RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


adulence -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 16:25:16)

tija kaze ovako grlic materice je sakroponiran dugacak oko 1 cm i prolazan za 1 prst,plodovi ovojci su celi(Sta god?)...

jole da da rece dr meni da je ka unutra i da me je zato boleo pregled,uhhhh...
hvala drage moje




Janncica -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:06:19)

Hmmmm...sad se i ja nesto razmisljam ... [sm=smiley36.gif] Hipohondar sam pravi postala... [sm=smiley36.gif]
Meni pise grlic postoji,uloziv,mek.... Je l to znaci da sam malo otvorena,skracena? Hocu uskoro? [sm=smiley36.gif]




adulence -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:08:56)

e jesmo lujke pa da je nesto kako ne valja rekli bi nam dr,a mi samo trazimo oko cega cemo da panicimo....ahahahhah[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




jole82 -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:11:35)

Hahahaah...htedoh reci isto [sm=smiley36.gif]
Uz dodatak...moze da bude al ne mora da znaci [sm=jezicek.gif]
Eno nam je tija nasa ziv primer [sm=bravo.gif]




Janncica -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:12:16)

Ja ne mislim da je nesto strasno...nego se mislim hocu li skoro.... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




jole82 -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:16:30)

Pa to ti i kazem Janncice..moze da bude al ne mora da znaci [sm=smiley36.gif]
mek uloziv skracen...mozes tako do full termina, a mozes i npr 2 nedelje ranije da se porodis...
Sta si odlepila odjenom [sm=smiley36.gif]




Janncica -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:18:39)

Daleko mi nova godina... [sm=smiley36.gif] jos ako bude cekao bozic... Prolupacu... [sm=smiley36.gif]




MarijaBg -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:26:00)

Gde si ti posla preko reda Jancice [sm=smiley36.gif]
Nema to veze, vec sam pisala da sam ja u prosloj sa skroz skracenim, mekim i ulozivim grlicem gurala od 31-e nedelje...




jole82 -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:28:44)

Uta ta ta...uta ta [sm=jezicek.gif] vis' sta ti zena kaze [sm=smiley36.gif]
Hahaha..izvinte,,,malo sam i ja prolupala [sm=smiley29.gif]




Janncica -> RE: Grlić materice u trudnoći (7.12.2012 17:30:27)

hehehheeh...[sm=smiley36.gif] Utesi me Marijabg sad... [sm=smiley36.gif]




Mallla -> RE: Grlić materice u trudnoći (10.12.2012 16:01:16)

Zdravo devojke, htela bih ako neko zna odgovor na moje pitanje ..
Ovako u 38 nedelji sam trudnoce, dobila juce lazne bolove, bili u hitnoj, nista strasno, samo rekli da mi je grlic materice veoma daleko..
a kazu da bebinu glavu osecaju i da se lepo bebac spustio dole..
Sada ne razumem to u vezi grlica sta znaci.. Takav mi je bio i pre mesec dana kazu da se nije promenio uopste.
Da li to znaci tezi porodjaj ili sta vec? [sm=zmeden.gif]
Hvala vam unnapred




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.5.2013 11:56:13)

Devojke

Treba mi pomoc od vas....ja sam 8 nedelja trudnoce..Juce sam osetila manje bolove i odmah otisla kod lekara.
Rekli su mi da je grlic 2cm ali razmeksan. Ja sam prosle godine izgubila bebu jer sam se prerano otvorila.
Jel moze neko da mi kaze sta znaci razmeksan? Jel mi preti opasnost od otvaranja?
Hvala vam unapred.

Pozz!




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.5.2013 11:57:23)

A da lekar mi je rekao da mirujem i da pojacam utragestan na 3x1 vaginalno.
Jel to opasno?




branki* -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.5.2013 13:15:49)

ne znam koliko je opasno ili nije..stavljaj utrogestane i miruj,ali bukvalno lezi!




dunja RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.5.2013 22:10:01)


IZVORNA PORUKA: reve84

Devojke

Juce sam osetila manje bolove i odmah otisla kod lekara.



Mila, gde su bili locirani bolovi?




drudi -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.5.2013 11:20:52)

ne brini, utrogestan je zakon za zatvaranje grlica. i to vaginalno kad se stavlja.

miruj i miruj lezeci, dok se to ne sredi od utrogestana. nemoj mnogo ni da sedis a kamoli da setas ili se naprezes

i nikako nemoj da cucis.




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.5.2013 19:39:51)

Draga,

Lezim sve vreme ali sam u panici zbog prethodnog puta. U sredu imam prijem u bolnicu pa cu da vidim da li hoce da mi rade serklaz. Strah me uzasno ali se foliram zbog muza da i njemu ne dizem paniku. Bolelo me je ispod pupka i donji deo ledja. Boze bice valjda OK...sve radim kako mi kazu.

Hvala ti!!




drudi -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.5.2013 20:38:54)

ma ne brini bre, to je sve normalno. da je htelo da bude najgore to bi vec odavno bilo. samo miruj i stavljaj utrogestan, on zacementira grlic. i bez ikakavog napora




drudi -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.5.2013 20:45:31)

ja od pocetka trudnoce preventivo stavljam 3 X 200, odmah mi je dala. dr mi je rekla da je to super za grlic, koji mi je odlican Bogu hvala.a idem u jevremovu, dakle znaju sta rade. ako ti je tvoj dao 3X100 ti slobodno stavljaj kao ja po 200, imaces samo koristi. ja verujem da ce ti se do srede to popraviti




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (23.5.2013 22:30:23)

pozz za sve clanice... volela bi da mi neko pomogne,20-a sam nedelja trudnoce i pre nedelju dana mi je ustanovljen skracen grlic 0,5 do 1 cm, i materica je jako nisko...pijem partosisten i verapamil 3x dnevno,al i da osecam ponekad ziganje u predelu grlica,sta ciniti... mnogo sam zabrinuta :(




mine -> RE: Grlić materice u trudnoći (24.5.2013 9:40:00)

Jelena, ne mozes nista sem strogog mirovanja. Imas terapiju...
Da li imas kontrakcije?Ako nemas moze jos uvek serklaz da se napravi. Samo miruj!!!!




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (24.5.2013 23:23:46)

prva mi je trudnoca i ne znam kako izgledaju kontrakcije al osecam bukvalno kao da me nesto probode kroz grlic,tj dole ne znam kako da objasnim




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (24.5.2013 23:44:59)

Kontrakcije su grcenje materice...trebalo bi da osecas periodicno zatezanje po stomaku ako su kontrakcije...meni je bar tako izgledalo. Mada si ti vec na terapiji za zaustavljanje kontrakcija...Mozda ipak da konsultujes lekara...na kraju zato i postoje...da ne lupas ti glavu. Jel mozes da ga pozoves telefonom barem?




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.5.2013 20:19:23)

evo ovako,jutros sam primetila braon iscedak i to je trajalo 3h cim sam krenula u bolnicu stalo je,tamo su se bukvalno drali na mene kako dramim i kako mi nije nista... da bi mi sad to opet krenulo,ne znam sta da radim




reve84 -> RE: Grlić materice u trudnoći (25.5.2013 21:34:23)

Meni se u prethodno trudnoci pojavio taj braon iscedak..oni su to nazali krvarenje u tragu i samo mi pojacali utragestan. Ma ko ih .....ako ti se nastavi tako ja bih otisla ponovo a ako krenu da vicu ponovo vici i ti na njih...Pa najbolje da ti jedva cekas da ides u bolnicu...
Ili juri neku vezu...sestru, spremacicu bilo koga... Javljaj kako si, mada bices ti OK videces!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>