RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Štetica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (11.6.2014 21:01:38)

Placljiva posle 12-e nedelje utrogestan i nema neku bitnu funkciju jer posteljica preuzima stvarenje progesterona. Ako ti je lakse izbaci prvo taj podnevni-popodnevni pa kasnije i jutarnji .




wivern -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (11.6.2014 23:11:48)

Placljiva ja ga ne koristim od 13-e nedelje a sada sam 19-a. Nema potrebe da se plasis, nije ti vise ni potreban [sm=bravo.gif]




Njica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.6.2014 13:26:48)

Placljiva, ja sam ga koristila 2x200 do 12-e nedelje a sada 2x100 ( sad sam 16-a) ali to mi je doktorka prepisala, raspitaj se kod svoje.




gogili75 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (28.7.2014 14:05:28)

Da li je moguća trudnoća sa niskim progesteronom....na donjoj granici mi je




ivaMark -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (29.7.2014 12:29:03)

Drugarice, ja sam zavsrila sa utrogestanom, imam kupiju i po viska pa kojoj treba neka mi se javi u pp da posaljem [sm=smiley1.gif]




Enalen -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (2.8.2014 12:56:42)

Jao, ne mogu da se naviknem da sad pisem u trudnickim temama[sm=sloncek.gif]
Ja sam na Utrogestanu od 1. dana transfera, ali jos uvek ne osecam nista od simptoma koji pominjete ovde. Kad su vam se javili taj umor i osamucenost? ja sam sad u 5. nedejii...Jedino sto osecam je jos uvek blagi bol u donjem stomaku. jel to normalno? Malo se plasim...




SunFlower -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (2.8.2014 14:01:09)

Enalen ne brini, savrseno je normalno. Takodje nema pravila, mozda neces osecati umor, pospanost, mucninu itd... Sve je individualno. Meni je krenulo od 7 nedelje otprilike, bas to sto kazes osamucenost [sm=smiley36.gif] samo opusteno, utrogestan onako kako je dr propisao i bez brige!




Enalen -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (2.8.2014 15:09:10)

Hvala, suncokretu :) :*




Bojazljiva -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (7.10.2014 21:49:01)

Pozdrav :) Imam jedno pitanje. U 13-toj nedelji sam, i dobila sam da pijem utrogestan. Nisam krvarila, samo je posteljica spustena. Doktori misle da sam krvarila zbog tog problema. Da li je neko imao slican problem i da li moze da mi da savet? Hvala unapred :)




dijana1* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (7.10.2014 22:18:41)

Bojaziljva dobro dosla[sm=smiley1.gif]
U ovom periodu se materica polako dize a i posteljica. Ja sam imala slican problem i bilo je sve uredu. Samo malo vise mirovanja. A utrogestan je bolje da koristis vaginalno nego da pijes. Oko dva sata sam lezala posle stavljanja utrogesrana.
Zelim ti lepu trudnocu. Srecno[sm=smiley1.gif]




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2014 14:06:43)


IZVORNA PORUKA: Bojazljiva

Pozdrav :) Imam jedno pitanje. U 13-toj nedelji sam, i dobila sam da pijem utrogestan. Nisam krvarila, samo je posteljica spustena. Doktori misle da sam krvarila zbog tog problema. Da li je neko imao slican problem i da li moze da mi da savet? Hvala unapred :)

Jer si krvarila ili nisi?
Uglavom,utrogestan sada daju kao bombonice, a ne moze da skodi. Tako da ako ti je dr prepisao poslusaj... Prelistaj temu, videces da je dosta nas koristilo utrogestan i lepo iznelo trudnocu do kraja...




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2014 14:13:42)

Bojazljiva,ja sam imala spustenu posteljicu u 15oj nedelji,ali sam prokrvarila,malo,i dobila utrogestan,pila 3 nedelje i to je to..posteljica se posle podigla i sve sam normalno radila..
POsteljica se i podize sama kasnije![sm=bravo.gif]




Bojazljiva -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2014 14:56:08)

Bojim se jer nisam krvarila. A s vremena na vreme imam neke male bolove. Znam da ne steti bebi, sto mi je i najbitnije. Hvala vam na savetima [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2014 21:41:55)

Bojaziljiva normalno je da s vremena na vreme imas blage kao menstrualne bolove, Materica se siri pa zbog toga i bolucka.




