RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (29.4.2014 12:08:53)

Ovo je pomoc grada Beograda, nema veze sa REPUBLICKIM roditeljskim dodatkom (to je ono o cemu ti cockic pises).
Ovo postoji par godina, za zaposlenu porodilju je bilo 25000, sad je 10000 (uslov je ODUVEK bio da je prihod po clanu domacinstva manji od 10000 dinara); za nezaposlenu porodilju je bilo 50 a sad je 20000 dinara.




cockic -> RE: Roditeljski dodatak (29.4.2014 12:23:15)

ja ni za jedno dete nisam nista dobila od grada.ma ja sam i razumela da nema veze sa roditeljskim,ali bolje da pitam.hvala NM [sm=smiley1.gif]

a da li sam tad mogla da dobijem nemam pojma.nisam znala da grad ista daje.




Sanjalicaaa -> RE: Roditeljski dodatak (29.4.2014 13:52:03)

Trazila sam, ali nisam nasla temu porodiljske naknade, sto cini mi se nije isto sto i roditeljski dodatak, mozda gresim [sm=zmeden.gif]
Elem, sad sam cula da smanjuju porodiljske naknade za nezaposlene porodilje sa 50000 na 20000 din. Zna li neko nesto?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (29.4.2014 15:15:44)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Ivanama

Imam pitanjce povodom Naknade za beogradske porodilje, da li sve zaposlene porodilje dobijaju tih, po novom, 10.000 ili i tu ima neka caka, tipa visina mesecnih primanja za sve ukucane ne sme da predje visinu tu i tu??? Ne secam se da sam od grada Beograda ista dobila za prvo dete 2009. Sramota!!! Zar su na bebama nasli da stede!!!

I tu, kao i za nezaposlene porodilje vazi da primanja u prethodna 3 meseca ne prelaze vise od 10000 po clanu domacinstva. KLIK Za zaposlene je oduvek bilo to pravilo, za nezaposlene nije, sad je dodato.





New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (20.5.2014 22:35:53)

Danas je bila isplata roditeljskog i decjeg dodatka.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (5.6.2014 19:09:33)

Mi danas predali zahteve za republicki i pokrajinski dodatak. Kazu za ovo prvo resenje ce biti najpre za 2 meseca, a za drugi za mesec dana. Koliko posle su prve isplate, niko ne zna.




Klarita -> RE: Roditeljski dodatak (5.6.2014 19:12:20)

Ja za prvo nista od opstine, ali sada za drugo uveli, pa dobila 15000 i za to mu majku mu treba veza, pa jedna poznanica koja radi u racunovodstvu pregledala listu i prvo meni uplatila, nije imalo novca za sve u tom trenutku [sm=smiley29.gif] misliiim, hvala, ali malo sam bljak!




Dani.kv -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2014 12:58:40)

Ja sam imala dilemu dal da predam il ne za republicke pare. Sluzbenicu nisu bili nacisto a raspitivala sam se u dve opstine. Bilo je ti odluci ti potpisujes izjavu pod krivicnom i materijalom odgovornoscu. Na kraju slucajno cujem Vulina kad je pricao o kancelariji za brze odgovore. Posaljem pitanje a oni u roku od dva sata br tel da se cujemo. Pozovem,ispricam sta me muci i naravno MOGU da dobijem roditeljski. Predajem sl nedelje.
Ne znam kako racunaju blizance?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2014 13:41:24)

Dobices jednokratno tih 30ak hiljada za jedno (kao za prvo dete) i po oko 5700 svakog meseca sledecih 24 meseca za drugog (kao za drugo dete).




viking -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2014 14:27:47)

Dani, ja sam predala prošlog meseca, stiglo mi je rešenje, pa bi trebalo da dobijem te pare sada. Jedino moram da se raspitam kako da ih podignem, pretpostavljam da s tim rešenjem odem u Poštu?
A ti ako hoćeš, požuri, rok je 6 meseci od rođenja deteta a računaj da će ti trebati desetak dana za dokumentaciju jer ima papira za koje predaš a budu gotovi za nedelju dana.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2014 16:15:31)

Vik, sa resenjem i licnom odes na salter Poste. Obicno oko 20.og u mesecu leze.
I to za cekanje papira zavisi od grada. Npr. ovde se sve moze odraditi za jedan dan (pod uslovom da je i tvoje drzavljanstvo u toj opstini pa ne cekas).




