RE: Serklaž / cerclage (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


anajid -> RE: Serklaž / cerclage (12.5.2012 18:51:12)

Zene interesuje me jel postoji neki rok za stavljanje serklaza.?Ja sam bila na kontroli 04.05.Doktorica je rekla da je sve u redu,grlic cvrs,zatvoren.Kaze praticemo i narucila me opet 23.05. na kontrolu.Prvu trudnocu sam iznela bez problema uz Partusisten,a kretala sam se poprilicno,porodila se dan pre termina.Sve ovo pisem jer sam pre 5 godina imala konizaciju.

Zaboravih pomenuti da sam cula da serklaz nije uopste bezazlen,da moze izazvati kontrakcije,bakterije,krvarenje i sto nekih cuda,pa doktori uglavnom izbegavaju ako nije preko potreban[sm=zmeden.gif]




Alexis79 -> RE: Serklaž / cerclage (12.5.2012 23:07:13)

Kao trebalo bi serklaz uraditi do najkasnije 16-17 nedelje mada po potrebi moze i kasnije.
Ako ti je dr. rekla da ti je grlic dobar nemoj onda da se razmisljas.
Meni ga vidis rade iz predostroznosti .

A ovo da serklaz nije bezazlen nisam cula.....,sad me malo baci u razmisljanje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image].
Jos se meni pojavila eserihija u mokraci po prvi put u zivotu pa mi je dr. ukljucio garamicin pred intervenciju.




Dve_srece_najvece_ -> RE: Serklaž / cerclage (12.5.2012 23:57:37)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa mislim da je to zavisi od bolnice , u Su je trebalo poneti spavacicu , papuce i to je to i dr rade od devet i oko 12 se pacijenti pustaju kuci
ali to je u SU bolnici ne znam kako je u drugim



Ja sam rano radila serklaz, oko 14-te nedelje, ali sam nocila u bolnici...tj prva noc posle serklaza sam ostala u bolnici da me prate...i ujutro pushtena kuci... Nisam znala da ikome rade u dnevnoj bolnici, jer ipak je u pitanju totalna anestezija trudnice.


Ne plashite se serklaza, meni je on bio neshto najbolje... stavljen vishe iz predstroznosti jer je grlic krenuo da se smanjuje, ali znachio mi je da budem opushtena celu trudnocu...Shto pre se stavi to bolje... a manje je opasan od recimo amniocenteze, jer se samo ushiva grlic, materica i beba se ne diraju [sm=smiley1.gif]




anajid -> RE: Serklaž / cerclage (17.5.2012 20:02:11)

Ja sam se u ponedeljak narucila za konsultacije za serklaz.Do sada dr tvrde da je grlic u jako dobrom stanju i da ne treba serklaz,ali da ce me pratiti.Mene strah jer sam imala konizaciju pre 5 godina.Oni navode kao prednost sto je od toga vec proslo 5 god i sto sam imala vec jednu trudnocu,koju sam bez problema iznela.E sad videcemo,ne bi me ovako bilo strah ali obzirom da su blizanci ne bih da rizikujem.Ali doktori opet najbolje znaju i njima najvise verujem.U ponedeljak cu i kod dr koji mi je radio konizaciju.




Olga75 -> RE: Serklaž / cerclage (17.5.2012 22:29:21)

eto vidis ista bolnica a samo dve godine razlike i druga pravila [sm=smiley1.gif]




Alexis79 -> RE: Serklaž / cerclage (18.5.2012 19:07:23)

