RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Dani.kv -> RE: Roditeljski dodatak (9.6.2014 15:27:51)

Predala papire. Sad cekam resenje. Videcemo sta ce biti




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (9.6.2014 16:57:33)

Ne mogu da zavrsim zdravstvenu knjizicu a sam tim ni za roditelhski. Jbg ko mi je kriv kada prosle godine nisam sve zavrsila. Da bi izvadila zdravstvenu proveravaju me u Bosni a to je procedura. Drugo ne pada mi na pamet da se u Bosni odjavljujem da bi se ovde prijavila. Da imam fore 2-3 meseca mogla bih da se igram sa papirima i polako zavrsavam ovako ne moze jer za 7 dana puni K 6 meseci.




Dani.kv -> RE: Roditeljski dodatak (12.6.2014 18:39:12)

Danas mi je stiglo resenje za roditeljski. Sta dalje?




viking -> RE: Roditeljski dodatak (12.6.2014 20:40:56)

Pogledaj stranu pre, pisala je NewMom




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (12.6.2014 23:06:25)


IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Danas mi je stiglo resenje za roditeljski. Sta dalje?

Posle 20.og u mesecu sa resenjem i licnom kartom odes na salter bilo koje poste i vidis da li je uplaceno. Ako ne bude sad u junu, bice sl.mesec (bude isplaceno sve zaostalo odjednom, pocev od meseca rodjenja deteta).

I meni je danas doslo resenje za republicki dodatak (doneto 6.06.). E sad jos da vidim kad ce ovi AP da se smisle.




AnaRankovic -> RE: Roditeljski dodatak (1.7.2014 10:30:27)

Pozdrav svima, Ja sam Ana Rankovic, zivim u Kragujevcu, inace sam iz Pozarevca.
I naravno, imam par pitanja za vas bolje upucene :D
Interesuje me oko roditeljskog dodatka u Kragujevcu. Znam da drzava placa za prvo dete oko 37k, ali me interesuje da li grad placa isto toliko, posto sam negde cula da placa grad, a negde da ne placa grad nista.
Ovi gde se uzimaju dokumenta, su izrazito bezobrazni i naravno nece da daju nikakve informacije skoro.
Isto tako, interesuje me i za dodatak za nezaposlene porodilje. Znam sve od dokumentacije sta mi je potrebno, ali traze potvrdu iz SUP-a, da zivim na ovoj adresi u Kragujevcu protekle 3 godine. Ja zivim na ovoj adresi u Kragujevcu od avgusta 2010-te godine, ali u licnoj karti sam promenila tek u novembru prosle godine. Da li neko zna, da li postoji sansa da se ode sa svedocima u opstinu/sud, i da se potvrdi tako da ja zivim vec taj period na ovoj adresi, da bi mogla da dobijem i taj dodatak za nezaposlene porodilje?




pocahontas -> RE: Roditeljski dodatak (17.7.2014 13:22:45)

imam dva pitanjca, porodila sam se 30. aprila, da li i za april dobijam dodatak?
i da li neko zna, da li pokrajina i grad splacuju nesto za drugo dete?




Biserce -> RE: Roditeljski dodatak (17.7.2014 13:55:12)

Ja sam se porodila 24.decembra i dobila sam za decembar. Od grada smo dobili 19000 za drugo




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (17.7.2014 14:55:24)


IZVORNA PORUKA: pocahontas

imam dva pitanjca, porodila sam se 30. aprila, da li i za april dobijam dodatak?
i da li neko zna, da li pokrajina i grad splacuju nesto za drugo dete?

Ne, za drugo dete dobijas samo od drzave. A mislim da ce ti i april ici u ispatu.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (17.7.2014 14:56:18)

Isplata roditeljskog za jun ce biti inace u subotu, 19.07.




serpica -> RE: Roditeljski dodatak (17.7.2014 15:10:54)

NM hvala [sm=smiley31.gif] ovaj podatak nigde nisam mogla da nadjem,a zaboravila sam da imas info iz prve ruke [sm=smiley36.gif]




Blackyyy -> RE: Roditeljski dodatak (6.8.2014 21:31:50)

Zna li neki da li se uopšte isplacuje pokrajinski roditeljski dodatak za prvo dete,jer sam ja cula u opštini kod nas u B. Palanci da je ukinut? :-(




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (6.8.2014 22:25:17)

Pokrajina vec dve godine vise ne isplacuje za prvo dete. Umesto toga postoji dodatak za trece dete.
Pored republickog raspitaj se da li mozda tvoja opstina daje nesto.




serpica -> RE: Roditeljski dodatak (6.8.2014 22:26:08)

Ja mislim da za prvo dete nema roditeljski dodatak.Daje se jednokratna pomoc od grada i od drzave i to je to. Drugo,trece i svako naredno ostvaruje pravo na roditeljski,neka me ispravi neko ako gresim.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (6.8.2014 22:29:26)

Roditeljski dodatak daje drzava za prvo, drugo, trece i cetvrto dete (za svako sledece nema). S tim da se za prvo isplacuje u celosti jednokratno, a za 2., 3. i 4. se isplacuje u 24 rate.

