RE: Podvalite im povrće! (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


aleksandrici -> RE: Podvalite im povrće! (13.7.2015 23:48:07)

Meni je najgore kad kazu da nesto ne vole a uopste nisu nikad ni probali.Pa kako?Strasno me to nervira jer su vise puta za nesto rekli a sto to ranije nisi spremala.Ne veruju da sam pokusala i da nisu hteli.




Anoniman -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 9:13:56)

ja hvala Bogu sa U nemam problema onia svo povrce jede, zimi jede i tursiju, dok ja biram..




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 9:20:01)

Bravo UM,moji ipak biraju šta hoće od povrća a šta ne,pa se ja često služim malim podvalama,tako da oni i ne budu svesni da su pojeli ono što nisu želeli,ali to je za njihovo dobro.




mila83 -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 14:22:37)

Moji ne biraju,vec sam pisala,od samog pocetka skoro sve jedu.Postujem ako nesto bas nece,nrp.sin nije hteo odmah cveklu,prvo sam mu podvaljivala malo,ali kada se navikao na ukus,jede kao blesav. Ne mogu sad da izdvojim neko povrce da nece.




Valerie -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 14:26:04)

ja joj uz kuvano povrce stavljam pavlaku, testeninu, pa lakse prodje [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 14:42:39)

To nije losa ideja Valerie,meni su lepe te kombinacije inace.




aleksandrici -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 16:58:13)

I jua se sluzim sitnim prevarama,da bi jeli svo povrce.




amdn -> RE: Podvalite im povrće! (14.7.2015 17:17:20)

nas dasa jede povrce bez problema, cveka i spanac su omiljeni, kiseli krastavac pojede celu teglu sam i leti obican samo zvace.
nama problem meso kaze da ne voli i nece, al pojede i to




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (15.7.2015 8:48:42)

Valerie [sm=bravo.gif] dala si mi odličnu ideju




jovana jojo -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 20:40:33)

Moj D. voli da jede povrće,puno voli kuvani krompir,grašak,jedino što ne voli je buranija pa se ja na razne načine dovijam kako da mu podvalim[sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 20:44:45)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ja hvala Bogu sa U nemam problema onia svo povrce jede, zimi jede i tursiju, dok ja biram..

Moj Maki voli papriku iz tursije a Aki je bio mali da proba prosle god.tako da cemo ove probati sve....[sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 22:04:43)

Jovana jojo buraniju možeš da lepo propasiraš sa krompirom,verovatno neće ni primetiti,ali naravno vodi računa da ta buranija nema one končiće.




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 22:30:13)

Pisala sam da mi S pocela da jede crni luk u salatama ali to je trajalo samo nekoliko dana,evo opet ga nece.




Mariya -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 22:45:21)

Moja L će pojesti bilo šta ako joj hranu pomešam sa pavlakom ili narendam sir. Kao što sam već pisala ranije, ona stvarno jede dosta povrća ali uvek može još[sm=smiley36.gif]
Ćerke moje drugarice su mnogo izbirljive i slabo šta jedu, ali vole špagete. Onda ja u sos ubacim crni luk, beli luk, šargarepu, peršun, papriku, celer i šampinjone, izdinstam, izblendam i dodam mleveno meso i paradajz. Jedu i nemaju pojma koliko povrća koje ne vole je u špagetama[sm=jezicek.gif]
Pa krem čorbice isto, natrpam toliko povrća i sve izblendam, ubacim pavlaku, najedu se devojčice kao prave, hehehe[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 22:48:05)

Moja S voli spagete ali samo sa kecapom [sm=smiley36.gif] I ja svasta od povrca stavljam u spagete,najlakse se sakrije sosom [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 22:48:14)

[sm=bravo.gif] Mariya ,svaka čast kako se svega dosetiš,majstor za podvale povrća[sm=bravo.gif] moram raditi po tvojim receptima kada ovi moji budu počeli da me zezaju




jovana jojo -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 22:50:41)

[sm=bravo.gif] Mariya, to ću svakako primeniti,jer ni starija devojčica ne voli da jede povrće




amdn -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 23:16:47)

Mariya i ja mom ssvugde trpam pavlaku i gde treba i gde ne treba, a sir nesto ne voli,
ja doduse moram meso da mu podvalim sa povrcem nemam problema[sm=smiley36.gif]




jovana jojo -> RE: Podvalite im povrće! (22.7.2015 23:31:29)

[sm=smiley36.gif] mi sa mesom nemamo problema,ali nam zato povrće predstavlja problem[sm=smiley13.gif]




jovana jojo -> RE: Podvalite im povrće! (23.7.2015 7:54:20)


IZVORNA PORUKA: veselica

Moja S voli spagete ali samo sa kecapom [sm=smiley36.gif] I ja svasta od povrca stavljam u spagete,najlakse se sakrije sosom [sm=smiley36.gif]

Moja J. voli pizzzu, pa ja često na picu stavim sitno narendanu šargarepu ili nešto drugo od povrća ali da se ne vidi,i ona pojede[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (23.7.2015 12:21:31)

Pizzu odavno pravimo sa povrcem,moja S se ne buni cak ni za luk.




Anarunika -> RE: Podvalite im povrće! (23.7.2015 12:25:08)

Aki je prestao da voli brokoli kada je čuo pesmu Do you like na engleskom.Možda i nije povezano ali ja sam ubeđena da ima veze jedno sa drugim. I onda tako jedan dan nešto voli,pa sledeći ne,pa onda treći adn opet voli i tako...Ika isto ima takve bubice ali kada im se podvikne malo onda pojedu sve. Pogotovo ako posle ima neki slatkiš [sm=smiley36.gif]

Sad sam se set_ila kako su meni umesto piletine podvaljivali ribu. Nije povrće ali ... kao daju mi da jedem i ako mi kažu da je piletina ja pojedem a ako mi kažu da je riba onda neću. Da me sada pitaš zašto,nemam pojma ali očigledno da kod dece nije sve stvar ukusa ,ima tu mnogo stvari koje utiču na to da li nešto vole ili ne.Ja se trudim da mojim klincima ne podvaljujem [sm=smiley36.gif]




jovana jojo -> RE: Podvalite im povrće! (23.7.2015 12:27:46)


IZVORNA PORUKA: veselica

Pizzu odavno pravimo sa povrcem,moja S se ne buni cak ni za luk.

[sm=bravo.gif] to sam ja jednom pokušala i videla da mi upalilo i sada non stop tako radim




amdn -> RE: Podvalite im povrće! (23.7.2015 12:28:27)

joj moja jetrva davala detetu cokoladu da bi jela voce, meni to strasno, bolje da ne jede voce nego da je kljuka cokoladom za mali komadic voca, a mala mladja od Jurija mesec dana nema mlecne zube imala cirkularni karijes[sm=zmeden.gif]




Anarunika -> RE: Podvalite im povrće! (23.7.2015 12:46:57)


IZVORNA PORUKA: amdn

joj moja jetrva davala detetu cokoladu da bi jela voce, meni to strasno, bolje da ne jede voce nego da je kljuka cokoladom za mali komadic voca, a mala mladja od Jurija mesec dana nema mlecne zube imala cirkularni karijes[sm=zmeden.gif]



pa nisa čim ne treba preterivati. Mislim da kod zdrave dece koaj nemaju problema sa nekim nedostacima npr. vitamina i nije toliko strašno ako ne jedu baš sve. Njihov organizam reguliše sve što treba. E sad, ni u čemu ne treba preterivati ameru u svemu treba naći pa tako i u voću i u povrću a i u slatkišima.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>