RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


tarica007 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (1.11.2011 15:35:56)

e draga moja i ja imam taj problem sa wcom isto mogu da ne idem po 5 dana kad nisam u svom, ali posle klistira... nema cekanja i blama... cupkala sam ko malo dete posto su oba toaleta bila zauzeta, i na kraju sam pocela da placem samo da jedna izadje inace... kukuuuu i u poslednjoj sekundi sam se dokopala istog... strasno!!! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (1.11.2011 15:47:27)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Hristinica -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (1.11.2011 16:01:16)


IZVORNA PORUKA: maslackic

hristinice,do Dr Aleksandre Mladenovic nije jednostavno doci,stalno je na nekim seminarima ... ja sam bila u njenoj privatnoj ordinaciji u kojoj radi sa DR Gocom Obradovic,i sada mi trudnocu vodi Obradovicka,

Ako hoces mogu ti poslati br tel Mladenovickine sekretarice na PP...

Maslackic,nisam znala da je tesko do nje doci[sm=zmeden.gif] onda ne bi bilo sigurno da ce biti na porodjaju...[sm=zmeden2.gif]posalji mi br ako ti nije problem..a ja cu da pitam drugaricu kako se zove ta dr koja je nju porodila,a radi u Gradskoj..




nnnn -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.11.2011 14:20:08)

Drage drugarice, ja sam silno zelela da se porodim na Zvezdari, ali nazalost nisam. Tamo sam isla na vezbice kod Slavice koje su izuzetno bitne i na kontrole u devetom mesecu kod Vesne Stojanovic. Slavica je sjajna babica, a Vesna odlican strucnjak. Trebalo je da mi muz prisustuje porodjajau i da ja koristim kadu, ali, renovirao se jedan deo i nisu me primili. Nije bilo mesta. Nisam imala srece jer je ispred mene primljena devojka kojoj je pukao vodenjak tako da mene sa 4 cm otvorenosti nisu mogli da prime. [sm=smiley19.gif] Otisla sam u Visegradsku sa 6 cm otvorenosti i tamo se porodila. Sem nekog mladog napirlitanog doktora na prijemu, svi su bili ok. E, sad, ja sam malo teze prosla jer sam se uzasno iscrpela od bolova koji su za mene bili nesnosni. Posle klistiranja, kada sam se tusirala, sgvatila sam koliko bi mi kada u Gradskoj pomogla, ali avaj, sta da se radi... Disala sam za sve pare na stolu, medjutim, drugi tip disanja mi se na vrhuncu kontrakcije uvek pretvarao u strasan urlik tako da su sve babice vikale na mene, u smislu...samo se vi cujete i bla bla. Ja sam se lepo izvinjavala i nastavljala da vristim.[sm=smiley19.gif] Posto sam imala fazu spustanja bebe, napinjala sam se i pre napona, i to je trajalo neko vreme, a uzrokovalo pojavu jednog velikog hemoroida. Dakle, najaci bolovi su trajali jedno 3 ili 4 sata i ja sam svoj organizam mnogo iscrpela, ali sam zato, secajuci se svih saveta sa vezbica, rodila zdravog decaka koji se nimalo nije namucio. Izasao je iz treceg napona. 3650 [sm=bravo.gif] Posle toga sam gubila svest nekoliko puta, primala transfuziju, nekoliko infuzija, nisam mogla da ustanem, piskila u onu lopatu itd. Uglavnom, sve je to proslo kao da se nikad nije ni desilo, a ostao je divni sincic. Pretpostavljam samo da bi mi u Gradskoj kada i prisustvo muza mnogo vise olaksali porodjaj iako su u Visegradskoj svi bili korektni. Usivala me je neka mlada doktorka i vrlo lepo je to uradila, a epiziotomiju je uradio neki doktor. Posto planiram i drugo dete, ponovo cu pokusati sa Zvezdarom, a ako ne, onda opet ostaje Visegradska. Sto se tice epidurala na Zvezdari, u pravu ste za sve sto je u ovoj temi napisano. Vrlo tesko se dobija, ali moje dve drugarice sa vezbica su uspele da dobiju plativsi samo tu osnovnu cenu. Zadesilo se da je neki anesteziolog bio tu. I tu treba imati srece.




nnnn -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.11.2011 14:24:03)

