RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


nela79 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 18:35:55)

Kad se samo sjetim da je mene moj muz zezao, kao, jesam mogla dalje porodiliste izabrati [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




PoisonEve -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 18:44:44)

Hristine, ma samo idi na bilo koje vezbice za trudnice, kazem ti jako pomaze[sm=smiley1.gif] Mada ako ces uzeti epidural, onda ti disanje i nece biti preko potrebno.
Nela, mi nemamo taj problem jer nam je Gradska mozda kilometar daleko od nas, tako da smo za cas bili tamo...
A nemojte se toliko plasiti bola, verujte da je stvarno tacno ono sto pricaju, kad vidis svoje dete, SVE zaboravis, sve nestane, samo pljuste emocije, diiiivno! Meni je trudnoca bila uzasno teska, povracala sam svih 9 meseci, rizicna trudnoca, ma uzas, ali kad sam dosla kuci iz porodilista, mazila sam se sa mm i rekla kako bi opet i opet i opet sve ispocetka!




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 19:23:08)

Ma samo vi cepajte vezbe, jer i da hocete epidural ne znate da li cette ga sigurno dobiti. Sa anesteziologom se razgovara tek kad udjes u 9-ti, tad se rade analize i on prvo mora da odobri epi. Ako tu prodjete, opet nema garancije, jer porodjaj mozda krene u drugom smeru (to ne znaci u losem) tako da nekad epi i ne stigne, a uvek i anesteziolog moze da ispali. A vezbe su bitne ne samo zbog tih fizickih priprema, vec sto se cuje sve o porodjaju, o svim detaljima, sto mozete sve da pitate, da se resite svih strahova i dilema, da znate tacno sta vas ceka i u kom trenutku i pre i posle, kako da se negujete, kao da predupredite probleme sa grudima i bradavicama i mnogo toga korisnog.

J avodim privatno trudnocu kod dr iz gradske, ali i njemu se zena porodila pre 15-tak dana tako da je uzeo godisnji i nece biti u bolnici za moj porodjaj (privatno ce raditi sigurno). Ja necu traziti da dodje, mislim da nema potrebe, stvarno su tamo svi lekari ok i apsolutno imam poverenja kome god da dopadnem. Trazicu epi i apartman, i ako mogu da dobijem te dve stvari bice super. Imam jednu babicu i verovatno cu organizovati da ona bude na porodjaju ali ni to mi nije toliko bitno. Mislim da sam spremna i da cu da "isprdim" moju gicu za cas i bez problema.




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 19:55:41)

MaliMis, ti znaci isto hoces epidural? jesi li se raspitivala o njemu? mene je strah zbog njegovih losih strana, ali sigurno cu traziti, cula sam da u Gradskoj rade strucni anesteziolozi...
Ma da vezbice mnogo znace a i sve sto se tamo nauci..




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 20:03:00)

Koje lose strane? Nema losih strana, bar ne da su meni poznate, a raspitivala sam se. Ja sam vec vise puta bila u totalnim anestezijama i navikla sam se [sm=smiley36.gif]

U gradskoj kazu da ima 4 anesteziologa koja to rade, sto nije dovoljno da pokriju 24h dnevno svaki dan. Sad iam opcija da platis epi ali i dodatno izabranog anesteziologa sto bi trebalo da znaci da on dodje i kad nije na smeni da da mu to bolnica od tih para i plati. Za gradsku sam jedino cula da su oni problem i da traze pare na ruke. Ako je tako, ja ga necu uzeti sigurno jer mi ne pada na pamet da platim nekom na ruke. Ako mogu da ga dobijem redovnim putem, platicu koliko je propisano. Mada kazu da oni i tada imaju izgovore tipa, bio sam dezuran ne mogu da dodjem.... Pisacu svoje iskustvo, ja cu za jedno desetak dana na razgovor kod anesteziologa (cim budem punih 36 a i da vidim prvo sa mojim dr posle pregleda).Ja necu odustati od ove bolnice samo zbog epidurala, jer u njih imam najvise poverenja a to mi je bitnije od bola.




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 20:59:50)

U pravu si, MALIMIS, pisi nam obavezno iskustva! Pa kao pricaju da mogu da pogrese pa da ti zakace kicmu...




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 21:00:54)

e a jel su ti kod epiduralne noge skroz utrnute? ne mozes da ih pomeras ? meni je to gadno mnogo..




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 21:18:49)

Ma ne mogu da ti zeznu nista. Mozda jednoj u milion a to moze da se desi i kod zubara. Ne znam, valjda su utrnute, ali mislim da nisu toliko da ih ne osecas uopste. Pitacu dr kad se vidimo. Veruj mi, bolovi su sifurno gadniji, a kad dodjes do tog dela porodjaja nista nece biti gadno, samo da se zavrsi i malac izadje [sm=smiley36.gif]




LillyT -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 21:35:19)

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Mislim da sam spremna i da cu da "isprdim" moju gicu za cas i bez problema.


That's the spirit!
I tako će i biti. Ja sam baš bila pozitivna oko porođaja i na kraju se to i dogodilo i pamtim ga kao super iskustvo.

IZVORNA PORUKA: MaliMis

tako da nekad epi i ne stigne


Ovo se meni dogodilo, ušla u salu sa 6cm, a u pripremi sam kratko bila, babica došla po mene, a ja se još kiselim na šolji, koji crni epi (doduše, ja nisam ni odradila testove), ali i da jesam, ne bih ga dobila.




nela79 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 21:37:48)

Bas je ovakav moj slucaj. Samo kad se sjetim prvog porodjaja i kako me dr pogledao i kaze: Ajmo u salu , vi ste otvoreni 9 prstiju. Koji crni epidural [sm=smiley36.gif] Mada ja o tome nisam ni razmisljala.




