RE: GLUTEN (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dijana1* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 0:21:44)

Vidim da je vecina gluten uvela oko 6 meseca. K je juce napunio 6 meseci pa cu mu polako uvoditi u ishranu. Secam se da sam Vuku stavljala malo mlevene plazme u slatke kasice.




Misha i Ljisha -> RE: GLUTEN (19.6.2014 6:47:23)

Dijan niposto plazma[sm=jezicek.gif], Kosta ti ima gasove a plazma ce samo pogorsati situaciju. Probaj bolje petit keks ili nesto slicno. Plazma jako nadima




milicicak -> RE: GLUTEN (19.6.2014 7:04:18)

Plazma sadrzi proteine soje, verovatno je Dunja zbog toga imala problem sa gasovima. Ja sam pocela sa grizom, pa hleb i onda dala plazmu (posnu ali svejedno) a kad sam otkrila Nestle zitarice sa glutenom, sunce me ogrejalo [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: GLUTEN (19.6.2014 7:07:53)

da da i ja sam se drzala griza[sm=smiley36.gif] i hleba




branki* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 8:08:36)

gluten sam uvela bozi sa nekih 7 meseci,moguce malo pre,ne secam se tacno...u vidu hleba da gricka i keksa,zlatni pek je bio prvi jer ne sadrzi mleko.




dijana1* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 8:56:11)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Dijan niposto plazma[sm=jezicek.gif], Kosta ti ima gasove a plazma ce samo pogorsati situaciju. Probaj bolje petit keks ili nesto slicno. Plazma jako nadima



Boze dragi kako li sam ja othranila Vuka[sm=smiley36.gif]pa ja pojma nemam[sm=smiley36.gif]
A reci mi za griz, jel se to neki bebeci specijalno kupuje ili onaj obicni sto pise bebi krupica. A palenta? Moze i ona.
Kako je najbolje da spremam sa vodom ili AD mlekom?




branki* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 9:25:39)

nema bebeceg griza,kupi obicni,mada ima i onaj grizolino,ali ga ja nisam nikad kupovala,uzimala sam onaj griz sa slikom decaka.palentu isto mozes,kupis obicnu,ona cak i ne sadrzi gluten,jer je od kukuruza.palentu pravis sa vodom,a za griz ne znam,ja sam pravila sa kravljim mlekom kasnije kad sam ga uvela.cini mi se da ad mleko ne moze da se kuva,a griz ipak treba da se skuva.




Misha i Ljisha -> RE: GLUTEN (19.6.2014 9:29:16)

Dijana ne postoji bebeci griz hihihi bilo koji. Ti ga prvo kuvaj u vodi Torbicin recept 2dl vode i dve kasike griza.[sm=jezicek.gif]

Moja d nije htela ni keksolino ni cokolino ma nista od tih kupovnih osim one milupe obicne pirincane a i to je "brzo" prestala da jede. Ne svidjaju joj se takve stvari.Ja sam griz dugo dugo pravila bljutav tj nesladjeni tek u poslednje vreme stavim pola kasicice secera (moj tata stalno kuka kako Dunji dajem tako da jede griz i da sam bezobrazna[sm=smiley36.gif])





Ana RR -> RE: GLUTEN (19.6.2014 9:31:42)

Dijo, imaš Milupine pahuljice koje sadrže gluten. Ja sam pre njih kupovala nego običan griz, jer se ne kuvaju i možeš ih spremiti sa ad mlekom ili sa vodom (zavisi koje kupiš).




Klarita -> RE: GLUTEN (19.6.2014 9:36:57)

Juuu, ja sam K uvela gluten sa punih 8 meseci. Dala sam joj vece uoci da napuni 8, koricu hleba i nikad necu da zaboravim kako je drzala u saci i nije htela da je pusti i kupala se sa njom. I dan danas obozava testenine i hleb (koji je skoro izbacila iz ishrane, jede sad pomalo, par zalogajcica tek, zbog tezine)
I ja sam pre za pahuljice nego za griz[sm=zmeden.gif] a, i ruku na srce par puta sam probala da joj skuvam i svaki put mi zagoreo[sm=hudicek1.gif]




branki* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 9:39:35)

klarita,kako ti bre zagoreo griz[sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: GLUTEN (19.6.2014 9:57:32)

I ja sam tek sa punih 8 uvela gluten (ili čak sa punih 9? hm, ne sećam se više..).




Klarita -> RE: GLUTEN (19.6.2014 11:04:35)


IZVORNA PORUKA: branki

klarita,kako ti bre zagoreo griz[sm=jezicek.gif]

Pa, bre, stvarno, ne salim se[sm=smiley9.gif] zgrudva se skroooooz i zalepi za dno serpice ili loncica i smrdi na goretinu [sm=smiley11.gif]




dijana1* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 11:10:30)

Taj i imam plava vrecica i na njoj bata. Ko pita taj ne skita [sm=jezicek.gif]
Cim se probudi napravicu mu malo griza sa vodom i smem li da pomesam sa jabukom i breskvom?




Misha i Ljisha -> RE: GLUTEN (19.6.2014 11:27:29)

IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: branki

klarita,kako ti bre zagoreo griz[sm=jezicek.gif]

Pa, bre, stvarno, ne salim se[sm=smiley9.gif] zgrudva se skroooooz i zalepi za dno serpice ili loncica i smrdi na goretinu [sm=smiley11.gif]

jao otisla mi poruka.

