RE: Grejanje (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Grejanje (22.4.2018 7:21:20)

To.mi nesto puno, ne znam. Dodje skoro kao da bi se grejali na gas.
A jel ima neko iskustvo sa podnim grejanjem?




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (22.4.2018 8:31:16)

Mi se grejemo na gas, stan 54kv racuni su nam oko 10 000din. Sa klimom imas pogodnost sto je mozes koristiti i leti, naravno.




MasnaMasnica -> RE: Grejanje (22.4.2018 8:38:36)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

To.mi nesto puno, ne znam. Dodje skoro kao da bi se grejali na gas.
A jel ima neko iskustvo sa podnim grejanjem?

Mi imamo podno na pelet bas smo zadovoljni. 120m2 smo grejali sa 3.5 tone peleta prosle zime.




Anck Su Nmaun -> RE: Grejanje (22.4.2018 9:21:02)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi se grejemo na gas, stan 54kv racuni su nam oko 10 000din. Sa klimom imas pogodnost sto je mozes koristiti i leti, naravno.

Jos smo u razmisljanjima sta bi i kako. Ne lozi nam se i ja ne volim ujutru kad ustanem da mi je zima pa dok nalozim...a gas gde god znam da imaju to su ogromne cifre.
U stanu nam je gas al na 52 kvadrata nije mnogo ustvari samo dva najhladnija meseca budu oko 5500 do 6000 ostalih par po 3-3500




Ana RR -> RE: Grejanje (22.4.2018 9:30:41)

Nama je martovski račun za gas bio 16 hiljada. Užas. Drva smo potrošili početkom februara i, iako je do tada zima bila blaga, uopšte nismo štedeli, mm je punio peć i celu noć su radijatori bili topli.




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (22.4.2018 9:38:26)

Ana, nama uopšte nisu citali gas za mart, verovatno ce tamo u oktobru, novembru pa sve odjednom.




Milena18 -> RE: Grejanje (22.4.2018 12:56:24)

Nama je najveći račun za struju ove zime bio 19000. Ali to je za dva stana, dakle dva invertera stalno uključena, dva šporeta i sve drugo duplo, jer nemamo odvojene strujomere.
Što se temperature tiče, naša klima bi trebalo da greje greje do -20. Ove zime nije bilo toliko hladno, ali kad je bilo ono desetak dana u minusu bilo nam je baš toplo u kući.




MimaKos -> RE: Grejanje (29.4.2018 21:28:07)

Mi imamo preko toplane na mazut, stan 55 kvadrata racun za objedinjenu naplatu (voda, cistacice, grejanje, odnosenje smeca) je najvise oko 8 000 zimi, leti oko 5000 ( placamo cele godine) ali sam ja prezadovoljna! Imamo kotao ispod zgrade i tropska temp je u stanu.




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (29.4.2018 21:30:14)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ana, nama uopšte nisu citali gas za mart, verovatno ce tamo u oktobru, novembru pa sve odjednom.

Citali su nam za mart, ali nisu proknjizili. Sad ce nam biti racun za mart i april oko 7000 din.




jance -> RE: Grejanje (11.2.2019 14:55:47)

Trazih temu da napisem pozitivno iskustvo sa grejanjem na inverter klimu. Prosli novembar smo uzeli Gree inverter sad sam zaboravila model. Nije bio jeftin, digla sam kredit da ga otplatim. Ali se zato otplatio visestruko. Grejemo 50 kvadrata sa 12ticom, drugi nacin grejanja nemamo. Najveci racun za struju nam bio 11000din. Posto sam se grejala na drva, metar nacepane bukve sam placala 7000din jer sam morala da kupujem drva u sezoni zbog mogucih poplava. A metar drva mi ne izvuce ni mesec dana grejanja i to necelodnevnog. A ovako sad dolazim kuci u toplo i ustajem ujutru u toplo. Stvarno toplo. Drzim na 23 zbog bebe, posto grejemo i njihovu sobu kod njih bude 20-21 sto je taman za spavanje. U decembru smo dole uzeli polovnu Toshiba inverter klimu, dole je mm radionica i tamo drzi na 16-17 stepeni. Zivimo u kuci sa dva ulaza, prizemlje je mm radionica a sprat nam je kuca. Racun za decembar je bio 11000 ukupno, znaci sa dva invertera. Ja sam prezadovoljna. Cak sam i tepihe izbacila jer mi zbog grejanja dole konacno opet pod topao. Ziveo inverter! 




Ana RR -> RE: Grejanje (11.2.2019 15:36:59)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ana, nama uopšte nisu citali gas za mart, verovatno ce tamo u oktobru, novembru pa sve odjednom.


Nama svaki mesec stiže račun, kao i za struju.

Jance, mi planiramo ove godine da ubacimo inverter klimu u potkrovlje pošto gore ne možemo da izvučemo ceni za radijatore. Baš ti hvala na info.




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (11.2.2019 15:52:37)

Ana, i nama svaki mesec stizu racuni normalno. Tada se desilo iz nekog razloga da su preskocili.
I mi imamo inverter 12-icu u dnevnoj sobi. Ne grejemo se na nju. Nekako mi prijatniji osećaj na gas.




