Kariotip (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> Kariotip (24.6.2009 0:25:37)

IZVORNA PORUKA: Modessty

Kariotip je utvrdjivanje mogućih genetskih anomalija


Ovde pišemo sve vezano za ovu temu. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozica.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozica.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozica.gif[/image]




mihi -> RE: Kariotip (24.6.2009 16:41:18)

Karitiop je izgled hromozoma čoveka uključujići i polne hromozome.




mihi -> RE: Kariotip (24.6.2009 16:43:30)

Promene u kariotipu u smislu promene broja nekog hromozoma i drugih anomalija mogu da ukažu na postojanje genetskih oboljenja.




dunja RR -> RE: Kariotip (14.8.2013 10:05:58)


VTO debojke, koliko as je radilo kariotip i gde ste ga radile? Kako se radi ta analiza? Da li ste radile privatno ili državno?




ksenija81 -> RE: Kariotip (14.8.2013 10:57:52)

Ja sam radila posle neuspele vto, drzavno u decjoj bolnici u ns.
Na moj uput je radio i mm. Prvo se ide kod geneticara pa se za
par dana vadi krv. Ali ne secam se koliko smo cekali rezultat




dunja RR -> RE: Kariotip (14.8.2013 11:26:26)


Ksenči, jel si uput uzela od dr. opšte prakse ili ginekologa? Muž?




ksenija81 -> RE: Kariotip (14.8.2013 11:38:30)

Ginekolog mi je dao uput, a vazio je i za muza. Oboje smo isli na moj uput.
To nisam ni znala vec mi rekla geneticarka u bolnici




wivern -> RE: Kariotip (14.10.2013 22:03:02)

Savetovala bih sve koji su u mogucnosti da kariotipe urade privatno. Mnogo vremena i zivaca se izgubi. Mi smo u avgustu zakazali u institutu za majku i dete (tu je bio najraniji termin od svih ustanova koje smo zvali) za oktobar mesec, i sad cekamo mesec i po dana da nam stignu rezultati...
Po meni je ovo preterivanje i mislim da pod hitno treba odobriti privatno zdravstveno osiguranje pa da ja za svoje pare imam adekvatnu uslugu...




17 joka -> RE: Kariotip (14.10.2013 22:05:36)

Dunjice ja sam radila privatno , izvadis krv i čekas rezultate 10 dana , bar je tako kod mene bilo




dunja RR -> RE: Kariotip (14.10.2013 22:13:13)

Meni i dalje nije jasno šta u stvari znači kariotip za VTO, i nisam ga radila. Moja dr. koja me pripremala za VTO, i sve i svašta ispitala , a znala je da ću proveriti šta god, rekla je da nema potrebe. Poslušah je ..




17 joka -> RE: Kariotip (14.10.2013 22:25:10)

Dunjice ja sam radila iz razloga da vidimo zbog naslednih stvari i hvala bogu sve je ok ali niko za ono sto mene zanima nemoze dati tacan proracun.
sto se tice ostalih stvari sve je ok.

kazali su mi da je dobro uraditi sad sta znam i meni je lakse da znam da je ok




wivern -> RE: Kariotip (14.10.2013 23:28:58)

Dunja i ja sam danas u savetovalistu skapirala da je potpuno bzvz to raditi.... Nama je to preporucio profesor iz visegradske da radimo, a danas saznam da samo 17% muskaraca ima neki problem sa kariotipom i da on moze da utice na los spermogram.. Mi smo samo zbog toga u fazonu da sacekamo rezultat, inace nemam pojma vise sta da mislim :) [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Kariotip (14.10.2013 23:31:42)

Wiv, iskreno, nisam se udubljivala u tematiku. Možda meni to dr. nije preporučila jer je kod nas spermogram ok, ko će ga znati ..

