RE: Farba za kosu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Lepota i moda



Poruka


isidora88 -> RE: Farba za kosu (8.3.2014 20:14:08)

ovo su profi farbe koju koriste frizeri, njih mozes i po salonima da kupis, vecina frizera hoce da proda, kod cvrleta i verovatno jos negde, ali nisam iz BG pa ne znam[sm=smiley36.gif]
[img]http://www.dodaj.rs/f/w/SS/4HyLugqZ/img-revlonissimo-prod.png[/img]

zna li neko gde imaju koleston farbe u NS?




gagana83 -> RE: Farba za kosu (8.3.2014 20:47:43)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Sanja90

Ja koristim Farcom Seri-fire red odlicna farba grcke proizvodnje (a sta cu kad volim da budem vatreno crvena[sm=smiley36.gif]) a kad mi dosadi farbam se u ljubicanstvenu[sm=smiley36.gif]


Boja je fenomenalna, ali meni je spržila kosu. Inače jedina koja izvuče onu pravu vatrenu crvenu

Potvrdjujem [sm=smiley13.gif]
Boja fenomenalna ali evo posle malo vise od godinu dana farbanja mogu da potvrdim da je smrt za kosu.
I sad ne znam sta cu, bas mi se dopada boja koju izvucem sa njom alimi zao kose [sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: Farba za kosu (8.3.2014 21:09:22)

@ Isidora88 - koliko ja sad izgugah, taj hvaljeni cvrle ima onlineshop, pa ako znaš koju boju si od kolestona koristila, poruči online. Malo mu je blesavo urađen shop, no iskopah. Ako budeš gledala gledaj gde piše Well - Koleston.

@ Gagana - draga, ti si izdžala godinu dana???? Brate sestro ja sam batalila posle 2 farbanja i to kose duge 3 cm!!!! Sutra ću probati ovu olia, a ako ne budem zadovoljna probaću da nađem ovde revlonissimo (ili stari dobro bg :D) Nije ona tvoja prelepa boja (prosto sam zaljubljena u tvoju boju kose), ali je ok. I nema šanse da kosu u ovako očajnom stanju još više uništim. Ionako sam onu pravu boju imala samo kada iz plavuše odem u crvenokose. A to beše davne 2003. godine [sm=jezicek.gif]

Javim sutra utiske za oliu.
Lorealom nisam zadovoljna.




gagana83 -> RE: Farba za kosu (8.3.2014 21:59:58)

Ja se ne farbam toliko cesto, prodje i mesec i po. Izbegavam cesto farbanje bas zato sto mi je farba ostetila kosu. I sto je interesantno, ona se bas ispira, ne daj Boze da pokisnem [sm=jezicek.gif] ali boja manje vise stoji, i kad se ispira, ne ide na narandzasto.
Nije meni kosa bas toliko strasna, ali nije nikad bila losija nego sada.
I meni je samo posle prvog farbanja bila onako jaka boja(isto nakon plave) mada je i sad ok.
Javi utiske kad se ofarbas, definitivno moram da menjam farbu.




Trcosava -> RE: Farba za kosu (8.3.2014 22:06:42)

Ej mogu da pohvalim ovu Revlonovu, samo ne znam koju je koristila frizerka kod mene u kraju. Pa da ti potvrdim da li je revlonisimo ili neka druga. Kosa mi bila lepa. I moram pohvalim pakovanje revlonovo....




isidora88 -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 9:43:09)

trco znam da ima kod njega, samo malo dere sa cenama, pa dok jos platim i postarinu za te pare mogu 2 kupiti u NS, jos samo da najdem ko ih drzi.
a nisam ih jos koristila, razmiljam da predjem na njih, nijanse ne znam tako da mi treba i paleta, ne mogu online da skontam koju boju hocu[sm=zz_er_what.png]




ivaMark -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 11:20:01)

Gagana, da li se farbas farbama sa ili bez amonijaka?




Trcosava -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 12:45:58)

Gagana se farbala sa farbom koja ima amonijak.

Evo isprobah ovu olia, nije mi spržila kosu, kosa mi se sija i poslušna je na feniranje. Mekana. Boja je tamnija mnogo (skoro pa ona druga crvena), ali na suncu je lepa. I prelepo miriše!

Za sad ostajem na njoj, moram makar 2x pa da vidim kako se ponaša.




NadaR -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 12:51:11)

Super [sm=bravo.gif]

Moram I ja isprobati.




Mara1986 -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 12:59:39)

Devojke evo nekih osnovnih stvari... nefarbati celu kosu svaki merec,crvena se najvise ispira od svih farbi kako god okrenes,sto je vise farbate celu sve se brze ispira,6% hidrogena kako god okrenes ne 9%,sto je jaci hidrogen ispira se brze,preliv smete raditi maksimalno i najcesce na dva meseca...




