RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


tvigi -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (15.10.2011 22:55:11)

uf bulka nemoj da me plasis ja vec za dva broja vece cipele nosim br 42 nadam se da necu ostati na njima[sm=zmeden.gif]




Blagoslovena -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (16.10.2011 8:59:07)

Za cipele se puno ne sikiram, jer nosim broj 37, nekada mogu i 36....kada bi ostalo i na 38...ne bi bilo lose....mada bi mi bilo normalno zao cipela koje sada imam, a odgovaraju mi[sm=smiley36.gif]

24. NESPRETNOST

Moram upisati i ovaj simptom, da ga nazovem tako,koji je mozda i izrazeniji kod osoba koje su brzice, kao ja[sm=jezicek.gif].....smjesno mi kako mi juce u prodavnici ispadaju stvari iz ruke, a ja ne mogu lako da se sagnem....te kako kada jedem ne mogu prici stolu, pa bi mi trebala velika portikla ili ti sipercic, da ne bih bila musava i da ne bih trosila toliko venisha na fleke....kao gica...[sm=smiley36.gif]




tvigi -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (16.10.2011 16:38:50)

ih pa ti imas malu nogicu lako ti je a zamisli da ostanem na 42 [sm=smiley19.gif] neeeee
a sto se tice nespretnosti i tu se mogu uvrstiti evo upravo sedim u majici koja ima nekoliko raznoraznih fleka sad vec drzim tanjir u ruci i tako jedem i ne trudim se da sedam za sto
o ispadanju stvari i zapinjanju dok hodam a nemam pojma od sta sam se saplela sve ravno[sm=smiley36.gif]




tvigi -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (18.10.2011 21:05:39)

evo jos jedan od simptoma meni se sinoc pojavio nepodnosljiv svrab prvo noge pa onda sve ostalo uf mislila sam da cu kozu zguliti oka nisam sklopila da li se vama to desavalo -desava




bulka -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (19.10.2011 23:27:28)

25. SVRAB Pruritus - Pojava svraba, celog tela ili na delovima kože je česta pojava u trudnoći. Najizraženija je u području stomaka. Za ublažavanje se koriste uljane kupke i preparati protiv svraba za lokalnu upotrebu.
tvigi meni se desavao da me stomak povremeno svrbi...
A o nespretnosti, sve kao sto pisete...
Plus, ja sam narocito pazila da se ne okliznem napolju po ledu i snegu, pa sam sve polako, korak po korak...




bulka -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (2.12.2011 13:48:38)


IZVORNA PORUKA: bulka

Nadjoh neki tekstic o simptomima blizanacke trudnoće, pa cu kopirati samo deo, ostali deo teksta je vrlo slican onom u prvom postu...

„Veoma pozitivan“ rezultat testa za utvrđivanje trudnoće
Pod „veoma pozitivnim“ rezultatom testa za utvrđivanje trudnoće se podrazumeva to da čak i ukoliko test radite dan-dva nakon izostanka menstruacije linija (ili znak +) na testu jasno je izražena i pokazuje da ste u drugom stanju. U većini slučajeva kada se test radi ovako rano, linija na testu je bleda.

Test za trudnoću meri nivo hormona HCG (human chorionic gonadotropin), a veruje se da žena koja nosi blizance ima povišen nivo ovog hormona, te je stoga rezultat testa vidljiviji.


U oktobru sam cekala menstruaciju nosila uloske u tasni, pitala koleginicu da me menja za vikend ako dobijem.. Nismo slutili. Kasnila je tri dana, i uradili smo test. To mi je prvi i jednini test za trudnocu, pa ne zamerite sto se ne secam tacno, kako pise, kao nesto da se saceka neki minut, samo znam da su se meni pojavile dve crvene linije odmah i da sam rekla muzu koga je vec hvatala panika da saceka mozda ce nestati, jer nisam znala kako to funkcionise, a u sebi sam se nadala i molila da ne nestanu.... I tako 8.oktobra smo dobili crtice


Citah ovde sinoc u temi Testovi za trudnocu da crtice posle nekog vremena izblede, pisu i za sest meseci, i ja se rastuzih jer nisam slikala moj test vec samo ostavila da ga cuvam. I sad dok one spavaju nadjem ga i pogledam moje crtice stoje posle 2 godine i tri meseca!!! Posle cu slikati i cuvam i tako i kacim slicice u temi... Bas sam se obradovala, i svega prisetila

[img]http://www4.slikomat.com/11/1202/m7t-IMG-28.jpg[/img]
8.OKTOBAR 2009.