Kako si mi ti?




wivern -> RE: Kariotip (14.10.2013 23:38:02)

Ja super, resila sam da ove nedelje pozavrsavam sve hormone [sm=smiley36.gif]
Ne znam kako sam se preracunala, jer sam htela da krenem opet u proces u septembru a 6 meseci mi istice tek sad krajem oktobra...
Resila sam da ne zurim, jer nam je spermogram ocajan...moramo da pokusamo da ga popravimo nekako...
Zato cu i sacekati analize kariotipa, inace me ne bi zanimalo uopste [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Kariotip (14.10.2013 23:40:40)

Držim pesnice [sm=smiley31.gif]




big mum -> RE: Kariotip (15.10.2013 17:10:28)

Poslije 2 uzastopna sp.pobačaja predloženo mi je da pored hlamidije,TORCH-a uradim Kariotip.

Zakazala sam termin i sa upunicom od ginekologa otišla u Citogenetički lab.KC Paprikovac -B.Luka

Doktorica nam je oboma uzela porodičnu anamnezu i to opširnu ,izvadili krv.Rekla je da se genetska kao i ostala oboljenja mogu nasljediti i do 7 koljena.Tako da većinom nismo ni svjesni kakav genetski materijal nosimo.Rezultate smo čekali 20-tak dana.
Tad se (prije 7god) nije plaćalo a sad ne znam.

HB.sve je bilo u najboljem redu.I bila sam mirna barem sa te strane.




dunja RR -> RE: Kariotip (25.9.2014 10:52:26)

Treba mi pomoć, pita me drugarica - gde može na uput da se uradi muški kariotip?




Modessty -> RE: Kariotip (25.9.2014 10:56:09)

mm i ja smo svojevremno radili kariotip u bolnici, tačnije na Dečijoj klinici jer su jedino tamo imali potrebne reagense. Eto ako nekom treba info za NIŠ

Dunjci imaš pp




dunja RR -> RE: Kariotip (25.9.2014 10:56:56)

Mod videla, Lecica sređuje taj problem, ne brini.
A imaš i ti pp, drugim povodom :)




wivern -> RE: Kariotip (25.9.2014 11:14:12)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Treba mi pomoć, pita me drugarica - gde može na uput da se uradi muški kariotip?

Mi smo radili u institutu za majku i dete




zece -> RE: Kariotip (3.6.2015 22:07:08)

I ja sam sada radila so mm kariotip tu u skopje ali se vrlo dugo ceka 2meseci a i sta ako ne bude u redu




nata11 -> RE: Kariotip (4.6.2015 19:53:15)

Zece ostaje ti da cekas i nadas se najboljem. Koliko si ti spontana imala?
U KC Nis to predlazu da se radi posle 1 spontanog, bas sam na poslednjem pregledu razgovarala sa zenom koja je radila.




zece -> RE: Kariotip (7.6.2015 1:26:57)


IZVORNA PORUKA: nata11

Zece ostaje ti da cekas i nadas se najboljem. Koliko si ti spontana imala?
U KC Nis to predlazu da se radi posle 1 spontanog, bas sam na poslednjem pregledu razgovarala sa zenom koja je radila.

eden blighted ovum i jedna biohemiska trudnoca




jess021 -> RE: Kariotip (8.6.2015 18:11:01)

Zece, od mm sestra zivi u Pekingu i pre nekih dve godine su, zbog problema neplodnosti, radili kojekakve analize. Da ti ne pricam kakav tim strucnjaka radi tamo, pogotovo u tom delu Pekinga gde su mahom evropljani. E sad, kad je pitala da li da radi ispitivanje kariotipa jedan dr iz Velike Britanije je rekao da ne vidi poentu jer ce verovatno naci nesto sto uopste ne mora biti uzrok njihovog problema, kaze mnogi parovi koji imaju decu kad bi uradili kariotip ko zna kakav bi bio rezultat. Nisu ga na kraju ni uradili.
Nemoj pogresno da me shvatis, nisam ti ovo pisala da bi nesto pametovala i izigravala lekara vec zato sto mi zaista ima smisla to sto je receno.
Nadam se da ce vasi rezultati biti dobri[sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: Kariotip (9.6.2015 8:00:01)

I nama je dr rekao da taj karitoip ništa ne znači. Samo se bespotrebno radi. Bolje da se skoncentrišete na druge analize. Zece biće bebe! Možda sad zvuči neverovatno, ali veruj u čudo! Čuda se dešavaju! [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>