RE: Grejanje (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Trcosava -> RE: Grejanje (30.9.2014 16:56:04)

Doco, šta bi ti grejala tačno sa TA peći? Moja mama se inače greje celu zimu na nju, ali ona ima odrađenu termoizolaciju kuće.




Mala Elena -> RE: Grejanje (30.9.2014 17:05:34)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

te izduvne kao i one kvarcne su ludilo,jedu struju ali bukvalno,ma parno je zakon nego me nervira sto ga kasno pustaju a cele godine se placa puna cena [sm=smiley13.gif]



To mi se nikako ne svidja. [sm=smiley13.gif] a valjda je od 15.oktobra ako je T ispod 10C ?
A nama radijator u kuhinji skoro da ne greje, rekoh ovim momcima danas da pogledaju al ne mogu nista dok ne pocne grejna sezona .






doktorkakristal -> RE: Grejanje (30.9.2014 17:07:19)

TRCO stavila bih je u dnevni boravak stana da premostimo taj period bez parnog




Sanchy -> RE: Grejanje (30.9.2014 18:06:34)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

te izduvne kao i one kvarcne su ludilo,jedu struju ali bukvalno,ma parno je zakon nego me nervira sto ga kasno pustaju a cele godine se placa puna cena [sm=smiley13.gif]

Da,moja mama placa godisnje centralno vise nego sto ja potrosim da sipam gas i kupim koji kubik drva za zimu,pri tom zavisis od volje distribucije ,cekas 15.oktobar a pri tom je evo ceo septembar hladan,kada je minus razmisljas hoce li uvece produziti ili ne ,onda oni drza temp.20 stepeni jel?Toliko salju?Uglavnom i da je 22 to je hladno,ako neko ima losiju stolariju sta dobije?Nista,smrzava se..ma najbolje ziveti na moru[sm=smiley1.gif],tamo su bar zime blage..




doktorkakristal -> RE: Grejanje (30.9.2014 21:40:51)

SANCY ovde je grejanje dobro u smislu da moras otvarati prozore jer je pakleno vruce izli zavrtati radijator,tako da je bar to ok,a da kasno pustaju e to jeste problem




branki* -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:14:22)

Zene,vi koje imate parno grejanje u stanu,je l nemo mozda odjavio to cenrptralno grejanje i presao na pec?mm poceo da se zanosi idejom da odjavimo grejanje,jako je skupo i da uzmemo neku pec na pelet,valjda se tako zove.ja ne znam ni sta je to.greje li se neko ovako?




Sanjica26 RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:25:19)

Da, ali je jako skupo ta pec i taj pelat. Ide sve na daljinski i prakticno nije prljaco kao kad cistis od drva.
A koliko vi placate grejanje kad je skupo? Mi placamo 2.500, a ove godine u letnjoj sezoni je bilo 1.500.




choopa choops -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:36:09)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mi placamo 2.500, a ove godine u letnjoj sezoni je bilo 1.500.


[sm=zz_eek.png]

Mi ljeti 60e, zimi od 120-180e [sm=zz_stomp.gif] u zavisnosti od toga da li se grijemo i na drva dodatno.

Branki u startu su skupe peć na pelet, ali kazu da se isplate kasnije. Mi smo isto razmisljali, ali trenutno nismo u mogucnosti.




dunja RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:38:08)


Sanjice, kod vas se centralno grejanje zimi i leti plaća po različitoj ceni?

U Beogradu je cena ista svakog meseca, koliko mi se čini, nezavisno od godišnjeg doba i plaća se kroz račun za infostan.
Npr. moj stan je 60 kvadrata, i mi nemamo centralno grejanje, infostan plaćamo 1600. Moja tetka ima stan veličine kao moj, ima centralno grejanje i plaća infostan oko 9.000. Znači 7.000-7.500 je grejanje, svakog meseca tokom cele godine.