Da, zaboravih da napisem-porodila sam se 28. avgusta tacno na termin [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.11.2011 14:40:05)

nnn bravo. Vazno je da je sve proslo ok, a renoviranje je zavrseno tako da ce za sledeceg malca za tebe biti mesta u gradskoj. Uzivaj i hvala na prenetom iskustvu [sm=smiley1.gif]




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 10:03:16)

Pozdrav svima, ja sam nova trudnjaca ovde [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/nosecka.gif[/image] Tacnije, 30. sam nedelja ali sam se tek prikljucila. Htela bih da se porodim na Zvezdari i zanima me da li neko ima neku svežu informaciju o epiduralu tamo? Skoro sam načula da je ukinut do daljnjeg pa se veoma nadam da je to dezinformacija. Ako neko zna nek javi. Hvala!




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 10:28:41)

Ima ga ponovo, nije bilo katetera, tako da zbog toga nisu davali. Ja idem danas kod anesteziologa, pa cu ti pisati ako dodjem na red.

U svakom slucaju, ides kod anesteziologa kad udjes u 9-ti, ne znam da li ima potrebe ranije. Oni su u prizemlju, tamo kod saltera 3. TNA taj salter se i javis i oni te posalju gde da cekas. Primaju svaki radni dan od 12-13. Nekad su na intervenciji pa se zato javljas i babica sa saltera ih zove da sidju. Cula sam a i znam par devojaka sa vezbi koje su ga dobile, e sad da li je bilo nekih dodatnih dogovora izmedju njih i dr ili su imale srece, to ne znam.




PoisonEve -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 11:15:56)

Misu sad si ti mene zamenila na temi sa uvek friskim informacijama o porodilistu![sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 11:26:01)

Jedva cekam da ti se pridruzim [sm=smiley1.gif]




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 13:35:50)

Hvala Misu za info! Bas mi nije jasno bilo zasto bi ga ukidali, vec se isprepadah! Stvarno bih u ovu bolnicu iako nemam nikakvu vezu niti sam ikad u zivotu bila tamo - iskljucivo zbog broja pozotivnih komentara, a i jer muz zeli da prisustvuje. Da li biste mi savetovale da odem tamo na neki pregled pre samog porodjaja, ctg mozda, pa da se upoznam malo da okruzenjem? Ili mozda i na neki ultrazvuk da odem kod njih?Ima li to smisla?




nela79 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 14:13:20)

Ivas ja nisam bila ni na jednom pregledu prije porodjaja. Bilo mi nesto daleko da idem iz Sremcice na Zvezdaru samo zbog toga.Isla sam na redovne kontrole kod svog privatnog dr.  Oba puta sam tako uradila i prosla sam bez problema. Mada, to da odes na neki pregled kod njih prije porodjaja ne moze da ti skodi. Tako , ako ti nije mrsko prosetaj se malo do Gradske[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 15:01:51)

Imam samo lepe komentare o susreu sa anesteziologom. Doktorka koja me je primila je izuzetno profesionalna, pristupacna, ljubazna i otvorena za sva pitanja. Prima te onaj ko je na smeni tog dana. Pregleda kicmu, bitno je da su dobri rezultati krvi, daje sve detalje oko epidurala i procedure.

E sad, ja stvarno nisam pitala da li mi ona moze biti izabrani anesteziolog i da li bi kao takva morala i ili zelela doci na intervenciju ukoliko se pokaze kao moguca. Rekla mi je da je procedura da kazes doktoru koji te pregleda na prijemu, ukoliko se utvrdi da ostajes u porodilistu da zelis epi, da imas izvestaj lekara specijaliste i potrebne analize. On zove anesteziologa ukoliko proceni da mozes zbog trenutne otvorenosti i stanja pred porodjaj da ga primis. Ko je previse otvoren, ne daju epidural. Videcemo, ja cu se poroditi u narednim danima pa cu napisati kako sam prosla i sta se desilo.

Sto se tice gradske, moj ti je savet ako ne zivis bas daleko, a ne znam ni u kojoj si nedelji, dolazis na vezbe u svakom slucaju, a nije lose ni odraditi neki pregled kod njih, tj uz i pregled ako je potrebno. Mislim da meni ni uput nisu trazili, iako sam ga imala.