Leki 77 -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (2.12.2011 15:08:59)


IZVORNA PORUKA: bulka

25. SVRAB Pruritus - Pojava svraba, celog tela ili na delovima kože je česta pojava u trudnoći. Najizraženija je u području stomaka.


Nije mi cilj nikoga da uplašim, samo da napišem radi informacije.
Svrab može biti i simptom trydničke holeostaze. Ja sam to imala pred kraj prve trudnoće, ima i tema o tome.
To je svrab koje kreće od dlanova i stopala i ubrzo postaje nepodnošljiv, u smislu nisam mogla da spavam od želje za češkanjem.
Dakle, ne može se zameniti sa svrabom koji je propratni efekat širenja kože. Ali, da napišem svoje iskustvo, zlu ne trebalo, pošto je u pitanju poremećaj funkcije majčine jetre koji može smetati bebi. Redak je.




Parižankaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (27.12.2011 21:45:00)

Ćao cure, mi smo 9+3 nedelja, VTO trudnoća-blizanačka...
Još u čekanju bete , kad nisam imala nikakvih simptoma, imala sam jedan blagi nervni slom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] bez posebnog razloga sam izdivljala na muža i od tolike napetosti mi krenula krv na nos...
Od 6. dana od transfera sam imala sukrvicu u nosu, izražen njuh-prilično, i jako čudne snove sa svim mogućim i nemogućim ljudima koje sam za života upoznala.
Ubrzo kreću učestala mokrenja. Mokraća nema nikakav poseban miris ni boju. Ne primećujem.
Utvrđivanje trudnoće i srčanih radnji u 6. nedelji.
Umor. Malaksalost-ali, zbog uvećanih jajnika nisam ni smela mnogo da se krećem, a kao neko ko je fizički bio pre postupka prilično aktivan, brzo sam svaku kondiciju izgubila.
Nemam mučnine, hvala Bogu, dosta mi je tih mučnina gomilanih godinama borbe za potomstvo...
Pijem kafu dnevno. Ne pijem alkohol,ali za Novu godinu ću sigurno čašu šampanjca-pa i rođendan će biti tad [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Vodim računa o ishrani. Možda nemanje mučnine ima veze sa pijenjem glucophage-zbog IR.
U 8. nedelji sam tri dana za redom imala glavobolju, kao migrensku,ali dr kaže sve o.k., UZ isto to kaže [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Koža mi je suvlja, stomak već prilično vidan
U 9 nedelji ,pre neki dan sam imala i bolove u materici- ne menstrualni bolovi, već baš kao materica da se rasteže.
Imam promene raspoloženja...trudim se da se kontrolišem. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
grudi čvršće, veće, bradavice tamnije, vene po grudima malo izraženije.
Ako se setim još nečega-pišem...
Pozdrav cure!




Shishica -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (22.8.2012 14:16:32)

"Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje."

Najezio me tvoj potpis.....




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (28.5.2014 17:54:26)

cao svima ... zelim da vas pitam nesto ... meni je vazno da znam vase misljenje o tome jer ne mogu da cekam da cujem misljenje dr. koja je na odmoru jos uvek pa ja ne mogu na UZ ... naime, radila sam UZ u 7 nedelji trudnoce i beba je bila 31mm ... i ona mi je tada rekla da je moguce da su blizanci ali nije sigurna jer je rano ... beta mi je iznosila 1721 u 5 nedelji kada je radjena... sada sam 10 nedelja i 3 dana,a tek sl nedelje idem na UZ ... mene zanima da li je moguce da su blizanci inace bi ja jako volela da jesu ... imam i genetske predispozicije za blizance a i moj muz ako se racuna njegova strana ... hvala vam unapred ... :)[sm=smiley1.gif]




