RE: Bol u uhu, upala uha (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 12:37:33)


Mi nismo stavljali deci kapi u uvo dok dr ne prepise. Jedino sto smo stavljali jesu one kapi sa voskom za ispiranje. To je bilo privremeno. KLIK Nama su u bolnici to prepisali dok ne odemo kod usnog lekara.




Ana RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 12:43:21)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

A kapi u uho da stavljam, na njih sam mislila?


Ja sam mislila na nos, ne na uho. Mislim da je bitno da mu čistiš nos zbog sekreta (ako se sekret iz nosa ne reguliše onda nastaje problem sa ušima).




vonavoj -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 14:34:06)

Nisam ni ja mojima nikada u usi..samo u nos..




milicicak -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 14:34:43)

Dunja, kapi za nos i izvlacenje slina dok ne odete kod dr. Nemoj ga terati da jako duva nos, nego tek onako da ga isprazni. Hipertinicni fizioloski i nosko su spas. Pa to minimum tri puta dnevno. Ja bih ga vodila da ga pogleda dr




milicicak -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 14:35:45)

U uho tek kad dr kaze, ali to vec znaci da ima upalu




pari -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 15:21:34)

Ja sam jednom M stavljala kapi u uho kad je dr rekao da mora. A imao je upale par puta. Uglavnom samo u nos...fiziološki, antibiotske kapi ako prepiše dr




dunja RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 16:16:57)

Odvela ga kod dr u DZ, kaže nije upala, kaže bol zbog pritiska, dala nam neki sprej nasic i sirup Mucoplant, kupila sam sve u apoteci. Pluća čista.
Inače, sve deca sa varičelama bila, kaže dr da će biti čudo ako S ne dobije sada, a mene napali što ga neko drugo nije doveo a ne ja trudnica.
A nemam ko.
I za svaki slučaj mi dala uput za gradsku bolnicu ako ga opet zaboli uvo u toku noći, kaže ne ide se za to u Tiršovu jer nemaju orl.

Mm otišao kod dr, dobio antbiotik neki.




dunja RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 16:18:49)

Kaže dr da ako do sada nije imao upale uha, teško da će dobiti sada jer nije sklon tome, to je apropo onog što sam čitala, da upale dobijaju deca koja imaju takav položaj kanala ušnih.




pari -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 16:30:59)

To je tačno. Moj M je sklon i to nam je dr rekao...baš zbog položaja tih kanala




vocicana -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 22:31:17)

Joooj bre Dunjci. Neka preboba i varicelu i da mirna budes posle.
Tacno je za usi to, ko ne dobije upalu kao mali kasnije teze dodje do tih odvratnih upala.




Ana RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (2.1.2019 22:40:35)

Ja sam onda izrod [sm=smiley36.gif] nikad nisam bila bolesna kao dete, nikad upala uha, ma ništa. I onda u srednjoj školi krene... na svaka 3 meseca upala desnog uha. Poslednji put je prokrvarilo, kakva je to bol, uh. Doktor me nagrdio jer sam odbijala da koristim kapi za nos ali čim sam počela nikad više me nije zabolelo. Tek pre dve, tri godine mi se bilo zapušilo i onako blago bolelo.




Misha i Ljisha -> RE: Bol u uhu, upala uha (3.1.2019 6:14:09)

I nama ORL rekla za P da je takve fiziologije da ce verovatno imati problema sa usima. On je vec imao upalu jadnicak. I kazem dr pa cerka nije nikad. Kaze skroz im je razlicita fiziologija i da cerka nikad ni nece imati upalu usiju. Tako da eto...bar sam psihicki pripremljena da cemo imati problem s usima. I jednk je sigurno. Trenirati nece plivanje 😂 znaci samo na suvom hahah




nata11 -> RE: Bol u uhu, upala uha (14.7.2023 10:05:41)

Mame koje kapi za usi preporucujete za decu?

Otol H nema u prodaji vise pa mi treba neka zamena za nedaj boze jer idemo u manje mesto na letovanje gde nema apoteka i dr.




jess021 -> RE: Bol u uhu, upala uha (15.7.2023 9:11:15)

Nato, Dexametason neomicin, ali mora se stavljati i u nos i u uvo.




lesli -> RE: Bol u uhu, upala uha (19.7.2023 22:08:51)

Cetraxal




lesli -> RE: Bol u uhu, upala uha (19.7.2023 22:14:41)

I to smo ove kapi dobili i nakon operacije krajnika i ugradnje cevcica, u slucaju da krene da curi iz usiju (desilo se vec 2 puta) i odlicno su se pokazale. U jednodoznim ampulama su. 15 ampulica u kutiji.




Ivanka 75 -> RE: Bol u uhu, upala uha (20.7.2023 15:17:56)

Meni je dr Cetraxal prepisao prosle god kad sam imala upalu uveta posle mora. Nije bilo u ampulama, mala bočica kao Dexametazon. 




dunja RR -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.7.2023 20:11:47)

Evo posle 4 godine ista priča kod Save, da nisam ovde pisala ne bih se ni setila da mu se to već jednom desilo. Plivao je na Zlatiboru pre neke 3 nedelje, bez kape (inače trenira plivanje i uvek pliva sa kapom, i uvek sve ok), međutim eto sada na odmoru bez kape (iako sam mu je dala, ali je otišao tada na bazen sa tatom i nije stavio kapu) i eto bol posle par dana. Opet nije upala uha, nego bol u desnom uhu zbog pritiska, moguće od slivanja, mada uopšte nije bio prehlađen. Taj bol mu se desio u Bosni pre neke 2 nedelje, odveli ga u bolnicu tamo, kažu nema indikacija za AB, na kraju bol prestao i nismo otiši kod ORL, a imali smo zakazano, jer mi zaova radi u bolnici. Međutim on nas je ubeđivao da je sve ok, i ne odosmo kod ORL, da bi ga zatim posle par dana jako zabolela desna strana glave baš pred put za Bg, posle brufena odmah prestalo. Putovali smo noću 7,5 sati, prestavao je put, i pravo ujutru otišli kod dr. Vadio krv, crp potpuno miram, dala mu Marocen AB kapi, stavljali smo u uho i nos, otišao na rekreativnu, tamo je plivao samo sa kapom, i vratio se sinoć, malo mu krvave oči, garant tu još ima nečega, ali biće nadam se ok.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Odvela ga kod dr u DZ, kaže nije upala, kaže bol zbog pritiska, dala nam neki sprej nasic i sirup Mucoplant, kupila sam sve u apoteci. Pluća čista.
Inače, sve deca sa varičelama bila, kaže dr da će biti čudo ako S ne dobije sada, a mene napali što ga neko drugo nije doveo a ne ja trudnica.
A nemam ko.
I za svaki slučaj mi dala uput za gradsku bolnicu ako ga opet zaboli uvo u toku noći, kaže ne ide se za to u Tiršovu jer nemaju orl.

Mm otišao kod dr, dobio antbiotik neki.





flamingos -> RE: Bol u uhu, upala uha (24.7.2023 22:01:22)

Dunja,biće sve ok.❤




Ivanka 75 -> RE: Bol u uhu, upala uha (26.7.2023 16:18:56)

Dujja, kakvo je stanje sa uvetom?Ja kupih kspi u ponedeljak, bolela me oba uveta od ronjenja zadnji dan na moru. Sad ispada da imam oset_ljive usi. Javljaj kakko ste. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]