RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Baffy -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.1.2015 18:23:25)

Od pocetka trudnoce koristim utroigetan i svadam u vosokorizicne trudnoce.
Ali, sto lekara i sto cudi...
Ti lekara mi rekla na tri nacina da koristim, ali posto me vodi ova treca moram kako ona kaze...
1 lekar-da koristim utrogestan 200mg na svakih 8 sati s tim sto navece (svaki treci utrogestan) stavljam kao vaginaletu.
2 lekar- da koristim svakih 8 sati po dve tablete utrogestan 100mg, jednu da popijem a drugu da stavim kao vaginaletu.
3 lekar- da koristim utrogestan 200mg na 8 sati, svaku da stavljam kao vaginaletu s tim ako osetim bol neki u jajniku ili dole da stavim jos jednu tabletu.

Utrogetan kutija u Sokobanji je 680 din!




Valerie -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 14:35:53)

ima li svrhe raditi progesteron u 5. nedelji? volela bih da izbegnem utrogestan, pa mozda dobar rezultat progesterona bude argument? ne bih da ga opet uzimam napamet mesecima...




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 17:17:58)

Baffy imam ja utrogestan ako ti nesto znaci. Ne znam da li se placa sad, meni ostalo par kutija.




choopa choops -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 17:27:48)

Valerie ja stvarno ne znam [sm=zmeden.gif]

A zaboravih da napišem svoje iskustvo. Poslije one prepiske (o netestiranju na progesteron prije prepisivanja tableta) tu počnem da brinem i razmišljam kako bih i ja trebala da bar smanjim Utrogestan, ako ništa drugo. I smanjim ga, bez znanja dr. I pojačaju mi se kontrakcije [sm=zmeden.gif] Nakon toga sam poslije nekoliko išla u 7dana bolnicu da mi ispitaju šećer i vide šta je sa tim kontrakcijama. Već prvi progesteron depo kad sam primila malo su se smnajile kontrakcije, nakon toga sam dobila još tri i skoro da ih uopšte nije bilo više. Nakon toga sam nastavila da pijem Utrogestan 3x200, a na kontroli poslije 15 dana prvi put nisam imala kontrakcije od početka trudnoće. I šta se dalje dešava...neki dan dobijem da pijem AB zbog bakterija u mokraći, i opet me uhvati ludilo kao to mi je previše tabaleta, i opet odlučim da smanjim Utrogestan i počne da me zateže stomak tu noć. Naravno opet sam pojačala dozu i odlučila da neću više ni da pokušavam, s obzirom da kod mene izgleda Utrogestan ipak ima dejstvo [sm=smiley1.gif] Kad mi dr kaže da prekinem, ja ću tako i učiniti, a dotad ću da ispijam pa kako mi bude....




choopa choops -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 17:29:07)

I btw. čestitam t na trudnoći, želim da bude što bezbrižnija i lakša [sm=smiley1.gif]




Valerie -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 17:38:49)

hvala cupo! potpuno te razumem. nisam odlucila, naglas razmisljam. ako prijaju, to je super. ja sam imala neke bolove u 15. nedelji i do kraja sve bilo u redu. najvise me nervira to sto se u mnogim zapadnim zemljama uopste ne prepisuje. kao sto nije ni ginipral. koliko li mi kasnimo. ili ovako treba. mozda nikad necemo saznati. a deca se radjaju i ovde i tamo. moram samo sebe da pripremim da je nekad bol, probadanje, poneka kontakcija ok, cak i malo krvarenja. a ne - ja se uspanicim, a dr. mi prepise bilo sta da me smiri. samo to :) [sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 18:32:47)

Samo da ti kažem da nije baš da se ne prepisuju. Ne znam baš za ostatak Evrope, ali uletila sam na neki forum baš kad sam prvi put smanjila dozu, e sad je li engleski ili američki (mslim da je baš amaerički), uglavnom englesko govorno područje i mnooooogo žena ga pije. A i ginipral se prima, ali intravenozno, i kažu da jedino tako ima funkciju.
A ovo što kažeš da mi dođemo prepadnute pa nam oni daju nešto čisto da nas smire, ima i toga sigurno. I meni moja dr nekada djeluje kao previše oprezna, ali sad kad pogledam iz ovog ugla, svaki put je bila upravu.
Ne znam voljela bih da ti se javi neko ko se razumije, da ti kaže da li možeš to da odradiš, pa da makar budeš sigurna je li ti OK progesteron ili ne. Možda bi ti bilo lakše da odlučiš...A možda ti ga neće ni prepisat ovaj put? Zašto misliš da hoće?




Valerie -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 18:48:16)

pa kao da skoro svakome prepisuju. a i imam 37 godina. videcemo. samo da prvo beta raste kako valja. hvala ti puno :)




choopa choops -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 19:24:47)

Kod nas prepisuju samo kad žena krvari ili ima kontrakcije. Ja ne znam nijednu da nema nešto od to dvoje a da pije Utrogestan.[sm=zmeden.gif] A bezveze je baš ako svima daju...





ishler -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.1.2015 21:10:53)

Ja sam pila u obe trudnoce od prvog dana do kraja....