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (28.5.2014 18:12:00)

cao devojke ... ja jos nisam saznala da li su blizanci ili ne ali mislil da jesu ... s obzirom da sam procitala simptome blizanacke trudnoce ja mislim da jesu mada mi je i ginekolog rekla da su moguce blizanci ali se ne vidi jos dobro.. ( to je rekla jer je beba bila valjda velika za taj period 7 nedelja 31mm a beta je bila u 5 nedelji 1721 valjda zbog toga je posumnjala) :) imam odvratne mucnine po ceo dan povracam cim malo pojedem nesto pogotovo ujutru, boli me glava skoro svaki dan ako ne svaki onda svaki drugi i to me rastura , vec mi se malo i stomak vidi ... sada sam 10 nedelja i 3 dana ... da li i vi mislite da su dve bebice ? ja bi volela da jesu... pa da mi ovaj bol u glavi i muka budu slatki ... [sm=smiley1.gif]




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (28.5.2014 18:15:38)

a da spavam po ceo dan bukvalno ... [sm=zz_sleep.gif]




Olga75 -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (28.5.2014 18:15:51)

pa ja stvarno nemam pojma da li su blizanci




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (28.5.2014 18:18:44)

Olga RR joj veruj mi koliko me to muci jos od kad mi je dr otisla na odmor a tada sam trebala na UZ ... nadm se da ce sl nedelje moci da mi kaze da li jesu ili nisu blizanci tada cu biti 11 nedelja ... [sm=zmeden.gif] [sm=smiley13.gif]




Dani.kv -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 0:01:18)

Ja sam na danasnji dan saznala da sam trudna. Na osnovu bete koja je bila visoka za tu nedelju posumnjali su na blizance. Dr Dragoljub je na UZ vrlo rano video na zadnjem zidu materice drugog drugara. Inace mislim da sam imala simptome u trudnoci kao i sve trudnice. Mozda jaca kiselina
Meni test nije uopste pokazao trudnocu




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 9:25:11)

Dani.kv i meni je beta bila velika za taj period i na UZ mi je bebab bila velika za taj period 7 nedelja a beba 31mm valjda je ona zato posumnjala ... meni je dr ankica miletic .. nadam se da ce mi reci da su dvojke bas bi voleola ... a simptome imam ali mi se cini da su malo jaci... u pocetku su bili slabi a onda su postali ne podnosljivi ... spavanje non-stop, povracanje, muka po ceo dan ,bol u glavi .... cak kad me boli glava meni ni magnezijum ne pomaze da prodje koliko boli... [sm=zmeden.gif] bas bi volela dve bebe ... hvala na tvojoj izjavi sad mi je lakse , i nadam se da ce i meni reci za jos jednog malisana ... hvala [sm=smiley1.gif]




Dani.kv -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 17:33:52)

Doraaa ako budu blizanci nemoj da ides po poliklinici po guzvi. Cuvaj se. Dragoljuba ti preporucujem od srca. Nije skup a na kraju moras da nadjes lekara za porodjaj




Maslacak15 -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 17:40:35)

dora iskreno ako je beba bila vec 31 mm ne vidim bas scenario da nisu videli drugu. Mislim teoretski mozda nije iskljuceno, ali ja verujem da bi se druga beba videla da je ima. Beta nista ne znaci. NArocito kad ne znas kad je bila tacno oplodnja. Imamo gomilu primera sa ogromnom betom jako rano i sa jednom bebom. Na osnovu simptoma tek ne moze nista da se zakljuci. Nebih htela da te razocaram, najmerodavniji je doktor naravno i ultrazvuk, samo meni ne zvuci posebno verovatno na osnovu svega sto znam o dijagnostici trudnoce. Mi na forumu jos nismo imali slucaj da je drugi blizanac vidjen tek nekoliko nedelja kasnije narocito ako je pregled radjen tako kasnoo ( 7. nedelja je vec velika beba)... U svakom slucaju uzivaj u trudnoci[sm=smiley1.gif]




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 18:30:30)

dani.kv , ja sam kod ankice jos odavno od kad sam se prijavila na ginekologiju , pa zbog toga mi je ona ... trebalo je da se prebacim kod roganovicke zato sto se moj muz i ona znaju pa kao ona da me vodi ali nisam ... mrzelo me iskreno , ali u svakom slucaju cu da pogledam da vidim ko ce kasnije da me poradja... hvala za ovu informaciju... :)

maslacak15, ni ja nisam sigurna u sve to ... mislim, samo sumnjam jer mi je ginekolog rekla da su mozda blizanci ali da je tad bila beba mala da bi mogla da primeti jer je mozda prekrila druga beba... ja se ne razumem u sve to ja samo slusam savete,jer mi je prva trudnoca ... :) u svakom slucaju , nek bude sta bude jedno , dvoje ,troje , nije bitno samo da je zivo i zdravo, ali bi volela da su dve zato pitam ovoliko oko toga ... :) hvala i tebi na informaciji...