Trcosava -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 15:05:48)

Maro, ja sam oduvek farbala celu kosu (osim kad sam na crvenu vadila pramenove) i nemam problema sa nekim farbama. Ona kad me ofarbala u salonu, je bila fenomenalna boja. Moram da je pitam koju koristi.
Ova olio nemam pojma koliko je hidrogen, ali ranije dok sam kupovala farbe bez hidrogena, uvek sam stavljala od 6%




gagana83 -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 17:42:50)

I ja sam uvek celu kosu farbala i kazem, nisam imala toliko problema sa bojom, nije se puno ispirala, tj kad operem kosu ofarbam i celu tus kabinu ali boja je stajala. I lepo se ispirala, nije isla na narandzasto.
Trco daj srece ti sliku neku da vidim boju :)
Ja se razmisljam da uzmem Revlonissimo ili Evolution, ali bojim se da ni jedna nece da bude ni priblizno crvena kao Seri.
A ne volim tamno crvene boje, nije mi to to.




Trcosava -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 18:10:22)

Ako se slikam u kući, izgledaće kao da sam crna [sm=jezicek.gif]
Na suncu je lepa. Kao debil sam izlazila na terasu sa ogledalom hahahah

Eve ti tri slike, jedna je 'iz daleka' tu izgleda baš tamna.
Ove druge dve su pobliže slikane sa flešom.
[img]http://www4.slikomat.com/13/0309/8fy-DSC-31.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0309/o5c-DSC-31.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0309/kvd-DSC-31.jpg[/img]




Trcosava -> RE: Farba za kosu (9.3.2014 18:11:29)

Hm na slici na kompu izgleda kao da je braon, na telefonu su mnogo življe boje!




gagana83 -> RE: Farba za kosu (10.3.2014 10:34:30)

Pih, meni to tamno.
Zapravo, sve mi tamno u odnosu na ovo sto sad imam.
Ne znam sta cu, probacu neku, mozda ovu Revlonissimo, ako ne uspem da izvucem, eto mene kao brineta, a mozda opet i plavusa.




ivaMark -> RE: Farba za kosu (10.3.2014 10:40:22)

Boja fenomenalna ali evo posle malo vise od godinu dana farbanja mogu da potvrdim da je smrt za kosu.
I sad ne znam sta cu, bas mi se dopada boja koju izvucem sa njom alimi zao kose


Gagana, a zasto ne probas one bez amonijaka, one su stvarno super za kosu, ne suse je uopste a vec pises da se farbas na mesec i po i da ti se i ove farbe ispiraju... Ja pocela u prvoj trudnoci da se farbam njima i od tada se nisam vracala na one sa amonijakom.

Trco, boja je super i bas ima sjaj [sm=bravo.gif]




gagana83 -> RE: Farba za kosu (10.3.2014 10:46:46)

ivaMark, tesko da ce farbe bez amonijaka moci da izvuku boju koju ja hocu, a to je vatrena, najvatrenija moguca crvena.
A generalno, sve crvene se jako ispiraju.
Ako predjem na smedju ili plavu, onda cu probati sa tim farbama, a za ovu boju, mislim da nema svrhe.




cockic -> RE: Farba za kosu (10.3.2014 23:08:59)

ja sam zadovoljna sa farbom olia koristimje sigurno vise od 6 meseci.a farbam se sa njom na dva meseca sto je super.spira se dosta prvih 4 pranja.a posle sve manje bas neprimetno.farbala sam se krajem januara i nisam jos,a boja je ok koristim 4.6.samo jos frizuru da sredim.tj da se osisam i bice super.




NadaR -> RE: Farba za kosu (11.3.2014 10:33:05)

Gago , ja sam zaljubljena u tvoju boju kose . [sm=zz_inlove.gif]

Jednom mi je samo uspjelo da bude tako crveno . Poslije uglavnom tamnije ali nije lose.

Jos jedna pohvala za Oliju. Kuma se juce ofarbala u neku plavu, ne znam br . Divna je . Bas kao sa slicice sa kutije . [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Farba za kosu (11.3.2014 10:50:40)


IZVORNA PORUKA: gagana83

Pih, meni to tamno.
Zapravo, sve mi tamno u odnosu na ovo sto sad imam.
Ne znam sta cu, probacu neku, mozda ovu Revlonissimo, ako ne uspem da izvucem, eto mene kao brineta, a mozda opet i plavusa.


Tamna je.Mislila sam posle da idem da gledam u tubu, da nisu greškom spakovali onu tamniju crvenu hahahah

slikaću se jedared na suncu. Ma iskreno, sad mi samo bitno da mi se kosa povrati.

I revlonisimo će ti biti tamna, imaš i negde na mom profilu (sa RR druženja) sliku sa tom bojom.




gagana83 -> RE: Farba za kosu (12.3.2014 1:08:26)


IZVORNA PORUKA: Nada RR

Gago , ja sam zaljubljena u tvoju boju kose . [sm=zz_inlove.gif]

Jednom mi je samo uspjelo da bude tako crveno . Poslije uglavnom tamnije ali nije lose.

