RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


afra -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (26.12.2011 20:28:51)

Vasi komentari su mi mnogo pomogli, pa hajde i ja da napisem ono sto sam cula danas, iako je mozda sve to pomenuto.

Danas sam bila kod dr. Mitrovica (soba br. 2), stigla u 12h, nisu delili brojeve kad sam ja stigla, tako da je vecina bila bez istih, ali je on primio sve koji su cekali, tj. umesto da zavrsi u 13:30, zavrsio je sa radom u 14h (ja sam bila poslednja). Izlazio je jednom da bi obavio porodjaj i jednom da odradi pacijentkinju pod anestezijom (sam objavi zasto ide i kada se vraca) Vrlo je smiren i vidi se da voli svoj posao.

Ne znam da li je ovo neki bitan faktor, ali se kod mene radi o redovnoj trudnoci (bez ikakvih problemcica).

1. Sta je potrebno u 36. nedelji od analiza?
- Kompletna krvna slika
- HBS antigen
- Mikrobioloska vaginalna flora (ne secam se tacnih reci), na moje pitanje da li je to cervikalni bris (jer je neka od vas koleginica spomenula upravo cervikalni), on je odgovorio da je dovoljan vaginalni (sto je  po meni mnogo prihvatljivija varijanta).
2. Gde to treba da se odradi?
- Gde god hocete (sto je odlicno, jer moze lepo privatno da se uradi bez jurnjave po drzavnim ustanovama:))
3. Sta treba za epidural?
- Faktori koagulacije (inace, anesteziolozi su u sobi broj 3, pa treba valjda i tamo da se ode za one koji hoce epidural pod obavezno).
4. Da li je epizotomija rutinska?
- Radi se samo kada je to neophodno.
5. Da li je stimulacija (neki kao ja ;) to zovu indukcija iako se ona zove tako samo kada se prebaci termin) obavezna?
- Tu se pacijent ne pita, vec resava lekar na licu mesta u zavisnosti od brzine porodjaja
6. Da li su kontrakcije bolnije kada se primeni stimulacija?
- Da.
7. Sta je potrebno od analiza za porodjaj?
- Samo gore navedeno.
8. Sta je potrebno za prisustvo oca?
- Bris grla i nosa ne stariji od mesec dana, najbolje da se uradi istvoremeno kada i gore navedene analize.
9. Skola za trudnice je ponedeljkom i cetvrtkom od 12-14 (bar ta grupa na koju sam ja naletela). Na vratima pise da je ponedeljkom od 10 i od 14, utorkom od 10, sredom od 10 i od 14, cetvrkom od 10 i petkom od 10.
Potrebno jastuce, veliki psekir, papuce, trenerka i nalaza ginekologa.

Ono sto ja nisam pitala je, recimo da su rezultati analiza OK, kada treba ponovo da se ide kod izabranog doktora? I sta se tada radi?

Naravno, sve smo svesne toga, da je pravi dobitak na lutriji da bas izabrani doktor bude dezuran kada krene porodjaj (sem ako se ne plati mito, naravno, ali koliko sam se ja informisala po netu, na Zvezdari bi trebalo da su skoro svi lekari dobri). Ispravite me ako gresim.










vesnacaki -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.12.2011 8:53:37)

heh....I ja sam bila tog dana.Ja sam imala br. 1 i prva sam usla,a on je posle mene otisao na intervenciju. Mitrovic je sjajan.Vodio mi je prvu trudnocu,porodio me,a i sada ce mi voditi tr i nadam se poroditi. pozz




smeskicTB -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (28.12.2011 11:47:07)

odlicno sto se taj test na zuticu moze i privatno raditi..da ne idem dole u dz vasingtona..kada budem radila u dz laboratoriju u biomedici cu taj test raditi..bitno da je vazeci u bolnici.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 12:52:30)

Zene, samo da proverim, posto cu svejedno cekati da prodju praznici da odradim k. grupu, HBs antigen, i vag. bris, onda bi bilo dobro da tad uradim i ove faktore koagulacije za epidural da me ne bodu posle samo zato, zar ne? Jel rade i to u Zavodu ili mora  privatno i kako se tacno zove, samo faktori koagulacije ili? Da li za epidural samo to treba? Toliko me smara to ucestalo bockanje, prosli put mi razvalise venu jos mi stoji kao ogrebotina! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] A jel i krvna slika obicna treba da bude najvise mesec dana stara kad dodjemo na porodjaj?




