RE: Serklaž / cerclage (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Di_U -> RE: Serklaž / cerclage (3.7.2012 12:25:24)

Cao svima,
Ja sam u 14. nedelji blizanacke trudnoce.
Prosle godine u oktobru sam imala spontani u 7. nedelji, a onda i LOOP eksciziju zbog CIN-a gdje mi je vrlo malo skracen grlic (2-3 mm).
Dr koji me je tada operisao kaze da serklaz uopste nije potreban a dr iz DZ hoce preventivno da ga odradi.
Grlic je za sada ok, pa sam iskreno skroz zbunjena, da li da radim ili ne. [sm=zmeden.gif]
Mm je protiv, a ja se bojim da ako ne uradim da nesto ne krene kako ne treba, a bojim se i da idem u totalnu anesteziju sada u trudnoci ako bas nije potrebno.
Dajte neki savjet....[sm=smiley13.gif]




lanajelena -> RE: Serklaž / cerclage (3.7.2012 12:46:53)

Isti slucaj je bio i kod moje drugarice,jedan je zahtevao serklaz,drugi nikako i odlucila je da ga ne radi evo uspesno gura ali zato lezi svo vreme i stoji joj duzina ali tu odluku samo ti mozes da doneses [sm=smiley13.gif]




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (3.7.2012 12:49:25)

nerazumem, zasto nije htela da joj se radi? jel to nesto steti trudnoci, ja bi bas htela da mi urade da nerazmisljam i da nisam vezana za krevet.
Za dve nedelje idem kod dr. ako budem otovrena jos samo pola prsta radi ce mi ako ne nista i onda cu morati da lezim svo vreme.




jovicaa -> RE: Serklaž / cerclage (3.7.2012 13:08:56)

ako je grlic cvrst i normalan, ja ne bih radila verovatno. ne znam zasto preventivno stavljaju serklaz... uostalom ako krenes da se otvaras mogu da ti ga stave i u sledeca 2 meseca.
ali daa sam na mestu tije zelela bih serklaz... ali ona je vec malo otvorena...




Di_U -> RE: Serklaž / cerclage (3.7.2012 15:39:44)

Meni je malo frka zbog same procedure.
Ipak je to dodatni stres kojem se ne treba bez potrebe izlagati.... Pogotovo neko ko je panicar i kukavica kao ja.... [sm=smiley19.gif]
Totalna anestezija, ceprkanje po grlicu i sl. Jos serklaz ne moze da mi uradi dr koja me vodi nego neki drugi dr. u bolnici. Koji, ne znam...
Da su mi rekli da grlic nije ok pa da zbog toga moram da prodjem sve to ne bih razmisljala uopste, a ovako mi nije bas svejedno.
Mozda bi bilo ok da trazim od nje da mi prati grlic u toku ovog mjeseca pa ako bude nekih izmjena da uradim, a ako ne onda nista. Sta mislite?
Da li postoji krajnji rok za postavljanje serklaza? Ona mi je rekla da se stavlja od 16 nedelje pa nadalje!?




Sanjchi011 -> RE: Serklaž / cerclage (3.7.2012 19:03:32)

Evo i ja da se javim.U 18-nedelji sam i do sad me pregledalo bar 4 razlicita doktora i poslednja u Institutu gde sam lezala zbog amnio, rece da mi je cepan grlic i da ce mozda trebati serklaz. Bila sam skroz zbunjena jer mi je cak radjena kolposkopija pa nije bilo reci o tome.Sta mislite, da li jemoguce da je ona pogresila. Dr.kojoj beskrajno verujem na pregledu pre 2 nedelje rece, duzina 3cm,cvrst i sve ok. Nemoguce da dodje do cepanja spontano?




ishler -> RE: Serklaž / cerclage (4.7.2012 22:01:14)

Meni je pocepan grlic prilikom porodjaja i sleduje mi sada serklaz.
Mogu i da ne radim ali verujem svom doktoru koji je izvrstan strucnjak da je tako najbolje.
Sto se tice blizanacke trudnoce ja bih uradila za svaki slucaj,procedura je kratka a ipak ima velike sigurnosti[sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Serklaž / cerclage (4.7.2012 23:18:24)

diu mozda da trazis misljenje jos nekog lekara, ako nemas poverenja u tog kod koga vec ides?




anajid -> RE: Serklaž / cerclage (5.7.2012 5:47:34)

Di U procitaj na prethodnoj strani moje postove,moje iskustvo ti je najsvezije a i najslicnije.Isto mi je radjena konizacija pre 5 godina.