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 22:08:40)

Devojke, a da li je tacno da se 12 i vise sati pre epiduralne ne sme nista jesti i piti?




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 22:39:05)

To vazi za total, cak je i duze od 12h. Ali tebi cim pocnu kontrakcije ili pukne vodenjak i dodjes u bolnicu, ti vise nista ne jedes i ne pijes. Ima to svojih razloga ali ne mogu sada da objasnjavam, neki drugi dan. A ako budes isla na vezbe reci ce ti ili pitaj.




LillyT -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (27.10.2011 23:00:21)

MM ko sada drži vežbe?




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.10.2011 0:18:58)

Jasna. Zabavno je [sm=smiley1.gif]




Ivence -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.10.2011 15:36:56)

Meni je doktor rekao da su vezbe veoma dobra stvar, i dosta pomazu, narocito ako ti je prva trudnoca [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ja htela u gradsku na vezbe, pa mi je mali mis rekla da trenutno nema mesta, a onda mi pa moj doktor rece da tek u osmom idem na vezbe, pa cu sacekati [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Ja sam citala temu od pocetka, i zaista svi imaju reci hvale, tako da ja definitivno idem tamo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Samo htedoh da vas pitam, od kog meseca ste pocele da idete tamo, mislim, od kog meseca ides u odabrano porodiliste? Jel ides onda tamo i na uz, ili samo na preglede? Ja pitala mog doktora, on rece pred porodjaj [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] I jos nesto da pitam, posto sada Poison Eve pomenu, koliko se placa to da ti muz bude na porodjaju, ja negde procitala 5000 dinara, jel to tacno? Moj zapeo da bude tamo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.10.2011 16:03:59)

Valjda je sad 5000 za prisustvo. Ili 7000. Ostalo je nerazjasnjeno. Sad su imali neki promo period pa je bilo gratis. Na vezbe se moze od 28 nedelje. A u bolnicu mozes kad hoces. Ako si zadovoljna svojim dr kod koga vodis trudnocu u dz ili privatno, nema potrebe da ides ranije, osim ako se ne odlucis za nekog dr iz Gradske, pa hoces par puta i tamo da odes na pregled. Ja sam u bolnici radila dabl i expertski i bila jednom kod mog dr na pregledu, a ostalo idem privatno kod njega. Inace cim sam zatrudnela otisla sam kod njega da mi vodi trudnocu, nisam kod svog standardnog ginekologa. To je tvoj izbor. Kad odes prvi put kod dr on ti kaze kad je sledeca kontrola. A da li ce raditi samo uz ili i pregled to on odlucuje.




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.10.2011 21:25:32)

E zene a kad hoces npr u Gradsku na pregled jel mora da mi ginekolog iz mog doma zdravlja da uput? E blago tebi Ivance sto muz hoce da ti bude na porodjaju[sm=bravo.gif] moj nece ni da cuje[sm=zmeden.gif]




PoisonEve -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.10.2011 21:33:26)

Ne placa se prisustvo oca na porodjaju, tj. nije se placala pre dve nedelje, bila neka akcija cini mi se[sm=smiley36.gif]




tarica007 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.10.2011 11:08:22)

ja sam prvi put otisla bez uputa... dobar dan ja dosla i primili su me... [sm=smiley36.gif] tako sam joas koji put banula. upute sam imala samo za dabl i expertski




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.10.2011 12:14:54)

Ja sam odmah uzela uput i on vazi 6 meseci, mada su mi ga trazili samo za expertski i dabl.




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.10.2011 13:33:09)

Axa,hvvala na informacijama[sm=smiley1.gif] Mozda uzmem uput za neki mesec...




LillyT -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.10.2011 13:41:14)

IZVORNA PORUKA: Hristinica

E blago tebi Ivance sto muz hoce da ti bude na porodjaju[sm=bravo.gif] moj nece ni da cuje[sm=zmeden.gif]


Bolje da odmah odbije, nego da se junači kao moj. Njemu se, kada sam upala u fazu mešanja, slošilo, pa je utekao napolje, popio koka-kolu (koju nikada ne pije) i kada se oporavi, ja ga već pozvala da se vrati jer je Lara već izašla. Stigao je taman da podveže pupak.
Inače, super je fora što, kada ti prisustvuje muž, dobiješ onaj najbolji box (na kraju levo), koji je izdvojen.




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (30.10.2011 16:55:04)

Ja mislim da ti prisustvo muza daje neku podrsku i snagu.. ali moj nece[sm=smiley36.gif]
Lili,koja je to faza mesanja?[sm=zmeden2.gif]




PoisonEve -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (30.10.2011 19:47:25)


IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Hristinica

E blago tebi Ivance sto muz hoce da ti bude na porodjaju[sm=bravo.gif] moj nece ni da cuje[sm=zmeden.gif]


Bolje da odmah odbije, nego da se junači kao moj. Njemu se, kada sam upala u fazu mešanja, slošilo, pa je utekao napolje, popio koka-kolu (koju nikada ne pije) i kada se oporavi, ja ga već pozvala da se vrati jer je Lara već izašla. Stigao je taman da podveže pupak.
Inače, super je fora što, kada ti prisustvuje muž, dobiješ onaj najbolji box (na kraju levo), koji je izdvojen.



E da! To je super! Mada je mm morao da juri kuci po posteljinu jer nisu imali[sm=smiley6.gif]






tarica007 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (31.10.2011 8:24:13)

zamislite sta sam saznala... devojku vratili iz gradske iposlali je u front da se poradja, kao nisu imali materijala... to je objasnjenje...[sm=smiley13.gif]
ja se samo nadam da mi se nece tako nesto desitiiii [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>