RE: Verujete li u Boga? (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


MamaNecaVo -> RE: Verujete li u Boga? (24.1.2018 10:49:08)

Rosita to je i moje misljenje,al okolina je cudo.Sve znaju i u sve se mesaju.
Sa malom bebom,hteo ili ne,neke stvari moras zavrsiti.




Dragce86 -> RE: Verujete li u Boga? (26.1.2018 19:19:29)

Verujem i svoje dete sam krstila i ucicu je veri u Boga!




isidora88 -> RE: Verujete li u Boga? (26.1.2018 21:46:19)

Verujem




choopa choops -> RE: Verujete li u Boga? (26.1.2018 23:19:47)

Vjerujem.

Palim mašine svaki dan, bez obzira je li svetac ili nije. Jedino što recimo za Božić, Vaskrs i Slavu ne palim, jer ne stižem [sm=smiley36.gif]

Ali svakako, Bog u kojeg ja vjerujem, nije neki zli čika koji kažnjava za ovo i ono, već jedan skroz liberalan super lik koji voli sve koji misle dobro, a zle ljude stavi na ignore [sm=smiley1.gif]




MamaNecaVo -> RE: Verujete li u Boga? (26.1.2018 23:23:22)

Choopa to je to.
Bas si lepo srocila.




Misha i Ljisha -> RE: Verujete li u Boga? (27.1.2018 12:00:28)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Madre pita za crveno slovo i pranje vesa...
Moja pokojna baka nije ni kosu prala crvenim slovom i nedeljom [sm=smiley1.gif] Ja ne uključujem masinu tim danima i gledam da ne radim mnogo po kuci.


PRvo ovo da iskomentarisem heheh... Kaze moja D, mama kupam se samo subotom.JA onako u cudupa kupamo se svaki dan sreco, a ona ne ne kupam se samo subotom i zacrtala subotu sebi u glavi. I povede se polemika sto su se davnih dana ljudi kupali subotom (naravno da prostite zapirali su se i prali noge svaki dan ali subotom je bilo ono od glave do pete) i ja kazem jer se nedeljom islo u crkvu. Nisu se kupala deca nedeljom za ponedeljak za skolu vec subotom za nedelju za crkvu [sm=jezicek.gif] pa tako i moja D ona bi samo subotom da se kupa.(posle sam skapirala da joj je to kupanje subotom od jednog starijeg komsije koji uvek kaze ajde subota je na kupanje[sm=jezicek.gif])

Verujem naravno u Boga. nisam redovna u crkvi. Ali ucim dete da veruje, pomolimo se Bogu uvece u krevetu. I spominjemo ga u nasim "diskusijama" [sm=smiley36.gif]

Mislim da je vera nesto jako lepo, pa cak i samo da je zamisao, prelepa je zamisao da te tamo negde neko uvek cuje, razume, i zna sta je najbolje za tebe bez obzira u kojoj zivotnoj dobi si ili u kakvom materijalnom stanju i td. Prosto za psihu znaci da postoji Bog koji te voli bezuslovno




MamaNecaVo -> RE: Verujete li u Boga? (27.1.2018 12:06:11)

Ljiso nasmeja me :)

Slazem se da je vera nesto jako lepo.Sama cinjenica da verujes u nesto je lepa.Ljudima kada je tesko pomole se,osecaju olaksanje.

Ja licno ne idem tako cesto u crkvu jer su stanari naselja izdejstvovali obustavak radova pa nemam ni jednu u blizini.
Ali ranije sam redovno isla,svake nedelje.




dddaca -> RE: Verujete li u Boga? (27.1.2018 15:28:36)

Choopo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Dora89 -> RE: Verujete li u Boga? (21.2.2018 14:03:25)

Odlična tema! Da, sa verom u Boga nekako svaka situacija dobija svrhu i smisao. Kad se pomolim, malo mi se razbistre misli i bolje se osećam.




mama Jo -> RE: Verujete li u Boga? (21.2.2018 14:08:06)