Grlic je sada u odlicnom stanju,sto mi je i dr ponovio i prilikom samog stavljanja serklaza.Radila sam bez anestezije,

Jeste mozda malo stresa,ali ja bih ti svakako preporucila jer ces biti mirnija i psihicki.

I ja sam bila u fazonu sta ce mi kad je sve OK,ali evo proslo i to.Meni je tesko jer imam malo dete i ne bih mogla mirovati tj.tesko bih to izvela.Odluka je naravno samo na tebi.
Srecno i javi nam sta si resila!




jovicaa -> RE: Serklaž / cerclage (5.7.2012 17:03:48)

sigurno lekar zna zasto kaze da se stavi serklaz. da meni moj gin kaze stavila bih zato sto mu verujem i znam da nije panicar. ali to sto kazee anajid kad se setim mirovanja, uzas, pomislim da bih mozda i ja volela da ga imam




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (6.7.2012 12:50:45)

I ja bi bas volela da mi ga stavi ali nemogu ja o tome da odlucujem, u svakom slucaju nemoze nista da skodi samo mozes da uzivas opusteno u trudnoci.




Djidjica -> RE: Serklaž / cerclage (16.7.2012 22:59:07)

Cao svima, meni je uradjen serklaz u 15-oj nedellji zato sto mi je grlic skracen na 23mm,a kazu da je ispod 30mm rizicno. Ne brinem se mnogo zato sto su i mama i sestra imale i hvala Bogu sve se uspesno zavrsilo. SAda pijem partusisten i varapamil a za par dana pocinjem sa utrogestanom (vaginalete) Mene samo brine da li cu moci svadbu da izguram koja je u septembru,a doktorka ne moze da mi garantuje,sto nije ni cudno,ne znas kako ce u normalnoj trudnoci da bude a kamoli sa serklazom...ne znam sta da radimo da li da je otkazujemo ili da rizikujemo
[sm=zmeden.gif]




Dve_srece_najvece_ -> RE: Serklaž / cerclage (16.7.2012 23:53:18)

S obzirom da ti je serklaz stavljen na vreme, tj pre nego shto si krenula da se otvarash, mislim da ti svadba nece predstavljati problem. Ja sam imala svadbu (i to svoju) u 7-mom mesecu blizanachke trudnoce sa serklazom [sm=smiley1.gif]

I inace citajuci ovu temu mislim da panicite bez potrebe. Serklaz je nesto sto ce vam POMOCI, i moze samo da vam bude laksa i lepsa trudnoca, mozete da se krecete i druzite normalno...naravno...sve ovo ako je serklaz stavljen na vreme.... Serklazi koji se stavljaju kad ste vec napola otvoreni i sl pomazu ali zajedno sa mirovanjem.




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (17.7.2012 11:01:09)

Ja danas idem na kontrolu, i iskreno se nadam da ce reci da mi se stavi ( Mada ovde kod nas bas retko kome to rade a nije mi jasno zasto) Eto ja sam od 15 te nedleje otvorena pola prsta i grlic mi je 1 cm i razmeksan pa mi nisu stavili dok su eto djidjici stavilili i ako joj je skraceno na 23 , neznam dali mogu da ga trazim ipak ima dosta do kraja [sm=smiley13.gif]




Djidjica -> RE: Serklaž / cerclage (17.7.2012 11:15:03)

I ovo je moja svadba [sm=smiley36.gif] zato sam se malo i zabrinula kako cu izdrzati. Nesto sam malerozna u zadnje vreme [sm=smiley16.gif]
I ja mislim da je serklaz odlicna stvar da mozes biti opusteniji,ali ipak moramo da se cuvamo, bez dizanja teskih stvari i savijanja da konci ne bi popustili [sm=smiley13.gif]




tijatija -> RE: Serklaž / cerclage (17.7.2012 11:34:48)

I ja mislim da je super stvar i ovako moras se paziti ali ovo kao da uliva neku sigurnost. Ipak se ti konsutuj sa dr. u vezi svadbe eto ja sam cak i otvorena pazim se koliko mogu , imam troje male dece ... Ja mislim da nebi trebalo stvarti neki veliki problem oko svadbe ...




Dve_srece_najvece_ -> RE: Serklaž / cerclage (17.7.2012 13:33:52)

Ja svakako nisam nishta teshko radila, ali bar se nisam tripovala da ce mi beba ispasti ako se otvorim, kako su me neke "divne" osobe plashile... meni se serklaz pruzio potpunu mentalnu sigurnost i opushtenost...nisam se bojala da cu se otvoriti ako budem shetala sat vremena i sl, normalno sam se ponashala, osim teshkih fizichkih poslova.