Elem griz se kuva na sledeci nacin[sm=smiley36.gif]: tik pre nego sto prokljuca mleko (voda) skine se serpica sa sporeta i doda se griz i lepo promesa da ne bi bilo grudvica, stavi se nazad na ringlu i dalje se mesa jer ce u protivnom zagoreti[sm=smiley36.gif]

Inace dijana znam da su mame dodavale jabuku i cimet u griz deci ja iskreno nisam nista, mozda par puta visnjice zato sto su one vodenaste pa prvo njih skuvam pa u toj vodi kuvam griz da ima lepsi ukus




Ana RR -> RE: GLUTEN (19.6.2014 11:58:20)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Taj i imam plava vrecica i na njoj bata. Ko pita taj ne skita [sm=jezicek.gif]
Cim se probudi napravicu mu malo griza sa vodom i smem li da pomesam sa jabukom i breskvom?


Smeš naravno, biće samo lepši [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: GLUTEN (19.6.2014 12:48:38)

Sve smo poruckali[sm=bravo.gif]
Skuvala griz i pomesala sa jabukom i breskvom. Pa to bih i ja mogla jesti kako je ukusno.
MiLj ja griz stavim u mlaku vodu i mrsam na laganoj vatri dok se ne skuva. Ako stavis u mlaku vodu nema sanse da se stvore grudvice. I sa visnjom je extra ali jos cu sacekati posto mi je dr rekla zbog gasova da mu ne dajem jos visnje




Misha i Ljisha -> RE: GLUTEN (19.6.2014 12:51:27)

da da moze i u mlaku vodu[sm=smiley36.gif]

Vidim meni je dr rekla ne jabuku zbog gasova ali doduse ja sam primetila da mojoj D smeta jabuka. Ona je jede tek od nedavno prakticno a ranije ako bi i dobila jabuku uvek bila bar pecena




New Mom -> RE: GLUTEN (18.1.2015 19:00:24)

Mi smo danas počeli sa uvođenjem glutena. Za 4 dana će imati punih 8 meseci. Ovom dvoma sam davno uvela do ovog perioda.
Probali smo neke kombinovane žitarice sa ovasom.




Trcosava -> RE: GLUTEN (13.8.2015 13:19:26)

Ja i gluten. Majko Božija kao da mi nije drugo dete.

Elem, svi se plaše glutena i vidimd a svi odlažu da ga daju pa ste i meni prenele strah.

I sećam se neko reče ''neću pre 7.5 meseci'' i kroz glavu mi - ali negde sam pročitala NE POSLE 7. MESECA.
I dans krenem da kopma i nađem da se gluten uvodi od 4 do 7. Nikako kasnije od 7. meseca jer su veće šanse da oboli od celiaklije (dakle veće su šanse da dete oboli od celiaklije ako se gluten uvede pre 4 i posle 7. meseca. Meni Luka za par dana puni 7. meseci i gledam one nestle žitarice mislim se nema šanse da probavam jednu po jednu.
Ono što me buni je to da na kutiji piše da ima i mleka (u prahu). Vodim se time da mi je na adaptiranom i da je ono svakako kravlje. Pa valjda neće šteti jel da?




choopa choops -> RE: GLUTEN (13.8.2015 13:26:44)

Trcos nama (5mj) je dr rekla da uvedemo gluten po malo. Pisala sam na jednoj od tema [sm=zmeden.gif] Sad je takva praksa, kao uvodi se da bi se organizam navikao na isti. Kad se L rodila bilo je nipošto gluten maltene do godine, sa M je mogao malo ranije, a sada ga uvodimo sa prvom dohranom. Mi smo startovali sa 5 mjeseci, jer je dojena beba i dobro je napredovala, ali znam neke kojima je krenula dohrana i sa 4mj. I je probala hleb i nema reakcija [sm=smiley1.gif]

Što se tiče mlijeka, naša dr kaže da čim uvedemo obično Ad mlijeko da je dijete došlo u kontakt sa krvljim proteinima, te da bi se odmah pokazala reakcija da je ima. Ja mislim da ti je to AD mlijeko, a ne obično mlijeko[sm=zmeden.gif] u prahu?




milicicak -> RE: GLUTEN (13.8.2015 13:34:44)

Ja sam gluten uvela sa 8,5 meseci vidim sve joj nesto fali [sm=smiley36.gif] salim se, u principu bolje je malo ranije ali to nikako posle 7 je cista glupost.
Cupina dr je potpuno u pravu a mislim da je u mlecnim kasicama ad mleko tako da mozes slobodno da mu das.




eca89 -> RE: GLUTEN (13.8.2015 13:43:35)

Trco, ja sam uvela sa 6mj.tako mi je patronažna rekla, po jednu kaiku da vidim reakciju i ona ništa nije imala.




Mariya -> RE: GLUTEN (13.8.2015 13:51:21)

Ja sam L gluten uvela sa 7,5 meseci a H sa 7 m i nekoliko dana. Ako se detetu počne davati čvrsta hrana sa 4 m onda se gluten može davati od 6.meseca. Ja sam je počela dohranjivati sa 5,5 pa sam joj gluten dala 2 meseca kasnije.
A u kašicama je adaptirano mleko, nije obično mleko u prahu.




Kata90 -> RE: GLUTEN (13.8.2015 13:51:42)

Izgleda samo sam ja ovde tako rano uvela gluten,sa 4m..[sm=smiley1.gif] nije imao nikakve reakcije.....
Puno toga vec jede,kao da smo vec godinu dana.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>