A neki gradovi/opstine imaju za prvo dete, neki za svako, a neki nemaju uopste. Npr. NS ima za prvo u iznosu od 20000 jednokratno.




Blackyyy -> RE: Roditeljski dodatak (7.8.2014 9:39:54)

Hvala NM na informaciji,mnogi su me ubedjivali da imam pravo i na republicki i pokrajinski,a znam da sam procitala da je ukinut!




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 0:36:02)

IZVORNA PORUKA: New Mom

Kod maticara smo isli 7 dana po rodjenju. To ti nemas. Ceka se 7 dana na izvod. Bez njega ne mozes nista. Sledeci korak je da sa izvodom ides u SUP da prijavis prebivaliste. To se uradi odmah i dobijas odmah uverenje. Sa tim dalje ides po potvrdu od centra za socijalni rad. E sad, ovde u NS se to dobije isti dan ali koliko sam citala tu u BG se ide prvo u sud valjda pa kad dobijes njihovo uverenje ides u centar.
Racunaj da ti za roditeljski treba i tvoje drzavljanstvo (original ne stariji od 6 meseci), kao i izvod za Vuka. Doduse i to se kod maticara vadi isti dan.


Krećem i ovu avanturu pa molim devojke iz Beograda da mi kažu koji su koraci.imam znači jmbg za Savu, moje uverenje o državljanstvu i uverenje o prebivalištu. šta vadim u sudu, gde posle idem, gde je centar za soc.rad ...?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 8:21:05)

Dunja, u NS se ta potvrda da nisi napustala decu i da brines neposredno o njima dobija u Centru za soc.rad. Al koliko znam vi u BG to odradjujete negde u 27.marta.




Leana -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 10:03:11)

Dunja RR, možeš online da naručiš uverenje o nelišavanju roditeljskog prava, OVDE, imaš da odabereš u kom sudu ćeš ga preuzeti, čeka se dan-dva. Onda sa tim uverenjem odeš u Centar za socijalni rad (na tvojoj opštini) i tamo ti izdaju uverenje da neposredno brineš o detetu. Mislim da traže i neka dodatna dokumenta da bi ti izdali to uverenje u Centru, tipa izvod iz matične knjige, to se već ne sećam[sm=smiley1.gif]
Na kraju sve predaješ u 27. marta, zgrada preko puta Poštanske štedionice.




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 13:02:22)

Hvala puno devojke!

Leana, naručila sam uverenje online, super, hvala ti, podići ću u Timočkoj, to mi je blizu. Uverenje tražim samo za sebe jel tako, ne treba za oca?
Zvala sam i centar za soc. rad Zvezdara, tako je, trebaju još i izvodi iz mat. knjige i za mene i za dete, zatim prijava o prebivalištu za dete i kopije lič. karata mene i supruga.
U 27. marta, baš na to mesto redovno idem prvog u mesecu kada predajem papire za porodiljsko, tako da ću usput i ovo završiti.

IZVORNA PORUKA: Leana

Dunja RR, možeš online da naručiš uverenje o nelišavanju roditeljskog prava, OVDE, imaš da odabereš u kom sudu ćeš ga preuzeti, čeka se dan-dva. Onda sa tim uverenjem odeš u Centar za socijalni rad (na tvojoj opštini) i tamo ti izdaju uverenje da neposredno brineš o detetu. Mislim da traže i neka dodatna dokumenta da bi ti izdali to uverenje u Centru, tipa izvod iz matične knjige, to se već ne sećam[sm=smiley1.gif]
Na kraju sve predaješ u 27. marta, zgrada preko puta Poštanske štedionice.




Leana -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 14:50:22)

E, super!
Ne treba ništa za oca [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 16:10:41)

Odlično, tnx! Da li ovu taksu od 190 dinara da uplatim i ponesem uplatnicu kada budem išla po uverenju u sud u Timočku, jel tako?




Leana -> RE: Roditeljski dodatak (19.8.2014 20:50:07)

E to se ne sećam pošto je mm išao po to uverenje...ali imaš na sajtu podatke za uplatnicu, pa pretpostavljam da je tako.




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (3.9.2014 14:58:25)

Završih danas sve, predala i u 27.marta. Rekoše da očekujem isplatu u oktobru.

Hvala na pomoći!




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (17.9.2014 12:00:48)

Stiglo mi rešenje upravo, jel sada sa njim idem u poštu ili još nešto čekam?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>