Jos jedna pohvala za Oliju. Kuma se juce ofarbala u neku plavu, ne znam br . Divna je . Bas kao sa slicice sa kutije . [sm=smiley1.gif]

Fala Nado [sm=smiley1.gif]
Ja sam stvarno bojom zadovoljna, evo 20ak dana od farbanja i jos uvek je boja ok, sto je gotovo nemoguce sa crvenom. Samo ne bih bas da unistim kosu.
Je l probao neko Syoss farbe, vidim da su dosta hvaljene ove bez amonijaka.
Mislim se da probam ovu

[img]http://www.dodaj.rs/t/1V/bT/2zc14DCu/460x3505-92.jpg[/img]

Da li neko ima iskustva sa onim kolor balzamom Revlon? Nanosi se na mnokru kosu i navodno osvezava boju, uz to i neguje. Ima ih u nekoliko boja. Samo mu je cena [sm=smiley29.gif]




Trcosava -> RE: Farba za kosu (12.3.2014 6:23:26)

Sa običnim syoss nisam bila zadovoljna.

Koja tebi beše prirodna boja?

Taj revlon balzam nisam probala, imala sam revlonovu masku za kosu za farbanu kosu (naručila mi frizerka iz kraja oko 2500 din je) i ona je fenomenalna. Kad nju stavim pravilno (da je držim na glavi jedno 5 min) mi kosa nije opadala sve do nekog 5. ili 6. dana.

A ja sam ti još onomad na prvoj slici na fejsu rekla da je OMG boja [sm=jezicek.gif] Takvu sam imala samo kad sam iz plavuše otišla u crvenokose




tijatija -> RE: Farba za kosu (12.3.2014 11:57:23)

Ja sam plavusa vec 15 god... Ne mogu vise da se farbam a da ne vuce na narandzasto sto me jako nervira i cvrsto sam odlucila da se prefarbam u smedju( neku kao prirodna) pitala bi bivse plavuse za savet [sm=zmeden.gif] strah me da se to ne isprere jako brzo [sm=zmeden.gif]




Mama.Veki -> RE: Farba za kosu (12.3.2014 12:19:04)

Ajde dajte mi predlog za farbu koja dobro pokriva sede.

Dosad sam koristila Garnier (5.0) svetlo smedja, ali frizerka mi je rekla da ne mi pokriva sede skroz [sm=zmeden.gif]

Osedela sam ljudi, ali srecom samo na nekim mestima, kao na primer iznad usiju i to vec mnogo. Srecom vidi se samo kad vezem rep, ali posto sam skratila kosu vise i ne mogu da je vezem , pa se ne vidi.[sm=smiley1.gif]

Sta sad da uzmem, Palette, nesto drugo?




Mara1986 -> RE: Farba za kosu (12.3.2014 12:21:15)

Evo ovako boje bez amonijaka jako lose pokrivaju sedu,retke su nijanse koje pokrivaju 100% a da su "bez" amonijaka, Garnie olia se meni svidja jer po mirisu a i teksturi farbe rekla bih da je ok, a i po ispiranju barem što se tiče tamnijih nijansi.... ako već ne želite da vam se crvena farba ispira onda vam je najbolje da uradite keratinsko ispravljanje jer se na taj način zatvara boja u srž dlake (ali da vam taj keratin odradi neko u koga imate 100% poverenja jer prevaranata ima svuda pošto je ta procedura skupa a danas ga bukvalno svi rade) e onda vam se neće ispirati farba sa krajeva,biće regenerisana a vi ćete farbati samo izrastak i ništa više jer svako farbanje cele dužine ili ne pravilno održavanje keratina uništava keratin (ovo pričam iz primera svoje drugarice kojoj sam uradila keratin i sve dok ga je imala na kosi voda dok pere kosu nije bila ni malo rozikasta a kamoli crvena a ispirao se samo izrastak pa je farbala samo njega).... što se tiče plavuša i prelaska u tamno NE NIKAKO NA SVOJU RUKU I NE BOJE KAO ŠTO SU 6,7,8,9 jer sve te nijanse imaju zeleni pigment u sebi (on služi da ubije crveni pigment kod prirodne kose a plavuše ga više nemaju jer su ga ubile farbanjem-blajhanjem) zato vam izrastak ispadne ok. a sve resto što je plavo vuče na zeleno i ispira se vi plavuše prvo morate da uradite "pred pigmentaciju" tj. da na veštački način ubacite "crveni" pigment a to se postiže farbanjem u neku crvenkastu nijansu pa prefarbavanje u tamniju ili farbanje u neku nijansu koja u sebi ima crveni pigment.Ako se ofarbate same bez te predpigmentacije (ni neki frizeri neznaju šta to znači) i ofarbate se u 6,7,8,9 (a sve se plavuše uhvate prvo za te jer nisu toliko radikalne) i pređete u zeleno više nema pomoći .... nadam se da sam bila od koristi i jasna [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>