RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


mati -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (8.4.2011 23:47:58)

IZVORNA PORUKA: Tea2

beba naginje glavu na jednu stranu vise i za to se rade vezbice....

toricolis?


A pa i mojoj drugarici su za to dali jednom 3 a posle ne znam jos koliko. Ali je imala pracenje od rodjenja.




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (8.4.2011 23:53:26)

Vuk je naginjao glavu na jednu stranu kao beba,a sada na tu stranu radi ono,ne znam kako ovako da objasnim,podize ramekao da pokazuje "ne znam" ali samo sa levim ramenom i glavu spusta ka ramenu...al ga objasnih,ko razume shvatice...




liliana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 1:00:53)

Sve je sada jako pooštreno i treba imati stvarno dobar razlog za produženje. To, beba sisa i ostalo-više ne pali. Doduše tako je u unutrašnjosti. Za BG kažu da se produžava bez problema, ali ni to više nisam sigurna...




aster -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 8:05:02)

Ne mora majka lično da nosi dokumenta. Ja mislim da je mm poneo originale na uvid, za sveki slučaj. Ne mogu da se setim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image].  Nama su odobrili posebnu negu na osnovu izveštaja fizijatra. Najbolje je ako imate njegov izveštaj. Inače, bili smo u  Zemunu na komisiji.




minavb -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 8:14:18)

Aster i ja idem u Zemun. Koiko si dobila?




aster -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 8:16:37)

Tri meseca.




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 8:54:52)

Mene je moja dr zbunila,ja sam je pitala da li na komisiju idem na Miljakovac jer je tamo komisija za opstinu na kojoj sam ja za ostala bolovanja (tamo sam recimo isla kad sam slomila nogu),a ona mi kaze da je za produzenje radi nege deteta u nasem Domu zdravlja gde se Vuk i inace leci...[sm=zmeden.gif]




minavb -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 8:58:51)

Ides na opstinu u kojoj ti je firma. Meni je firma u Zemunu, i ja idem tamo. To nema veze sa onom komisijom na koju si isla za trudnicko.




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 11:28:33)

Znam da idem na opstinu na kojoj mi je firma,ali mene buni to jer kad bih sad recimo ne daj boze slomila opet nogu,isla bi na Miljakovac jer je tamo komisija za Cukaricu,a za ovo mi je rekla da je u Domu zdravlja Zarkovo...[sm=zmeden.gif]




minavb -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 11:35:18)

Ne ide se na istu komisiju. Idi tamo gde ti se kaze, sta se uopste opterecujes.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (9.4.2011 11:38:34)

Dobro,dobro,de [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mati -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (10.4.2011 1:14:13)

Nensi ti ides na komisiju da bi ti na osnovu nalaza tvog deteta dali produzenje, nema to veze sa tobom... Meni je covek sve lepo objasnio, ali ja sam imala toliko pitanja, a on opsirnih odgovora tako da ni pola nisam upamtila...




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (10.4.2011 11:44:04)

Ukapirala sam,mozak mi ne radi u poslednje vreme [sm=smiley36.gif]




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 15:47:09)

Mina,kad tebi istice? I koju su vam dijagnozu napisali?
Nama je napisala neku dijagnozu sa nekim brojem,a ne znam te sifre...Danas smo isli opet samo da nam da izvestaj i htela sam da je pitam za to,a nisam je ni videla..




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 15:48:24)

Uhvatila me neka frka da mi nece produziti...[sm=smiley29.gif]
Sto ja ne volim te komisije...




Ana RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 15:50:50)

Nensi, kucaj šifru u google, ja sam tako našla nešto što me interesovalo. 




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 15:53:44)

Hvala Anci [sm=smiley31.gif]

Specifičan poremećaj razvoja motoričkih funkcija (pokretljivosti),to je nasa dijagnoza...




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 19:23:11)

Ovde izgleda samo ja pisem [sm=smiley36.gif]
Jel se vode deca na komisiju?




mati -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 19:34:37)

Pisem i ja.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Pa obavezno vodis dete. Jao stvarno si zbunjena, pa ko ide na komisiju... Pokusaj da ne odspava ili tako nesto sto znas da ce da upali a da oni vide da je vezan za tebe...




Tea2 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 21:58:45)

Mene ovo jaaaako interesuje,iako mi bolovanje istice tek u julu.Zato i molim da žene koje su produžile porodiljsko podele sa nama kako...




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 22:01:35)


IZVORNA PORUKA: mati

Pisem i ja.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Pa obavezno vodis dete. Jao stvarno si zbunjena, pa ko ide na komisiju... Pokusaj da ne odspava ili tako nesto sto znas da ce da upali a da oni vide da je vezan za tebe...


Neko mi je rekao da se ne vodi dete,zato sam pitala...Samo da ponesem nalaze i to je to...




Mishica 77 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 22:02:23)


IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Mina,kad tebi istice? I koju su vam dijagnozu napisali?
Nama je napisala neku dijagnozu sa nekim brojem,a ne znam te sifre...Danas smo isli opet samo da nam da izvestaj i htela sam da je pitam za to,a nisam je ni videla..


Nensi MKB




Nensi* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.4.2011 22:05:10)

Nasla sam,pisala sam gore,hvala Misice [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (12.4.2011 1:13:31)

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Jel se vode deca na komisiju?


Nensi, ne vodiš dete. Ideš samo ti sa dokumentacijom.




minavb -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (12.4.2011 1:52:37)

IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Jel se vode deca na komisiju?


Nensi, ne vodiš dete. Ideš samo ti sa dokumentacijom.


Gresis, vode se deca  i ne retko, clanovi komisije uzimaju dete da provere kakva mu je motorika, ume li da hoda, stoji... Na osnovu toga donose odluku da li ce, i koliko , produziti bolovanje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>