RE: Grejanje (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Olga75 -> RE: Grejanje (15.1.2013 19:40:48)

a koliki prostor grejete tom peci ?




sneza24 -> RE: Grejanje (15.1.2013 22:44:29)

Nama treba oko 1000 evra za sezonu za drva i ugalj a grejemo više od 300 kvadrata.




Sanchy -> RE: Grejanje (17.1.2013 20:45:08)

Mi imamo jedan sat za tri domacinstva,mi,podstanari i svekrva i racuni su nam ne bas sjajni,,,ja sam htela da razdvojim satove ali mi mm kaze da to kosta preko 400 e??????Zna li neko jel to stvarno ta cifra??sorry ako je malo off ali ima veze i sa grejanjem:) ....sad vidim da sam pisala u pogresnoj temi kad pisem sa mobilnog uffff.....neko je pominjao razdvajanje satova u temi kako se slazete sa svekrvom,,,sad ne mogu ni da prebacim post




boba 11 -> RE: Grejanje (17.1.2013 21:00:17)


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Nas toliko greju da smo stalno razgaćeni i vetrimo se. [sm=smiley36.gif]
Ali nema ništa lepše od kamina i mirisa sveže iscepanih drva tek unešenih. Eh, kuća..... [sm=smiley13.gif]

da da ,pa kad zalozim a dimcina krene na sve strane da izbija iz svakog otvora koji postoji na peci[sm=smiley19.gif]zavese i zidovi crni,a da se menjamo ?

Jovana13 interesuje me koju kvadraturu grejete ,kakva je izolacija kuce i koliko kosta pec-nema cena na njihovom sajtu




Ivanka 75 -> RE: Grejanje (17.1.2013 21:00:27)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Mi imamo jedan sat za tri domacinstva,mi,podstanari i svekrva i racuni su nam ne bas sjajni,,,ja sam htela da razdvojim satove ali mi mm kaze da to kosta preko 400 e??????Zna li neko jel to stvarno ta cifra??sorry ako je malo off ali ima veze i sa grejanjem:) ....sad vidim da sam pisala u pogresnoj temi kad pisem sa mobilnog uffff.....neko je pominjao razdvajanje satova u temi kako se slazete sa svekrvom,,,sad ne mogu ni da prebacim post


Nije toliko, raspitajte se dobro, to je u stvari isti priključak a nekoliko strujomera (npr za svaki sprat kuće po jedan a svi se vode na istu osobu), mi smo to uradili pre neku godinu i nije koštalo toliko. Mislim da je neka simbolična suma, ne znam tačno koliko.




boba 11 -> RE: Grejanje (17.1.2013 21:06:07)

sanchy morate razdvojiti osigurace za sprattako dase samo doda brojilo u satu,a nasim mm je sve skupo kad im se nesto ne radi[sm=smiley36.gif]




mama kukunka -> RE: Grejanje (17.1.2013 21:18:24)

ja mislim da je za uvodjenje novog sata taksa oko 1000 eur




Sanchy -> RE: Grejanje (17.1.2013 21:37:34)

Jeste toliko ako uvodis struju gde je nije bilo,toliko smo platili za lokal ali ako sat i struja vec postoje ne bi trebalo razdvajanje da bude isto kao i uvodjenje...ali ajde da sad ne lupam raspitacu se..




Ivanka 75 -> RE: Grejanje (17.1.2013 21:43:45)


IZVORNA PORUKA: boba 11

sanchy morate razdvojiti osigurace za sprattako dase samo doda brojilo u satu,a nasim mm je sve skupo kad im se nesto ne radi[sm=smiley36.gif]

Jeste, to smo i mi prvo morali uraditi, sad sam pitala mm koliko smo platili i reče da je dao 50 € čoveku koji nam je to uradio u strujomeru i postavio strujomer (koji smo sami kupili), a samo dodavanje strujomera valjda ništa ne košta, kad se to sve odradi odeš u EPS napišeš molbu i posle nekog vremena oni dođu da plombiraju strujomer i to je to.




jovana13 -> RE: Grejanje (17.1.2013 22:24:38)

grejemo 36kvadrata. Ona je za prostoriju do 60kvadrata. Ima i veca do 150. Ova sto mi imamo kosta oko 300evra,a veca oko 500 cini mi se. Izolaciju nemamo, ali smo na potkrovlju iznad plafona imamo vunu, i blage su kosine. One cevke sto ima,dole uvlace hladan a gore izbacaju vruc vazduh zato brzo i zagreje prostoriju.




boba 11 -> RE: Grejanje (18.1.2013 16:22:08)

hvala




big mum -> RE: Grejanje (28.9.2014 10:03:44)

Planiramo da ugradimo ove radijatore imali iko iskustva sa njima ,kako su se pokazali?




Mala Elena -> RE: Grejanje (28.9.2014 11:11:50)

BM nemam, ali znam da su Norveski bolji od obicnih
Doca je pitala za grejanje na klimu, pa me uvecava mnogo racun za struju, dok uljani radijator ako je ukljucen redovno do neke pristojne temperature , doda nekih 5000.




dunja RR -> RE: Grejanje (28.9.2014 11:59:45)

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

BM nemam, ali znam da su Norveski bolji od obicnih



U kom smislu bolji i na koje obične misliš?

