RE: Bol u uhu, upala uha (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 19:27:59)

iskreno, meni je Panklav zakon. Ivka ga pila oba puta i rešio problem. Već posle 2 doze se videlo poboljšanje.
A mm je imao upalu grla koju je vukao mesecima (meni ništa ne fali, neću da idem kod lekara, šta mi lekar može pomoći... jel'te muško...), pa počelo da ide na uši i tad ode kod dr pa prvo Sinacilin, pa kad on nije pomogao, dala mu nešto drugo (što se pije samo 3 tablete ali mu dala 2 doze tj, 2x3), pa ni to drugo nije bilo od pomoći pa tek kad mu dala neki Clacid oporavi se čovek.
Posle mesec dana kuburio sa stomakom (a pio ranisan i probiotike uz antiobiotike)...




Sanjalicaaa -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 19:34:31)

UM u istom smo sosu, i mi isto mucimo muku. I posle svakog antibiotika mislim proslo je, prodju dva dana i pono ga boli uho.
Moze da se koristi i kada nema problema, kao preventiva da se cisti nosic.




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:02:52)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

iskreno, meni je Panklav zakon. Ivka ga pila oba puta i rešio problem. Već posle 2 doze se videlo poboljšanje.
A mm je imao upalu grla koju je vukao mesecima (meni ništa ne fali, neću da idem kod lekara, šta mi lekar može pomoći... jel''te muško...), pa počelo da ide na uši i tad ode kod dr pa prvo Sinacilin, pa kad on nije pomogao, dala mu nešto drugo (što se pije samo 3 tablete ali mu dala 2 doze tj, 2x3), pa ni to drugo nije bilo od pomoći pa tek kad mu dala neki Clacid oporavi se čovek.
Posle mesec dana kuburio sa stomakom (a pio ranisan i probiotike uz antiobiotike)...

Panklav odlicno uradi posao, ali nazalost sve cesce daje nezeljene reakcije i to jake, vrlo, vrlo cest enterokolitis [sm=smiley13.gif]. Tek nakon ispijenog panklava razgovarala sam sa predijatricom o tome kad sam joj odnela izvestaj specijaliste (volim sve da pribelezim u karton) ona mi zena rece za to. Puj, puj, puj, daleko bilo.
Da nam deca ozdrave sto pre sva do jednog [sm=smiley1.gif]
Sanjalice, tebi poseban hug [sm=smiley31.gif]

Opet ponavljam, dosadna sam, ali eto, bez kapi u usi, stvar se ponavlja[sm=hudicek1.gif] nazalost.




Ivanka 75 -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:07:04)

Šta je enterokolitis?
Izguglala sam ga...
Dr nam je oba puta naglasila da mora da pije probiotik uz Panklav i jos mesec dana nakon završetka terapije. Mislim da mnogi to ne rade pa otuda problemi.




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:11:48)

Zapaljenje creva.




Ivanka 75 -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:16:02)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Zapaljenje creva.


Da da, i pretpostavila sam čim je -itis [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:18:08)

Uz izuzetak pneumonije i ne secam se cega bese jos [sm=smiley36.gif]Kasno sam videla da si uredila[sm=smiley1.gif] vazno da je puj puj puj daleko od nase decice[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:19:42)

Mi smo poslednju upalu imali u februaru... Mada se T svaka prehlada i curenje nosa zavrsi upalom uha. Zato cim pocne da curi nos ja besomucno koristim fiziomer i noska (fala onom ko ga izmisli) i idemo kod pedijatra na pregled. Posto od prvih simptoma do odlaska kod lekara najcesce prodje manje od 24 h najcesce problem resavamo deksazon neomicin kapima i inhalacijom fizioloskim + besomucna toaleta nosa. AB jos nismo pili :)




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:35:28)

Hvala Bogu milicicak i da ga ne pijete nikad.