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 12:59:16)

Nista ne sme biti starije od mesec dana. Nece te vratiti ako probijes termin, ali sve radis tek kad napunis 36+1

Za epidural vreme koagulacije, vreme krvarenja i trombociti. Meni su trombociti bili na donjoj granici pa mi je trazila pred porodjaj jos jednom da uradim. Kad uradis to Onda idi kod anesteziologa sa rezultatima na razgovor i pregled da ne bi morala opet da dolazis samo zbog rezultata vja sam sve radila privatno




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 13:23:08)

Hvala Misice, pametno zboris, sto dvaput da idem, lepo cu rezultate sve da spremim pa na razgovor i pregled! Doduse posle Bozica cu vec biti 37. nedelja al nema veze, nadam se da je to ok za analize. Valjda nece beba bas toliko da porani.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 15:32:44)

Pa nisu svi dani neradni posle NG, 4, 5 i 6-ti su sigurno radni




Ivence -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 15:42:41)

Afra i Vesnacaki, Boze, ne verujem da smo sve bile istog dana u cekaonici, bila sam i ja tamo... Ivas, posto sam ja u terminu, rekose mi, MaliMis je u pravu 4og, 5og i 6og se radi normalno, a ostalih dana ima dezurnog... ja recimo moram 2og na redovni ctg posto sam deveti mesec, i rekao mi doktor da samo dodjem... e moram da vas pitam... mene vec dva dana ubi glavobolja, jel ste smele vi nesto da uzimate za to... ja nisam do sada nista, ali nisam imala ni razlog.. ali sada... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




afra -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 20:33:36)

Zanimljivo sto smo sve 3 bile istog dana:) Negde sam procitala da se sa sobom u porodiliste moze poneti analgin, jer ne utice na laktaciju. Logicno je da bi smeo i u trudnoci (meni je zubarka preporucila kad sam imala problem, ali mi nije zatrebao), ali treba proveriti.




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 21:42:03)

Pa eto onda uradim mozda to u ta tri radna dana. A za glavobolju Ivence znam da sme Panadol sigurno,to je paracetamol. Na porodjaju ne znam, tj. posle njega sta daju u bolnici, mislim da je Mis spominjala brufen al ja cu poneti opet paracetamol to mi je nekako najbezbednije.  




Ivence -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 21:51:18)

Ma sada mi je malo bolje... ja naisla bila na babicu u gradskoj da je pitam za bris, i pitala i za lekove, ona rece bilo sta, analgin, brufen...a kuma mi rece da su najbolji diklofen cepici, jeste nezgodni za stavljanje, ali ne ostecuju zeludac, i dobri su i za stolicu [sm=bravo.gif]




isidora88 -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 22:32:23)

nama su rekli da sme posle porodjaja ako budu jaki bolovi samo febricet,brufen nikako jer utice na laktaciju




pepeljuga -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (29.12.2011 23:43:38)

Svasta, nama su davali Brufen u bolnici, Brufen ili Diklofen. Ma, u svakoj bolnici razlicito, nisu normalni!




maslackic -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (3.1.2012 11:59:18)

zna li neko koji dr ovi rade sutra u ambulanti? bila sam u juce u gradskoj na ctg u , i dr koja me je pregledala rekla je da dodjem u sredu...a zaboravila sam da vidim ko radi..a na saleteru danas niko ne radi...tek od sutra..

e zna li neko neku dr iz gradske da se preziva djoric ili djordjevic ili djor nesto...mlada, crnokosa i jako nasminkana?




maslackic -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (3.1.2012 17:07:07)

zna li neko koji dr radi sutra u ambulantii...?




