RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


afra -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 19:00:38)

Ne znam koliko kosta, kazu da se to stalno menja. Potrebna su samo ta 2 brisa ne starija od mesec dana i na prijemu treba da se naglasi da on prisustvuje, pa ga posle obavljenih priprema pozovu.

Molim moderatora da zibrise ovu poruku, doslo je do greske. Hvala :)




afra -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 19:02:49)

IZVORNA PORUKA: ketrinija

Da li neko zna koja je sada cena za prisustvo oca? Znaci potreban je samo bris grla i nosa, ne stariji od mesec dana?
Ja ne vodim trudnocu na Zvezdari, ovo porodiliste mi je druga opcija pa ukoliko se ipak budem tu poradjala iskoristili bismo to sto mm moze da prisustvuje pa me zanima jel to treba nesto unapred da se dogovori ili mozemo samo da se pojavimo i da kazemo da hoce i on da prisustvuje i da ima uradjene briseve?



Ne znam koliko kosta, stalno menjaju cenovnik, nedavno su cak promovisali prisustvo oca, pa je bilo besplatno. Inace, to se placa na kraju, na otpustu iz bolnice.

Potrebna su samo ta 2 brisa ne starija od mesec dana i treba na prijemu da se naglasi da on prisustvuje, kako bi ga pozvali posle priprema.




spejsbol -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 19:06:23)

Traže i pedijatri koprokulturu pored briseva (sve ne starije od mesec dana) ne treba nista unapred, samo se pojavite :) 




ketrinija -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 19:10:02)

afra, hvala na odgovoru [sm=smajl.gif]
Nesto mi je bilo u glavi da sam procitala da treba (uz briseve) i da trazimo ne znam kakvo odobrenje da moze da bude prisutan ali dobro je da ne treba... Ne znam koje su sanse da taj odvojeni box bude zauzet kad dodjemo, nisam cula da se nekome desilo?
Inace, sad sam procitala na netu, neke vesti od pre 2-3 dana, pise da je kod njih besplatno, mada cisto sumnjam...

spejsbol, hvala[sm=smajl.gif] i to sam negde nasla da traze, mada sve i da mozda ne treba bolje da ima uradjeno nego da zafali pa zbog toga da ga ne puste...




spejsbol -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (11.1.2012 20:39:48)

Ukoliko je boks odvojen za "tate" zauzet onda se ide u običan boks - sve sam pitala na vežbicama :)






ketrinija -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (12.1.2012 11:17:48)

A jel on moze da bude u tom 'obicnom'?




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (12.1.2012 14:53:28)

Do skoro je bilo besplatno. Nek ti pita neko ko ide na vezbe




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.1.2012 18:06:43)

Ja bila na razgovoru sa anesteziologom u vezi epidurala i dobila odobrenje da mogu da ga primim. Pitam ja tetu doktorku  kakve su cene sada, a ona kaze da pojma nema i da pitam na salteru. Pitam ja na salteru i oni kazu pojma nemamo pozovite ovaj broj - i dadose mi neki broj telefona. Covece ko da pitam za heroin, a ne za epidural?! Tako da cu sutra da se raspitam za cene pa cu vam javiti i za tate da li naplacuju opet. Mada sam cula da je besplatno. Nego Misu, Maslackic i ostale devojke koje ste se porodile u Gradskoj, kakva je klopa? Pitam jer sam vegeterijanac i tek sad mi to pade napamet, kad me muz pitao sta ja planiram da jedem tamo uopste i da li mora sve da mi donosi, a ja nemam pojma. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.1.2012 18:29:19)

Meni je klopa bila ok, ali posto si vegetarijanac morace verovatno da ti donose. Mada sam ja cula i inace me servirka pitala da li jedem sve. Mozda da naglasis. Dorucak bude virsla i jaje sa hlebom, mleko caj ili jogurt, nekad rolnice sa sirom, puter i med... Za rucak pire, kupus salata, pirinac, piletina, supa vise se ni ne secam sta je jos bilo, za veceru pita... Meni je klopa bila ok, ja uvek jedem bolnicku zbog probave i samo nju. Jedino sto sam imala kinder cokoladu uvek jer ta su mi tri obroka bila malo, posebno sto je dorucak kasno pa da nesto uzmem pre tusiranja da se ne smandrljam.




