RE: Verujete li u Boga? (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Olga75 -> RE: Verujete li u Boga? (24.12.2012 12:00:42)

mislim da je verovanje u Boga duboko intimna stvar , ja verujem ali se ne slazem sa mnogim kanonima hriscanske crkve tj. sa smrtnim gresima se slazem ako hocete citiracu ih ali kad se tu nakaleme institucionalne zapovedi , jednistavno mi dodje : ahaaa , kako da ne
svestenici su samo ljudi a crkva je na zalost fabrika
i postujem sve izuzetke koji mogu biti navedeni ali u crkvu verujem kao u fijata




Biserce -> RE: Verujete li u Boga? (26.12.2012 14:50:17)

Verujem, i slazem se sa olgom! Nas svestenik je sve samo ne duhovnik! Nervira me cenovnik u Crkvi!




panpan1 -> RE: Verujete li u Boga? (29.12.2012 21:09:06)

uvek.. ali najjace kad me nesto boli, covek se tad seti boga....




opcinjena -> RE: Verujete li u Boga? (30.12.2012 2:36:56)

ateista. bog je samo nasa vera kome se okrecemo kad nas nesto muci,nazalost ali je tako.ja svoju jacinu crpim u drugim stvarima, i imam veru ali u nesto drugo.




panonkinja -> RE: Verujete li u Boga? (30.12.2012 3:48:44)

da-amen [sm=smiley1.gif]




jelenica011 -> RE: Verujete li u Boga? (30.12.2012 13:28:30)

da, tako sam jedino ispunjena i sigurna u ovo ludo vreme




Celeste -> RE: Verujete li u Boga? (30.12.2012 19:22:35)

Da verujem, ali u crkvu retko idem. Za mene Bog nije crkva, Bog je u nama i svuda oko nas. Ne okrecem mu se samo kad me nesto muci a stosta sam prosla u zivotu. Obracam mu se svaki dan tj noc da mu se zahvalim na jos jednom danu i zamolim za zdravlje mojih bliznjih i svoje zdravlje naravno.




vojvodjanka87 -> RE: Verujete li u Boga? (14.1.2013 23:19:17)

Nazalost vise ne,previse mi je dragih ljudi uzeo ovo zadnje me je dotuklo,to nije bog![sm=smiley19.gif]




17 joka -> RE: Verujete li u Boga? (14.1.2013 23:22:07)

Verujem u Boga ali u pravdu s njegove strane ne.

mnogo stvari me je nateralo na to

Verujem i dalje ali ne istom jacinom kao pre[sm=smiley13.gif]




jovana13 -> RE: Verujete li u Boga? (14.1.2013 23:28:24)

verujem. Htela sam i bogosloviju da upisem da budem prof veronauke al zatrudneh i to osta pusta zelja..




Verolina -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 10:50:51)


IZVORNA PORUKA: opcinjena

ateista. bog je samo nasa vera kome se okrecemo kad nas nesto muci,nazalost ali je tako.ja svoju jacinu crpim u drugim stvarima, i imam veru ali u nesto drugo.

Ja mislim da se misao o Bogu začela pred velikom pučinom ili usred pustinje, jer se samo tamo mogla steći ideja o neizmernom i večnom. Zato ljudima rođenim pored mora pučina izaziva samo besnu ljubav za život.
Tako je i Bog jedna istina srca. Zato ga nece ni ubiti razum, jer ga on nije sazdao...

Jovan Ducic: Gradovi i himere


********** Koliko ja volim ovog pisca.[sm=bravo.gif] On je uvek umeo recima da oslika tacno ono sto ja mislim.




vojvodjanka87 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 10:53:54)

Verka bas tako[sm=bravo.gif]Odlicno sazeto i majstorski objasnjeno!




branki* -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 13:01:23)

verujem,verujem u nesto,verujem da postoji neka pravda i ravnoteza,verujem u dobro.




Mishica 77 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 13:14:32)

Ne baš kako kaže pitanje ali u principu da. U nešto.. i ja ga zovem Bog ali ne mislim da je to. To je nešto oko nas, u nama... Ne znam da se izrazim adekvatno. Nešto natprirodno i jače od nas.... Ma ne znam reči.... Često sam svedok Njegovih dela i to me tera da poverujem.... I kada zaboravim....
Nisam neki vernik i ne idem često u crkvu jer u nju ne verujem. Izgubila je smisao, duhovnost. Postala je fabrika i biznis. Većina sveštenika su hohštapleri i i prevaranti. Ne plaše se Boga, a u Njegovoj su službi. Ne znam kako ih ne sprži neki grom šta rade. Čast izuzetcima. Crkva je postala okupljalište za grešne: kurve, lopove.... Misle oprave krov na crkvi, plate popu silne novce da osvešta kuću o Božiću, prisustvuju službi nedeljom i okajali su grehe. Sramota me je da stojim pored takvih ljudi.
Kad osetim potrebu, kod kuće se pomolim i upalim sveću jer Bog je sigurno i u mom domu.