Ivence -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (5.1.2012 15:26:06)

Ja danas bila.. kod doktorke Obradovic, trebao mi uput za ctg.... a onda mi ga zakazase za sutra.. tako da sutra opet idem.. a rade dr Ljatifi i dr Djoric... to je ta crna, cini mi se... mada ja sam jedino za nju cula da je bzv.. ne znam sto... nisam bila kod nje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (6.1.2012 11:46:11)

Zna li neko kakva je procedura u Gradskoj kad su tate na porodjaju? Znam da mora bris grla i nosa, interesuje me konkretno da li je sve vreme sa mnom ili kako? Negde sam procitala da ga ne pustaju u prvoj fazi vec samo na samom kraju kad beba izlazi i to mi nikako nije jasno, tad mi vise ne treba niko jer cu biti izbezumljena vec, valjda mi je potreban na pocetku dok su kontrakcije i otvaranje, to moze da traje satima. Jel bio neciji M pa da podeli iskustva?




Jeca* -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (6.1.2012 12:48:23)

Moj muz je bio sa mnom. Kad su me primili, dok su me pripremili, pa klistiranje, merenja i sl, naravno da nije bio tu. Kad su me stavili na porodjajni sto pozvali su ga i bio je sa mnom svih 7 sati koliko mi je trajao porodjaj...tj pokusaj porodjaja, a onda su me odveli na carski rez a njemu rekli da saceka ispred. Meni je prisustvo muza mnoooogooo znacilo




afra -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (6.1.2012 15:05:40)

U skolici su rekli da muz ceka dole dok se obavljaju pripreme, a onda ga pozivaju. Treba imati mobilni kod sebe radi kontakta, za svaki slucaj. 




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (9.1.2012 23:08:34)

Super, drago mi je da cujem pozitivna iskustva, i moj mm hoce sa mnom pa se raspitujemo sta i kako. Sve otezemo sa brisevima da ne bude posle da mu ne vaze pa mora opet. A jel to bese moze i tamo u Gradskoj da se odradi? Racunam nije lose dok sam ja na pregledu da njemu to odrade ako je moguce, cini mi se da je neko spominjao da moze. I ima li neko sveze informacije o epiduralu - da li su menjali cene mozda, znam da to stalno nesto varira?




afra -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (10.1.2012 11:02:16)

Mi smo vec uradili te briseve grla i nosa, vaze mesec dana, a nisu ni skupi, oko 900din u privatnoj laboratoriji, ako se ne varam. Bolje uradite sada, ukoliko nesto nije OK, imacete vremena da sanirate problem. 




spejsbol -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (10.1.2012 11:56:27)

jel zna neko ko radi sutra i u četvrtak ambulantu ?

hvala




spejsbol -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 11:23:20)

da li neko možda zna u kojoj privatnoj ordinaciji radi dr kušljevic i ako može da mi pošalje na pp.
Potrebno je da uradim poslednji UZ u trudnoći (34 nedelja) pa bih kod dr kusljevica.

hvala na pomoći




Ivence -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 15:19:35)

Hej, moras ujutru da zoves, pa pitas ko kada radi, jeste da oni imaju raspored, ali se cesto meja, tako da najbolje pozoves pa pitas ko kada radi :)




ketrinija -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 17:58:27)

Da li neko zna koja je sada cena za prisustvo oca? Znaci potreban je samo bris grla i nosa, ne stariji od mesec dana?
Ja ne vodim trudnocu na Zvezdari, ovo porodiliste mi je druga opcija pa ukoliko se ipak budem tu poradjala iskoristili bismo to sto mm moze da prisustvuje pa me zanima jel to treba nesto unapred da se dogovori ili mozemo samo da se pojavimo i da kazemo da hoce i on da prisustvuje i da ima uradjene briseve?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>