RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


mati -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.7.2013 9:10:37)

Jao sto mrzim kad tako ne umeju da nam objasne.
Jelena , ja znam samo da uloziv za vrh prsta nije nista strasno, kad sam pitala dr ona mi je tako rekla i u zagradi napisala da je zatvoren, kako bi ja bila mirna.




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.7.2013 15:41:09)

reve 84 ja sam se bas raspitivala za serklaz al kazu da nije toliko kriticno,mislim da je ipak to mirovanje zakon

dijana 1 rr moracu da mirujem nema mi druge,nego sam ja neposlusna i cim me nista ne boli odma u akciju,a sto se tice drugog misljenja isla sam,i ista orica samo se ponavljaju kao papagaji

mati i mene nervira sto samo napisu rezultati i cao vidimo se za 4 nedelje a ja onda dodje kuci i mozgam... nervira me sto svi oni govore kako je sve to normalno i kako to nije nista a mene malo malo pa boli,a nisam uopste neka maza da se zalim na sve,jednostavno se bojim




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.7.2013 15:46:13)

jelena, naravno da se bojis, ali samo se nemoj previse sekirati. postupaj po naredjenjima dr, lekic i u krevet na odmaranje. a ja predvidjam da ce porodjaj kod tebe ici super, bar otvaranje nece biti problem. bice sve ok! [sm=smiley31.gif]




jelenazvezda -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.7.2013 15:59:23)

macaki tako moja dr uvek kaze,ma ti ces se poroditi laganica,pa aj da mi bar nesto bude laganica :) a posto cu biti na terapiji do 37 nedelje imam neki osecaj da cu se poroditi pre termina :) moja mama se porodila za sat vremena,nadam se da sam nasledila :)




lesica -> RE: Grlić materice u trudnoći (20.12.2013 20:37:10)

Naša korisnica pita sledeće:

"Dobar dan dali bih vas mogla zamoliti da mi razjasnote nalag od ginekoliga pise:
lak edem, mek uterus cerviks za jagodicu, glavica balotira. ja sam u 30 nedelji trudnoce a ginekolog kaze da je sve uredu ali ipak me zanima i vase misljenje. hvala unapred."




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (20.12.2013 20:46:08)

cerviks za jagodicu, verovatno znaci da je grlic uloziv za jagodicu prsta. a mek uterus mislim da je dobro, da nema kontrakcija..
javice se neko strucniji...




zmajče -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.12.2013 18:02:00)

na nalazu mi piše grlić koničan dug 2cm elastičan,neosetljiv,uloživ za jagodicu prsta.Uterus veličinom odgovara amenoreji,normalnog tonusa. u 16 nedelji sam radila pregled,moze li neko da mi protumači nalaz unapred hvala




zmajče -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.12.2013 18:29:21)

da zaboravih cervikalni kanal zatvoren dug 43 mm




jole82 -> RE: Grlić materice u trudnoći (26.12.2013 21:31:48)

zmajče sve je najboljem redu[sm=bravo.gif]
Ova dužina od 2 cm je rukom opipljiv deo(a može se videti i na uz), a ukupna dužina(samo na uz vidiljivo kompletno) grlića je 4,3 cm(što je super)
Materica odgovara starosti trudnoće, po veličini i tonusu...ovo uloživ za jagodicu je ništa pored ove dužine grlića..to je zato što je elastičan i tako i treba da bude (pogledaj svoju jagodicu prsta iz profila pa ćeš videti koliCko je to)
Opusti se i uživaj[sm=smiley1.gif]




zmajče -> RE: Grlić materice u trudnoći (27.12.2013 11:41:27)

Jooooj Jole 82 hvala ti do neba [sm=smiley1.gif] na tumačenju nalaza, bas sam bila uplašena pogotovu što još uvek radim ali svakako posle praznika brišem na odmor pa na bolovanje




jole82 -> RE: Grlić materice u trudnoći (27.12.2013 12:20:38)

Nema na čemu...opusti se...i posle uživaj na odmotu tj bolovanju[sm=smiley1.gif]




Diabla -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.3.2014 21:38:07)

Da li je ikome od vas grlic materice u toku trudnoce bio na ulaz u vaginu? Bukvalno? Ja sam sada 34.nedelja, i pocela sam raditti masazu medjice. Medjutim, zamalo se onesvjestih kad ugledah "to" sto lici na grlic. I cackala sam po americkim forumima, i kazu da je moguce... znaci ovako ide(odozgo prema dolje): klitoris, mokracni otvor, "grlic", pa ulaz u vaginu. Poludicu do sutra, ne znam da li je to normalno...





Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.3.2014 21:43:46)

Diabla [sm=smiley31.gif] nisam znala da si trudna, čestitam [sm=bravo.gif]




Diabla -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.3.2014 21:49:15)

Hvala [sm=smiley1.gif] A sta cu sa grlicem???[sm=smiley36.gif] Cak sam ga pokusala vratiti.. kuku, napravicu neki jad nocas [sm=smiley36.gif]

Cega se sve nagledah nocas na netu da bih istrazila! I zaista, grlic moze biti skroz na ulazu.




Ivanka 75 -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.3.2014 22:33:25)

Diabla[sm=smiley31.gif]
Long time no see [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.3.2014 22:48:43)

Ne diraj ženo ništa [sm=smiley36.gif] neka ga, bitno da je tu [sm=smiley36.gif]




Diabla -> RE: Grlić materice u trudnoći (5.3.2014 8:46:52)

Hola Ivanka [sm=smiley31.gif]

Necu vise nista dirati [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.5.2015 16:29:37)

Evo mene da malo dignem temu.
nalaz iz 13.nedelje
grlic dug oko 2cm , mediosakralan, uloziv za VP
C×43mm,bez tunelizacije.

Sta znaci ovo mediosakralan? I da li je ok da je uloziv za VP u 13.nedelji




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (11.5.2015 16:32:20)

Mislim da mi je nalaz slican kao kod zmajce pa me tesi odgovor Jole 82




jabudic -> RE: Grlić materice u trudnoći (12.5.2015 4:56:47)


IZVORNA PORUKA: Diabla

Da li je ikome od vas grlic materice u toku trudnoce bio na ulaz u vaginu? Bukvalno? Ja sam sada 34.nedelja, i pocela sam raditti masazu medjice. Medjutim, zamalo se onesvjestih kad ugledah "to" sto lici na grlic. I cackala sam po americkim forumima, i kazu da je moguce... znaci ovako ide(odozgo prema dolje): klitoris, mokracni otvor, "grlic", pa ulaz u vaginu. Poludicu do sutra, ne znam da li je to normalno...



E ovako je nedto i kod mene, bilo mi glupo da pitam [sm=smiley36.gif]
i sta bi na kraju?




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.5.2015 10:53:51)

grlic moze da viri samo iz ulaza u vaginu, ne moze da bude iznad ulaza :D posto je inace u vagini u vaginalnom otvoru




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.5.2015 10:59:05)

Kako vama mere grlic? UZ ili metodom "prsta" ?
na uz mi je 34mm a "prst metodom" dr napisala oko 2cm




jabudic -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.5.2015 11:00:37)

IZVORNA PORUKA: jovicaa

grlic moze da viri samo iz ulaza u vaginu, ne moze da bude iznad ulaza :D posto je inace u vagini u vaginalnom otvoru


Razumijemo se, uglavnom tu je dolje [sm=smiley36.gif]
Nije me ni juče pregledala vaginalno, samo jednom u 6. mjesecu.

MAraj, meni je jednom "ručno", jednom cervikometrijom.




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 9:31:01)

Zna li neko razliku izmedju " uloziva za vrh prsta" i "otvorena za vrh prsta"?
U prve dve trudnoce su mi uvek govorili uliziva za vrh prsta a sada u trecojda sam otvorena za vrh prsta. Kaze dr. da se ne brinem s
I da je to za trecerotku normalno i da je to dobar nalaz.
Ali neni djavo ne da mira i samo otome razmisljam




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 11:11:04)

[sm=zmeden.gif] po njima je to izgleda isto..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>