vojvodjanka87 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 13:18:55)

Ja smatram da se to zove energija ,karma nego sebi stvara dobru neko losu...ceo svet je nastao od energije




Mishica 77 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 15:36:27)


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Ja smatram da se to zove energija ,karma nego sebi stvara dobru neko losu...ceo svet je nastao od energije



Pa recimo... [sm=smiley1.gif]




moja ciklama -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 15:43:47)


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ne baš kako kaže pitanje ali u principu da. U nešto.. i ja ga zovem Bog ali ne mislim da je to. To je nešto oko nas, u nama... Ne znam da se izrazim adekvatno. Nešto natprirodno i jače od nas.... Ma ne znam reči.... Često sam svedok Njegovih dela i to me tera da poverujem.... I kada zaboravim....
Nisam neki vernik i ne idem često u crkvu jer u nju ne verujem. Izgubila je smisao, duhovnost. Postala je fabrika i biznis. Većina sveštenika su hohštapleri i i prevaranti. Ne plaše se Boga, a u Njegovoj su službi. Ne znam kako ih ne sprži neki grom šta rade. Čast izuzetcima. Crkva je postala okupljalište za grešne: kurve, lopove.... Misle oprave krov na crkvi, plate popu silne novce da osvešta kuću o Božiću, prisustvuju službi nedeljom i okajali su grehe. Sramota me je da stojim pored takvih ljudi.
Kad osetim potrebu, kod kuće se pomolim i upalim sveću jer Bog je sigurno i u mom domu.


[sm=bravo.gif]
Ja jesam "neki" vernik, i odlazim u crkvu, ali se potpuno slažem sa gore napisanim.




M.mama -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 16:56:52)

Bog pokusava da nas vrati na pravi put, nekad nam salje iskusenja zbog toga...
A tudji zivoti ne bi trebali da nas doticu, u crkvu idemo zbog nas ne zbog drugih.




Mishica 77 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:03:22)


IZVORNA PORUKA: M.mama

A tudji zivoti ne bi trebali da nas doticu, u crkvu idemo zbog nas ne zbog drugih.



Definitivno si u pravu [sm=bravo.gif] ali ja živim u sredini gde svako svakoga zna i jednostavno ne želim da u hramu stojim pored nekoga ko je toliko grešan da ne znam kako se ne sruši crkva kada taj zakorači u portu, Bože me oprosti.
Zato ne idem i to mi je princip.
Mrzim lažne moraliste, a takvih je puna crkva i osećam se nelagodno.
Možda i grešim ali mi je to obrazac ponašanja u životu.




Trcosava -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:05:20)

Ja verujem u sebe [sm=smiley36.gif]




Mishica 77 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:06:48)

St. Trća [sm=jezicek.gif]




Lu -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:10:58)

Kalkulacije, kalkulacije...ili vjerujem ili ne vjerujem, nema tu vjerujem malo, vjerujem ovako, onako, sviđa mi se ovo ne sviđa mi se ono.
To je kao da kažem, volim svoj dijete samo kad je poslušno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Ja sam zahvalna Bogu na svemu dobrom i lošem, ono "loše" ne smatram porazom nego lekcijom, trenutkom da se nešto u životu napravi.
Bog nam je dao razum i život da od njega napravimo nešto dobro za sebe i za druge, da ostavimo nešto vrijedno ovom svijetu i prema tome ćemo živjeti na onom svijetu.
Ovo se naravno odnosi na vjernike.




Mishica 77 -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:15:11)

Zato sam i rekla da ne verujem u Boga kao oličenje već u nešto drugo. I zato ne nazivam sebe vernikom.
Verujem u nešto.... sudbinu ili kako god... ma ne... ne znam... već rekoh da ne umem da objasnim. [sm=zmeden.gif]
Ja sam prirodnjak i verujem u nauku, više nego u veru i tu se često lomim. Ne da mi razum.




M.mama -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:22:58)

Mishice i ja sam iz manjeg mesta i razumem o cemu pricas, ali onda ja pogledam svoj zivot i vidim koliko sam i sama gresna...
I sto rece Lu, zahvalna sam i na dobrom i losem. I to lose je uvek imalo razloga zasto se desava.




Trcosava -> RE: Verujete li u Boga? (15.1.2013 17:23:38)


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

St. Trća [sm=jezicek.gif]


pu pu pu di ćeš mene u svetice?!?!? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>