Verujem.... da se dobro dobrim vraca, da treba ziveti svoj zivot, ne ciniti drugima zlo, treba voleti svoje... i td.da ne nabrajam.... bas kao sto Choopa kaze - i ja verujem u jednog takvog lika kao boga 😊




jocajaca -> RE: Verujete li u Boga? (21.2.2018 14:14:16)

Vjerujem! Vjerujem da me je bezbroj puta sačuvao, sačuvao one koje volim. Jako lijepo se osjećam poslije liturgije kad ona nekakva težina koja se skuplja u grudima odjednom nestane kao da ju je neko isčupao. Nekako tačno osjetim kad sam spremna da se predam, kleknem pred ikonu i isplačem se i sigurna sam da mi ta iskrena molitva pomogne, pokrene stvari, poslije se uvijek počnu dešavati lijepe stvari.




AnaTamara -> RE: Verujete li u Boga? (21.2.2018 15:45:25)

Verujem ... [sm=smiley27.gif]




Sarav -> RE: Verujete li u Boga? (21.2.2018 16:14:58)

Verujem. U crkvu idem nevezano za praznik već kad osetim potrebu.




Srecko47E -> RE: Verujete li u Boga? (21.2.2018 23:30:01)

Verujem.Da nije Boga danas ne bih drzala bebu u rukama jer je sve bilo protiv nas.




flamingos -> RE: Verujete li u Boga? (30.10.2023 20:39:52)

 Verujem u Boga.Poštujem svaki praznik,crveno slovo,postim,odlazim u crkvu,manastire(ne uvek,ali redovno).Učim i svoje dete da i ono tako radi.Pričešćujem se jednom godišnje.




Srecko47E -> RE: Verujete li u Boga? (31.10.2023 8:52:57)

Verujem u boga.
Kratko i jasno,sve ostalo sto bih napisala,mislim da bi bilo suvisno.
U smislu,verujem.Dosta je.

...ne dolazimna litirgije,cesto.




flamingos -> RE: Verujete li u Boga? (1.11.2023 14:21:21)

Ne idem ni ja često na liturgije,ali verujem,poštujem našu veru,tradiciju i običaje.




Srecko47E -> RE: Verujete li u Boga? (1.11.2023 14:51:14)

Jedno je postovati,a drugo biti pobozan.


Ja zato volim da razranicim te dve stvari ikazem da sve postujem, da sam vernik ali da ne odlazim redovno na litirgije,ne postim kada treba iliti kada oserim da treba, ne ispovedam se.

Ali verujem,no kako god,ta dva pojma nisu isto.


Uostalom drzim se onog,bitno je sta ti imas u sebi i sta osecas.




flamingos -> RE: Verujete li u Boga? (1.11.2023 15:46:12)

Verovanje i pobožnost su povezani.Kako god,verujem,postim,e sad,bitno je biti čovek.Ne psovati,ne zavideti,a neko veruje ili ne veruje.




Srecko47E -> RE: Verujete li u Boga? (6.11.2023 14:27:20)

Povezano jeste,ali su totalno dve razlicite stvari.

Danas su najveci vernici oni,koji misle da to sto slave Ivkovu slavu tri dana uz alkohol,muziku,izobilje hrane-da su vernici.
Vera je mnogo vise od toga.

Isto i poboznost.
Mozda neko to ne iskazuje ,a moli se u sebi.

Ma duga je to tema,a diskutovati je nekad suvisno.




flamingos -> RE: Verujete li u Boga? (6.11.2023 14:43:50)

Vernik jesam i slavim slavu,onako kako dolikuje.A u Boga verujem,jer mora da postoji neka sila.Bože moj,mišljenja se razlikuju,pa tako i vezano za ovu temu.




Srecko47E -> RE: Verujete li u Boga? (6.11.2023 14:45:10)

Ti stalno shvatas sve sto ja napisem licno.

Ovo je tema,ja pisem odgovor generalno,molim te da ne shvatas licno sta ja pisem,jer se ne odnosi na tebe.

Pisem svoje misljenje o odredjenoj temi,a ti konstantno odgovaras meni,kao odgovor koji je upucen tebi.




flamingos -> RE: Verujete li u Boga? (6.11.2023 15:22:34)

Naravno i da ne shvatam ništa lično.Samo iznosim svoje mišljenje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]