Sanjica26 RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:40:52)

Dunja, to je od ove godine tako. Nije bilo do sada tako. Videcemo zbog cega je preko leta jeftinije.




dunja RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:44:26)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Zene,vi koje imate parno grejanje u stanu,je l nemo mozda odjavio to cenrptralno grejanje i presao na pec?



Ja znam masu ljudi u Bg koji isključe centralno i pređu na struju jer je jeftnije. Ne može se na struju lepo ugrejati kao kod centralnog, to je činjenica, ali je nekima supo da plaćaju centralno pa zato prelaze na struju, jer struju možeš kontrolisati, pa makar se malko i smrzo [sm=smiley1.gif] Mi ne volimo da je pretoplo u stanu. Btw još nismo počeli da se grejemo (ne zbog štednje, nego nam nije hladno), ušuškan nam je stan, a spavaću sobu gotovo nikada ne grejemo, samo kada je baš smrzzzz.




dunja RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:48:58)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dunja, to je od ove godine tako. Nije bilo do sada tako. Videcemo zbog cega je preko leta jeftinije.


Aha, nisam znala. Jel to sada svuda tako? Ja uzimam račune od podstanarke moje najbolje drugarice koja živi u inostranstvu, i znam da je za prošli mesec platila infostan nešto više od 9.000 (stan od 70m2). Letos je isto toliko plaćala.




Sanjica26 RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:52:04)

Uf bas je skupo. Izgleda je u mojoj opstini tako. Nas greje Kostolac. I pretoplo je.




isidora88 -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:55:06)

Dunja jel vi zavrcete radijatore kad kazes da jos ne grejete, ako sam razumela imate centralno preko gradske toplane?
Nama je cele godine svaki mesec 6700 grejanje plus ostale stavke na racunu infostana, nama je oko 12000 mesecno infostan(nemamo protocnu toplu vodu) plus struja oko 4500, i jos dodatno sbb i telefoni...




Sanjica26 RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 21:59:53)

Nama je uvek struja 2.500. Bas stedimo. Jedino preko leta bude malo skuplje zbog klime. Mada, letos smo je slabo palili.
Dunja, nama je posebno infostan.Samo nam je grejanje toliko. Ostla posebno placamo vodu, komunalije.




Animsaj9 -> RE: Grejanje (16.10.2016 22:41:03)

mi imamo podno grejanje na gas i ja sam. prezadovoljna , jos i protocni bojler




branki* -> RE: Grejanje (16.10.2016 22:55:43)

Stan placamo 12000,od toga 8000 ide samo za grejanje sveki mesec u toku godine.neka koleginica mm kupila i kao treba joj oko 250 evra ili 200,ne secam se tacno za zimu da se greje na taj pelet,a sama pec ne znam koliko je,ver skupa,ali ovo grejanje na godisnjem nivou je ravno 100 000!




dunja RR -> RE: Grejanje (16.10.2016 23:15:27)

IZVORNA PORUKA: isidora88

Dunja jel vi zavrcete radijatore kad kazes da jos ne grejete, ako sam razumela imate centralno preko gradske toplane?



Ne, ne, pisah gore da ja nemam centralno grejanje, zato mi je infostan 1.600, a mojoj tetki koja ima stan iste veličine kao moj je infostan oko 9.000 ( ona ima centralno). Mi se grejemo na struju, imamo dve velike kaljeve peći, koje su nekada bile na drva ali sam ja našla majstore, pre nego se S rodio, koji su u te peći ugradili grejače i zatvorili dimnjak, tako da sada te kaljeve peći rade na struju. Dobro greju, mada neuporedivo duže drže toplotu kada su na drva, i bude toplija kuća (sećam se iz perioda detinjstva, dok su te peći radile na drva). Ali i ovako su ok, mi smo zadovoljni. I imamo malu TA peć u dnevnoj sobi. Ali nismo još ništa od te 3 peći palili ove jeseni, jer nam je toplo u stanu.

