef?


Ja sam zakazala putem SMS-a i prvi termin koji su mi dali je bio sutra ujutru, meni to nije odgovaralo pa smo zakazali za 2 dana (doduše, to je bilo još pre nego što je počela sezona, ne znam kako je sad). Odmah smo ušli (a došli smo malo pre zakazanog termina), završili sve za 10 minuta i baš sam se prijatno iznenadila, još sam pitala ženu kod koje smo bili da li je ovako uvek, u smislu da nema čekanja, ona je rekla da kako su počeli to sa zakazivanjem sve ide jako brzo, obično nema gužvi. Na izradu pasoša smo čekali 7 dana. Mislim da nema potrebe da ideš "na blef", probaj da zakažeš i vidi koji će ti termin ponuditi.




nata11 -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 20:49:02)


zene danas cu da krenem u akciju zvanu pasosi...e sad ovako,sebi menjam pasos zbog promene prezimena,da li mi treba nesto od dokumenata ili samo licna karta,stari pasos i uplatnice?


Meni trazili samo novu licnu kartu i uplatnicu.





adulence -> RE: nova lična karta i pasoš (20.8.2013 20:55:06)

Otisla na blef sve zavrsili za 5 min




Meisje -> RE: nova lična karta i pasoš (19.10.2013 11:38:51)

Hehe,mi izvadili pasos za Lanu,pise da je dugacka 0,59m i nije u stanju da potpise,a slika...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/1019/mea-PA1909.jpg[/img]




degu -> RE: nova lična karta i pasoš (19.10.2013 15:12:40)

O Lane naše [sm=smiley27.gif]
Kakva sam mekana i kosata [sm=angel.gif]




lanajelena -> RE: nova lična karta i pasoš (19.10.2013 15:14:25)

Medena je [sm=smiley1.gif]




Meisje -> RE: nova lična karta i pasoš (19.10.2013 19:29:47)

Ljubim[sm=smiley1.gif]




minnica -> RE: nova lična karta i pasoš (19.10.2013 20:03:06)

Mei, kakva preslatkoća od deteta! [sm=smiley1.gif]
Ja sam u rebusu. Istekla mi je lična karta (nova, sa čipom) i hoću online da zakažem u supu za novu. Da li mi treba još nešto osim stare lk i dokaza o uplati?




Meisje -> RE: nova lična karta i pasoš (19.10.2013 21:32:34)

Mini :*
E ne.znam.za Srb.,meni traje jos.1god. Mozda slika?
Ja miram da vidim kako Lanu da upisem u Srb...sta mi treba..




dunja RR -> RE: nova licna karta i pasos (27.10.2013 21:48:32)

Da li znate da ako vam je neko od predaka rođen u Austrougarskoj (meni je npr baba u Bosni), imate pravo da podneset_e zahtev u Mađarskoj za dobijanje državljanstva, i većina ga dobije u roku od 6 meseci od podnođenja zahteva. Jedino što prilikom podnošenja zahteva morate znati bar nekoliko reči mađarsskog, posedno ukoliko baš tada naiđe inspekcija. Inspekciju šalju vlasti ukoliko primete da se u nekom mestu (obično su to mali gradići u HU) češće podnose zahtevi. Mislim ja to nemam u planu, ali mi je dobra drugarica kao i još nekoliko prijatelja to skoro uradilo, ona polaže zakletvu za par meseci, a neki su već dobili državljanstvo.

A jel onda dobijaju dvojno ili? Jel moraju da se odreknu srpskog?

Mene recimo nervira što ne mogu ja da imam dvojno, a Ana može [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>