Baffy -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (20.1.2015 20:36:38)

Na zalost, tek sam dosla i udala se u Srbiju ince sam drzavljanin bih. Cekam da mi iz Bg odobre ta neki broj za strance i dok sve ne resim placam sve zivo, i lekare u domu zdravlja i lekove jer kao stranac, iako vencana ne daju mi da sredim knjizicu preko muza




mati -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.1.2015 16:51:50)


IZVORNA PORUKA: Baffy

Na zalost, tek sam dosla i udala se u Srbiju ince sam drzavljanin bih. Cekam da mi iz Bg odobre ta neki broj za strance i dok sve ne resim placam sve zivo, i lekare u domu zdravlja i lekove jer kao stranac, iako vencana ne daju mi da sredim knjizicu preko muza

Pa javi se zeno. Nisi daleko. Ja od kako radim slabije ulazim na forum ali pusti mi pp da se dogovorimo. Mogu i postom da ti poslajem.




jabudic -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 12:38:35)

Recite mi na osnovu čega dr odlučuje da li će neko uzimati Utrogestan oralno ili vaginalno?




jess021 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 13:27:34)

Ja koliko znam svi ga preporucuju vaginalno jer se bolje apsorbuje i ne utice na jetru, kao sto utice kad se uzima oralno. Ja ujutro i uvece stavljam vaginalno jer svakako lezim, a ovaj popodnevni nekad popijem.




jabudic -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:01:21)

Pa da, i meni je rekla vaginalno, ali ja cijenim da mi ne treba, pa sam mislila možda uveče jednu da kljkuknem...




suzi kju -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:26:38)

Jabudic a nisu ti spomenuli do kad da koristis utrogestan? Ako ces vec da nastavis da ga koristis onda vaginalno u svakom slucaju,vec su ti napisali razloge zasto je tako bolje...l ja ga koristim vaginalno ne znam do kada oni to procene,drugarica jedna ga je korsitila do kraja trudnoce,i prvog dana kad su joj rekli da prestane,sutradan se porodila,tako da nema pravila do kad cemo ga koristiti [sm=smiley1.gif]




doktorkakristal -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:35:04)

JABUDIC pravila nema,kako kome odgovara ja sam ga pila jer me je uspavljivao pa mi je i odgovaralo jer sam morala da lezim veci deo trudnoce,a da ne pricam da sam ga pila i pre same trudnoce jer smo imali problema sa zacecem,sve ukupno pila sam ga godinu dana,kad je trebalo da prestanem da ga pijem mene su smestili u bolnicu i stvarno sam sutradan dobila kontrakcije ali se nisam porodila izgurala sam tri dana do planiranog carskog ali sa bolovima posebno nocu,grlic nije mrdao,zacementiran [sm=smiley36.gif] ne smem ni da pomislim da sam isla na prirodni




jabudic -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:40:52)

Meni nije ništa rekla do kad.
Na sledećoj kontoli sve je bilo OK, ali mi ga nije ni pomenula.
Tako, možda mi ni ne treba više. Dobro sam ja.
Možda popijem i ja uveče, počela sam slabije da spavam [sm=smiley36.gif]




suzi kju -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:43:08)

Haha nije ni to losa ideja,drugarica moja ga je pila i njoj se vrtelo jako u glavi pored toga sto je uspavljivao...Meni ne trebaju jos i vrtoglavice pa cu ostati pri vaginalnom koriscenju dok ne kazu suprotno




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:50:26)

svaki dr. prica drugacije, moja kaze da se bolje apsorbuje kroz krv jer tako znas da ce doci gde treba, vaginalno ako ne odlezis kskav efekat.

pijm i sada i sa unom sam, i nisam imala nus pojave[sm=smiley36.gif]

sem eto sto bolje spavam nocu, kao top




suzi kju -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (19.3.2015 14:55:45)

Svako prica drugacije to da,ja slusam ovu jednu doktorku kod koje idem i to je sve,satnica za vaginalete mi je jedino preko dana ali i tada ispostujem i odlezim,jer svakako moram vise da odmaram,a vecernja je u 23 tad svakako legnem da spavam,ujutru u 7 stavm i opet odlezim do 9-10 i to je to...Sto se mora nije tesko




dijana1* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (14.5.2015 14:17:54)


IZVORNA PORUKA: imacemo bebu

Drage trudnice posto sam nova i tesko se snalazim noram ovako!Ponovo je nestao utrogestan nema ga u aotekama meni je ostalo 4 kutije pa ako nekome od vas treba neka se javi!!!pozdrav za sve





zabrinuta mamica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.5.2015 12:26:37)

cao svima ja cu nakratko o meni jel sam nova . moja prva trudnoca je bila odlicna al sam bila mnogo povracala, dete i sve se razvivalo super al u sesti mesec je doslo do predvremenog rodzenja i dete mi je umrlo normalo bilo je malo. sat nakon dve godine opet sam ostala trudna tek sam peta nedelja i krvrarim nekat jace a nekad skros malo i ima grceve u stomaku i bol u kicmu . kod ginekologa jos nisam bila treba da idem u cetvrtak jel mi je taput zakazala za exo , a u medzuvremenu mi je dala ultragestan vaginalno dvsput izutra i uvjece . ali iybacujem ga kolko i da sam leyala kad odem u wc ja izbacim belu tecnost od leka i posle obavezno ide malo krvi ..,. dajte neki savet jel puko!




jekiki -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.5.2015 12:36:10)

Ne znam odakle si , ali moj savet ti je da odes do najblize bolnice i da ne cekas cetvrtak. Ako ne, onda ujutro do tvoje dr mora da te primi bez obzira sto ti je zakazala za cetvrtak




jess021 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.5.2015 12:43:45)

I moj je savet da zbog krvarenja sto pre odes kod dr.
Sto se tice utrogestana, treba da lezis bar pola sata nakon aplikacije i nema veze sto nakon toga izadje. Aktivna supstanca leka se vec apsorbovala.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>