Norveški sigurno nisu bolji od centralnog grejanja ili grejanja na struju pomoću radijatora, ako si na to mislila (u smislu toplote). Ni blizu rekla bih. Jedino što su lepši vizuelno. I možda manje troše, u smislu računa za struju (u odnosu na radijatore na struju, a ne uljane).
Mi u stanu nemamo centralno i razmišljala sam o norveškim, letos, kada smo renovirali stan ali me odgovoriše majstori koji su mi radili struju. Bilo mi je bitno zbog bebe da pojačam nekako grejanje, jer smo se mi grejali samo sa malom TA. Majstori me ubeduše da su norveški sr..e, i na kraju smo u kaljeve peći koje imamo od ranije ugradili grejače (a planirala sam prvobitno da ih izbijem i prodam). Videćemo zimus kako greju, ali kažu da su super.




Sanchy -> RE: Grejanje (28.9.2014 14:22:25)

Hm,svasta to su prvi majstori koji imaju lose misljenje o norveskim da sam ja cula..Princip rada norveskih radijatora jeste da uzimaju tj .vuku hladan vazduh odozdo,zagrevaju i gore ispustaju topao,kada zagreju do postavljene temp,odnosno podeoka na koji ste namestili sami se iskljucuju na taj nacin stvarno stede struju ali isto tako prostorija je uvek onoliko topla koliko zelite..Ja u novom delu kuce imam francuske Noiret radijatore koji rade na istom principu kao i norveski a u starom delu imam radijatore koje grejem ili na gas ili na ugalj tj.drva posto imamo i kotao na cvrsta goriva i gasni kotao tj.sopstvenu cisternu,pa mogu da poredim generalno..nista mi nije losije grejanje na ove radijatore nego na bilo koji drugi nacin..




dunja RR -> RE: Grejanje (28.9.2014 14:52:15)

Veruj mi, baš sam bila zagrejana za norveške, čak sam i ovde na RR puno ispitivala. Čak to nisu bili samo jedni majstori, već nekoliko njih. A čini mi se da mi je i neko od Ringerajki rekao da nor. radijator bukvalno koristi samo za dogrevanje pored TA peći.

Ja u jednoj sobi nemam ništa osim male TA peći (u druge dve sobe su mi te kaljeve peći u koje smo ugrajili grejače pa su sada na struju), pa se tu razmišljam da uzmem norveški ili klimu, koja mi svakako treba ubuduće i za leto.
Šta mislite, šta mi je bolja varijanta?




Olga75 -> RE: Grejanje (28.9.2014 14:58:31)

verovale ili ne ali ima tema NORVESKI RADIJATORI




Sanchy -> RE: Grejanje (28.9.2014 15:37:23)

Klima sa inverterom isto ok,imamo i to[sm=smiley1.gif],zacas zagreje pedesetak kvadrata kolika mi je dnevna sa kuhinjom..bez invertera ne mozes da grejes ispod minus 4 a da ne rizikujes kvar..Klima sa inverterom je preko 50000 a ovaj francuski sto mi imamo kao norveski od kilovat i po greje prostor od 12 do 14 kv ,pa sad zavisi od potreba




mati -> RE: Grejanje (30.9.2014 0:59:54)

Mi imamo Eldi, uporedjuju ih sa norveskim. I jos uvek smo zadovoljni.




New Mom -> RE: Grejanje (30.9.2014 15:44:07)

Grejanje. Nije mi dobro na pomen te reci kad se setim racuna.[sm=smiley13.gif]




doktorkakristal -> RE: Grejanje (30.9.2014 15:52:32)

znaci u sustini klima ne potrosi mnogo,ziva nisam za racun,cekam da pocne vise grejanje,nisu fer sto bas cekaju 15 oktobar,ok ako je toplo,ali brate kad padne temperatura makar nek puste uvece i ujutru bar malo da umlaci,ne znam mislim se da u perspektivi ubacimo neku malu tea pec za te prelazne periode




Mala Elena -> RE: Grejanje (30.9.2014 16:19:56)

Tea pec je dobar izbor i za duze koriscenje, odlicno greje...mi smo nekad imali i celu zimu sa njom grejali dve prostorije i kuhinju.




doktorkakristal -> RE: Grejanje (30.9.2014 16:40:55)

znam da je odlicna ,moji imaju dve pa koriste pre nego sto pocnu parno da loze,e sad mislim da je meni dobro resenje za stan tokom prelaznog perioda sve ove manje grejalice mnogo trose ,a pec moze da se puni nocu




Mala Elena -> RE: Grejanje (30.9.2014 16:46:40)

Jeste, mi isto imamo jeftinije tarifiranje posle ponoci. Bolja je racunica. Mi smo za E kupanje dok je bila mala koristili izduvnu grejalicu i dosta je uvecavala racun.




doktorkakristal -> RE: Grejanje (30.9.2014 16:49:36)

te izduvne kao i one kvarcne su ludilo,jedu struju ali bukvalno,ma parno je zakon nego me nervira sto ga kasno pustaju a cele godine se placa puna cena [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>