RE: Ime za devojcicu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta) >> Imena



Poruka


nata11 -> RE: Ime za devojcicu (25.4.2022 16:57:40)



IZVORNA PORUKA: QueenJ

Društvo, da malo podignemo temu, a i treba mi pomoć prijatelja! Još ne znamo pol, ali pošto smo za Emiliju baš teško izabrali ime, rekoh, da počnem na vreme. Spisak imena koji mi se dopao "na prvu": 
AgataAmelijaDarijaMarta Martina Viktorija PavlijaTeona
Pomoć? 🫣






Darija

Viktorija





bubulence -> RE: Ime za devojcicu (26.4.2022 9:28:19)



IZVORNA PORUKA: QueenJ

Društvo, da malo podignemo temu, a i treba mi pomoć prijatelja! Još ne znamo pol, ali pošto smo za Emiliju baš teško izabrali ime, rekoh, da počnem na vreme. Spisak imena koji mi se dopao "na prvu": 
AgataAmelijaDarijaMarta Martina Viktorija PavlijaTeona
Pomoć? 🫣




Queen! Divne vesti, nisam znala da si trudna! Prvo, zelim ti sto lepsu i laksu trudnocu!Drugo, mi smo posle Emilije ,najlpeseg imena na svetu, bas imali problem da odaberemo ime za drugo dete, ali smo bili u drugom fazonu, hteli smo neko nase, tradicionalno pa dobismo Mariju. Od ponudjenih su mi lepa Marta i Teona




Ivanka 75 -> RE: Ime za devojcicu (26.4.2022 21:48:29)

Queen, ja ti predlazem da smislis nadimak za svako od navedenih imena, kako ces da tepas, i tako to 😊





Filadendronka -> RE: Ime za devojcicu (26.4.2022 22:15:55)

Moja drugarica ima Masu i Emiliju, a rodjaka Sofiju i Emiliju. Ne znam zasto gledamo da se imena "slazu". A Ivanka je skroz u pravu za nadimke, moze da bude prilicno nezgodno. Nego je ova tema oset_ljiva, pa da ne unosim nemire. 🥰  Ja sam kao mala imala drugaricu Martinu i to ime ce mi uvek biti lepo. A da imam zensko dete bila bi Irina. 




bubulence -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 8:29:15)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Moja drugarica ima Masu i Emiliju, a rodjaka Sofiju i Emiliju. Ne znam zasto gledamo da se imena "slazu". A Ivanka je skroz u pravu za nadimke, moze da bude prilicno nezgodno. Nego je ova tema oset__ljiva, pa da ne unosim nemire. 🥰  Ja sam kao mala imala drugaricu Martinu i to ime ce mi uvek biti lepo. A da imam zensko dete bila bi Irina. 


I mi nasu Mariju zovemo Masa, tako da i ja imam Emiliju i Masu 😁.Da, nadimci... Ali na primer, Emiliju jako cesto zovemo punim imenom, ne znam zasto, mozda bas zato sto mi je njeno ime neverovarno lepo. Ostalo dvoje dece po nadimcima, ne znam da li smo ih 5x u zivotu nazvali punim imenom. Ali se uvek set_im moje kume koja je htela ime od 3 slova za cerku jer nije podnosila nadimke. I tako je dala cerki ime Una a ona je prva nikada nije zvala imenom.... Odmah su krenuli nadimci, Nuna, Nuki, Uki... .Queen, izaberi 3 imena koja ti se najvise dopadaju pa daj Emiliji da izabere jedno .




QueenJ -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 10:29:33)

Hvala svima na savetima. Sve što ste napisali od velike je pomoći. I meni se npr. Irina baš dopada i bilo mi je među top 3 i za Emiliju, ali mm se ne slaže, kao ni za Sofiju. 🙄 Ovo su neke prve ideje, poznajući sebe, promeniće mi se mišljenje još 20 puta, ali ja baš volim da čujem mišljenja, promislim, više glava je pametnije od jedne. Da vidimo i da li će biti devojčica uopšte! 🤣 Temu za dečake nisam našla... To mi još teže.




Ivanka 75 -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 10:31:22)

Za decaka Kosta i tacka😂 Evo ja ti resila 😊





QueenJ -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 12:54:39)

🤣 Hvala, Ivanka, jeste lepo, ali kuma i baš dosta bliskih prijatelja imaju Kostu ili Jakova, to je već cirkus kada izađemo u park zajedno, ne zna se ko koga zove. 




flamingos -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 16:00:16)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Darija i Martina su mi bas lepa, ostala ne bih odabrala. Bitno je da se vama svidja, uvek ce imati ljudi kojima se ime ne dopada. 
Isto.❤





Tiziana -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 16:13:10)

Meni su sad lepa Klara i Marta. Kolega ima Matildu. Predivno dete pa mi je i to ime sad simpa iako ga se ja nikad ne bih set_ila.




QueenJ -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 18:11:25)

Zaista neobično i lepo. Čula jesam, ali se ne bih set_ila. Hvala!




Milena18 -> RE: Ime za devojcicu (27.4.2022 18:43:03)

Pored Marte i Darije, sviđaju mi se imena Vida, Senka, Ana, Una i Vera (mada u poslednje vreme ima baš puno Vera oko nas) 





nata11 -> RE: Ime za devojcicu (28.4.2022 8:04:02)

Una je precesto ime danas a volim ga oduvek. Asocira me na istoimenu prelepu reku. <3




Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 88 89 [90]