RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


degu -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (3.4.2014 11:43:59)

Ja ne vidim nigde da su spominjali da će neke trudnice plaćati, neke neće, ovo stvarno nije u redu [sm=smiley13.gif] Onda da iskoristim još dok sam 27. n da odem po recepte, a posle se nadam da mi neće ni trebati.




New Mom -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (3.4.2014 21:16:08)

Na kraju sam nasla neku XY apoteku u kojoj mi je zena dala besplatno iako sam videla da ni kod njih ne prolazi recept.

Posle sam bila kod dr i kazem joj oko toga, zena dozivi blagi nervni slom. Otvorila mi sifarnik na kompu kao i dopis u vezi utrogestana i tu stoji da su dijagnoze sa liste A1 tj. da su potpuno bez ucesca:
n97 (postupak VTO)
O20.0 (preteci pobacaj)
O60 (prevremeni porodjaj)

Kaze i da su joj pacijentkinje pre par nedelja rekle da su ih sa dgg o20.0 vracali jer se placa i da je naglaseno da pise o60.
A eto meni suprotno.
Kao da se namerno sve menja da bi se na kraju ipak placalo.




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.4.2014 10:45:05)

Meni sad nisu jasni ni ti apotekari, vide trudnicu i opet pametuju,pa nisi to ti izmislila, napiisano je, samo treba naci...
Kad sam ja ono zaglavila u bolnici, mmbio do moje dr pa posle u apoteku sa receptima. Dr je prepisala ginipral i verapamil po jednu kutiju, a onaj cika u apoteci svuda udario x3, reko mm da to ide puno i da se ne majemo opet ako je stanje rizicno... Mm se iznenadi,ali eto moze se kad se hoce...




Mali zeka -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (6.4.2014 13:45:14)

Pozdrav svima, ja koristim utrogestan od 8. nedelje, 2x200 mg, sada sam 34 nedelja, pitala sam dr-a do kada da ga koristim, on mi je rekao da ukinem jutarnji, a posle 3-4 dana da ukinem i vecernji, ali me strah da ne krenu kontrakcije jer mi je babica na vezbam rekla da ga ne ukidam do 36 nedelje jer kontrakcije krenu 10-15 dana od ukidanja utrogestana, pa me zanima do kada ste vi koristile utrogestan, i do kada sme da se koristi?




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (6.4.2014 15:31:07)


IZVORNA PORUKA: mati

Meni sad nisu jasni ni ti apotekari, vide trudnicu i opet pametuju,pa nisi to ti izmislila, napiisano je, samo treba naci...


A ja pak razmišljam da apotekari prosto rade kako im je rečeno, tj svoj posao, i džaba što vide stomak ako je neko napisao pogrešnu šifru.
Što NM reče, pre će biti da namerno (na višem nivou) neko komplikuje i menja, da bi na kraju mi platili.




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (6.4.2014 15:48:42)

IZVORNA PORUKA: mati

Meni sad nisu jasni ni ti apotekari, vide trudnicu i opet pametuju,pa nisi to ti izmislila, napiisano je, samo treba naci...
Kad sam ja ono zaglavila u bolnici, mmbio do moje dr pa posle u apoteku sa receptima. Dr je prepisala ginipral i verapamil po jednu kutiju, a onaj cika u apoteci svuda udario x3, reko mm da to ide puno i da se ne majemo opet ako je stanje rizicno... Mm se iznenadi,ali eto moze se kad se hoce...

A vidis kako je ovaj cika to sam uradio, mm nije imao pojma ni koji su lekovi ni koliko kutija, ali taj apotekar mu je samoinijativno objasnio sve i na svaki recept dodao X3... Na srecu meni lekovi nisu bili potrebni kasnije, ali hvala mu i eto, ko hoce-moze...
A i to sa utrogestanom i placanjem kao i sad sa ovim vakcinama je preterivanje . Svi bi povecanje nataliteta a ni osnovne lekove ne daju bez provizije. A sad koliko vidim retko koja trudnica nije na utrogestanu...
Mali zeko, ja mislim da treba da slusas dr, ako on smatra da ne treba... Valjda zna covek svoj posao.




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.4.2014 17:53:46)

Ja sam dobila utrogestan besplatno,prekjuce mi dr dala 3 kutije..danas moja jos 3.. jer ide na godisnji!
Da li mora bas vaginalno da se stavlja..ne volim to..ujutru pijem;a uvece stavljam vaginalno!
Jesu li pre 2 godine bili od 100 ..koliko se secam u prvoj trudnoci!
Inace sam sva osamucena!




Mali zeka -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.4.2014 19:10:11)

Vonavoj, mozes da ga koristis kako je tebi lakse, ja sam prvi mesec dana pila po tri od 200 mg, i bilo mi je lose, sto ti kazes sva sam bila osamucena, i non stop sam spavala, pa sam to rekla doktorki i ona mi rekla da stavljam vaginalno po dve, i meni je bilo u pocetku katastrofa dok se nisam navikla, a postoje jos uvek i od 100 mg, ali to opet zavisi kako ti dr prepise.




