RE: nova licna karta i pasos (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Maraj -> RE: nova licna karta i pasos (11.4.2019 11:10:44)

E i ja sam probala prwko tel i nisam uspela. Moras prwko kompa. Bar je meni uspeli. Dakle kad dodjes do tog dela gde se termini zakazuju u tom kalendaru sa desne strane promeni nedelju pa i mesec




Filadendronka -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 12:09:31)

Da dignem temu. Naime online definitivno nema termina i resimo da probamo licno bez termina. Tamo puna cekaonica, medjutim naidje policajka i kaze da sa bebom stanemo prvi u red. :) Medjutim J je spavao i nije imalo sile da ga probudimo. Prskali, ceskali, stipali i nema sanse da otvori oci za slikanje. A jos ni glavu ne drzi pravo, tako da nista nismo uradili. Moramo da idemo opet kad bude budan i da nekako ne mrda glavu. Ne znam samo kako su to zamislili za ovako male bebe?!!! 




kamičak -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 12:59:52)

Ne preporucuje se fotografisanje bebe mladje od 3 meseca.




Ana RR -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:08:39)

Male bebe se fotografišu bez blica.

Fil, odavno se ne bavim tim poslom, ali čini mi se da je moglo fotkati dete kod kuće pa doneti fotke na usb. Možda grešim, kažem odavno nisam u tome. Prebaciš neko jednobojno platno preko sebe pa držiš dete i neko vas fotka.
Sećam se kada je krenulo to fotkanje u miliciji, koliko su tupili o tome prosto si imao utisak da će doći Annie Leibovitz da te fotka. Kada sam videla "opremu" kojom fotkaju tačno mi je došlo da zaplačem.




bubulence -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:15:52)

Zato sam srecna sto vise ne zivim u NS. Ovde odemo da vadimo pasose i cekamo najduze 20 min...

Prvi pasos smo pravili u NS, trebalo nam je 2 meseca da zakazemo samo




Filadendronka -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:20:06)

Kamicak, sta se bre ne preporucuje slikanje, pa sad svaka beba ima trista slika dnevno. Pa cak i na dan izlaska iz bolnice profi fotograf odradi par fotografija za uspomenu. Ana, ne moze ni usb, ni mail, ma nista ne prihvataju. Njih tri su pokusavale da ga probude, ali bez uspeha. I na kraju smo morali da odlozimo. 




Filadendronka -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:23:01)

A oprema im je iz vremena Carlsa Bebidza. Na mom pasosu su mi obrve ispale spojene kao Sojicu iz “Tesne koze”.  🤣




bubulence -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:27:11)

E svasta, ne preporucuje se slikanje bebe😂. Mi cemo bebanu praviti pasos cim dobije izvod





Ana RR -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:31:38)

Ne preporučuje se zbog očiju, zato ne treba koristiti blic.

Hahahaha, Fil zvaću te Šojić od sada [sm=jezicek.gif]




Filadendronka -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:39:37)


Nemoj zivota ti! 🤣🤣😆Samo da vidite kakav je to horor!
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne preporučuje se zbog očiju, zato ne treba koristiti blic.

Hahahaha, Fil zvaću te Šojić od sada [sm=jezicek.gif]






Ana RR -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 13:40:31)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




kamičak -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 14:37:20)

Zbog blica, naravno. Uvek je guzva za pasose pred sezonu odmora.




Filadendronka -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 15:10:40)

Kod nas je guzva non-stop. Zimi isto, ma u sva godisnja doba. Zakazivanje termina online je popunjeno u nedogled. 




kamičak -> RE: nova licna karta i pasos (2.5.2019 22:25:17)

Nadam se da barem porodicama sa malom decom daju prednost, inace ce biti nezgodno




Filadendronka -> RE: nova licna karta i pasos (3.5.2019 7:41:09)

Nas su pustili sa bebom, ali videla sam da neka deca cekaju u hodniku. 




dunja RR -> RE: nova licna karta i pasos (10.6.2019 1:05:56)

Šta je beše potrebno za pasoš bebi?




milicicak -> RE: nova licna karta i pasos (10.6.2019 7:00:54)

Neki dokument sa maticnim brojem bebe (najbolje izvod iz mkr), licne karte oba roditelja (najbolje je ako su oba roditelja prisutna ako jedan nije mora da se daje overena saglasnost) i uplatnice





dunja RR -> RE: nova licna karta i pasos (10.6.2019 18:37:04)

Hvala Mili ♥️




dunja RR -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 15:58:14)

Nama trazili i izvod iz mk i uverenje o drzavljanstvu. Uverenje se u opštini plaća ako je za pasos a ako navedete da vam je potrebno za deciji dodatak ne placa se.

Malopre izvadih uverenje, posle cu do poste da uplatim 3000+600, i sutra je vodimo na slikanje u stanicu i da predamo zahtev. 




milicicak -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 16:08:54)

Dunja, drzavljanstvo su po sluzbenoj duznosti trebali u stanici da vam nabave. Nas troje je vadilo pasos prosli mesec (ja, beba i mm i to mm po hitnom postupku, za dva dana ga je dobio) i nikome nisu trazili drzavljanstvo




doramar11 -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 16:12:39)

Tako je, Milicicak. Mozda im je zapala nezgodna salt_erusa.





Ana RR -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 16:17:28)

I mi smo konačno predali za produženje Markovog hrvatskog pasoša. Volim da su nam sva dokumenta uredna i važeća.




MimaKos -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 16:18:42)

Kada nabavljaju po sluzbenoj duznosti duze se ceka pasos..





dunja RR -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 16:42:46)

Mili, neće pitala sam. Čak negde piše da se po službenoj dužnosti nabavlja za bebe starije od 6 meseci, ali kada sam zvala, mene nisu ni pitali koliko beba ima, rekli su da ne dolazimo bez uverenja, striktno naglasili, pitala sam nekoliko puta ovih dana (danas 2 puta).
I da, piše negde na njihovom sajtu, kada oni nabavljaju uverenej po sl. dužnosti (za bebe starije od 6 meseci), da se pasoš čeka 30 dana.

IZVORNA PORUKA: milicicak

Dunja, drzavljanstvo su po sluzbenoj duznosti trebali u stanici da vam nabave. Nas troje je vadilo pasos prosli mesec (ja, beba i mm i to mm po hitnom postupku, za dva dana ga je dobio) i nikome nisu trazili drzavljanstvo





dunja RR -> RE: nova licna karta i pasos (11.7.2019 16:44:27)

Nismo bili kod šalteruše, zvala nekoliko puta ovih dana, da proverim (svaki put mi se javila druga osoba), rekli da nas neće primiti bez uverenja, stanica u Milana Rakića.

IZVORNA PORUKA: doramar11

Tako je, Milicicak. Mozda im je zapala nezgodna salt_erusa.







Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>