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.1.2012 18:44:09)

Hvala Misu! Ma i meni ne smeta bolnicka hrana, pirinac i salata i ja srecna! Meso kazem da mi ne donose i gotovo. Zato i pitam sta im je sve na repertoaru, da li je puno toga kuvano zajedno sa mesom jer onda ne mogu. Uvek mi mogu doneti nesto sa strane, nego mm je sav u frci da cu crci od gladi, kao da tamo u bolnici samo vrte prasice na raznju! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (15.1.2012 21:57:10)

Pa oni meso stave preko te hrane, ali mi ne deluje ko da je kuvano sa tim, bar ne vecina. Ne mogu se setiti sta je jos bilo [sm=zmeden.gif]




maslackic -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (16.1.2012 12:57:53)

i ja sam jela njihovu hranu i bila je skroz ok. bas zbog probave sam i ja jela...meni je kolicinski bilo malo pa sam imala i plazmu za grickanje...6.1. je sve bilo posno( kazem jer mislim da bas vode racuna sta daju za klopu )
i mislim da meso spremaju odvojeno od povrca, sem sto je jednom pirinac bio umuljan sa necim...

mozes da vidis sa servirkom ili babicom(babica porucuje kolicinu klope za sprat) za klopu jer sam videla da posebnu klopu imaju zene koje se porode carskim...




ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (16.1.2012 13:47:32)

Hvala Maslackic!

Sto se epidurala tice, ja sad uopste ne znam sta da radim. Kao sto rekoh, anesteziolog ne zna cenu, na salteru ne znaju cenu, dadose mi samo broj telefona. Pozvah taj broj blagajne i oni mi kazu - svasta, pa na ginekologiji mora da vam kazu cene, mi ovde nista ne radimo unapred vec samo od njih dobijamo racune za naplatu. I ja pitam jel to sad znaci da ja nemam nacina unapred da uplatim epidural i ona kaze da ne zna. A zna da postoje 3 cene i da je najskuplja 24000 i da je to kad biras anesteziologa. Pa kako  da ga biram kad unapred ne mogu da platim i dogovorim nista?! I sta sad ja da radim i koga dalje da pitam?! Kako ste dobile epidural u Gradskoj, ja bih dala tu najvecu cifru da znam da cu ga sigurno dobiti ali prosto nemam kome da je dam?




Doogie -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (18.1.2012 12:58:49)

ja idem na vezbice i Jaca je skoro rekla da je prisustvo oca jos uvek na akciji - besplatno :)

za epidural, neko je skoro pisao da je isao u tu neku fakturnu zgradu koja je u dim.tucovica i tamo je dobio cenovnik za epidural:  12000 ako je u redovnoj smeni, 17000 ako je dezurni anesteziolog.  ako hocete izabranog cena je 25,000din. 
ne znam sta znaci izabrani, kako se on bira i sa kim dogovara...  ono sto sam cula je da se epidural dobija bez problema osim nocu kada je dezuran jedan anesteziolog koji osim ginekologije pokriva jos jedno ili dva odeljenja gradske bolnice, pa moze da se desi da nije na raspolaganju :(





ivas -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (18.1.2012 14:03:15)

Doogie, dobila sam ja te cene u fakturnoj sluzbi ali ako zelis da izaberes anesteziologa i da platis ovu najvecu cenu oni ne znaju kome da je platis jer oni samo izdaju racune po zavrsenom porodjaju. Kazu vidite sa anesteziologom. A ja bila kod anesteziologa i ona mi rece zena da nema pojma. I sad ne znam sta cu, meni frka da ga ne primim pa bih da se obezbedim ali prosto ne znam sta sad dalje. Ici cu opet da navatam nekog anesteziologa i opet da pitam isto pitanje, mozda dobijem odgovor...Osecam se kao narkoman koji se raspituje za drogu, bas me smara to.