Evo mene dosla iz bolnice.
Procedura se  ocigledno razlikuje od grada do grada.
Evo kako je u Kg-u.
Potrebno je uraditi briseve ,k.sliku i urin.Mada vam k.sliku i urin ponavljaju cim vas prime na odeljenje.
U ponedeljak su me primili u bolnicu .
Smestili su me na odeljenje i po uzimanju krvi i davanja uzorka urina uradjen je Uz.
Potom ide provera kod "brice" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Tj . med.sestra pogleda da li ste se dobro obrijale ili treba ponovo.Mozete sami , a mogu i one.
Posle 18 h se nista ne jede.
U 19 h se stavljaju 3 mikroklizme .
Tecnost se uzima do 24 h ,a posle toga i narednog jutra nista ,tek posle intervencije.
Intervencija traje kratko ,mozda 15 -tak minuta sa sve pripremom.
Ja sam se malko teze probudila.
Po povratku na odeljenje ukljucuje se boca infuzije  u koju se dodate 2 ampule Partusustema tzv.tokoliza .
E to mi je bio najgori deo ,jer sam je zbog jakog lupanja srca i drmanja veoma tesko podnela .Iako se daju 2 kom Vepamila uz to tih 5-6 sati je bilo mucenje.
I to se daje i tog i sledeceg dana.
Ukljucuje se i Gynipral na 4 sata.
Nas tri smo radile istog dana serklaz i sve smo povracale oba dana.I devojke koje su bile sledeceg dana na programu su isto prosle.Katastrofa.
Danas se osecam dobro nemam nikakve bolove ,ali me tokoliza namucila.
Ustvari moj dr. kaze da nam je to od anestezije jer se koriste neke nove na bazi soje i da ih svi veoma tesko podnose.
Ne znam od cega je bilo ,ali sam se osecala uzasno.

Sve je to proslo i sad sam ok.




anajid -> RE: Serklaž / cerclage (19.5.2012 13:37:16)

Alexis super,drago mi je da je i to proslo,sada si sigurnija.Ipak su to tri bebe,treba uciniti sve da sto duze ostanu u trbi.Ja sam vec pisala o mom slucaju.Znacu vise u ponedeljak.Meni se ne ide,ali ako bude bilo potrebe za serklazom necu se ni sekunde razmisljati.Slusacu svog doktora,kako on kaze tako cu uraditi.Proci ce i to sve,a najbitnije mi je da bebice budu dobro.[sm=bravo.gif]




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (19.5.2012 14:17:33)

[sm=bravo.gif]alexis,i to si pregrmila,sad mozes da se opustis i uzivas!




ishler -> RE: Serklaž / cerclage (30.5.2012 16:14:09)

Mene je ginekolog upravo oabestio da mi je na grlicu ostao rascep od porodjaja i da cu u narednoj trudnoci morati obavezan serklaz.
Inace sam trudnocu predhodnu provela 5 meseci na tokolizi 24h zbog kontrakcija.
Od same pomisli me muka hvata,ono sto me interesuje da li je neko imao rascep i radio serklaz?[sm=smiley19.gif]




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (30.5.2012 17:11:46)

ajoj,ishler [sm=smiley13.gif] ne znam nista o tome...
i ja se bojim druge trudnoce,jer sam u prvoj mirovala od 22.ge nedelje,zbog skracenog grlica i mogucnosti stavljanja serklaza...u drugoj ce mi sigurno biti veoma potreban[sm=smiley13.gif]




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 21:36:31)

Von kolko ti je bio skraceni grlic




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:20:11)

spoljasnji na 1cm,a unutrasnji 3,5..mislim pod prstom je ocenila 1cm,a kad se radi uz onda meri unutrasnji deo..nije mi bilo bas jasno..ali sam jako nisko nosila,pa je beba sve to pritiskala![sm=zmeden.gif]




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:23:25)

Meni je reko posle gin. pregleda, a za unutrasnji nista neznam. Seca se da si ti imala skraceni grlic, a jesi bila otvorena i dali su ti predlagali serklaz




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:27:44)

nisam bila otvorena,samo je bio razmeksan,to ne valja..jer je vec bio razmeksan u 21oj nedelji[sm=zmeden.gif]
morala sam da mirujem 2 nedelje,pa je dr pratila da li mi se stanje pogorsalo,posto nije,sve je ostalo isto,nije mi radjen serklaz...ali mi je uveden i ginipral i mirovanje..skoro strogo!
a koliki je tebi posle pregleda? trazi da ti radi uz[sm=smiley1.gif]
pazi,meni je bio izravnat grlic bukvalno cim sam usla u 9ti mesec,znaci spremna za porodjaj,samo sto nisam imala kontrakcije...a otvorila sam se za tren,bas zbog toga!