videcemo sledece nedelje sta ce da kaze dr kad se vrati sa odmora pa cu da vam javim sta i kako... pozdrav za sve :)[sm=smiley31.gif]




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 18:50:28)

bez obzira na sve da li ili ne nosim dvojke ja mislim da su zene koje nose dvojke ,trojke,cetvorke posebne i obdarene... i jako mi je drago da ima takvih zena jer volim da vidim blizance ili trojke ... mislim , i ja imam dva brata blizanca i dve sestre bliznakinje i moj muz ima 3 sestre bliznakinje ... :) mislim da je to nesto prelepo ... i jedinstveno ... [sm=smiley1.gif]




Njica -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 19:58:16)

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Imamo gomilu primera sa ogromnom betom jako rano i sa jednom bebom.


Ja sam imala u petoj nedelji 5182 betu :) I jedna je bebica, isla sam na cak 2 UZ i jedan detaljni - jedan bebiron.

Mi na forumu jos nismo imali slucaj da je drugi blizanac vidjen tek nekoliko nedelja kasnije narocito ako je pregled radjen tako kasnoo[sm=smiley1.gif]


Ovo sam bas htela da pitam jer mi je mnogo logicnije da se druga beba vidi na samom pocetku nego kako slusam celog zivota, moja mama sa mnom i sestrom nije znala do 8-og, nasi kumovi do porodjaja a isli na preglede, to mi nije jasno bilo nikad osim ako se ne ide uopste na UZ.

ja mislim da su zene koje nose dvojke ,trojke,cetvorke posebne i obdarene


Sve zene koje imaju i jednu bebu i vise njih su posebne i blagoslovene.Samo uzivaj u trudnoci i sve opusteno:)




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 20:05:19)

njica, da to sam i ja cula da ima mnogo slucajeva da cak do porodjaja ne znaju da nose dve ili jednu bebu... tetka mog muza je u pocetku saznala da nosi jednu bebu pa su joj onda rekli da nosi dve pa tek kasnije da nosi tri bebe i rodila je tri cerke... zbog toga se raspitujem ... a ono sto sam rekla za zene koje nose dvojke i trojke da su posebne rekla sam iz razloga sto ih ima manje nego zena sa jednom bebom .. nekako su mi posebne ... ali naavno sve zene su posebne zbog dara koji im je bog dao da mogu da imaju decu i da ih nose i cuvaju 9 meseci i kasnije ceooo zivot... [sm=smiley20.gif][sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 20:17:20)

Dora draga ultrazvuk je prilicno fina tehnologija.Ponekad moze da se desi da na samom pocetku jedna beba zakloni drugu teoretski ali to je jako retko. Obicno se oba blizanca vide odmah. Kod tebe beba od 31mm nije mala to je vec osma nedelja i odgovara visokoj beti tako da meni nalaz pre lici na prosto stariju trudnoce, oplodnja se desila nedelju dana ranije nego sto si mislila nego na blizance.




doraaa -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (29.5.2014 20:23:51)

maslacak15,znam da je ultrazvuk fina tehnologija ,veruj mi da ja ne bi ni pomislila da su blizanci da mi doktorka nije pomenula da postoji mogucnost ... e od tad ja sumnjam a ona je otisla na odmor i ja sad ne mogu da odem na ultra zvuk i da je pitam da li ili nidu dve bebe posto ne mogu da razmisljam vise o tome ... [sm=smiley1.gif] ja sam takva cim mi pomene nesto bilo dobro ili lose ja se vezem za to da saznam nesto ako nisam u mogucnosti da odem na pregled da nju pitam ... mada iskreno ova dr sto mene vodi je jako neazurna ,sta god da je pitam ona mi kaze ne mogu sad da ti odg na pitanja zurim pitaj maju sve (maja je sestra inace) ja poludim kad mi to kaze... [sm=zz_mad1.png]




Eteralea -> RE: Simptomi blizanacke trudnoće! (6.4.2015 16:59:20)

Ima li koga jos na ovoj temi? :-) Ja danas idem da vidim cuju li se oba srca, osma sam nedelja, u sedmoj smo videli dva bebirona, aii se culo samo jedno srce.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>