Doogie -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (18.1.2012 15:26:14)

razumem te, i ja idem u gradsku, a kod njih to je to kao neka tabu tema, bas kao za heroin da pitamo, lepo si rekla.  ja imam zakazano danas kod moje dr kontrolni pregled i ctg pa cu pitati i nju, a planirala sam na razgovor kod anesteziologa sutra da odem, pa cu pitati i ja. javljam ti ako nesto saznam. 

cini mi se da sam negde procitala da to sa dogovorom ne funkcionise posto bi odobrani anesteziolog trebalo da se nacrta tu za nas bilo koje doba da je, a onda njima bolnica to ne plati dodatno i onda se niko ne nacrta.  sistemski im to nije bas reseno. 

ja sam se spremila na tu flexibilnost kad sam se odlucila za Zvezdaru.  najbitnije mi je da nije ko na traci (kao NF i Visegradska, iako je tamo epidural ko dobardan i zna se koliko sta kosta) i da moze tata da prisustvuje (tu otpada Misovic, gde je epidural ko dobro vece, kako ste).  trazicu epidural, ali ako anesteziologa nema, ja cu u kadu.  ucila sam na vezbicama kako da disem, pa se nadam da ce mi to pomoci. 




smeskicTB -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (18.1.2012 19:28:14)

devojke, saznala sam da cu ici na cr..
ali bicu neko vreme, nekoliko dana i na patologiji, zbog blizancica.
interesuje me da li znate kako je tamo? da li je to odeljeno izdvojeno..da li znate da li je i na njemu jedno kupatilo za ceo sprat?




Anoniman -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (18.1.2012 21:06:50)

Posalji pp Sonyashi (valjda je tako nick), valjda ce ti odgovoriti, on a je lezala tamo




smeskicTB -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (18.1.2012 21:29:27)

Misu, hvalaaaa! nisam znalaaa![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozica.gif[/image]




JasnaM -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (19.1.2012 20:44:24)

Smeskic, patologija je na III spratu, bila sam tamo oko nove godine kao generalna proba jer sam bila prokrvarila, provela sam tamo 3 dana a na kraju se ispostavilo da je od pregleda. Patologija je ok, wc je jeste za ceo sprat ali je bio relativno ok, u smislu ipak tu nisu zene koje nesto krvare i to. Naravno verovatno zavisi i od ekipe zena koja se tamo zadesi. Sijalica iznad dela sa tusevima nije radila tako da je bilo preporucljivo tusirati se tokom dana :) mada mozda su to sad namestili. Mislim da na patologiji postoji apartman, ali ne znam tacno kako se do njega dolazi.




JasnaM -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (19.1.2012 21:12:33)

Eh da podelim utiske sa porodjaja u gradskoj. U petak uvece na doceku srpske mi je onako filmski pukao vodenjak i krenuli smo polako u bolnicu oko 22 h, doduse iz vise pokusaja (posto jel curis na sve strane kad ti pukne vodenjak). Nisam imala neke bolove niti kontrakcije. Stigli smo u bolnicu i ustanovili su da sam otvorena 3 prsta. Ja sam se iskreno nadala da cu docekati 15. januar jer sam znala da je tad dezuran anesteziolog koji daje epidural. Na zalost, iako sam imala spreman onaj izvestaj, tu noc nije radio anesteziolog koji je za to obucen. To je inace situacija u gradskoj, imaju nekoliko anesteziologa ali nisu svi prosli obuku za epidural pa se sustinski svodi na faktor srece tj. da li ce taj neki koji je obucen biti tu. Takodje, kada sam ranije razgovorala sa anesteziologom, rekli su mi da oni bas i nisu preterano radi da dolaze na poziv (ono tipa u sred noci ili kad god itd), iako sam ja bila spremna da to platim.

Posle pripreme, klizma i tusiranje, oko 23 sam bila na stolu. Iskreno ja sam se plasila te klizme ali zaista nije strasno. Preporuka je da odmah krenete da pripremate wc, iako oni tvrde da je cist tj. da cisti posle svake zene, ja sam ponela alkohol u spreju, vlazne maramice i naravno toalet papir (sto je sigurno sigurno). Takodje, bilo bi dobro da to kao i peskir imate sve u jednoj kesi spremno pri vrhu torbe.