Ana RR -> RE: Grejanje (11.2.2019 15:56:13)

Super, što sam odgovorila na tvoj post iz aprila meseca [sm=smiley36.gif] uopšte nisam skontala.

Za koliko kvm je 12ica?




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (12.2.2019 7:47:17)

Koliko se secam, mislim da je za 60kvm. Naravno onda bi trebalo da stoji na mestu gde moze lepo duvati prema drugim prostorijama.
Mi smo je kupili kad smo imali manje radijatora i dok smo se grejali na grejace u radijatorima.
Pretproslo leto sam je ukljucivala nocu i ostavljala vrata od spavacih soba otvorena. U dnevnoj bude ledara, al u spavacim ok, taman da se moze lepo spavati. Nezgodan nam je raspored prostorija, bilo bi idealno kad bi mogla u trpezariji da bude, ali nije izvodljivo.




Ana RR -> RE: Grejanje (12.2.2019 11:28:25)

Nama je potkrovlje otvoreno tj ide preko cele dužine kuće i nema vrata, tako da bi lepo grejalo (a i hladilo). Videćemo, mm planira na jesen da ugradimo. Moram da vidim sa Dunjom gde je ona kupila [sm=smiley36.gif]




jance -> RE: Grejanje (12.2.2019 12:12:10)

Anci odgovorno tvrdim da se necete pokajati sa inverterom u otvorenom prostoru. Mi smo do dolaska bebe imali prakticno samo deciji deo ogradjen, znaci grejala je otvorenih 50m2. Cak nam se i zidovi isusili - vlaga je nestala.




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (12.2.2019 14:10:12)

Anci, ne znam koliko ste para planirali dati.. Meni majstor sto je skoro bio da očisti klimu hvali Mideu od tih sa srednjom cenom.
A mislim da imamo i temu o klimama i da se tamo pisalo..
Inverter ti je definitivno najbolja opcija u otvorenom prostoru.




jance -> RE: Grejanje (12.2.2019 14:15:10)

Gree Viola je bila na odlicnom glasu prosle godine ali je nije bilo u prodaju do februara. Bila je tu oko 60 000 mozda malo manje. Cula sam i za Mideu. Naravno najbolje su Fujitsu ali toliko i kostaju.




IvanaSK RR -> RE: Grejanje (12.2.2019 14:17:19)

Ajmo u ovu temu
Klik




dunja RR -> RE: Grejanje (12.2.2019 20:00:41)

Anci od mene preporuka za Micubisi, inverter.Ja vec pisala, nasa ke kostala je 700 i nesto eura ali su mi odbili pdv tj vratili na racun, i bila je na akciji pa je na kraju izasla oko 500 eura. Micubisi je kraljica medju kliimama. 




Mirko Svirko -> RE: Grejanje (20.10.2019 23:37:39)

Nasa je zgrada stara. Imali smo TA pec. Pa smo to izbacili i stavili radijatore i pec na pelet. Pec mala ne kao kotao. I temperatura svuda ujednacena i sve je ok. TA pec kad se ukljuci u jednom trenutku prevrelo a u drugom hladno. A i malo peleta trosimo. Kad nema struje nema ni grejanja to je jedina mana. 




Ivanka 75 -> RE: Grejanje (20.10.2019 23:51:03)

Proslo prolece, marta, cini mi se, vagali da li da kupujemo jos drva ili elektricni kotao. Mm prevagne pa kupi el kotao. Odlicna odluka, super je za prelazno vreme, ukljucis prkidac i brzo se cela kuca ugreje.
Kad krene hladnije vreme kotao i drva, ne volimo ugalj.
Kotao moze da se nadogradi za pelet. O tom potom... 




flamingos -> RE: Grejanje (21.10.2019 8:09:26)

Super Ivanka,očas cela kuća topla.Mi u stanu imamo centralno grejanje,pretoplo je.Radijatori nam svud i nisu odvijeni,kod deteta u sobi zavijen da ne isuśuje vazduh.Obavezno držim posudu sa vodom(ono što se kači na radijator).





kamičak -> RE: Grejanje (21.10.2019 9:57:10)

Iv, kad budete mogli, predjite na pelet, toplo preporucujem 😀





Ana RR -> RE: Grejanje (21.10.2019 10:01:08)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anci od mene preporuka za Micubisi, inverter.Ja vec pisala, nasa ke kostala je 700 i nesto eura ali su mi odbili pdv tj vratili na racun, i bila je na akciji pa je na kraju izasla oko 500 eura. Micubisi je kraljica medju kliimama.


Negde si mi poslala link radnje ali ne mogu da nađem. Ako vidiš post please šibni link opet [sm=smiley36.gif]

Malo kasnimo sa klimom, mm je planirao da prekreči potkrovlje (mada ne znam zašto jer je sve tip top ali ajde) ali ga je zeznulo ovo oko kičme i nikako da se oporavi. Srećom pa je lepo vreme pa nam nije ni trebala.

Inače, celu kuću, sem potkrovlja, grejemo na gas. Imamo i kotao na drva ali smaranje je to sa drvima pa smo prestali da kupujemo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>