Dani.kv -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 15:20:41)

Ja skupila sve papire. Nesto sam imala dok sam skupljala za opstinske pare a nesto izkopirala.
Interesuje me da li mora racun iz postanske stedionice?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 17:11:35)

Za roditeljski dodatak ti oni otvaraju sluzbeni racun, ti ne treba nista da otvaras. Samo kad dobijes resenje sa tim i licnom kartom odes na salter Poste i dignes pare.




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 18:37:39)

Sta mislite da li do 17-tog mogu sakupiti svu dokumentaciju? S tim da sutra odmah krenem




ivaMark -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 18:43:26)

Dijana, mislim da ces moci...jedino ako ne smaraju pa da treba da se ceka neki papir [sm=zmeden.gif]
Cek, jel u Bg ili B.L. predajes?




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 18:44:46)


IZVORNA PORUKA: viking RR

A ti ako hoćeš, požuri, rok je 6 meseci od rođenja deteta a računaj da će ti trebati desetak dana za dokumentaciju jer ima papira za koje predaš a budu gotovi za nedelju dana.


Vik koji se papiri najduze cekaju da sutra predam za njih prvo?
I za koliko se vremenski dete prijavi u opstini za izvod i drzavljanstvo?




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 18:46:19)

U BG [sm=smiley4.gif]U BL sam dobila 125 eura.




ivaMark -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 18:54:06)

[sm=smiley36.gif] Hm, nisam znala da moze i ta varijanta... Da se porodis ovde a tu da dobijes roditeljski [sm=zmeden.gif] Cak razmisljam i da se u Srb poradjam (sve zavisi od ove kontrole sada)...

Sad sam skoro bila ovde da se raspitam na sta imam pravo i odgovor mi je bio sledeci: 250km jednokratno, 75km mesecno-godinu dana i deciji dodatak za drugo 35km (za prvo znas da se ne dobija)...




ivaMark -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 19:03:08)



I za koliko se vremenski dete prijavi u opstini za izvod i drzavljanstvo?



Ovo sam ja predavala pre dva, tri meseca....hm, mislim da sam za izvod cekala oko nedelju dana, tj za maticni broj. ali mozda se u Bg radi brze [sm=zmeden.gif]

i trebao mi je bebin izvod odavde.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 21:13:56)

Kod maticara smo isli 7 dana po rodjenju. To ti nemas. Ceka se 7 dana na izvod. Bez njega ne mozes nista. Sledeci korak je da sa izvodom ides u SUP da prijavis prebivaliste. To se uradi odmah i dobijas odmah uverenje. Sa tim dalje ides po potvrdu od centra za socijalni rad. E sad, ovde u NS se to dobije isti dan ali koliko sam citala tu u BG se ide prvo u sud valjda pa kad dobijes njihovo uverenje ides u centar.
Racunaj da ti za roditeljski treba i tvoje drzavljanstvo (original ne stariji od 6 meseci), kao i izvod za Vuka. Doduse i to se kod maticara vadi isti dan.




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 21:32:12)

Ja imam izvod iz Bosne ali moram ga ovde prijaviti sa tim izvodom pa me zanima da li bi to cekala i koliko. U BL se izvod dobija isti dan ako se dobro secam.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 21:38:52)

Ja sam rodjena u Bosni i pred vencanje sam "upisala" izvod ovde (sad mogu ovde da ga vadim), a cekala sam 2 nedelje da ga podignem.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 21:39:43)

Mislim, ako je to slucaj. Ako moraju da mu odrede jmbg, onda se ceka 7 dana.




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 21:50:14)

Provericu sve sutra to mi je najsigurnije. I ja sam se ovde upisala i jmbg iz Bosne mi je i u Srbiji dok je muz dobio novi JMBG kada je vadio dokumenta u Bosni. Provericu sutra pa javljam sta i kako. Ako se bude cekalo mislim da ne mogu stici da predam.




ivaMark -> RE: Roditeljski dodatak (8.6.2014 22:48:00)

I mi smo cekali na JMBG kada sam J prijavljivala u Srb oko nedelju dana.. I sada ja cekam ovde, predala sam u cetvrtak a rekli su mi da dodjem u utorak po resenje pa to nosim u B. Luku.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>