Struju plaćamo oko 2.000-2.500, a zimi oko 3.500 do 4.500 max, al 4.500 bude eventulano jedan najhladniji mesec, uglavnom oko 3.500 do 4.000 ta dva tri meseca.




choopa choops -> RE: Grejanje (16.10.2016 23:41:40)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Eh, mi smo jedini koji su pukli pare na uređaj za odvlaživanje vazduha [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] da nije toga voda bi nam lila niz zidove [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 'ebem ti kuću.

Ana koji aparat imate? Pomaže li? Nama je ogromna vlaga u kuci, a one male posudice ne rade posao, vrlo brzo se napune, a negdje sam čitala da i nisu baš "zdrave"[sm=zmeden.gif]




isidora88 -> RE: Grejanje (17.10.2016 9:25:11)

Dunja to je bas povoljno grejanje. Greje li se neko u stanu na toplotne pumpe?




Sanjica26 RR -> RE: Grejanje (17.10.2016 9:49:56)

Cini mi se da mi je brat rekao sinoc da je taj kotao za pelat 100.000 dinara. Mozda cak i vise.




Ana RR -> RE: Grejanje (17.10.2016 10:48:24)


IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Eh, mi smo jedini koji su pukli pare na uređaj za odvlaživanje vazduha [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] da nije toga voda bi nam lila niz zidove [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 'ebem ti kuću.

Ana koji aparat imate? Pomaže li? Nama je ogromna vlaga u kuci, a one male posudice ne rade posao, vrlo brzo se napune, a negdje sam čitala da i nisu baš "zdrave"[sm=zmeden.gif]


Choopo ovaj imamo klik

Pomaže, kako ne. Pa evo čim je krenulo hladnije vreme nama su prozori potpuno mokri, u spavaćoj sobi jedan ćošak zida je ceo vlažan. Obično mm uključi ovaj uređaj pre spavanja i radi celu noć, napuni se posuda vodom.




Animsaj9 -> RE: Grejanje (17.10.2016 14:58:50)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Cini mi se da mi je brat rekao sinoc da je taj kotao za pelat 100.000 dinara. Mozda cak i vise.

jeste oko 1200 e je , znam jer mi smo razmisljali kad smo uvodili grejanje dali pelet ili gas , ali smo gas zato sto mm kad ode na posao nema ko da mi sipa taj pelet iz dzakova u pec , da cisti , ili da se vatra ugasi pa da bude hladno kada nas nema kuci , ovako imamo spoljni senzor tako da se kotao sam pali ukoliko temp naglo padne napolju ili se gasi ako nema potrebe da radi




Divnica -> RE: Grejanje (18.10.2016 15:51:50)

Nama u Kg grejanje odlicno




choopa choops -> RE: Grejanje (18.10.2016 23:49:23)


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Eh, mi smo jedini koji su pukli pare na uređaj za odvlaživanje vazduha [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] da nije toga voda bi nam lila niz zidove [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 'ebem ti kuću.

Ana koji aparat imate? Pomaže li? Nama je ogromna vlaga u kuci, a one male posudice ne rade posao, vrlo brzo se napune, a negdje sam čitala da i nisu baš "zdrave"[sm=zmeden.gif]


Choopo ovaj imamo klik

Pomaže, kako ne. Pa evo čim je krenulo hladnije vreme nama su prozori potpuno mokri, u spavaćoj sobi jedan ćošak zida je ceo vlažan. Obično mm uključi ovaj uređaj pre spavanja i radi celu noć, napuni se posuda vodom.

Koliko košta ovo otprilike? Trosi li puno struje ili kako funcioniše? Ja mislim da bi nama u kući bilo puuuno toplije, samo da je manja vlaga. Evo recimo dva dana pada kiša, užasna nam je vlaga u kući. Za nekoliko dana ce vjerovatno svi plafoni pet biti crni![sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>