Posto je bio docek, sustinski me je sacekala zurka :), ono klopa, pice i muzika, posto se trenutno niko nije poradjao. Do 12:30, nisam imala neke bolove niti kontrakcije a do tad sam se otvorila oko 6 prstiju. E onda je zurka prestala i tada je valjda pocela da deluje stimulacija koju mislim da prikace preko infuzije svima, pa je pocelo ozbiljno da boli. Iako nisam isla na vezbice, prosto sam prirodno predisala te najvece bolove na nacin koji se valjda uci u skolici (prosto su bili iznenadjeni da nisam isla u skolicu). Ti bolovi koji su se pojacavali su trajali tu negde do pola tri, u 2:45 rodio se moj zabac.

Doktor Ljatifi i babica Sneza su bili super, tako da sam imala srece da kao prvorotka ne budem secena i u sustini super prodjem. Posle porodjaja ostanete na stolu jos oko 2 sata. Preporuka da spakujete vodu, plazmu ili tako nesto jer cete biti i gladni i zedni :)

NOVOST - U GRADSKOJ JE SVUGDE SADA BABY FRIENDLY, a apartmani se trenutno renoviraju. Ja licno to nisam znala, i bas sam bila iznenadjena. Dakle nema vise izbora da li hocete ili necete baby friendly. Koliko sam cula tako je od nove godine.
U mom slucaju bebca su doneli posle 3 sata od kad sam dosla u sobu, tj. nekde oko 9 ujutru. Tu noc su ga odneli u box kako bi se odmorila. generalno sestre su ok, pokazu previjanje par puta, ali generaln. Glavna problematika kod mene je bila sto mi nije krenulo mleko, pa je bila potrebna dohrana. Tu je zapravo moja glavna zemerka, jer se ne drze bas satnice na 3 sata, tj. to zavisi od smene sestara, tako da sam morala par puta da urgiram za dohranu, jer malac je gladan i place, ja nemam mleka a proslo je dosta vremena tipa i 4-5 sati. Ja sam bila na prvom spratu koji inicijalno nije bio baby friendly pa je moguce da je i do toga tj. da se i sestre jos uhodavaju u tom smislu prebacivanja na drugi sistem tj. baby friendly.

Eto ja se raspisah ali se nadam da ce nekom moje iskustvo pomoci.




smeskicTB -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (19.1.2012 21:38:52)

Jasna generalno, koliko vidim imala si dobar porodjaj! i jako jako retko i odlicno sto te nisu secnuli!

kako si sada, da li se oporavljas fino?

puno mi znace tvoje informacije, jer cu biti neko vreme u gradskoj.
moja mila dr me zeza da treba da upoznam atmosferu..sto mozda i nije lose..nadam se da cu biti neki dan, pa kuci, pa zakazan cr..

elem, verujem da je procedura sa cr drugacija..da bebe ne mogu odmah sa nama..i ne znam kako je sa blizancima.

drugi sprat je sredjen skroz, zar ne?
jesi li ga videla, kako izgleda?

valjda psole sok sobe, spustaju dole..pa da znam..ako je svuda bf, onda bolje da sam na drugom.

a sto se tice patologije-volela bih da bude pozitivna ekipa zena, jer su zene sklone preuvelicavanju..a i samo potenciranju istih tema..
ja iance van rr, blizanacke grupice vise uzivam u drugim temama..pa cu poneti knjizicu i muzikicu;)




maslackic -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (19.1.2012 22:10:00)

kada sam ja bila bila je zena na drugom spratu par soba od moje, cr je rodila blizance, i bili su sa njom ali ne od prvog dana,i cesce su ih nosili u boks...i sestre su bile skroz ok...i pedijatrijske i ove druge [sm=smiley36.gif] sto kaze sestra babica,pedijatrijske su zaduzene za od struka na gore a ove druge od struka na dole [sm=smiley36.gif]
alasam ga objasnila...




smeskicTB -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (20.1.2012 9:29:40)

maslackic, hvalaaa! dusice moje mile ce biti onda znaci uz mene! snalazicemo se i vikati upomoc!
tata se vec prijavio da pomaze dr oko porodjaja..[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Doogie -> RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara (20.1.2012 11:11:25)

Bravo JasnaM, zvuci odlicno, takav porodjaj da pozelim i sama sebi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]  Hvala puno na izvestaju!
Nadam se da se mleko razradilo i da uzivate :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>