K je prvi put imala jula, ali ona nije imala ni curenje nosa, ni temp[sm=zmeden.gif] bas se nekako odjednom sutradan razvila kompletna klinicka slika, ali njoj je garant od bazencica klasicna infekcija[sm=smiley24.gif] nisam bas pametna po tom pitanju, ali...ne ponovilo se.Mora ta toaleta nosa i to sto kazes bas besomucno a opet i tako place dete pa se stvara jos vise sline...ni tu nisam pametna. K se vrlo rano naucila jadna da izduva lepo nosic, verovatno se i njoj jadnoj zgadilo od noska i mene, ali bezobzira na ceste sinusitise i faringitise nije do sada imala otitise (sto sam pocel ada se frljam sa ovijem recima na -itis[sm=smiley36.gif])




Sanjalicaaa -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:36:59)

Klarita [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Uh, zeno al' me sad presece sa ovim enterokolitis. Necu vise nista da citam [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:37:20)

Mrzim ititise [sm=smiley36.gif]
ototis media nam bila dijagnoza od septembra do februara...
opet smrcka, moracu da aktiviram noska [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:39:52)

[sm=jezicek.gif]
Iva tek letos naučila da duva nos, toliko o njenim curenjima nosa za 3 godine, ona odmah udari na temperaturu.
A i to naučismo jer je tokom kupanja toliko obilno zasipamo vodom po nosu samo da bi ga ispraznili i očistili kako treba (nije znala da duva nos), sada zna pa se ne poliva toliko nos.
A mene +mnogo strah od upale uha....




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (23.9.2014 23:43:52)

Mene od svega strah, majke mi. Ne smem ni da pisem ni da pricam vise [sm=zmeden.gif]

milicicak, tako nama jedno 6 meseci sigurno pisalo Wheezing bronhitis na svakom izvestaju [sm=smiley13.gif] no hvala Bogu, prodje i to...rastu nam decica [sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:06:25)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Klarita [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Uh, zeno al' me sad presece sa ovim enterokolitis. Necu vise nista da citam [sm=smiley36.gif]



I mene[sm=smiley13.gif] sad me strah d ajoj ga dajem, a ona mi probiotike odbija[sm=smiley19.gif] ne znam kako da joj ih uvalim




Sanjalicaaa -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:11:54)

A kako joj dajes? Tabletice? Ja bebcu rastvorim u mleko




Anoniman -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:15:20)

Imam kesice probitoika, ali ne mogu sada u sobu da vidim koje, mislim linex i neki od ivnancic i sinovi, moracu da joj ga uvalim u mleko, a koliku dozu probiotika dnevno mora da popije[sm=zmeden.gif]




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:16:07)

Otvorite kapsulu i promesate sadrzaj sa sokicem ili vodicom ili K slucaj koja pije samo i iskljucivo vodu, umesam u kasicicu eurokrem, to ne odbija [sm=smiley9.gif]

UM, verovatno imas probiokid imuno, ali mnogo bolji je probiotik u kapsuli, ona je vec velika. Slobodno. Ja K dajem probiotik za odrasle od 7 meseci.
Da ne bude pec, pec, ima verovatno tema [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:18:39)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Otvorite kapsulu i promesate sadrzaj sa sokicem ili vodicom ili K slucaj koja pije samo i iskljucivo vodu, umesam u kasicicu eurokrem, to ne odbija [sm=smiley9.gif]


Hvala Klarita , probacu sutra sa nutelom , izmesam i dam joj, a koliko treba probiotika dnevno da popije[sm=zmeden.gif]




Klarita -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:20:27)

1 kapsulu.




Sanjalicaaa -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:21:29)

Ja dajem po jednu kapsulu dnevno. 3 sata posle antibiotika. Kod nas je mleko zakon pa sve u mleko trpamo [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 0:22:35)

Hvala , sutra cu da joj dam[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




vonavoj -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 13:20:08)

UM,fiziomer moze da se prska bez ogranicenja!




Sanjalicaaa -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.9.2014 19:52:03)

Mi danas uzeli bris, ima streptokoku u nosu. Nastavlja da pije panklav




marketing RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (14.7.2015 15:38:58)


SPREČITE UPALU UHA!
Sigurno vam se nekada dogodilo da dete izađe iz vode i požali se na svrab ili bol u ušima, ili ste ga i sami osetili. Ukoliko je vaše dete malo, važno je da primetite na vreme ovakve simptome i reagujete brzo.

PROČITAJ VIŠE KLIK


[img]http://www.dodaj.rs/f/47/F6/2xTqQ8H1/ggg.jpg[/img]




jess021 -> RE: Bol u uhu, upala uha (29.8.2015 8:34:56)

Adulence, jel mislis da je upala ili mozda zapuseno?
Probaj da ga isperes sa spricom i 3% hidrogena. Kazu da je ona biljka cuvarkuca dobra pr. bolova u uhu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>