RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


cvećka -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (15.5.2015 8:58:12)

Nemam iskustvo sa prirodnim porodjajem jer je malisa koji je bio prvi bio bocno... oporavak je trajao prilicno dugo, mozda sto sam imala operaciju po istom rezu dve godine ranije... iz ove perspektive volela bih da sam dozivela prirodni porodjaj, ali ne znam ni sama da mi je to tada bila mogućnost... Naravno, mogla sam normalno da hodam drugi-treci dan, u sredu je bio porođaj, u subotu sam izašla, ali je napor pri ustajanju i okretanju u krevetu trajao nekih narednih mesec dana.




Bebana17 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (22.12.2016 10:33:05)

Ja sam se prirodnim putem porodila, uz sopstvenu saglasnost. U cetvrtak sam imala zakazan carski rez, ali me je moj dr nagovarao non stop na prirodni porodjaj, jer su obe bebe bile lepo okrenute, pa sam dva dana pre zakazanog carskog pristala da me odvedu u salu i izazovu porodjaj. Muz je bio uz mene, a zbog kontraindikacija nisy smeli da mi daju epidural. Bolelo je, naravno, ali ne neizdrzivo, meni je veci problem bio sto nisam isla u skolicu i nisam imala pojma sta treba da radim. Ali nekako sam se porodila, da sam znala da guram sve bi bilo gotovo za cetiri sata, ovako je potrajalo sest sati. Posle su me uspavali, da izvuku posteljice i obrade ranu. Sve u svemu, nije bilo jako strasno, ja sam ocekivala da ce biti gore :)




IvanaSK RR -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (23.12.2016 10:17:40)

Bebana, drago mi je sto si lepo prosla na porodjaju.




Dragce86 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (20.6.2017 22:49:10)

Kad god je moguc prirodni, vaginalni porodjaj ide se na njena, a samo kad mora - CR.




mikica88 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (17.8.2017 22:25:13)

Moja komsinica se porodila prirodnim putem i na svet donela dva blizanca. Vojina i Nikolu. Mali su i preslatki. Dr.nije hteo ni da cuje za CR.




emicaa -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (20.8.2017 12:57:16)

Ja bih svim zenama koje blizance rode prirodnim putem dala orden.




medamisko -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (14.12.2017 18:52:02)

Moja koleginica carskim.rezom dobila trojke. Kad prica o njima divim joj se. Cesce sam ja na bolovanju nego ona cini mi se. Kad mi pokazuje slike , odusevim se.




isidora88 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (14.12.2017 18:54:04)

Nasa stara clanica Bokica se porodila sa blizancima prirodno, sve je super proslo, decaci su vec skolarci[sm=bravo.gif]




stojanka306 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (6.3.2018 8:21:00)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (6.3.2018 8:57:06)

Wow svaka cast! Uglavnom sam cula da se carskin poradjanu... svaka cast [sm=bravo.gif]




Dragce86 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (8.3.2018 11:08:09)

Svaka cast i strucnom lekaru ihrabroj mami na prir.porodjaju sa blizancima :)




mirana1 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (28.6.2018 10:16:52)

Svaka cast zenama koje se poradjaju prirodnim putem. Mislim da ne bih imala hrabrosti.




suzanazeljko -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (14.10.2018 12:37:30)

Ima li zena koje su zatrudnele VTO i imale blizance? Kako su se porodile prirodno ili carski? 




dunja RR -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (14.10.2018 12:39:28)

Suzana, evo iskustva Bebane, ona je VTO mama blizanaca. Znači može i prirodno ako dr proceni!

IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ja sam se prirodnim putem porodila, uz sopstvenu saglasnost. U cetvrtak sam imala zakazan carski rez, ali me je moj dr nagovarao non stop na prirodni porodjaj, jer su obe bebe bile lepo okrenute, pa sam dva dana pre zakazanog carskog pristala da me odvedu u salu i izazovu porodjaj. Muz je bio uz mene, a zbog kontraindikacija nisy smeli da mi daju epidural. Bolelo je, naravno, ali ne neizdrzivo, meni je veci problem bio sto nisam isla u skolicu i nisam imala pojma sta treba da radim. Ali nekako sam se porodila, da sam znala da guram sve bi bilo gotovo za cetiri sata, ovako je potrajalo sest sati. Posle su me uspavali, da izvuku posteljice i obrade ranu. Sve u svemu, nije bilo jako strasno, ja sam ocekivala da ce biti gore :)





suzanazeljko -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (14.10.2018 12:40:38)

Kapiram sa moze. Ali plasim se posto su dve bebe. 




lokicagagica -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 11:17:01)

Ja sam vec 32 nedelja, i obe bebe su okrenute karlicno, doktor kaye da ce 90% biti CR. E sad mene zanima, ima li ikakvih sansi da se barem jedna okrene?




vocicana -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 11:35:15)

S obzirom na starost trudnoce I polozaj beba, msm da ce se tesko izrotirati da se rode prirodno, vec su velike bebice.
U svakom slucaju, ako bude nekog okretanja, zelim ti da sve bude kako ti zelis.




Sanidej -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 12:37:12)

Postoji teoretska sansa da se bebe okrenu, ne treba brinuti samo zbog polozaja ako je sve ostalo ok. Samo slusajte doktora. Ja sam isla na 2 cr upravo zbog kp, jedna beba se okrenula pred porodjaj pa opet vratila u kp. Druga je ostala poprecena do kraja.




lokicagagica -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 18:17:54)

Hvala vam najlepse na odgovorima. Sve drugo je u redu, jedina indikacija za CR je njihov polozaj. Receno mi je da je barem jedna beba okrenuta kako treba mogao bi prirodni, ovako ce najverovatnije biti CR, koga se iskreno malo plasim, posto sam se i prvi put poradjala prirodno, pa mi je CR totalna nepoznanica.




suzi kju -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 18:30:45)

Ja sam mama bliznakinja iz VTO, obe bile okrenute glavicama napred, ali svaka nisam isla na prirodni, ne bih se cini mi se ni usudila. Porodila se u 35-oj nedelji, carskim rez, 4 dana bile u bolnici poslednje kupci, oporavka protekao kao treba, a njihidve sada već tri ipo godine. 





lokicagagica -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 18:55:08)

Meni su predlagali prirodni od pocetka, ako naravno budu bebice postavljene kako treba. I bile su, sve do poslednjeg uz-a od pre tri dana, sada su oboje guzama dole. Ja sam se nekako pripremila na prirodni tj vec znam kako je, ovo mi je vec totalno nepoznato pa me je zato i strah. Koliko pre prodjaja ste bili u bolnici? Posto mi je receno da cu morati na ginekologiju pre porodjaja, sto mi se tek ne dopada. Ginekologija u Kragujevcu je blago receno ocajna.




vocicana -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (27.3.2019 19:26:02)

Lokicagagica, kako kazu lekari tako ces. Sve ce to da prodje brzo, sve ce biti u redu.




mirana1 -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (28.3.2019 8:46:52)

Mislim da vecina ide CR naravno po savetu lekara.




vocicana -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (28.3.2019 13:18:59)

Naavno.
Apsolutne indikacije za carski rez se zna koje su I nema razmisljanja da li majka hoce ili nece jer se radi u njenom interesu. A postoje I neke situaije koje prave da mora da se uradi.




Sanidej -> RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez? (28.3.2019 13:20:15)

Ko bi normalan hteo carski ako ne mora hm..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>