Inace, prosle nedelje na vezbama su se predstavile dve doktorke sa psihijatrije, koj su od ovog cetvrtka na vezbama pocele da drze desetominutna predavanja o onome sta nam se desava u trudnoci i kako da se sa tim borimo. Sada je tema bila san u trudnoci, sta je sve normalno, koji su to poremecaji koji se javljaju i kako da se nosimo sa tim. Otvorene su za pitanja, a posle i za pojedinacne sesije ako neko zeli. VAzi i za posle porodjaja. Nigde vas ne beleze, za one kojima je to bitno. Sledeca tema su napadi panike koji se pretpostavljam odnose kad se suocavamo sa odredjenim strahom tipa porodjaj. Sve u svemu, lepo osvezava vezbe i daje korisne informacije i resava dileme sta je zaista normalno od svega sto osecamo u trudnoci.




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 17:31:40)

Hvala Nela i Misu, jesam malo dalje, u Zemunu pa mi je malo komplikovano kolima zbog parkiranja, a busem zbog virusa. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Iako sam htela u Gradsku na vežbe ipak krenuh ovde u komšiluku. Mada bih volela da upoznam bar nekog lekara ili babicu. Da li neka od babica sa vežbi bude nekad i na porođaju tamo? Znam i da imaju super školu roditeljstva, kada su termini? Možda bi na to mogla povremeno da dolazim...Super mi zvuči ovo što si spomenula o psihološkom delu.




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (25.11.2011 18:01:58)

Jedna je sa patologije a druga je bas babica. Ispred bolnice uvekima mesta ali je zona. A vezbe su ponedeljkom i cetvrtkom od 12-14. Bas ti je daleko. Inace je guzva sad na vezbama, ne znam da li bi mogli da te prime. MAda nas 4 se poradjamo nadam se u narednih desetak dana tako da ce se osloboditi mesto. Bitno je da ides u skolu, nije toliko vazno gde.




micka1 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 0:02:26)

Da li neko ima sveze informacije o ceni epidurala u Gradskoj?




micka1 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 0:05:53)

Danas sam bila kod dr.Tanje Djordjevic i rekla mi je da ne zna cenu epidurala ali da mora da se plati dolazak anesteziologa i to ne zna koliko je ali moze da mi zakaze razgovor sa njim pa da mi on sve objasni.U frci sam jer sam bila ubedjena da cu da se poradjam u Gradskoj ali ne odustajem od epiduralaa citala sam vase komentare da je oko 500e a to je stvarno previse.Mislim da cu biti prinudjena da idem u Front iako to nikako ne zelim




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 0:25:58)

Pitacu ja u ponedeljak, ako se ne porodim do tad, kad odem na vezbe. Mislim da je 20.000 epi a 24.000 sa izabranim anesteziologom.




micka1 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 0:54:47)

Hvala puno.Zeljno iscekujem odgovor.Nadam se da se neces poroditi do ponedeljka[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 7:14:29)

Sad sam se setila da u ponedeljak ne mogu na vezbe jer mi dolazi nova spremacica na probu i ne mogu da je ostavim samu. Ali u svakom slucaju cu saznati ovih dana. Nemas ticker pa ne vidim kada ti je termin.




micka1 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 10:58:57)

Termin mi je 02.01 ali bice to ranije,beba se spustila




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 11:15:01)

Stici cu da te obacestim u svakom slucaju. A i moja je spustena poodavno, ali nece da izadje [sm=smiley36.gif]




PoisonEve -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 14:37:26)

,misu jel to Brena jos uvek sa Jasnom na vezbama?




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.11.2011 14:42:23)

Sad je samo Brena, JAsna bas retko dolazi, te je imalao obaveze, te joj nije bilo dobro... Poslednjih par puta je nije bilo. Tu je, dolazice nadam se cesce jer se ipak bolje vezba.




jdzindzer -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.11.2011 10:37:34)

cenovnik epidurala i drugih dodatnih usluga se nalazi u fakturnoj sluzbi u  glavnoj zgradi u dimitrija tucovic.epidural je 12000 ako ga dobijete u redovnoj smeni, 17000 ako vam ga da dezurni anesteziolog i 25000 izabrani.
info su od petka, licno bila i videla.
inace, bila sam na razgovoru s anesteziologom i ona tvrdi da se dobija epidural bez problema osim nocu kada je jedan dezurni anesteziolog koji osim ginekologije pokriva i usno odeljenje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>