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2014 23:00:25)

Bojazljiva lepo ti je Dijana rekla. Tek ce se desavati promene, i na sve ces da obracas paznju sto je normalno, a to sto si uplasena je nesto najnormalnije. Samo hrabro i razmisljaj pozitivno. Iscitaj temu i naravno pridruzi nam se i u dr temama...
Dorodosla.[sm=smiley1.gif]




Mibo1 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (23.10.2014 17:51:51)

Postovani:
Zbog manjih problema u 6-oj nedelji,ginekolog mi je prepisala 3 injekcije utrogestana.I misli da treba i dalje nastaviti sa vaginaletama utrogestana.A pritom,na terapiji sam,po preporuci endokrinologa,jos od pre trudnoce,GLUCOPHAGE,3x500mg.Sada,ginekolog savetuje da prestanem sa Glucophagom,jer primam hormone u vidu Utrogestana.A ja nisam sigurna,mislim imam poverenja u mog endokrinologa koja mi je rekla da pijem do kraja 12-nedelje.Sada,ja nisam sigurna uopste sta mi je ciniti,te stoga molim vas za misljenje.Da li mogu da stete i Glucophage i Utrogestan?Hvala unapred na odgovoru,jer sam jako zabrinuta.




dijana1* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (23.10.2014 23:37:04)

Mibo1 imamo temu Pitajte endokrinologa na Ringeraji! pa mozes i ovde da pitas.
Iskreno ja se ne razumem ali ako ti sta znaci pre trudnoce sam pila letrox koji sam nastavila i u trodnoci. Prva tri meseca 50 mg a posle 25 mg a od 6-tog meseca sam koristila utrogestan vaginalo. I meni je ginekolog rekao da ne treba da pijem letrox nevezano za utrogestan ali ipak sam poslusala endokrinologa i nastavila sa terapijom.




Maslacak15 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (23.10.2014 23:54:18)

Mibo ne prekidaj glukofag, tj nista ne radi bez odobrenja endokrinologa. To nema nikakve veze sa utrogestanom, ocu reci to sto uzimas progesteron ne menja cinjenica da ti treba terapija za insulinsku rezistenciju. Znam endokrinologa koji prederiraju da trudnice drze do kraja trudnoce pod terapijo. Konsultuj se ali kad su u pitanju hormoni uvek preferiraj endokrinologa u odnosu na ginekologa. Ovi drugi su strucni za tako neke tehnicke stvari, anatomiju, porodjaj, kad su hormoni u pitanju cesto nisu verzirani. Sve najbolje!!




zece -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 0:03:42)

mibo savetuj se sa tvom endokrinolog sta da radis on najbolje zna t oj slucaj moja sestra je iznela dve trudnoce sa siofor e sada do koju nedelju od trudnoce je pila tacno neznam ali znam da je pila




choopa choops -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 0:21:29)

Na Utrogestanu 100, 2 puta dnevno, od neke 7-8 nedelje, zbog blagog krvavog iscjetka (za koji se ispostavilo da je zbog ranice na grliću koju imam godinama [sm=smiley13.gif] ), i taman kad je trebalo da se prestane poave se kontrakcije i dr mi produži. Na zadnjoj kontroli mi je povećala dozu na 200x2 zbog pojačanih kontrakcija. Do daljnjeg. Neko kaže ne treba poslije 1-te nedelje, neko kaže da treba. Nisam pametna. Pijem i ćutim i nadam se najboljem [sm=smiley22.gif]




madre -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 0:26:03)

ohoho, pa ti si vec pola pregurala[sm=bravo.gif]




choopa choops -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 0:38:04)

Na jedvite jade kao što se da primjetiti [sm=jezicek.gif] Ne znam kako je drugima, ali ja sam se nešto nadala da će trećaa trudnoća da mi proleti, a zapravo se otegla [sm=smiley17.gif] Nego da ne idemo OT, da me ne viču odmaah a tek sam došla nazad [sm=smiley36.gif]




IVA 11 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 9:06:29)

Pa Choopa čestitam tiiii! Bravo! :**




Mibo1 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 9:10:07)

Devojke,hvala vam.Postavila sam pitanje i na temi pitajte endokrinologa.Nadam se da ce biti sve u redu[sm=smiley36.gif]Ipak,znace i vasi saveti[sm=smiley1.gif]




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2014 23:46:45)

Choopa cestitam!!! [sm=bravo.gif]
Ja sam sve do kraja trudnoce koristila utrogestan i to 3x200 vaginalno... Tek u devetom mesecu je dr pocela da ukida polako.
Kad mi ga je prepisala samo me boluckao stomak, tj probadao, ali ipak mi je dala.
Radi kako ti kaze ginekolog, nista na svoju ruku. Uglavnom ne moze da skodi zato ga i daju ko bombonice, sad mi se cini preventivno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>