Čir kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


magde -> Čir kod dece (27.7.2011 15:52:27)

ovo sam morala da otvorim jel nisam nasla slicno nisto....u glavnom to su kao bubuljice a Nikolina je dobila od kad je pocela da ide u vrtic i to na dupetu.....i to je bolno boli je sta da radim neznam rekli su mi  neka crna mast ali jel ima nesgto bolje i zasto se javlja dali je pad imuniteta ili sta...molim vas ako nesto neko zna nek mi pise potreban mi je savet zasto uzasno je boli....




Anoniman -> RE: CIR KOD DETE (27.7.2011 15:54:53)

Magde, pa jesi li je vodila kod lekara? Da li si sigurna da je cir? On je ispunjen gnojem i raste dok ne pukne i ne izlije se..Koliko ima tih bubuljica? 




magde -> RE: CIR KOD DETE (27.7.2011 15:56:40)

pa vodila sam je da rekla mi je i doktorka crna past ta je sa propolis i jos nesto ima 3 na dupetu i nemoze ni na nosu da sedne zbog to mi se cini nije ni naucila da piski u nosu mislim da je boli e sad ima jedno tako kao belu pred pucanje a druge su kao tvrde nekako i crvene




*Alexx* -> RE: CIR KOD DETE (27.7.2011 15:58:31)

Magde, pa šta kaže lekar?




Anoniman -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:01:21)

Da...To su cirevi...
Joj mukica, to stvarno boli[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
To je akutna upala lojnih i znojnih kožnih žlezda koju izazivaju bakterije. Uglavnom su to gnojni bacili što ulaze kroz kožne pore i stvaraju pupčane čvoriće, a kasnije sve veće i tvrđe čvorove. Oni se nalaze duboko u koži, a zbog svoje napetosti stvaraju velike bolove. Posle nekoliko dana nastaje gnojno omekšanje čira, započinje u središtu a dopire do površine kože. Uokolo šira sve je crveno, vruće i natečeno.
Kupi laneno seme u zdravoj hrani, kuvaj caj od njega i stavljaj joj oblogice.
Ne boli je taj sto je pobeleo..On je sazreo i uskoro ce se provaliti..Bole je ona druga dva....

Bas mi je zao Magde[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image] ...Ali proci ce za tri dana maksimalno...
Nemoj je voditi u skolicu.




*Alexx* -> RE: CIR KOD DETE (27.7.2011 16:06:34)

Pa daj joj tu crnu mast, i taj propolis, pa će, držimo palčeve, nestati brzo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




magde -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:08:05)

mislis da ce to da mi pomogne???sirotka boli je nemoze da sedi hvala bogu da nije bas onako kenkava evo sad crtamo zaborav i se ali kad je brisem sa vodene vlazne maramice ili je kupam pa je potrljam kod dupe i boli je nemozes da je namazes kremom.Stavljam joj jegoderm ali....i ovo je vise od 3 dana....




*Alexx* -> RE: CIR KOD DETE (27.7.2011 16:10:32)

Magde, sad nemoj da se uplašiš, ali moram da ti kažem, da budeš spremna i na to. Elem, moj brat je kao mali imao jedan ili dva čira, baš na guzi. Najgora varijanta koja može da se desi je da moraju da ih čiste.
Ali kontam da je medicina od tada napredovala i da postoje kreme koje će sasušiti čir.




Anoniman -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:11:10)

Znam...Cir obicno potpuno sazri za oko 7 dana...Ako je vec proslo tri, brzo ce se provaliti. Nemoj da se iznenadis, ako joj vidis gnoja i krvi, to obicno istekne iz cira...
Bice sve ok...
Ja sam sa tim patila kao dete....Proci ce....






*Alexx* -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:11:40)

A što joj mažeš Jekoderm, a ne tu mast?




magde -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:18:29)

evo sad i drugarica se javila i njeno dete imalo i rekla mi je da je od pad imuniteta sta vi kazete???mozda da je to ali ja mislim i da je zbog higijena zasto cuvam je gola bez pampers i cekam kad joj se piski da sedne sam ana nosu ali ona trlja se od tepisona parket uhvati se sa ruke a ja vicem samo ali dgaba  mozda je i zbog higijena da se uhvatila sa neciste ruke ili sjela u hodnik???




*Alexx* -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:21:09)

Pa moguće je da je sve to u pitanju. A nemoj je čuvati golu, stavi joj gaćice (ja sam bukvalista). I nek trlja koliko hoće. Ja Pampers svakako ne bih vraćala da se čirevi ne bi još više upalili. Izdržite!




magde -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:37:10)

pa da sta da radim evo obukla gacice a pre stavila sam joj pudra becutan da joj susi videcemo.....




*Alexx* -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 16:45:39)

Nisam sigurna koliko će Becutan da pomogne, jer čirevi su unutra, kao velike potkožne bubuljice. Naravno, radi kako znaš, i ja bih ko zna šta radila na tvom mestu.




magde -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 17:44:22)

pa da mozda ne pomaze bas samo ono sto je beli moze da ga isusi....hajde videcu to leneno seme da skuvam pa da vidim kako ce biti.....moram da joj pomognem....




magde -> RE: Čir kod dece (27.7.2011 21:58:51)

jel neko zna da mi kaze kakvu mast da koristim ima li neko iskustvo ovakvo...???




Olga75 -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:40:26)

Magde , pa stavi tu crnu mast , ona ce sav taj gnoj da izvuce na povrsinu pa ce brze da pukne i kad pukne hidrogenom dooobro isperi i stavi bivacin sprej ili nesto slicno




magde -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:48:27)

pa da imas pravo moze i bivacin to susi ali neznam za hidrogen 3% jel ce da je pece??




Olga75 -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:50:19)

hidrogen ce da ispere gnoj i " prljavstinu " iz cira , verovatno ce da pecka ali ce da ocisti




Jeca* -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:50:24)

a izvini sad, nije to tema, ali nije mi jasno zasto joj ne obuces gacice? moze "bre" da navuce tako gola i neku infekciju na "piši" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




magde -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:51:41)

hahaha pa ja i oblacim kako ne....ali ona te tezak inat i sobuce ih sama samo se svadgamo pa i da ima ubaci ruku u gacice verojatno zbog svrb ili sta god...




Jeca* -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:53:27)

ispiri joj kamilicom...i mozda da date urin na analizu, ako je svrbi da ne bude da je neka candida?




magde -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 11:58:03)

pa ne od sinoc je bole ali nakon svake piskanje mila sam je sa kamilicom i bolje je mazala jegoderm pa neven hvala bogu da je sad bolje rekla sam mm kad otiso u vrtic da im napomene da joj stavaju kreme zasto kako st ovidim kremu nije ni malo potrosena......mozda i sedi malo vise sa kaki....a za kandidu ne nema dobra je zasad jos jedan cir nije izbijen mislim da ce joj brzo proci




Olga75 -> RE: Čir kod dece (28.7.2011 12:20:30)

Magde , to ceskanje je mozda i infatilna masturbacija , to je normalno
ali sto se tice cira bitno je da "izadje " na povrsinu pa ce lakse da pukne




Stranica: [1]