New Mom -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.4.2014 21:14:41)

Bilo je i tad i po 100mg i po 200mg. Zavisi od tvoje doze.
Meni je receno da ujutru pijem a ostale 3 doze vaginalno. I pisala sam vec, prvih dana sam se rastajala sa zivotom od glavobolja i uzasne vrucine koja me je udarala u glavu.




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.4.2014 22:51:25)

Meni je samo slabo kad popijem. U prvoj sam pila od 100.. tad smo i kupovali..svetlija je kutija bila! Koliko lezite posle utrogestana?




Janja V -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.4.2014 23:14:23)

Ja sam se vec navikla na njega. Prvo sam pila od 200 3x i to od 6. nedelje, a sada pijem od 100 takodje 3x. Oko sat vremena posle mi je "suntavo" ali brzo prodje. Ne lezim obavezno.




Mali zeka -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.4.2014 23:36:53)

Janja, ja slicno kao i ti[sm=smiley36.gif], pila sam ga od 8 nedelje tri puta po 200, pa onda presla vaginalno 2x 200, jos koji dan cu da ga koristim i ukidam posto sam u terminu[sm=smiley1.gif], a inace uvek odlezim po sat vremena.




pari -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (2.5.2014 17:20:28)

meni je doktorka u 26.nedelji ukinula utrogestan, ali mi je ostavila progesteron depo inekcije jednom nedeljno (mogla sam da biram šta od ta dva želim da mi ukinu :) )

da li mislite da to utiče na porođaj? da se teže otvaraš ako uzimaš progesteron do kraja trudnoće? ili je to individualno?




Cecana -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (2.5.2014 21:58:33)

Ja sam koristila utrogestan od 200,2x dnevno od pocetka do 15 nedelje.Dr.mi je ukinula jutarnji i krenula sam da koristim samo jednom dnevno.Pre neki dan sam otisla na ultra zvuk u Betaniju i dr.Bogavac mi kaze da imam "kontrakcijice",ja joj kazem kako koristim utrogesta i pitam je da li da povecam dozu,t.j da opet vratim i jutarnju dozu, a ona kaze ne,dovoljno je samo uvece.
Posto idem na kontrolu kod moje dr. tek za dve nedelje ja sam ujutru pocela da koristim utrogestan od 100 a uvece od 200.Mislim da utrogestan ne moze da skodi.
Zanima me zasto dosta vas koristi utrogestan skkro do kraja trudnice,da li ste imale kontrakcije ili nekih komplikacija po zato?
Pozdrav za sve




dijana1* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (2.5.2014 22:04:09)

Cecana ja sam ga koristila 7 i 8 mesec i lako sam se porodila. Imala sam cesto stvrdnjavanje stomaka pa sam strogo mirovala i koristila utrogestan.




ivaMark -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.5.2014 16:25:15)

Drugarice, imam pitanjce: dr mi je dala da pijem Utrogestan jer mi je grlic jako smeksan, nisam otvorena ali je smeksan jako... E, napisala mi je 2*1 ili vaginalete da stavljam. Koja je bolja varijanta? Vaginalete? [sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.5.2014 16:42:54)

Potpuno svejedno. Zavisi kako podnosis. Ja sam pila ujutru, i to mi je tesko padalo (napadi vrucine, lupanje srca itd.). A uvece stavljala vaginalno.
A i vaginalno je potrebno da odlezis neko vreme posle, sto je komplikovano ujutru ako npr. moras na posao.




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.5.2014 16:55:15)

Ja sam ujutru pila;uvece stavljala vaginalno... to je ista tableta,da te ne buni..ide i u usta i vaginalno! I bolje mi je ujutru prijalo posle jela...a pise pre jela...uvek mi se mantalo kad popijem na prazan stomak;pa jedem.




pari -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.5.2014 17:01:43)

meni je bilo bolje vaginalno jer dok sam ga pila, bilo mi je baš loše od njega...




dijana1* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (14.5.2014 0:35:31)

I ja sam ga koristila vaginalno .




pari -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (14.5.2014 8:54:52)

meni je dr juče vratila utrogestan 2x200mg zbog nekog braonkastog iscetka koji mi se pojavio i zbog materice koja je dosta napeta...
nadam se da će se sve brzo smiriti...




ivaMark -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (15.5.2014 12:49:16)

Hvala vam dRRugarke.
Odlucila sam se da guram [sm=smiley36.gif]
Ne bih da rizikujem da mi bude lose.
Nisam imala pojma da je to jedno te isto, mislim da mogu oralno i vaginalno.




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (15.5.2014 14:10:56)

pa da,ivamark,shvatila sam,cim si pitala da li vaginalete[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




ivaMark -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (15.5.2014 18:03:39)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

pa da,ivamark,shvatila sam,cim si pitala da li vaginalete[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Jednom plavusa-uvek plavusa [sm=jezicek.gif]




plačljiva -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (11.6.2014 20:53:10)

Pomagajte drage moje...Ovako moj dr mi je rekao da Utrogestan stavljam 3x200 mg vaginalno do 12 nedelje pa da ukinem skroz...Mene je mnoooooogo strah da ga ukidam i hoću da ga uzimam u nekoj dozi održavanja...Kako ste ga vi koristile,ja sam sada 13 nedelja...[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>