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:29:50)

Ja sam tek 15 ta grlic sktacen na 1 cm , razmeksan i uloziva za jedna prst katastrofa [sm=smiley13.gif]




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:34:13)

bogami,nije za zezanje..sta ti savetuje dr? moja zaova je odradila serklaz i bila mirna do kraja...
a ti ne mozes ni da mirujes[sm=smiley13.gif]




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:39:24)

Da mirujem i da nenosim nista tesko, Marta svakako nije navikla na ruke, jedino sto je prebacim iz krevetca u sedalicu ili na pod to je svo nosenje a od danas to radi mm. Tesko mi je mirovanje sa troje dece boze moj sta mi Bog da ...




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:42:48)

znam,ni ja moju ne nosim,ali ipak je treba premestiti,jos ne znaju same[sm=smiley36.gif]
neka ti tm pomaze sto vise,izbegavaj da teglih i odmaraj (znam da je lako reci)..a ako je i nuzda odradi serklaz i bices mirna!
nadam se da ce sve biti u redu i da se stanje nece promeniti!
a kad ides ponovo na kontrolu?




Anoniman -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:46:36)

Ustvari moj dr. kaze da nam je to od anestezije jer se koriste neke nove na bazi soje i da ih svi veoma tesko podnose.


Au! Znači, oni što su alergični na mleko (related soja) moraju sada već i da pitaju koju vrstu anestezije primaju!?




jovicaa -> RE: Serklaž / cerclage (11.6.2012 22:52:39)

vonavoj i ja sam odrzavala prvu trudnocu, imala sam skracen grlic od dvadeset_ i neke nedelje, tako nesto kao ti. u devetom mesecu sam bila prst i po otvorena.
to sto si prvu trudnocu odrzavala ne znaci da ces i drugu, to uopste nije pravilo.
ja se jako plasim da cu opet odrzavati... ali ginekolog mi je rekao da cemo videti. ne mora da znaci... moja sveki je imala serklaz i otvarala se, krvarila u prvoj trudnoci, a u drugoj nista, znaci nema pravila....
mislim hocu samo da kazem da jedna trudnoca ne mora da ima veze sa drugom, a strah koji ja osecam od serklaza, otvaranja, lezanja, lekova.... uf bas se plasim.. ali nadam se da ce sve ostati na strahu




vonavoj -> RE: Serklaž / cerclage (12.6.2012 21:55:53)

znam jovicaa da nema pravila,ali strah uvek postoji[sm=smiley13.gif]




anajid -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2012 18:43:04)

Evo mene stigla sam.Sve je super proslo.Ugradjen mi je serklaz bez anestezije,bilo je neugodno i po malo bolno,ali je bas kratko trajalo,najduze 10 minuta.Odlezala sam nekih pola sata,sat i kuci.[sm=bravo.gif]

Sada me nista ne boli,moram mirovati par dana a posle toga kao i do sada umereno kretanje.Doktor kaze da je grlic u odlicnom stanju,ali eto on ne zeli nista da rizikuje,pa je serklaz uradjen preventivno.




jovicaa -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2012 20:56:24)

anajid a zasto preventivno serklaz[sm=zmeden.gif] uopste ne kontam, ako je sve ok..




anajid -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2012 21:43:41)

Jovice zato sto mi je pre 5 godina radjena konizacija,odnosno malo mi je skracen grlic tom operacijom.Sa Andrijom sam prosla bez serklaza (pila Partusisten) a sada posto su blizanci,dr nece da rizikuje.




ishler -> RE: Serklaž / cerclage (21.6.2012 22:53:46)

Eh i meni sleduje serklaz,ali me interesuje sme li se sa njim u bazen,koliko se mora biti oprezan itd?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>