RE: GLUTEN (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Jeca* -> RE: GLUTEN (28.11.2010 15:37:53)

a verovala ili ne, posto mi se cini kao da opisujes moje dete kad je bilo malo, Luka i sad kad nesto pojede sto mu nije "leglo" placucka po celu noc u snu. Izgleda ima bas osetljiv stomak. Jbg...tako nam se zalomilo. Ali sam ja isto od kako se rodio uvek i puno vodila racuna. Sad jede SVE, ali bas SVE, ali postepeno, pomalo, pazljivo....




Snelle -> RE: GLUTEN (2.12.2010 1:01:45)

Kolika je verovatnoća da dete koje ima alergiju na kravlje mleko razvije alergiju i na gluten? Da li uopšte to ima neke veze?




mejvis -> RE: GLUTEN (2.12.2010 9:29:00)

Ja mislim Snelle da to nema veze jedno sa drugim!
Jedino što je možda dete sklono alergijama generalno pa se onda povećava verovatnoća da bude alergično i na gluten, ali ne bi trebalo da je povezano.




Daca88 -> RE: GLUTEN (4.1.2011 11:51:14)

Mame imam jedno glupo[sm=zmeden.gif]pitanje.
Gluten se sada po novom uvodi sa punih 6 meseci.
Moja beba će za 2 dana da napuni 6 meseci,i htela sam da krenemo sa milupa 7 corn pahuljicama(pšenica,ječam,ovas,pirinač,kukuruz i još nešto ne sećam se ali čitala sam u Rodiću na kutiji)
...E,sad pošto se Alen rodio u 37+4 GN,a po neonatološkoj proceni je bio star 36 nedelja...
Da li onda da sačekam 6 meseci+4 nedelje(kada bi on po neonatologu jelte napunio 6 meseci)
ili da mu dam za 2 dana kad po rođenju navršava punih 6 meseci...
Možda je sve to velika glupost,ali ipak da pitam,jer sam negde čitala da neonatolozi bebe rođenim naprimer u 7 mesecu trudnoće,računaju zrelim tek na dan zapravog termina[sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: GLUTEN (4.1.2011 11:59:29)

Moj savet ..opusti se [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] nemora SVE biti  po  PS-u i nemora sve u dan tacno,  ja sam sve uvodila po tome  kako je ona sta jela i videla da li je spremna,  i uvela sam malo pre 6 meseca [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minavb -> RE: GLUTEN (4.1.2011 12:02:38)

Sve zavisi od deteta. Vanja je par puta pojeo malo keksolina koji sadrzi gluten i po celu nic se vrteo i budio. Verovatno su ga mucila crevca. Danas cu da mu ubacim malo ovsenih pahuljica u rucak pa cemo da vidimo.




madre -> RE: GLUTEN (4.1.2011 14:26:06)

mi smo danas probali gluten- keksolino sam napravila sa ad mlekom. danas smo napunili 7 meseci. mislim da to nije ni rano ni kasno. nadam se da nece biti nikakve reakcije.




Daca88 -> RE: GLUTEN (10.1.2011 18:21:19)

Čitam da je kaka kod nepodnošenja glutena siva vodenasta masa,jako smrdljiva,Da li to može da bude isključivo tako.
Alen otkad mu dajem frutolino kako braonkasto-žučkastu stolicu nije vodenasta ali dosta je retka,ali ne smrdi ništa više nego inače.
Malo sam se uplašila[sm=smiley13.gif]




Kvini -> RE: GLUTEN (7.2.2011 17:03:51)

Ja sam pazila da ne dajem bebi prerano gluten, kravlje mleko, bla, bla... Sto god kupujem, citam k'o luda sastojke da vidim ima li glutena, mleka, soli. I onda procitam ovako nesto:

"As a result of the research described above, and other evidence, many doctors now think that between the ages of four and six months is the best time to carefully start introducing gluten, in small amounts, to the baby’s diet, while the mother continues to breastfeed. In 2008, the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition published a “position paper” that said, in part, “It is prudent to avoid both early (before 4 months) and late (7 months) introduction of gluten, and to introduce gluten gradually while the infant is still breast-fed, inasmuch as this may reduce the risk of celiac disease, type 1 diabetes mellitus, and wheat allergy.”

U sustini, najbolje vreme za uvodjenje glutena je izmedju 4 i 6 meseci. Na to sam vise odlepila! Ne znam vise sta je najbolje za moje dete, danas citam jedno, sutra drugo. I tako sam ja pocela vec da dajem pomalo gluten. Sta vi mislite o ovome?




bebablue -> RE: GLUTEN (7.2.2011 17:55:23)

Mi smo prosle nedelje bili u savetovalistu i dr je rekla da krenemo sa hranom koja sadrzi gluten, a beba ima 6.5meseci.




Nensi* -> RE: GLUTEN (7.2.2011 20:03:59)

Ja sam nesvesno pre mesec ipo dana dala Vuku kasicu koja sadrzi gluten,nekako mi je to promaklo...Sva sreca nije bilo reakcije...Danas sam mu dala Milupa 7-corn pahuljice prvi put...