Tijatija, mislim da bi tebi trebali da stave... meni su stavili jer mi se grlic skratio izmedju 9-te i 12-te nedelje, pa sam u 14-toj dobila serklaz...a skinuli u 36-toj.




reve84 -> RE: Serklaž / cerclage (8.6.2013 21:18:40)

Zdravo devojke

Evo malo da osvezimo ovu temu...Ja sam sada 13 nedelja trudnoce i za 2 nedelje bih trebala raditi preventivno serklaz u Visegradskoj. Zna li neko kakva je procedura za serklaz tamo, koliko se lezi i sl.?

Hvala unapred!




jelenazvezda -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2013 0:44:25)

jel moze meni neko sa iskustvom da objasni,kada se moze stavljati serklaz tj u kojoj nedelji i koliko treba biti otvoren da bi to dr predlozio
hvala unapred




mine -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2013 11:53:09)

Cervix 25 mm. Tunelizacija. viseplodna trudnoca-indikacije za isti.
Obicno do 25 nedelje najkasnije, nek radi i kasnije. najbolje pre dvadesete. Bitno je da nema kontrakcija, u suprotnom tesko je uraditi serklaz.
A predlog dr svakako zavisi i od njegovog iskustva i zasto je doslo do skracivanja..
Cuvaj se. Miruj za sada.
IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

jel moze meni neko sa iskustvom da objasni,kada se moze stavljati serklaz tj u kojoj nedelji i koliko treba biti otvoren da bi to dr predlozio
hvala unapred





reve84 -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2013 21:05:05)

Ja idem sutra da uradim serklaz. 14 nedelje sam sada...Idem zbog prevremenog otvaranja u prethodnoj trudnoci tako da mi je sad preventivno iako mi je grlic razmeksan i uloziv za jagodicu prsta vec sada.




jelenazvezda -> RE: Serklaž / cerclage (18.6.2013 23:17:12)

hvala vam mine i reve,ja sam se danas bas razocarala u dr,zakazan mi je bio ekspertni i kad sam otisla moja dr je otisla na odmor,poludela sam,sreca pa je hteo da me primi drugi dr,zatim sam je danas zvala 4 puta gde mi je sveki put govorila da je nazovem kasnije i na kraju mi se 2 puta nije javila,a ja pojma nemam sta dalje :(((




reve84 -> RE: Serklaž / cerclage (21.6.2013 18:02:24)

Evo mene sa svezim informacijama o serklazu. U sredu mi je stavljen u cetvrtak kuci. Radjeno u opstoj anesteziji ...nista me posle nije bolelo...ukljucili su mi samo jedan antibiotik taj dan i jednu bocu tokolize. Sad kuci mirujem...
Jelena sto se tice kada se radi..meni moj profa kaze da se preventivno radi do 14, 15 nedelje ali ako postoji potreba radi se i kasnije. Meni su hteli prosle godine da rade u 26 nedelji ali je bilo kasno.
Bolje pojuri jos neko misljenje ako nemas poverenja u tvoju doktorku.

Pozz!




jelenazvezda -> RE: Serklaž / cerclage (21.6.2013 18:08:50)

hvala reve,za sad su mi se smanjili bolivi,idem za dve nedelje na detaljan pregled pa cemo videti sta ce dr reci,poslednji put je bila na odmoru pa me je pregedao drugi dr [sm=smiley13.gif] po njegovom se beba malo pomerila na gore,tako da je moguce i da sam se zatvorila,nemam pojma




zoruleee -> RE: Serklaž / cerclage (19.7.2013 22:14:19)

meni je uradjen serklaz u frontu jer sam bila otvorena 3 prsta kad sam dosla na kontrolu,inace imala sam pobacaj,radila sam u 21-oj ned,a sad sam 22.ned:)ok sam samo normalno se ponasam sedim lezim ne radim nista po kuci tesko i ne izlazim iz kuce,jel to ok?kontrola mi je za nedelju dana,nacelnik mi je pregledao grlic bio je super,a terapija mi je sad indometacin na 6h i bensedin ujutru i uvece 2,5mg i pila sam pancef do danas protiv infekcija,jer mi se cesto vraca eserihija,sad mi kao malo ide sekret normalne boje ali se plasim da li se nekome to desavalo?? :((




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>