Snelle -> RE: GLUTEN (7.2.2011 22:01:04)

Ja sam svom detetu uvela gluten sada, sa 8 meseci. Do sada nikakvu rekaciju nije imala, osim onu da joj se sviđa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Nensi* -> RE: GLUTEN (7.2.2011 22:58:48)

Snelle,sta si joj sve davala sa glutenom?




New Mom -> RE: GLUTEN (7.2.2011 23:18:17)

IZVORNA PORUKA: bebablue

Mi smo prosle nedelje bili u savetovalistu i dr je rekla da krenemo sa hranom koja sadrzi gluten, a beba ima 6.5meseci.

Tako smo i mi savetovani i započeli.




Snelle -> RE: GLUTEN (8.2.2011 12:26:54)

IZVORNA PORUKA: nensi27

Snelle,sta si joj sve davala sa glutenom?


Nesni, davala sam joj mleveni keks, naravno posni, bez mleka, jer je alergična, onda Milupine 7 corn pahuljice, grisolino, čokolino. To je to za sada.




Nensi* -> RE: GLUTEN (8.2.2011 12:38:53)

Sve to? Uuuuuu,super,sad cu i ja polako da mu prosirim meni [sm=smiley1.gif]
Nisam ni znala da sme cokolino [sm=smiley1.gif]




Nensi* -> RE: GLUTEN (9.2.2011 8:28:05)

Kakva bude reakcija ako se javi alergija na gluten? Sinoc je Vuku skroz pocrvenela brada,pre toga je jeo 7-corn,mada on je vec jeo gluten i pre u jednoj kasici koja sadrzi psenicne i zobene pahuljice i nije mu bilo nista...Mozda to ni nema veze sa ovim sto je jeo,mozda je iziritirao bradu od trpanja svega u usta,ali reko' da proverim kakva je reakcija...Praticu kako ce biti dalje...




Trudnicica83 -> RE: GLUTEN (9.2.2011 18:31:11)

Sad citam sta je ko i kad davao i vise nemam pojma kad da uvedemo taj gluten. Imamo 6 meseci i nedelju dana i razmisljam da bi mozda trebalo za nedelju-dve da ga uvedem. I sad, sta je najbolje da joj dam, a da sadrzi samo 1-2 namirnice, jer smo zasad uveli samo povrce i to ne sve, a od sledece nedelje ce jesti i jabuku. Ovaj 7-korn Milupin mi se ne svidja jer ima gomilu zitarica..jel ima sta jednostavnije? a da ne bude onaj griz sto se pravi sa kravljim mlekom (sto mi jedemo), jer kravlje nismo uveli..[sm=zmeden2.gif]




Nensi* -> RE: GLUTEN (9.2.2011 18:59:07)

Ja sam nesvesno dala Frutekovu vocnu kasicu koja ima psenicne i zobene pahuljice...Mozda da probas to,ima jabuku,bananu i krusku...Ali samo ako ste uveli sve to...




Trudnicica83 -> RE: GLUTEN (9.2.2011 19:03:49)

Hm, nismo nista od toga uveli..[sm=smiley36.gif] Nisam jos voce, jos uvek smo na povrcu, od sledece nedelje krecem s jabukom. Mada, svakako necu jos bar dve nedelje davati gluten, pa mozemo do tad jos nesto uvesti.




Kvini -> RE: GLUTEN (9.2.2011 19:30:26)

Ima Hippova kasica jabuka+banana+decji keks, na njoj pise od 5 meseci, mozda to? Kad uvedes bananu i jabuku.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




gagana83 -> RE: GLUTEN (9.2.2011 19:43:03)

IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Sad citam sta je ko i kad davao i vise nemam pojma kad da uvedemo taj gluten. Imamo 6 meseci i nedelju dana i razmisljam da bi mozda trebalo za nedelju-dve da ga uvedem. I sad, sta je najbolje da joj dam, a da sadrzi samo 1-2 namirnice, jer smo zasad uveli samo povrce i to ne sve, a od sledece nedelje ce jesti i jabuku. Ovaj 7-korn Milupin mi se ne svidja jer ima gomilu zitarica..jel ima sta jednostavnije? a da ne bude onaj griz sto se pravi sa kravljim mlekom (sto mi jedemo), jer kravlje nismo uveli..[sm=zmeden2.gif]

Mozes Lino Grisolino samo je on meni mnogo sladak.
A sto ne bi 7 corn?





gagana83 -> RE: GLUTEN (9.2.2011 19:45:44)

Babyking ima nekoliko vrsta psenicnih pahuljica
Vidi OVDE




Trudnicica83 -> RE: GLUTEN (10.2.2011 11:17:01)


IZVORNA PORUKA: gagana83

A sto ne bi 7 corn?



Gagana, zato sto ima vise vrsta zitarica u sebi, bojim se da joj ne bude tezak za stomak, pa da se posle tripujem..[sm=zmeden.gif]

pogledacu ovaj link koji si postavila, hvala [sm=smiley1.gif]




gagana83 -> RE: GLUTEN (10.2.2011 15:36:07)

Ja sam dobila savet od pedijatra da krenem upravo sa 7 corn pahuljicama i nije bilo nikakvih problema a moje dete inace ima vrlo osetljiv stomacic.
Pogledaj ove Babyking,ima ih u Maxi-ju,ima i varijanta samo psenicne pahuljice sa vanilom i cimetom.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>